Νέα

Μεγάλος περίπατος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα geoMan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Μια μεγάλη αστική παρέμβαση που χρειαζόταν η πόλη;

  • Ναι ήταν απαραίτητη

    Ψήφοι: 42 23,0%
  • Χρειαζόταν αλλά σε άλλο χρόνο / με άλλο δήμαρχο

    Ψήφοι: 10 5,5%
  • Δεν χρειαζόταν καθόλου, τζάμπα η ταλαιπωρία

    Ψήφοι: 47 25,7%
  • Η παραχώρηση μιας λωρίδας στην Πανεπιστημίου θα ήταν αρκετή

    Ψήφοι: 20 10,9%
  • Γίνεται υπερκοστολόγηση και σπατάλη δημοσίου χρήματος (δες παρακάτω)

    Ψήφοι: 64 35,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    183

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
ξεκινα φιλαρακο και εσυ να μιλας πιο νορμαλ ¨)

Δεν έχω βρίσει κανέναν φίλε μου, όχι με τέτοιους χαρακτηρισμούς, παρά μόνο να έχω ειρωνευτεί ή κάτι τέτοιο. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Άλλοι εδώ βρίζονται πατόκορφα και δικαίωμά τους. Εγώ δεν σε αποκάλεσα ούτε καθίκι ούτε τίποτε άλλο.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Άστα τα παιδιά. Θα το καταπιούν θέλουν δε θέλουν!
Προσωπικά ριχνω γαμώ τα γέλια με τις πίπες που ανεβάζουν! :tooth:

Τύπε δεν βρίζεις. Απλάγράφεις οτι ολοι οι άλλοι ανεβάζουν πίπες.

Ευτυχώς βρέθηκες εσύ ο τετραπέρατος που ανεβάζεις εξυπνάδες.


Θέλω να δώ  τον δημαρχούλη σου οταν στις επόμενες δημοσκοπήσεις καταλάβει οτι θα γίνει σαν το κύριο στη φωτογραφία στις επόμενες εκλογές.

Να ήξερες πόσοι απο του ς ψηφοφόρους του τον βρίζουν ;; Πόσοι έγιναν κοψοχέρηδες με τη μεγαλειώδη καραμαλακία που έκανε.

Περίμενε λίγο. Να βγουν οι πρώτες δημοσκοπήσεις και τότε θα καταλάβει ο παπάρας απο που κλάνει το μπαρμπούνι.
 

Συνημμένα

  • 2b015bc892db15386e720ac3fb98acf2.jpg
    2b015bc892db15386e720ac3fb98acf2.jpg
    12,5 KB · Εμφανίσεις: 17

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Τύπε ολοι οι άλλοι ανεβάζουν πίπες.

Ευτυχώς βρέθηκες εσύ ο τετραπέρατος που ανεβάζεις εξυπνάδες.


Θέλω να δώ  τον δημαρχούλη σου οταν στις επόμενες δημοσκοπήσεις καταλάβει οτι θα γίνει σαν το κύριο στη φωτογραφία στις επόμενες εκλογές.

Να ήξερες πόσοι απο του ς ψηφοφόρους του τον βρίζουν ;; Πόσοι έγιναν κοψοχέρηδες με τη μεγαλειώδη καραμαλακία που έκανε.

Περίμενε λίγο. Να βγουν οι πρώτες δημοσκοπήσεις και τότε θα καταλάβει ο παπάρας απο που κλάνει το μπαρμπούνι.

Είσαι ρατσιστοφασιστάκος ε? Μπράβο σου, καλή πρόοδο! :grin:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.548
Like
21.950
Πόντοι
5.006
Μας έχει κλείσει όλους τους δρόμους ο μαλακοφαης ο γόνος... Με σπόρια μες στο αμάξι την βγάζουμε για να περνάει η ώρα.  :tickedoff:

Πούλησα και το μοτοσακο ρε πουστη μου, που θα πήγαινα σφαίρα τώρα με την κίνηση...  :S
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Δεν έχω βρίσει κανέναν φίλε μου, όχι με τέτοιους χαρακτηρισμούς, παρά μόνο να έχω ειρωνευτεί ή κάτι τέτοιο. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Άλλοι εδώ βρίζονται πατόκορφα και δικαίωμά τους. Εγώ δεν σε αποκάλεσα ούτε καθίκι ούτε τίποτε άλλο.
με ειρωνια το ειπα

ξερω οτι εισαι στην τσιτα λογω πολιτικων δογματων αλλα μεσα σου για καποια πραγματα ξερεις οτι το αφεντικο τα εχει κανει σαλατα
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Mindreader

θα βγει πληρωμενη δημοσκοπηση  θα το αναλαβει η γιαγια η ντορα
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Τύπε δεν βρίζεις. Απλάγράφεις οτι ολοι οι άλλοι ανεβάζουν πίπες.

Ευτυχώς βρέθηκες εσύ ο τετραπέρατος που ανεβάζεις εξυπνάδες.


Θέλω να δώ  τον δημαρχούλη σου οταν στις επόμενες δημοσκοπήσεις καταλάβει οτι θα γίνει σαν το κύριο στη φωτογραφία στις επόμενες εκλογές.

Να ήξερες πόσοι απο του ς ψηφοφόρους του τον βρίζουν ;; Πόσοι έγιναν κοψοχέρηδες με τη μεγαλειώδη καραμαλακία που έκανε.

Περίμενε λίγο. Να βγουν οι πρώτες δημοσκοπήσεις και τότε θα καταλάβει ο παπάρας απο που κλάνει το μπαρμπούνι.

Για ενα λεπτο ρε τύπε

Εγω προσωπικα, να το ξεκαθαρισουμε, διαφωνω πληρως με τον μεγαλο περιπατο. Ενταξει?

Ομως, ο "μεγαλος περιπατος" ηταν βασικη προεκλογικη δεσμευση του Μπακογιαννη. Μην τρελαθουμε κιολας. Δεν το εκανε κρυφα. Το ειχε πει απο πριν. Και εξελεγη.

Τωρα τι δηλαδη, επειδη εφαρμοζει το προγραμμα που προανηγγειλε, θα παρουν την ψηφο τους πισω αυτοι που το ενεκριναν?

Τι παραλογισμος ειναι αυτος?
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
με ειρωνια το ειπα

ξερω οτι εισαι στην τσιτα λογω πολιτικων δογματων αλλα μεσα σου για καποια πραγματα ξερεις οτι το αφεντικο τα εχει κανει σαλατα

Εγώ είμαι τσίτα? Είμαι απόλυτα χαλαρός γιατί αντιθέτως με σένα, έχω την κυβέρνηση που θέλω και όχι μόνο τα έχει κάνει σαλάτα, αλλά συμφωνώ με ατα περισσότερα που έχει κάνει και τα αποτελέσματα που έχει φέρει. Ουσιαστικά, για το μόνο που διαφωνώ είναι για την ΠτΔ που μπορεί να είναι μεν αυτή που είναι αλλά σαν εμφάνιση είναι γραφική και δεν μπορεί να σταθεί επάξια δίπλα σε ηγέτες... γιατί άλλωστε μόνο αυτό έχει να κάνει. Απλά να στέκεται με άλλους ηγέτες.

Οπότε κάθομαι και απολαμβάνω. Στην τσίτα πρέπει να είσαι εσύ που διαφωνείς σε όλα (το κλασσικό όχι σε όλα). Οπότε κάτσε και σκέψου λίγο: ποιος είναι ο τσιτωμένος? Κάποιος που γουστάρει την κυβέρνηση ή ο άλλος που δεν γουστάρει? :grin:
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Φίλε είναι φανερό οτι δεν βρίζεις !!!  :2funny: :2funny:

Οσο για το συμπέρασμά σου !! Είναι τόσο εύστοχο και σωστό οσο και ο μεγάλος μαλακοπερίπατος.

Είναι βρισιά το ρατσιστής ή το φασίστας? Τότε γιατί το λέτε συνέχεια? :tooth:

Ηρέμησε ηρέμησε, πιες λίγο τίλιο θα σου κάνει καλό! :grin:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Για ενα λεπτο ρε τύπε

Εγω προσωπικα, να το ξεκαθαρισουμε, διαφωνω πληρως με τον μεγαλο περιπατο. Ενταξει?

Ομως, ο "μεγαλος περιπατος" ηταν βασικη προεκλογικη δεσμευση του Μπακογιαννη. Μην τρελαθουμε κιολας. Δεν το εκανε κρυφα. Το ειχε πει απο πριν. Και εξελεγη.

Τωρα τι δηλαδη, επειδη εφαρμοζει το προγραμμα που προανηγγειλε, θα παρουν την ψηφο τους πισω αυτοι που το ενεκριναν?

Τι παραλογισμος ειναι αυτος?
Πρέπει να είσαι θεσμικά σωστός οπως γράφεις αλλά πρέπει να είσαι και πρακτικός φίλε.

Είναι γνωστό στην Ελλάδα ότι ολοι γενικά διαβάζουν  εναγωνίως τα προεκλογικά προγράμμστα του εκάστοτε πολιτικάντη.

Ιδίως στην μνημονιακή μετασυριζαίικη Ελλαδα των τότε δημοτικών εκλογών που δεν τους εβγαινε οικονομικά ο μήνας ολοι με το πρόγραμμα του Μπακογιάννη στο προσκέφαλο κοιμόντουσαν.

Αλλά αν θέλεις ας το δούμε οχι πρακτικά αλλα καθαρά θεσμικά οπως προτείνεις. Τι άλλες κυκλοφοριακές παρεμβάσεις είχε το πρόγραμα του ;; Ειχε η οχι μέτρα διευκόλυνσης της κίνησης ;; Τα υλοποίησε ;; Θα τα υλοποιήσει ;;

ΤΟ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΦΕΙΣ ΚΟΚΙΝΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ. ΤΟ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΝΕΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.

Είναι ξέρεις η κλασική διαφορά της μαγκιάς από την αρκουδομαγκιά.

Αξία αναλοίωτη.

Δεν θέλει πολλή φαντασία για να καταλάβει κανείς σε ποια κατηγορία ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΏΡΑ, κατατάσεται ο δημαρχούλης μας.
 
OP
OP
geoMan

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.912
Κριτικές
16
Like
14.766
Πόντοι
6.515
Τύπε δεν βρίζεις. Απλάγράφεις οτι ολοι οι άλλοι ανεβάζουν πίπες.

Ευτυχώς βρέθηκες εσύ ο τετραπέρατος που ανεβάζεις εξυπνάδες.


Θέλω να δώ  τον δημαρχούλη σου οταν στις επόμενες δημοσκοπήσεις καταλάβει οτι θα γίνει σαν το κύριο στη φωτογραφία στις επόμενες εκλογές.

Να ήξερες πόσοι απο του ς ψηφοφόρους του τον βρίζουν ;; Πόσοι έγιναν κοψοχέρηδες με τη μεγαλειώδη καραμαλακία που έκανε.

Περίμενε λίγο. Να βγουν οι πρώτες δημοσκοπήσεις και τότε θα καταλάβει ο παπάρας απο που κλάνει το μπαρμπούνι.

Τυπε στις δημοσκοπησεις της κοσιωνη θα παρει 99% ο γονος λαθρο δημαρχος
:heavymetalbig:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Είναι βρισιά το ρατσιστής ή το φασίστας? Τότε γιατί το λέτε συνέχεια? :tooth:

Ηρέμησε ηρέμησε, πιες λίγο τίλιο θα σου κάνει καλό! :grin:

Με έχεις δεί εμένα να αποκαλώ κανένα φασίστα ;;
Με έχεις δεί να βρίζω ;; Δείξε το αν μπορείς. Σε προκαλώ ευγενικά να το αποδείξεις. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ.

Θα πιώ και τίλιο και Caol ila ανάλογα τη περίσταση. Δεν εχω πρόβλημα. Και θα τα απολαυσω και τα δύο

Αστο τυπάκο. Τις εξυπνάδες εκεί που σε παίρνει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom