Νέα

Mundobasket 2023

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paparotriftoulas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 869
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιος πουστης θα το σηκωσει;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    89

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
45.644
Like
28.158
Πόντοι
5.006
Αλλιώς θα έπρεπε να ακούμε Χατζηπαπαρομαλάκα να προσπαθεί να πιάσει την γερμανική προφορά στα γερμανικά ονόματα και να γελάει ο κόσμος :jerking:
Κατάντια :confused:
Αλλος κωλομπαρας αυτος
 

passionfruit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
409
Κριτικές
5
Like
1.343
Πόντοι
481
Ρε φίλε πασσιον φρουιτ ξέρεις πολύ μπάσκετ και στην σελιδα 40 και στην σελίδα 43 περιγράφεις με τις παρατηρήσεις σου ότι είδαμε στο τελικό .Να είσαι καλά .Επίσης μαύρε γάτε οντως όπως τα γραφει και ο πασσιον φρουιτ η διαιτησια σφύριζε προς Γερμανία αλλά ο πετρουσεφ σε αυτήν την φάση που είπες έκανε επιθετικο φάουλ στον ένα βαγκνερ αν θυμαμαι .Επίσης είδα ότι το ματς κρίθηκε και σε μια φάση που αν Οι Σέρβοι έβαζαν το τρίποντο με τον γκουντούρτις που ηταν αφύλακτος μπορεί να κέρδιζαν το παιχνίδι (στα τελευταία Λέπτα ).Μπραβο στην Γερμανία Τρίτη στο Ευρωμπάσκετ και τώρα παγκόσμιοι πρωταθλητές για πρώτη φορά (κάτι που Δυστυχως δεν το καταφέραμε εμείς όταν νικήσαμε την Αμερική ).Είχα πει τον σρεντερ τσαρλατάνο τώρα του βγάζω το καπέλο μεγάλος παίχτης όπως μου αρεσαν πολύ ο φιλότιμο τιμά και ο τρίποντακιας ομπστ .
Ελα ρε παιχταρά FARAW!!!!! Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και ανταποδίδω. Κι εσύ είσαι συνήθως ορθός και καίριος στις παρατηρήσεις σου.
Οι ρολίστες της Γερμανίας, αν έπαιζαν σε άλλη ομάδα δεν θα απέδιδαν τόσο καλά. Πέραν του Σρέντερ και του μικρού Βάγκνερ, οι λοιποί παίχτες δεν είναι και τόσο ταλαντούχοι ή χαρισματικοί ατομικά, αλλά έχουν συγκεκριμένους ρόλους και δουλεύουν καλά ομαδικά. Γι' αυτό και αποδίδουν το μέγιστο, γιατί οι πόντοι που βάζουν δεν είναι βεβιασμένες ή προσωπικές ενέργειες (που μπορεί να τους βγουν σε ένα - δύο ματς, αλλά δε μπορεί να γίνεται συνέχεια αυτό), αλλά βγαίνουν μέσα από το σύστημα και την καλή κυκλοφορία στην επίθεση. Παίρνουν όμως και πρωτοβουλίες. Δεν τα περιμένουν όλα από τις δύο φίρμες τους. Εξαιρετική ομάδα. Να πούμε και έναν καλό λόγο για τον κόουτς Χέρμπερτ.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.062
Κριτικές
9
Like
13.032
Πόντοι
3.836
Κι εγώ Σερβια υποστηριζα αλλά τελικά οι Γερμανοι ειχαν τη διαρκεια, πολύ αθλητικοι ,δεν εχασαν την ψυχραιμια τους. Δούλεψαν σαν σύνολο τους εδωσε φάσεις ακόμη και αυτος ο Μόριτς με το στραβο στομα.
Αντιθετα στη Σερβια αφού δεν πήραν διαφορα στο πρωτο ημιχρονο μετά τους πήρε ο διάολος. Δεν τραβηξαν τα βασικά ατού Μιλουτινοφ, Γιοβιτς ,Μπογκντάνοβιτς τιποτα στο δευτερο ημιχρονο. Ο Πέσιτς επεμενε πολυ ωρα στους ιδιους παικτες αν και δεν τραβουσαν καθολου στην επιθεση.
Αξια πρωτοι οι Γερμανοι αν και δε μου αρεσαν ποτε.
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Εμένα φίλε πασσιον φρουιτ και να είσαι καλά μου αρέσουν οι εθνικές ομάδες στο μπάσκετ και όχι οι σύλλογοι .Παρακουλουθω μόνο το ελληνικό πρωτάθλημα και όχι τα ξένα πρωταθλήματα .Και κάποιες φορές και την Ευρωλίγκα Βλεπωντας Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό .(δεν υποστηριζω καμία μεγάλη ομάδα ).Είμαι κολλημενος με την ομάδα του 1987 και με τον Νίκο Γκάλη .Θεωρώ πολύ μεγάλο παίχτη αυτά τα τελευταια χρόνια τον παου γκαζολ .Γκάλης δεν πρόκειται να ξαναβγεί .Εσυ τι ομάδα υποστηριζεις στο ελληνικό πρωταθλημα στο μπάσκετ ;
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.468
Κριτικές
1
Like
6.149
Πόντοι
2.356
Κι εγώ Σερβια υποστηριζα αλλά τελικά οι Γερμανοι ειχαν τη διαρκεια, πολύ αθλητικοι ,δεν εχασαν την ψυχραιμια τους. Δούλεψαν σαν σύνολο τους εδωσε φάσεις ακόμη και αυτος ο Μόριτς με το στραβο στομα.
Πάγκο επίσης.

Τρομερές άμυνες στην 3η περίοδο. Τους πατήσανε κάτω.
 

passionfruit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
409
Κριτικές
5
Like
1.343
Πόντοι
481
Εμένα φίλε πασσιον φρουιτ και να είσαι καλά μου αρέσουν οι εθνικές ομάδες στο μπάσκετ και όχι οι σύλλογοι .Παρακουλουθω μόνο το ελληνικό πρωτάθλημα και όχι τα ξένα πρωταθλήματα .Και κάποιες φορές και την Ευρωλίγκα Βλεπωντας Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό .(δεν υποστηριζω καμία μεγάλη ομάδα ).Είμαι κολλημενος με την ομάδα του 1987 και με τον Νίκο Γκάλη .Θεωρώ πολύ μεγάλο παίχτη αυτά τα τελευταια χρόνια τον παου γκαζολ .Γκάλης δεν πρόκειται να ξαναβγεί .Εσυ τι ομάδα υποστηριζεις στο ελληνικό πρωταθλημα στο μπάσκετ ;
Άμα σου αρέσει το άθλημα, εγώ σε συμβουλεύω να παρακολουθείς και ευρωλίγκα και ΝΒΑ, μόνο πλέι-οφς όμως, αν έχεις τη δυνατότητα. Θα ευχαριστηθείς ορισμένα πολύ ωραία ματς. ΑΕΚτζής είμαι. Αλλά έχω παρακολουθήσει πολλά ευρωπαϊκά ματς σε ΟΑΚΑ και ΣΕΦ του ΠΑΟ και του Ολυμπιακού και έχω πάει και σε άλλες ομάδες με φίλους (Περιστέρι, Ιωνικό, Παπάγου, Πανιώνιο παλαιότερα). Αν αγαπάς το άθλημα, αγαπάς το καλό μπάσκετ, το εκτιμάς απ' όπου κι αν προέρχεται.
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.730
Like
3.116
Πόντοι
506
Εμένα φίλε πασσιον φρουιτ και να είσαι καλά μου αρέσουν οι εθνικές ομάδες στο μπάσκετ και όχι οι σύλλογοι .Παρακουλουθω μόνο το ελληνικό πρωτάθλημα και όχι τα ξένα πρωταθλήματα .Και κάποιες φορές και την Ευρωλίγκα Βλεπωντας Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό .(δεν υποστηριζω καμία μεγάλη ομάδα ).Είμαι κολλημενος με την ομάδα του 1987 και με τον Νίκο Γκάλη .Θεωρώ πολύ μεγάλο παίχτη αυτά τα τελευταια χρόνια τον παου γκαζολ .Γκάλης δεν πρόκειται να ξαναβγεί .Εσυ τι ομάδα υποστηριζεις στο ελληνικό πρωταθλημα στο μπάσκετ ;

Φιλε Faraw σε λιγο φευγω για μπασκετακι με τα παιδια. Δεν τον εζησα τον Γκαλη και ισως γι αυτο να μην τρελαινομαι τοσο μαζι του.

Εδω η δικια μου τοπ 5 ολων τον εποχων στην Ευρωπη:

Dimitris Diamantidis, 1.96m (1)
Drazen Petrovic, 1.97m (2)
Dejan Bodiroga, 2.05m (3)
Dirk Nowitzki, 2.13m (4)
Giannis Antetokounmpo, 2.11m (5)
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.138
Κριτικές
5
Like
12.599
Πόντοι
3.786
Φιλε Faraw σε λιγο φευγω για μπασκετακι με τα παιδια. Δεν τον εζησα τον Γκαλη και ισως γι αυτο να μην τρελαινομαι τοσο μαζι του.

Εδω η δικια μου τοπ 5 ολων τον εποχων στην Ευρωπη:

Dimitris Diamantidis, 1.96m (1)
Drazen Petrovic, 1.97m (2)
Dejan Bodiroga, 2.05m (3)
Dirk Nowitzki, 2.13m (4)
Giannis Antetokounmpo, 2.11m (5)
Εντάξει,ούτε εγώ πρόλαβα τον Πελέ,αλλά τον βάζω μέσα στους 5 καλύτερους ποδοσφαιριστές όλων των εποχών.Ίδια εποχή έπαιξε ο Drazen με τον Nick,άρα ή δεν βάζεις κανέναν ή και τους δύο.Μαζί με Nowitzki και τον Αντετοκούμπο είναι αντικειμενικά οι 4 καλύτεροι.Από εκεί και πέρα,η πέμπτη θέση είναι υποκειμενική.Εγώ βάζω τον Doncic,γιατί είναι ο απόλυτος ηγέτης στην ομάδα του στο NBA,αλλά και μια ομάδα σχεδόν μόνος του στην Εθνική του.Για μια τάπα στην εκπνοή η Σλοβενία θα πήγαινε τελικό στο Τόκυο.Καλύτερος όλων ο Dirk βέβαια
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom