Νέα

Μπύρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pristine
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 814
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποσες μπυρες πινεις την μερα ?

  • Μια

    Ψήφοι: 23 33,3%
  • Δυο

    Ψήφοι: 16 23,2%
  • Τρεις

    Ψήφοι: 19 27,5%
  • Δεκα

    Ψήφοι: 7 10,1%
  • Αν πινεις πανω απο 80 τοτε εισαι για Γκινες

    Ψήφοι: 4 5,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    69

Carl Barton

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.207
Like
6.385
Πόντοι
1.056
Τι ωραίο έχουν, ότι είναι γλυκόπικρες; Κι αυτήν στα oggi τη βρίσκω;
Επίσης ωραία μπύρα είναι η estrella, από Βαρκελώνη αν θυμάμαι καλά και από Ελληνική έχω κολλήσει με ZΥΘΟΣ ΒΑΠ από Ρόδο. Καλοκαιρινή μπύρα LAGER , σε ξεδιψάει και έχει ελαφριά αίσθηση σαν να έχει ας πούμε 3,5 % αλκοοόλ, ενώ έχει στην πραγματικότητα έχει 5%
 
  • Ουάου
Αντιδράσεις: vril

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
3.331
Κριτικές
35
Like
29.896
Πόντοι
9.846
Παιδιά από μπυρες ένα σωρό! Αν θέλετε γκουρμε μπυροκατασταση με τίμια ποσοτητα αλκοόλ δοκιμάστε την Lucifer. (είμαι και παλιος μεταλλάς κι εμείς στον χώρο αυτό έχουμε κάνει διατριβή).
 

Carl Barton

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.207
Like
6.385
Πόντοι
1.056
Παιδιά από μπυρες ένα σωρό! Αν θέλετε γκουρμε μπυροκατασταση με τίμια ποσοτητα αλκοόλ δοκιμάστε την Lucifer. (είμαι και παλιος μεταλλάς κι εμείς στον χώρο αυτό έχουμε κάνει διατριβή)
Έχω πάει σε 3 beer fest, τι μπύρες υπάρχουν ρε φίλε...!!! Δοκίμασα αρκετές Ελληνικές ανάμεσά τους και την 'Χάρμα', μπυράρα απλά!
 

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
3.331
Κριτικές
35
Like
29.896
Πόντοι
9.846
Έχω πάει σε 3 beer fest, τι μπύρες υπάρχουν ρε φίλε...!!! Δοκίμασα αρκετές Ελληνικές ανάμεσά τους και την 'Χάρμα', μπυράρα απλά!
Ναι ρε συ, η ελληνική Ζυθοποιία έχει πολυ καλές προτασεις!
 

sinatra7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2017
Μηνύματα
115
Κριτικές
11
Like
1.061
Πόντοι
371
Έχω πάει σε 3 beer fest, τι μπύρες υπάρχουν ρε φίλε...!!! Δοκίμασα αρκετές Ελληνικές ανάμεσά τους και την 'Χάρμα', μπυράρα απλά!
Τα σπάει η Χαρμα,κρητικια μπυρα απο τα Χανιά.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.965
Κριτικές
63
Like
45.879
Πόντοι
9.297
Ναι ρε συ, η ελληνική Ζυθοποιία έχει πολυ καλές προτασεις!
Να προτεινω την Voreia απο μικροζυθοποιια Σερρων με 7% οινοπνευμα.Δεν ειχα ξαναδει μπυρα με τοσο οινοπνευμα απο την Chimay ( αν την γραφω σωστα) και μαλιστα ελληνικη.Μπραβο στας Σερρας!
 

sinatra7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2017
Μηνύματα
115
Κριτικές
11
Like
1.061
Πόντοι
371
Που την βρίσκουμε? Υπάρχει σε κάποιο σουπερ μαρκετ?
Δυστυχώς δεν υπάρχει στην Αθήνα γιατί δεν έχει τυποποιηθεί σε μπουκάλι η κουτάκι.Σε κάποιες μπυραρίες θα την βρείς σε βαρέλι.Arch στο Περιστέρι,Beer academy στο Χαλάνδρι,και στο Rainbow στον Κεραμικό,ολα αυτά βέβαια εποχές πρίν καραντίνας.
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.228
Like
448
Πόντοι
36
Να προτεινω την Voreia απο μικροζυθοποιια Σερρων με 7% οινοπνευμα.Δεν ειχα ξαναδει μπυρα με τοσο οινοπνευμα απο την Chimay ( αν την γραφω σωστα) και μαλιστα ελληνικη.Μπραβο στας Σερρας!

Η Imperial Port είναι 9%. Πρέπει να βρεθεί γρήγορα!

Στο SIte πάντως γράφει:

....Οι μπύρες μας βρίσκονται στο πανελλαδικό δίκτυο των Super Market AB Βασιλόπουλος, στα My Market, στα Super Market Μασούτης και στην αλυσίδα των Super Market Θανόπουλος που βρίσκονται στα Βόρεια Προάστια Αττικής. Επίσης, μπορεί κανείς να τα βρει και στην τοπική αλυσίδα Super Market Κάντζας που δραστηριοποιείται δυναμικά στο νομό Σερρών....

Θα την ψάξω... (τους έστειλα μόλις ερώτηση ΠΟΥ θα την βρω κοντά μου)
 
Τελευταία τροποποίηση:

Carl Barton

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.207
Like
6.385
Πόντοι
1.056
Δυστυχώς δεν υπάρχει στην Αθήνα γιατί δεν έχει τυποποιηθεί σε μπουκάλι η κουτάκι.Σε κάποιες μπυραρίες θα την βρείς σε βαρέλι.Arch στο Περιστέρι,Beer academy στο Χαλάνδρι,και στο Rainbow στον Κεραμικό,ολα αυτά βέβαια εποχές πρίν καραντίνας.
Πωπω φίλε τι μού θυμισες! ARCH Περιστέρι πεζόδρομος! Πήγαινα επί μια δεκαετία σερί παλιά! Φαντάζομαι υπάρχει ακόμα έτσι??? Α! Παρέλειψα να αναφέρω και την Ζέος που κατά τη γνώμη μου είναι Μπυράρα!
 

sinatra7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2017
Μηνύματα
115
Κριτικές
11
Like
1.061
Πόντοι
371
Πωπω φίλε τι μού θυμισες! ARCH Περιστέρι πεζόδρομος! Πήγαινα επί μια δεκαετία σερί παλιά! Φαντάζομαι υπάρχει ακόμα έτσι??? Α! Παρέλειψα να αναφέρω και την Ζέος που κατά τη γνώμη μου είναι Μπυράρα!
Υπάρχει φίλε και ζεί και βασιλευει,μουσικάρες παίζει και πολλές ποικιλίες απο μπύρα!!Συμφωνώ και η Ζέος πολύ καλή.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.335
Like
3.995
Πόντοι
1.706
είχα δοκιμάσει την μυκονιάτικη Mikonou πρόπερσι, μια αηδία.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.335
Like
3.995
Πόντοι
1.706
Υπάρχει τέτοια μπύρα;
Μυκόνου;
6_labels_Mikonu_beer.jpg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom