Νέα

Μεγάλος περίπατος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα geoMan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Μια μεγάλη αστική παρέμβαση που χρειαζόταν η πόλη;

  • Ναι ήταν απαραίτητη

    Ψήφοι: 42 23,0%
  • Χρειαζόταν αλλά σε άλλο χρόνο / με άλλο δήμαρχο

    Ψήφοι: 10 5,5%
  • Δεν χρειαζόταν καθόλου, τζάμπα η ταλαιπωρία

    Ψήφοι: 47 25,7%
  • Η παραχώρηση μιας λωρίδας στην Πανεπιστημίου θα ήταν αρκετή

    Ψήφοι: 20 10,9%
  • Γίνεται υπερκοστολόγηση και σπατάλη δημοσίου χρήματος (δες παρακάτω)

    Ψήφοι: 64 35,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    183

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
5 χιλιαρικα η ζαρντινιερα, να ειναι καλα ο μητσοτακης
 

since1991

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2020
Μηνύματα
2.556
Κριτικές
5
Like
2.530
Πόντοι
736
"5 χιλιάρικα η ζαρντινιέρα"
"ο Κορωνοϊός είναι κατασκευασμένος"
"Η παγκοσμιοποίηση μας αλλοτριώνει με μουσλίμια"
"Η οικογενειοκρατία κρατάει την Ελλάδα πίσω"

- Και τι είσαι εσύ φίλε που τα λες όλα αυτά;
- Δημόσιος υπάλληλος
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
"5 χιλιάρικα η ζαρντινιέρα"
"ο Κορωνοϊός είναι κατασκευασμένος"
"Η παγκοσμιοποίηση μας αλλοτριώνει με μουσλίμια"
"Η οικογενειοκρατία κρατάει την Ελλάδα πίσω"

- Και τι είσαι εσύ φίλε που τα λες όλα αυτά;
- Δημόσιος υπάλληλος

Μην το ψάχνεις φιλαράκι... :tooth:
 

since1991

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2020
Μηνύματα
2.556
Κριτικές
5
Like
2.530
Πόντοι
736
Έχετε κάποια εντύπωση τύποι ότι αν οι Μητσοτάκηδες και οι Μπακογιάννηδες ήθελαν να βγάλουν μερικά εκατομμύρια δεν είχαν άλλον πιο υπόγειο τρόπο αντί να αγοράζουν ζαρντινιέρες και να πεζοδρομούν το κέντρο? Τόσο αφελείς είστε; Δεν μπορούσε ο Μπακογιάννης να κάνει μία οποιαδήποτε σύμβαση για κάποιο άσχετο θέμα που θα περνούσε στα ψιλά και σίγουρα θα έβγαζε πολύ περισσότερα;
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Δηλαδή? Έφαγε λεφτά? Δεν έκανε τίποτα?
Ούτε εγώ τα ξέρω, γι' αυτό ρώτησα. Επαναλαμβάνω λοιπόν: έφαγε λεφτά? Τα έξυνε σαν Δήμαρχος Καρπενησίου?
Α, εσύ προτιμάς Ανατολή. ΟΚ, εδώ όμως έχουμε πάρει την απόφαση να είμαστε με την Δύση. Δεν ξέρω αν σου αρέσει, τα σύνορα έχουν ανοίξει πάντως αν ενδιαφέρεσαι.
Aυτά είναι καταρχάς 4 πράγματα. Και κατά δεύτερον, δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ακριβώς. Το ένα αναιρεί το άλλο?
Δεν τα ξέρεις όλα, αλλά για τα σκατά είσαι σίγουρος.

Εγώ δεν θα πήξω ποτέ στην Αθήνα, διότι θα συμπεριφερθώ όπως πρέπει. Θα κατέβω με μετρό. Εσύ που θα συμπεριφερθείς όπως πάντα χωρίς καμία πρόοδο, θα πήξεις. Από την άλλη μεριά, δεν πιστεύω όταν ολοκληρωθεί το έργο να κατεβαίνεις για βόλτες, ΟΚ? Έχουμε κάνει συμφωνία τώρα οι δυο μας!

Εγραψα εγώ οτι έφαγε λεφτά τύπε ?? Εκανε οτι περίπου κάνουν ολοι οι "πορφυρογέννητοι". Τη περιφερειακή του θητεία ως σκαλοπάτι για τη κεντρική εξουσία.

Δεν προτιμώ την Ανατολή. Προτιμώ όμως να μην χαζοαντιγράφουν οι δικοί μας από οπουδήποτε. Αν αντιγράφουν ας αντιγράψουν τουλάχιστον σωστά. Μέρος της Ανατολής που σνομπάρεις είναι πολύ πιο προηγμένη από τη Δύση.Μια επίσκεψη στη Σιγκαπούρη, στη Κουάλα Λαμπούρ η στην Σεντζέν θα σου ανοίξει τα μάτια.

Τέσσερα αναφέρω και εγώ. Τι δεν κατάλαβες ;;

Οταν και αν μάθεις να ξεχωρίζεις τα σκατά κάτω από τη ζάχαρη τότε θα καταλάβεις τι εννοώ.

Το Μετρό θα χρησιμοποιήσω και εγώ. Και το κάνω ήδη. Εχει διαφορά ομως το να γουστάρω να το χρησιμοποιήσω, από το να είμαι αναγκασμένος να το χρησιμοποιήσω.

 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.062
Κριτικές
7
Like
9.800
Πόντοι
1.686
Ρε τύπε ψευδο- Πικάσσο  δεν έχεις πάρει χαμπάρι τίποτα
για τη ΔΙΑΠΛΟΚΗ, και στηρίζεις οικογενειοκρατία;

Από ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΟ πρόβλημα , έχεις πάρει κάτι
χαμπάρι ;

Από ηλικιωμένους και ανθρώπους με κινητικά προβλήματα
που χρειάζονται αυτοκίνητο για να μετακινηθούν
έχεις πάρει χαμπάρι κάτι ;

Πήγαινε τώρα στο κέντρο, να πεις αυτά που λες
στους οδηγούς, να δούμε πόσο θα σε ευχαριστήσουν...

Ελπίζω να μπορείς να τρέχεις αρκετά γρήγορα
για να γλυτώσεις ...
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.606
Κριτικές
31
Like
4.162
Πόντοι
5.595
Έχετε κάποια εντύπωση τύποι ότι αν οι Μητσοτάκηδες και οι Μπακογιάννηδες ήθελαν να βγάλουν μερικά εκατομμύρια δεν είχαν άλλον πιο υπόγειο τρόπο αντί να αγοράζουν ζαρντινιέρες και να πεζοδρομούν το κέντρο? Τόσο αφελείς είστε; Δεν μπορούσε ο Μπακογιάννης να κάνει μία οποιαδήποτε σύμβαση για κάποιο άσχετο θέμα που θα περνούσε στα ψιλά και σίγουρα θα έβγαζε πολύ περισσότερα;

Θα μπορουσε , ομως αυτο ειναι μια χρυση ευκαιρεια να βγαλει, γιατι το υποστηριζουν και πολλοι αριστεροι, "μαγεμενοι" απο την wannabe οικολογια που υποσχεται . Μιλαμε για την οικογενεια Μιζοτακη , που εχει κανει περιουσια και θες να μου πεις να δω με καλο ματι και αυτον; οχι,συγγνωμη.
Επισης ως δημαρχος Καρπενησιου αναστηλωσε καποιο σπιτι του και το εκανε μουσειο, με εξωφρενικο κοστος. Επειδη δεν μου αρεσει να μιλαω χωρις στοιχεια (χωρις καποιο link), και επειδη βαριεμαι να ψαχνω αυτη τη στιγμη, δεν το συνεχιζω, ομως το θυμαμαι οτι το ειχα διαβασει πριν αρκετα χρονια.

ΚΑΝΕΙΣ δεν λεει οτι δεν πρεπει να περιοριστουν τα αμαξια στην Αθηνα. ΟΜΩΣ οι συγκοινωνιες ειναι τραγικες. Και πανακριβες για αυτο που προσφερουν. 1,40 να παω και 1,40 να γυρισω αν θελω να πεταχτω Ομονοια για να αγορασω κατι μεσα σε μιση ωρα; παστωμενος σαν σαρδελα; Οσες φορες δοκιμασα να παω δουλεια με το μετρο, βλαστημησα. Ειδικα στο γυρισμο, και στις ανταποκρισεις.

Η Αθηνα δεν εχει χωρους πρασινου. Αυτος απλα εκλεισε μια λεωφορο. Go figure.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Εγραψα εγώ οτι έφαγε λεφτά τύπε ?? Εκανε οτι περίπου κάνουν ολοι οι "πορφυρογέννητοι". Τη περιφερειακή του θητεία ως σκαλοπάτι για τη κεντρική εξουσία.
Οπότε με το δικό σου σκεπτικό, ΟΛΟΙ οι περιφερειάρχες είναι λαμόγια και το χρησιμοποιούν για σκαλοπάτι στην εξουσία. Δικαίωμά σου να το πιστεύεις!

Δεν προτιμώ την Ανατολή. Προτιμώ όμως να μην χαζοαντιγράφουν οι δικοί μας από οπουδήποτε. Αν αντιγράφουν ας αντιγράψουν τουλάχιστον σωστά. Μέρος της Ανατολής που σνομπάρεις είναι πολύ πιο προηγμένη από τη Δύση.Μια επίσκεψη στη Σιγκαπούρη, στη Κουάλα Λαμπούρ η στην Σεντζέν θα σου ανοίξει τα μάτια.
Έχω πάει και στα 3!!! Και ξέρω ότι ΔΕΝ θα έμενα εκεί με τίποτα. Εσύ γιατί δεν πας λοιπόν?

Τέσσερα αναφέρω και εγώ. Τι δεν κατάλαβες ;;
Για 3 πράγματα είπες ότι δεν πάνε μαζί. Και πάλι I don't follow.

Οταν και αν μάθεις να ξεχωρίζεις τα σκατά κάτω από τη ζάχαρη τότε θα καταλάβεις τι εννοώ.
ΟΚ εγώ θα το κοιτάξω αυτό, αλλά κοίτα κι εσύ να ξεχωρίζεις τα σκατά κι όχι να τα βαφτίζεις ΟΛΑ σκατά. Μετά θα μάθεις να τα ξεχωρίζεις και κάτω από τη ζάχαρη.

Το Μετρό θα χρησιμοποιήσω και εγώ. Και το κάνω ήδη. Εχει διαφορά ομως το να γουστάρω να το χρησιμοποιήσω, από το να είμαι αναγκασμένος να το χρησιμοποιήσω.
Δεν είσαι αναγκασμένος. Αν θες κάνε την "επανάσταση" και κατέβα με το αυτοκίνητο και πήξε (μην ανησυχείς, κλήση πάντως δεν θα πάρεις). Αν όχι, πάρε μετρό. It's up to you! :grin:
 

since1991

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2020
Μηνύματα
2.556
Κριτικές
5
Like
2.530
Πόντοι
736
Ρε τύπε ψευδο- Πικάσσο  δεν έχεις πάρει χαμπάρι τίποτα
για τη ΔΙΑΠΛΟΚΗ, και στηρίζεις οικογενειοκρατία;

Από ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΟ πρόβλημα , έχεις πάρει κάτι
χαμπάρι ;

Από ηλικιωμένους και ανθρώπους με κινητικά προβλήματα
που χρειάζονται αυτοκίνητο για να μετακινηθούν
έχεις πάρει χαμπάρι κάτι ;

Πήγαινε τώρα στο κέντρο, να πεις αυτά που λες
στους οδηγούς, να δούμε πόσο θα σε ευχαριστήσουν...

Ελπίζω να μπορείς να τρέχεις αρκετά γρήγορα
για να γλυτώσεις ...

Το κυκλοφοριακό λύνεται από μόνο του, με λίγη υποβοήθηση από το κράτος. Ο περίπατος θα είναι αριστούργημα όταν ολοκληρωθεί. Και όταν θα πηγαίνεις με το κορίτσι σου ή την οικογένεια σου βόλτα θα καταλάβεις και θα λες από μέσα σου "τι χαζομάρες έλεγα". Επίσης Λαδάκι το να ζεις στην Αθήνα και να θυμάσαι ΤΩΡΑ τους ανθρώπους με κινητικά προβλήματα, είναι τουλάχιστον υποκριτικό. Η Αθήνα και όλη η Ελλάδα είναι κόλαση για τους ανθρώπους με κινητικά προβλήματα.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.969
Like
11.214
Πόντοι
2.606
Φίλε Mindreader με όλο τον σεβασμό όλη αυτή η τσίχλα περί οικογενειοκρατίας πρέπει να σταματήσει. Η πολιτική είναι ένα χάρισμα (πέρα από τις τυπικά προσόντα που χρειάζονται) και είναι πολύ λογικό σε μία τόσο μικρή κοινωνία όπως η Ελληνική να παίζει ρόλο το επώνυμο και η παράδοση. Ιδίως δε, όταν ΌΛΟΙ οι υπόλοιποι - που δεν ήταν γόνοι - δεν είχαν καλύτερη υποδοχή από τον "λαό" ούτε τα πήγαν καλύτερα. Και για να συμμετέχω και στην συγκεκριμένη συζήτηση, το αξίωμα έχει ως εξής:


Οποιοδήποτε έργο "κόβει" αυτοκίνητα και δίνει χώρο σε πεζούς και ποδήλατα είναι καλό, όσο άσχημα σχεδιασμένο και αν είναι.
TΥΠΕ ΕΙΣΑΙ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟΣ.....ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΣΟΥΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ?...ΠΡΑΓΜΑΤΙ, ΠΡΙΝ ΠΑΡΕΜΒΕΙΣ, ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ.....Θελω να δω τι θα γραφεις οταν θα ξηλωνουν τις αρλουμπες που στηνουν τωρα-νομοτελειακο αυτο- και θα λενε πως τελικα η πιλοτικη εφαρμογη δεν λειτουργησε σωστα και αλλες τετοιες πιπαντζες....ειναι τοσο αθλια στημενη η φαση που αναρωτιεσαι αν ειναι τοσο μαλακες και λεζαντες τελικα η μας θεωρουν τελειως μαλακες και πανηγυρτζηδες!
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Η πεζοδρόμηση της Πανεπιστημίου είχε δρομολογηθεί δέκα χρόνια πριν επί ΓΑΠ. Αν για κάτι πρέπει να γκρινιάζουμε είναι γιατί άργησε τόσο πολύ αυτό το έργο, όχι γιατί γίνεται. Αλλά άντε να τα εξηγήσεις αυτά στον Ελληνάρα που τα τελευταία σαράντα χρόνια από'κει που κυκλοφορούσε με γαϊδούρι βρέθηκε ξαφνικά να οδηγεί Cayenne. 

Εβεβαια για τους δεξιους αυτοι που επρεπε να εχουν σπιτια και αυτοκινητα ειναι μονο οι πλουτοκρατες οι δεξιοι δηλαδη

Τον λαουτζικο τον ηθελαν παντα υπο

 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.969
Like
11.214
Πόντοι
2.606
Η πεζοδρόμηση της Πανεπιστημίου είχε δρομολογηθεί δέκα χρόνια πριν επί ΓΑΠ. [size=30pt]Αν για κάτι πρέπει να γκρινιάζουμε είναι γιατί άργησε τόσο πολύ αυτό το έργο, όχι γιατί γίνεται.[/size] Αλλά άντε να τα εξηγήσεις αυτά στον Ελληνάρα που τα τελευταία σαράντα χρόνια από'κει που κυκλοφορούσε με γαϊδούρι βρέθηκε ξαφνικά να οδηγεί Cayenne.  
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ ρε 75...εισαι καλα σιγουρα?
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.969
Like
11.214
Πόντοι
2.606
Εβεβαια για τους δεξιους αυτοι που επρεπε να εχουν σπιτια και αυτοκινητα ειναι μονο οι πλουτοκρατες οι δεξιοι δηλαδη

Τον λαουτζικο τον ηθελαν παντα υπο
χωνυ εχεις γινει μπουρδελο με τον 75? δεν ειστε τακιμια πλεον?
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.041
Like
13.077
Πόντοι
2.606
TΥΠΕ ΕΙΣΑΙ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟΣ.....ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΣΟΥΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ?...ΠΡΑΓΜΑΤΙ, ΠΡΙΝ ΠΑΡΕΜΒΕΙΣ, ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ.....Θελω να δω τι θα γραφεις οταν θα ξηλωνουν τις αρλουμπες που στηνουν τωρα-νομοτελειακο αυτο- και θα λενε πως τελικα η πιλοτικη εφαρμογη δεν λειτουργησε σωστα και αλλες τετοιες πιπαντζες....ειναι τοσο αθλια στημενη η φαση που αναρωτιεσαι αν ειναι τοσο μαλακες και λεζαντες τελικα η μας θεωρουν τελειως μαλακες και πανηγυρτζηδες!
:2funny: το αυτο ακριβως
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Η πεζοδρόμηση της Πανεπιστημίου είχε δρομολογηθεί δέκα χρόνια πριν επί ΓΑΠ. Αν για κάτι πρέπει να γκρινιάζουμε είναι γιατί άργησε τόσο πολύ αυτό το έργο, όχι γιατί γίνεται. Αλλά άντε να τα εξηγήσεις αυτά στον Ελληνάρα που τα τελευταία σαράντα χρόνια από'κει που κυκλοφορούσε με γαϊδούρι βρέθηκε ξαφνικά να οδηγεί Cayenne.  

Ακριβώς! Η "άρχουσα" τάξη με τον οποία τα βάζεις μονίμως, πάντα είχε Cayenne. Ο Αντρίκος, φρόντισε να δώσει σε όλους με δανεικά λεφτά. Άρα συμφωνούμε για τους Ελληνάρες και ποιος τους έκανε, όπως και για το χρέος :grin:
 

since1991

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2020
Μηνύματα
2.556
Κριτικές
5
Like
2.530
Πόντοι
736
TΥΠΕ ΕΙΣΑΙ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟΣ.....ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΣΟΥΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ?...ΠΡΑΓΜΑΤΙ, ΠΡΙΝ ΠΑΡΕΜΒΕΙΣ, ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ.....


Δεν βρισκόσασταν στο σκοτάδι. Τα ξέρατε και τα ξέρετε όλα. Απορώ που ασχολείστε και μαζί μου
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.041
Like
13.077
Πόντοι
2.606
Δεν βρισκόσασταν στο σκοτάδι. Τα ξέρατε και τα ξέρετε όλα. Απορώ που ασχολείστε και μαζί μου
τυπε ποιος ο λογος υπαρξης του θρεντ αν ηταν να συμφωνουν ολοι με ολους εγω εχω μια οπτικη διαφορετικη απ την δικη σου ασε με να ειμαι λαθος
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Φίλε Mindreader με όλο τον σεβασμό όλη αυτή η τσίχλα περί οικογενειοκρατίας πρέπει να σταματήσει. Η πολιτική είναι ένα χάρισμα (πέρα από τις τυπικά προσόντα που χρειάζονται) και είναι πολύ λογικό σε μία τόσο μικρή κοινωνία όπως η Ελληνική να παίζει ρόλο το επώνυμο και η παράδοση. Ιδίως δε, όταν ΌΛΟΙ οι υπόλοιποι - που δεν ήταν γόνοι - δεν είχαν καλύτερη υποδοχή από τον "λαό" ούτε τα πήγαν καλύτερα. Και για να συμμετέχω και στην συγκεκριμένη συζήτηση, το αξίωμα έχει ως εξής:


Οποιοδήποτε έργο "κόβει" αυτοκίνητα και δίνει χώρο σε πεζούς και ποδήλατα είναι καλό, όσο άσχημα σχεδιασμένο και αν είναι.

Φίλε κάθε άποψη είνσι σεβαστή. Αλλά στο θέμα της οικογενειοκρατίας και του νεποτισμού απλά διαφωνούμε.

Προσωπικά τη θεωρώ απο τις μεγαλύτερες γάγγραινες της ελληνικής κοινωνίας. Και οι πολιτικάντηδες είναι η κορυφή του παγόβουνου. Υπάρχει πανομοιότυπη δομή απο κάτω στο ίδιο μοντέλο. Και είναι σαθρό μοντέλο.

Κανείς δεν διαφωνεί στο να αυξηθούν οι χώροι αθλησης και πρασίνου σε μια μεγάλη πόλη οπως η Αθήνα.

Πριν όμως αποκλείσεις ντε φάκτο τη διαμπερή κίνηση από το κέντρο της πόλης φροντίζεις να διευκολύνεις την περιφερειακή κίνηση.

Παραδείγματα.Ο κηφισός είναι τις ώρες αιχμής μονίμως πηγμένος. Εγινε κάτι για αυτό ??
Η επέκταση της Αττικής Οδού απο κατεχάκη μέχρι Ελληνικό πήγε στις καλένδες.

Πριν αποκλείσεις το κέντρο φρόντισε να επαρκεί η περιφέρεια για την εξυπηρέτηση των αυτοκινήτων. Στο λονδίνο πριν αποκλείσουν το κέντρο φρόντισαν να διπλασιάσουν τον M25 τον κεντρικό τους δακτύλιο.

Εδώ ξεκινήσαμε κόβοντας λωρίδες και βάφοντάς τις πράσινες.Για αυτο μιλάω για κακέκτυπη αντιγραφή ξένων μοντέλων.
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895
μόνο ένας μεγάλος περίπατος υπάρχει  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom