Νέα

NBA - το καλύτερο πρωτάθλημα μπάσκετ στον κόσμο!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ]{ING_J
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 213K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Τέλος η regular season και αρχίζει η παράνοια. :rockon:

Ανατολή:

Κλίβελαντ Καβαλίερς (1) - Ντιτρόιτ Πίστονς (8)
Μπόστον Σέλτικς (2) - Σικάγο Μπουλς (7)
Ορλάντο Μάτζικ (3) - Φιλαδέλφεια 76ερς (6)
Ατλάντα Χοκς (4) - Μαϊάμι Χιτ (5)

Δύση:

Λος Άντζελες Λέικερς (1) - Γιούτα Τζαζ (8)
Ντένβερ Νάγκετς (2) - Νιου Ορλίνς Χόρνετς (7)
Σαν Αντόνιο Σπερς (3) - Ντάλας Μάβερικς (6)
Χιούστον Ρόκετς (4) - Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς (5)


:o :o :o :o :o

www.sport-fm.gr/article/173201]Χάνει τα play-offs ο Γκαρνέτ![/url]

205012.jpg


Μάλλον απίθανο είναι το ενδεχόμενο να ενισχύσει ο Κέβιν Γκαρνέτ τους Μπόστον Σέλτικς στα play-offs. Η «κολόνα» των πρωταθλητών ταλαιπωρείται από τον Φεβρουάριο από έναν τραυματισμό στο δεξί γόνατο και έκτοτε έχει αγωνιστεί σε μόλις τέσσερα ματς, σε κανένα όμως από αυτά για περισσότερα από 18 λεπτά. Η απουσία του από τον πρώτο γύρο και τις αναμετρήσεις με τους Σικάγο Μπουλς είναι δεδομένη και μάλλον θα πρέπει η ομάδα της Βοστώνης να προχωρήσει πολύ χωρίς αυτόν για να έχει ελπίδες να παίξει ξανά φέτος.

«Θα πρέπει να συνεχίσουμε χωρίς αυτόν. Αν δεν μπορεί να κάνει προπόνηση και ποδήλατο χωρίς να πρήζεται ή να ‘κλειδώνει’ το γόνατό του, πώς να μπορέσει να παίξει στα play-offs; Όταν του το είπα εκνευρίστηκε. Έκανε μεγάλη προσπάθεια για να μπορέσει να αγωνιστεί, προσπάθησε να κρύψει τον πόνο του για να μας βοηθήσει, αλλά δεν μπορεί. Γι’αυτό τον πήραμε, γιατί πέρα από ένας σπουδαίος παίκτης, έχει μεγάλο πάθος για αυτό που κάνει», δήλωσε ο προπονητής των Σέλτικς, Ντοκ Ρίβερς.

τι βλεπεις για τα ζευγαρια τυπε μου
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66

Γάμησέ τα! Χωρίς KG πιστεύω ότι ο 2ος γύρος είναι ταβάνι μιας και δε μπορούν να περάσουν έτσι το Orlando. Βέβαια σε κάποια άλλα sites που το έψαξα, λένε ότι δεν είναι ακόμα στάνταρ άρα θα δούμε.

Κοίτα μάλλον ποια θα είναι η πρώτη ανταλλαγή του καλοκαιριού.

www.realgm.com/src_wiretap_archives/58585/20090416/shaq_could_be_dealt_to_hornets_for_chandler/]Shaq Could Be Dealt To Hornets For Chandler[/url]

http://[URL unfurl="true"]www.realgm.com/images/nba/4.2/profiles/photos/2006/ONeal_Shaquille_phx.jpg[/img[/URL]]

According to a report from the New York Daily News, Shaquille O'Neal believes he's going to New Orleans in a deal for Tyson Chandler.

The Hornets traded Chandler to the Oklahoma City Thunder ahead of the deadline, only to later have it be rescinded. New Orleans still appears motivated to deal Chandler and would like Shaq's expiring contract.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Γάμησέ τα. Χωρίς KG πιστεύω ότι ο 2ος γύρος είναι ταβάνι μιας και δε μπορούν να περάσουν έτσι το Orlando. Βέβαια σε κάποια άλλα sites που το έψαξα, λένε ότι δεν είναι ακόμα στάνταρ αρα θα δούμε.

Κοίτα μάλλον ποια θα είναι η πρώτη ανταλλαγή του καλοκαιριού.

www.realgm.com/src_wiretap_archives/58585/20090416/shaq_could_be_dealt_to_hornets_for_chandler/]Shaq Could Be Dealt To Hornets For Chandler[/url]

http://[URL unfurl="true"]www.realgm.com/images/nba/4.2/profiles/photos/2006/ONeal_Shaquille_phx.jpg[/img[/URL]]

According to a report from the New York Daily News, Shaquille O'Neal believes he's going to New Orleans in a deal for Tyson Chandler.

The Hornets traded Chandler to the Oklahoma City Thunder ahead of the deadline, only to later have it be rescinded. New Orleans still appears motivated to deal Chandler and would like Shaq's expiring contract.
[/quote]

σαν πολυ θελουν οι χορνετς να το διωξουν :2funny:
μπουλντοζας ρεεεεεεεεεεε :headbang3:
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
τι βλεπεις για τα ζευγαρια τυπε μου

Ανατολή:

Κλίβελαντ Καβαλίερς (1) - Ντιτρόιτ Πίστονς (8): Άνετα Καβαλίερς με 4-0 ή 4-1. Για τους φετινούς Πίστονς είναι επιτυχία έστω και η συμμετοχή τους στη post-season αλλά οι Καβς είναι κλάσσεις ανώτεροι. Οριστικά ο Άιβερσον δε θα ξαναγωνιστεί για το Ντιτρόιτ φέτος οπότε οι λύσεις τους από τον πάγκο είναι περιορισμένες. Το μόνο ενδιαφέρον σε αυτή τη σειρά είναι η προϊστορία οπότε ίσως έχει λίγο χαβαλέ.
Μπόστον Σέλτικς (2) - Σικάγο Μπουλς (7): Ούτε οι Μπουλς δε μπορούν να απειλήσουν τη Βοστώνη έστω και χωρίς KG. Το Σικάγο είναι πολύ σοφτ ομάδα με τεράστιο πρόβλημα στα ριμπάουντς και η Βοστώνη το ακριβώς αντίθετο. Βλέπω Βοστώνη με 4-1.
Ορλάντο Μάτζικ (3) - Φιλαδέλφεια 76ερς (6): Ωραίο ζευγάρι. Η Philly δεν έχει παίχτη που να μαρκάρει το Dwight (πεσμένος τελευταία) εκτός από το Ratliff που δε μπορεί πλέον να αγωνιστεί πάνω από 1-2 περιόδους. Από τις πιο γρήγορες ομάδες στο ΝΒΑ και οι 2 οπότε τα μεταξύ τους παιχνίδια θα έχουν θέαμα. Βλέπω Orlando με 4-2.
Ατλάντα Χοκς (4) - Μαϊάμι Χιτ (5): Το αγαπημένο μου ζευγάρι σε όλα τα playoffs. H Ατλάντα είναι ο ορισμός της ομάδας με ξακάθαρους ρόλους και πλουραλισμό στο παιχνίδι της και από την άλλη ο Wade. Εδώ όλα είναι ανοιχτά. Από τη μία έχω την εντύπωση ότι όσως το Μαϊάμι πληρώσει το βάθος και την εμπειρία που δεν έχει μιας και μετά το Wade η δεύτερη επιθετική λύση είναι ο βελτιωμένος τελευταία Beasley. Από την άλλη πιστεύω ότι σε μία σειρά playoffs περνάει η ομάδα με τον καλύτερο παίχτη οπότε πραγματικά δε ξέρω. Έχω μεγάλο ενδιαφέρον γι' αυτήν την σειρά.

Δύση:

Λος Άντζελες Λέικερς (1) - Γιούτα Τζαζ (8): Άνετα οι Lakers. Οι Jazz δεν έχουν καμία σχέση με πέρυσι και αυτό ακριβώς δήλωσε ο Sloan σήμερα. Ίσως καταφέρουν να πάρουν κανα παιχνίδι λόγω έδρας αλλά θα είναι βαρετή σειρά μιας και η διαφορά δυναμικότητας των 2 ομάδων είναι μεγάλη.
Ντένβερ Νάγκετς (2) - Νιου Ορλίνς Χόρνετς (7): Τρελό ζευγάρι και δε ξέρω ποιος θα περάσει. Paul εναντίον Billups δηλαδή της πουτάνας. Έτσι και παίξει ο Melo σοβαρά τότε δίνω προβάδισμα στο Ντένβερ αλλά επειδή νομίζω ότι πάλι θα τον παίζει, μάλλον βλέπω Νέα Ορλεάνη. Σϊγουρα θα γίνουν 6 παιχνίδια τουλάχιστον.
Σαν Αντόνιο Σπερς (3) - Ντάλας Μάβερικς (6): Ντέρμπι του Τέξας άρα χαμός στο γήπεδο. Βλέπω Σαν Αντόνιο λόγω ποιότητας άμυνας και εμπειρίας. Ίσως ο τραυματισμός του Τζινόμπιλι φανεί περισσότερο εδώ οπότε το Ντάλλας απειλήσει περισσότερο αλλά το κόβω δύσκολο. 4-1 τον Σαν Αντόνιο.
Χιούστον Ρόκετς (4) - Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς (5): Ματσάρες. Πιστεύω ότι θα είναι αντίστοιχα του ματς νωρίς στη σεζόν με τα 3 συνεχόμενα buzzer-beaters σε 2,5 δευτ. και θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Βλέπω Πόρτλαντ επειδή είναι πλήρες και λόγω απουσίας T-Mac.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Ανατολή:

Κλίβελαντ Καβαλίερς (1) - Ντιτρόιτ Πίστονς (8): Άνετα Καβαλίερς με 4-0 ή 4-1. Για τους φετινούς Πίστονς είναι επιτυχία έστω και η συμμετοχή τους στη post-season αλλά οι Καβς είναι κλάσσεις ανώτεροι. Οριστικά ο Άιβερσον δε θα ξαναγωνιστεί για το Ντιτρόιτ φέτος οπότε οι λύσεις τους από τον πάγκο είναι περιορισμένες. Το μόνο ενδιαφέρον σε αυτή τη σειρά είναι η προϊστορία οπότε ίσως έχει λίγο χαβαλέ.
Μπόστον Σέλτικς (2) - Σικάγο Μπουλς (7): Ούτε οι Μπουλς δε μπορούν να απειλήσουν τη Βοστώνη έστω και χωρίς KG. Το Σικάγο είναι πολύ σοφτ ομάδα με τεράστιο πρόβλημα στα ριμπάουντς και η Βοστώνη το ακριβώς αντίθετο. Βλέπω Βοστώνη με 4-1.
Ορλάντο Μάτζικ (3) - Φιλαδέλφεια 76ερς (6): Ωραίο ζευγάρι. Η Philly δεν έχει παίχτη που να μαρκάρει το Dwight (πεσμένος τελευταία) εκτός από το Ratliff που δε μπορεί πλέον να αγωνιστεί πάνω από 1-2 περιόδους. Από τις πιο γρήγορες ομάδες στο ΝΒΑ και οι 2 οπότε τα μεταξύ τους παιχνίδια θα έχουν θέαμα. Βλέπω Orlando με 4-2.
Ατλάντα Χοκς (4) - Μαϊάμι Χιτ (5): Το αγαπημένο μου ζευγάρι σε όλα τα playoffs. H Ατλάντα είναι ο ορισμός της ομάδας με ξακάθαρους ρόλους και πλουραλισμό στο παιχνίδι της και από την άλλη ο Wade. Εδώ όλα είναι ανοιχτά. Από τη μία έχω την εντύπωση ότι όσως το Μαϊάμι πληρώσει το βάθος και την εμπειρία που δεν έχει μιας και μετά το Wade η δεύτερη επιθετική λύση είναι ο βελτιωμένος τελευταία Beasley. Από την άλλη πιστεύω ότι σε μία σειρά playoffs περνάει η ομάδα με τον καλύτερο παίχτη οπότε πραγματικά δε ξέρω. Έχω μεγάλο ενδιαφέρον γι' αυτήν την σειρά.

Δύση:

Λος Άντζελες Λέικερς (1) - Γιούτα Τζαζ (8): Άνετα οι Lakers. Οι Jazz δεν έχουν καμία σχέση με πέρυσι και αυτό ακριβώς δήλωσε ο Sloan σήμερα. Ίσως καταφέρουν να πάρουν κανα παιχνίδι λόγω έδρας αλλά θα είναι βαρετή σειρά μιας και η διαφορά δυναμικότητας των 2 ομάδων είναι μεγάλη.
Ντένβερ Νάγκετς (2) - Νιου Ορλίνς Χόρνετς (7): Τρελό ζευγάρι και δε ξέρω ποιος θα περάσει. Paul εναντίον Billups δηλαδή της πουτάνας. Έτσι και παίξει ο Melo σοβαρά τότε δίνω προβάδισμα στο Ντένβερ αλλά επειδή νομίζω ότι πάλι θα τον παίζει, μάλλον βλέπω Νέα Ορλεάνη. Σϊγουρα θα γίνουν 6 παιχνίδια τουλάχιστον.
Σαν Αντόνιο Σπερς (3) - Ντάλας Μάβερικς (6): Ντέρμπι του Τέξας άρα χαμός στο γήπεδο. Βλέπω Σαν Αντόνιο λόγω ποιότητας άμυνας και εμπειρίας. Ίσως ο τραυματισμός του Τζινόμπιλι φανεί περισσότερο εδώ οπότε το Ντάλλας απειλήσει περισσότερο αλλά το κόβω δύσκολο. 4-1 τον Σαν Αντόνιο.
Χιούστον Ρόκετς (4) - Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς (5): Ματσάρες. Πιστεύω ότι θα είναι αντίστοιχα του ματς νωρίς στη σεζόν με τα 3 συνεχόμενα buzzer-beaters σε 2,5 δευτ. και θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Βλέπω Πόρτλαντ επειδή είναι πλήρες και λόγω απουσίας T-Mac.

ο σκουντης εισαι ρε τυπε? :2funny: :2funny: :2funny:
οι καβς θα τους καθαρισουνε πιο δυσκολα απτο να επαιζε ο ιβερσον
η βοστονη ανετα το σικαγο
οι ματζικ ευκολα η δυσκολα θα περασουν,ειναι καλυτερη ομαδα
αν εχεις wade δυσκολα να σε αποκλεισει η ατλαντα

λεικερς χωρις σχολια ;)
ντενβερ λογω της αδυναμιας μου,billups ;),οι χορνετς ακουστηκε οτι θα βγαλουν τον τσαντλερ στο e-bay οποτε εχουν με αλλα να ασχοληθουν
το ζευγαρι σαν αντονιο -νταλλας ειναι γαμάτο,κυριως λογω των σχολιων του φιλου μου σουηδου :2funny:
το χιουστον-πορτλαντ ειναι το πιο δυσκολο ζευγαρι,κατι μου λεει πορτλαντ παντως
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
σαν πολυ θελουν οι χορνετς να το διωξουν :2funny:
μπουλντοζας ρεεεεεεεεεεε :rockon:

Πες τα ρε τύπε.
Οι Χόρνετς έχουν σοβαρά οικονομικά προβλήματα οπότε πάνε να κόψουν απ' όπου μπορούν.


ο σκουντης εισαι ρε τυπε? :2funny: :2funny: :2funny:
οι καβς θα τους καθαρισουνε πιο δυσκολα απτο να επαιζε ο ιβερσον
η βοστονη ανετα το σικαγο
οι ματζικ ευκολα η δυσκολα θα περασουν,ειναι καλυτερη ομαδα
αν εχεις wade δυσκολα να σε αποκλεισει η ατλαντα

λεικερς χωρις σχολια ;)
ντενβερ λογω της αδυναμιας μου,billups ;),οι χορνετς ακουστηκε οτι θα βγαλουν τον τσαντλερ στο e-bay οποτε εχουν με αλλα να ασχοληθουν
το ζευγαρι σαν αντονιο -νταλλας ειναι γαμάτο,κυριως λογω των σχολιων του φιλου μου σουηδου :2funny:
το χιουστον-πορτλαντ ειναι το πιο δυσκολο ζευγαρι,κατι μου λεει πορτλαντ παντως

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Σε αυτό με τον Iverson έχεις δίκιο.
Σε αυτό με το Wade δε ξέρω γιατί από την άλλη είναι ο Johnson, που μπορεί να είναι 1-2 κλάσσεις κάτω αλλά είναι παιχταράς. Και εγώ βλέπω Wade αλλά όχι εύκολα.
Θέλω και εγώ να διαβάσω σχόλια Σουηδού για τις ντροπές του Τέξας. :2funny:
Κάτι μου λέει πως θα προτιμούσε οποιαδήποτε άλλη ομάδα εκτός από αυτούς. :dancing:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Πες τα ρε τύπε.
Οι Χόρνετς έχουν σοβαρά οικονομικά προβλήματα οπότε πάνε να κόψουν απ' όπου μπορούν.



:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Σε αυτό με τον Iverson έχεις δίκιο.
Σε αυτό με το Wade δε ξέρω γιατί από την άλλη είναι ο Johnson, που μπορεί να είναι 1-2 κλάσσεις κάτω αλλά είναι παιχταράς. Και εγώ βλέπω Wade αλλά όχι εύκολα.
Θέλω και εγώ να διαβάσω σχόλια Σουηδού για τις ντροπές του Τέξας. :2funny:
Κάτι μου λέει πως θα προτιμούσε οποιαδήποτε άλλη ομάδα εκτός από αυτούς. :dancing:

πολυ γελιο ρε
και σκεψουν να παρουν κανα παιχνιδι με την διαιτησια τι εχει να λεει
:2funny: :2funny:
 

pinkmartini20

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2008
Μηνύματα
255
Like
0
Πόντοι
1
Αν και απογοήτευσε φέτος το Ντητρόιτ κάτι μου λέει ότι θα κάνει το μπαμ και θα
αποκλείσει το Κλήβελαντ,παρά τα εγκλήματα Ντούμαρς(αποδέσμευση Μπίλαπς,πρόσληψη Κάρυ κ.λ.π.)Επίσης στοιχηματικά στο α΄ματς το +12 πόντοι στο Ντητρόιτ είναι δωράκι.
Εξαιρετικά αμφίβολο ζευγάρι για πρόκριση είναι και το Μπλέιζερς-Ρόκετς.Οι Ρόκετς πιθανότατα χωρίς Μακ Γκρέιντι. :rockon:   :rockon:  
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Αν και απογοήτευσε φέτος το Ντητρόιτ [size=16pt]κάτι μου λέει ότι θα κάνει το μπαμ και θα
αποκλείσει το Κλήβελαντ[/size],παρά τα εγκλήματα Ντούμαρς(αποδέσμευση Μπίλαπς,πρόσληψη Κάρυ κ.λ.π.)Επίσης στοιχηματικά στο α΄ματς το +12 πόντοι στο Ντητρόιτ είναι δωράκι.
Εξαιρετικά αμφίβολο ζευγάρι για πρόκριση είναι και το Μπλέιζερς-Ρόκετς.Οι Ρόκετς πιθανότατα χωρίς Μακ Γκρέιντι. :rockon:   :rockon:  

Αλήθεια το πιστεύεις αυτό? Από πού και ως πού? Το Κλίβελαντ δεν παίζεται φέτος, ειδικά μέσα στην έδρα του δε χάνει με τίποτα. Επίσης όποιος μπαίνει από τον πάγκο του, γαμάει. Το Ντιτρόιτ ποιον έχεις? Μόνο το McDyess. Για στοιχηματικά δε ξέρω να σου πω, αλλά πιστεύω ότι το Ντιτρόιτ δεν έχει πάνω από 20% πιθανότητες να περάσει.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Αλήθεια το πιστεύεις αυτό? Από πού και ως πού? Το Κλίβελαντ δεν παίζεται φέτος, ειδικά μέσα στην έδρα του δε χάνει με τίποτα. Επίσης όποιος μπαίνει από τον πάγκο του, γαμάει. Το Ντιτρόιτ ποιον έχεις? Μόνο το McDyess. Για στοιχηματικά δε ξέρω να σου πω, αλλά πιστεύω ότι το Ντιτρόιτ δεν έχει πάνω από 20% πιθανότητες να περάσει.

τυπε και πολυ του δινεις
ο μοναδικος λογος που το παιχνιδι δεν εχει κλειδωσει ειναι η φανελα των πιστονς
αν γινει παντως θα ειναι απτις μεγαλυτερες εκπληξεις
 

pinkmartini20

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2008
Μηνύματα
255
Like
0
Πόντοι
1
Αλήθεια το πιστεύεις αυτό? Από πού και ως πού? Το Κλίβελαντ δεν παίζεται φέτος, ειδικά μέσα στην έδρα του δε χάνει με τίποτα. Επίσης όποιος μπαίνει από τον πάγκο του, γαμάει. Το Ντιτρόιτ ποιον έχεις? Μόνο το McDyess. Για στοιχηματικά δε ξέρω να σου πω, αλλά πιστεύω ότι το Ντιτρόιτ δεν έχει πάνω από 20% πιθανότητες να περάσει.
Ουδένα προ του τέλους μακάριζε.Όλοι θεωρούν ακλόνητο φαβορί το Κλήβελαντ,το δικό
μου ένστικτο διαφωνεί.Οι Πίστονς αμυντικά είναι η μόνη ομάδα που βραχυκυκλώνει τον
Λεμπρόν.Παίκτες-άσχετα αν φέτος δεν έχουν ακόμα τραβήξει-σαν τους Hamilton,Prince,Wallace
δεν τους έχουν οι Καβαλίερς.Ίδωμεν,Σάββατο 19:30 κοντή γιορτή. :dancing:
 

pinkmartini20

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2008
Μηνύματα
255
Like
0
Πόντοι
1
Πρόγραμμα Ανατολής:18/4,19:30 Celtics-Bulls
                  18/4,22:00 Cleveland-Pistons
                  20/4,03:30 Hawks -Heat
                  20/4,01:00 Orlando- 76ers. :rockon: :boobies: :rockon: :boobies:
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Πρόγραμμα Ανατολής:18/4,19:30 Celtics-Bulls
                  18/4,22:00 Cleveland-Pistons
                  20/4,03:30 Hawks -Heat
                  20/4,01:00 Orlando- 76ers. :rockon: :boobies: :rockon: :boobies:

:thumbsup:

Τη Δευτέρα θα είναι τα καλά. :rockon:

Αναλυτικά το playoff bracket:

thebracket.jpg


& ένα ρεκόρ του Calderon. :o

www.contra.gr/Basketball/USA/NBA/236663.html]Calderon, ο πιο εύστοχος από τη γραμμή των βολών στην ιστορία του ΝΒΑ[/url]

http://[URL unfurl="true"]www.contra.gr/images/m/calderon_freethrows160409_m.jpg[/img[/URL]]

Στο βιβλίο των ρεκόρ των ΝΒΑ υπάρχει από τα ξημερώματα της Μεγάλης Πέμπτης (16/04) και το όνομα του Jose Manuel Calderon.

Στα 28 του χρόνια, Ισπανός πλέι μέικερ έγινε ο πιο εύστοχος παίκτης από τη γραμμή των βολών στην ιστορία του αμερικάνικου πρωταθλήματος μετρώντας 151/154 μόνο σε μία σεζόν. Η συγκεκριμένη επίδοση μεταφράζεται σε ποσοστό 97.1% και αφήνει στη δεύτερη θέση τον ως τώρα κάτοικο της κορυφής, Calvin Murphy.

Στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς, ο Calderon είχε μόνο 2/2 απέναντι στους Bulls και παρόλο που έφτασε τις 87 συνεχόμενες εύστοχες (!) δεν πρόλαβε να ξεπεράσει τον πρωτοπόρο στην εν λόγω κατηγορία Michael Williams, ο οποίος διατηρεί το απίστευτο σερί των 97/97!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom