Νέα

Μοναχισμός

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Fuckeros
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 76
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Fuckeros

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2017
Μηνύματα
563
Κριτικές
5
Like
267
Πόντοι
26
Έχετε σκεφτεί ποτέ να ακολουθήσετε τον μοναχισμο?
Έχει κάποιος μπει στο τρυπακι του μοναχισμου και να τον εχει εγκαταλειψει?
Είναι βαριά  η καλογερικη που λενε?
Δεν ενδιαφέρομαι να γίνω εγώ μοναχος αλλα μια γκομενιτσα γειτόνισσα μπανικη και σε συζητησεις κλπ μου πεταξε τη φάση αυτή.
Η οικογένεια της ειναι πολυ της θρησκείας και το παιδι έχει ακολουθήσει αυτό  τον δρόμο.
Ασ μάθουμε εμπειρίες εδω μέσα να τις πω μπας και αλλαξει γνωμη.
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
361
Πόντοι
326
Για πολύ ηλίθιους ή πάρα πολύ ψαγμένους
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Έχετε σκεφτεί ποτέ να ακολουθήσετε τον μοναχισμο?
OXI!!!!!

Έχει κάποιος μπει στο τρυπακι του μοναχισμου και να τον εχει εγκαταλειψει?
OXI!!!!!

Είναι βαριά  η καλογερικη που λενε?
ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!!

Δεν ενδιαφέρομαι να γίνω εγώ μοναχος αλλα μια γκομενιτσα γειτόνισσα μπανικη και σε συζητησεις κλπ μου πεταξε τη φάση αυτή.
Aς κάνει ότι θέλει! Πατέρας της είσαι να την συμβουλέψεις? :grin:

Η οικογένεια της ειναι πολυ της θρησκείας και το παιδι έχει ακολουθήσει αυτό  τον δρόμο.
Ασ μάθουμε εμπειρίες εδω μέσα να τις πω μπας και αλλαξει γνωμη.
Κάτι τέτοιες οικογένειες καταστρέφουν τα παιδιά τους...
 

svas79

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2007
Μηνύματα
375
Like
235
Πόντοι
21
Σε καμια περιπτωση. Η μαγκια ειναι να παλέψεις να τα βγαλεις περα οπως ολοι οι αλλοι και να εισαι και πιστος. Οχι να εγκαταλειπεις τα εγκοσμια.
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.100
Κριτικές
123
Like
51.023
Πόντοι
27.261
Δεν ενδιαφέρομαι να γίνω εγώ μοναχος αλλα μια γκομενιτσα γειτόνισσα μπανικη

Χθες επρεπε να το postαρεις, αλλα γαμησετο οκ... πεσμας για τη μπανικη γειτονισσα.
Καλο μουνακι, λεει???
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.682
Κριτικές
12
Like
6.898
Πόντοι
2.646
Πες της να πάει.Στα παπάρια σου, αφού ούτως η άλλως δε γαμάς.
 

fontas.dimi

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2014
Μηνύματα
585
Κριτικές
2
Like
35
Πόντοι
6
Θα πω κάτι.Σεβαστή η πίστη των ανθρώπων.Όταν σε κάποιους πέφτουν στο κεφάλι τους όλες οι στενοχώριες και πίκρες και φτανουν στο σημείο να αυτοκτονήσουν καλύτερα να πάνε να ησυχάσουν και με προσευχή και με το να τα βρουν με τον εαυτό τους να ζήσουν.Όπως και ήξερα άτομο με καριέρα στις ΗΠΑ που μετά τα 60 και αφού δεν έκανε οικογένεια πήγε Ελλάδα σε μοναστήρι.Ήθελε τα τελευταία χρόνια της ζωής του να τα περάσει με ηρεμία και προσευχή.Σεβαστές όλες οι επιλογές των ανθρώπων.
 
OP
OP
Fuckeros

Fuckeros

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2017
Μηνύματα
563
Κριτικές
5
Like
267
Πόντοι
26
Πες της να πάει.Στα παπάρια σου, αφού ούτως η άλλως δε γαμάς.
είναι άδικο 23χρονων πιπίνι να το φάει το ράσο.
Πως θα περνάει εκει πανω στο μοναστηρι?
Δεν βλέπω καποιος να έχει εμπειρία η γνωσεις περι του μοναχισμου.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
767
Πόντοι
146
είναι άδικο 23χρονων πιπίνι να το φάει το ράσο.
Πως θα περνάει εκει πανω στο μοναστηρι?
Δεν βλέπω καποιος να έχει εμπειρία η γνωσεις περι του μοναχισμου.
Σε ενα φορουμ που λέγεται μπουρδέλα τι περίμενες ρε τύπε;
 

Διαγραμμένο μέλος 172222

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
18 Μαΐ 2017
Μηνύματα
1.864
Κριτικές
83
Like
13.713
Πόντοι
24.436
Έχετε σκεφτεί ποτέ να ακολουθήσετε τον μοναχισμο?
Έχει κάποιος μπει στο τρυπακι του μοναχισμου και να τον εχει εγκαταλειψει?
Είναι βαριά  η καλογερικη που λενε?
Δεν ενδιαφέρομαι να γίνω εγώ μοναχος αλλα μια γκομενιτσα γειτόνισσα μπανικη και σε συζητησεις κλπ μου πεταξε τη φάση αυτή.
Η οικογένεια της ειναι πολυ της θρησκείας και το παιδι έχει ακολουθήσει αυτό  τον δρόμο.
Ασ μάθουμε εμπειρίες εδω μέσα να τις πω μπας και αλλαξει γνωμη.

Αγαπητέ φίλε πες της πως πρέπει να γνωρίζει το εξής: Κάποιες από τις πόρνες θα γίνουν Αγίες!
Άσε την να το σκεφθεί...
...και της συμπληρώνεις: Στον μοναχισμό θα μάθει μόνο θεωρία που θα την οδηγεί σε ονειρώξεις και τριχοφυΐα, στο κουρμπέτι θα μεταλαμβάνει το σώμα του Ιησού νυχθημερόν πράγμα που από μόνο του θα την οδηγήσει σε ανάληψη του πνεύματος και της ψυχής της.
Το σώμα έτσι και αλλιώς φθαρτό είναι!
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.067
Κριτικές
10
Like
13.073
Πόντοι
3.846
Αλάνι εισαι πολύ ρομαντικός για να περιμένεις να σου πουν για το μοναχισμό εδώ μέσα.

Εγώ θα σου έλεγα πες στο πιπίνι να υποκύψει στον πειρασμό για πρώτη και τελευταία φορά και μετά να μπει στο μοναστήρι όπου με την καλογερική θα σώσει την ψυχή της. Και το τελευταίο βράδυ δώστης να καταλάβει.

Ξέρω περιπτώσεις ανθρώπων που την έχουν κάνει για το μοναστήρι. Συνήθως είναι ήδη κολλημένοι με τη θρησκεία (κάτι που ξεκινά από το σπίτι που μεγάλωσαν) και θεωρούν ότι μόνο στο μοναστήρι θα μπορούν να ζουν μία ζωή χωρίς πειρασμόυς και με προσευχή όλη μέρα μαζί με τους ομοϊδεάτες τους. Ό,τι είναι το ελεύθερο κάμπινκγ στην Ικαρία για τους εναλλακτικούς ας πούμε. Μία φίλη της γυναίκας φίλου μου, θεούσα από το σπίτι της και μπάζο απίστευτο επειδή δεν τη γαμούσε κανένας έπαθε ψυχολογικά και άρχισε να μισεί το σώμα ,κόλλησε με το παπαδαριό και έγινε καλόγρια. Στις γυναίκες παίζει αυτό, η απογοήτευση από την κοινωνική ζωή.

Όταν πήγε ο πατέρας μου στο Άγιο Όρος μου είπε ότι συνάντησε ένα καλόγερο κραγμένη αδερφάρα που δεν το έκρυβε καθόλου και ένα αλάνι που χρωστούσε τα κέρατά του παντού, η γυναίκα του τον έβριζε και αποφάσισε να τους γράψει όλους στον πούτσο του και να απομονωθεί στο Άγιο Όρος.
"Εδώ αν κάνεις τα καθήκοντά σου δε σου κολλάει κανείς, οι δοσατζήδες δε σε αγγίζουν και αν θες και να γαμήσεις παίρνεις άδεια. Παράδεισος"

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom