Νέα

Μεγάλοι Έλληνες!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Heelover
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 406
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

O μεγαλύτερος Έλληνας όλων των εποχών

  • Αλέξανδρος ο Μέγας

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Παπανικολάου

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αριστοτέλης

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σωκράτης

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Κολοκοτρώνης

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Βενιζέλος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Περικλής

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Πλάτων

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Καποδίστριας

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Καραμανλής

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
Δεν τους απαξιώνω Δορητη. Απλά πρόσθεσα στα υπερ τους οτι παλεψαν και καταφεραν , οτι καταφεραν σε αντίξοες συνθηκες ενώ οι άλλοι ηταν προικισμενοι και ειχαν το περιβάλλον για να αναπτυξουν το μυαλό που τους έκανε να ξεχωρίσουν. Ειναι που λέμε << όταν οι άλλοι έτρωγαν βελανίδια , εμεις χτισαμε τον Παρθενώνα >>
 

Επισκέπτης
σωκρατης ολα ξεκινουν απο αυτον
κορυφαιο μυαλο εμεινε πιστος στις ιδεες του,σεβαστηκε τους νομους και το πολιτευμα στο οποιο ζουσε και ειχε τα αρχιδια να αντιμετωπισει τον θανατο,οταν αλλοι θα πουλουσαν και τη μανα τους για να ζησουν

επιπροσθέτω όχι μόνο για την πόλη μου. ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
κορυφαιο μυαλο εμεινε πιστος στις ιδεες του,σεβαστηκε τους νομους και το πολιτευμα στο οποιο ζουσε και ειχε τα αρχιδια να αντιμετωπισει τον θανατο,οταν αλλοι θα πουλουσαν και τη μανα τους για να ζησουν

Τα σέβη μου
 

cockpit

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.626
Like
0
Πόντοι
16
Δεν τους απαξιώνω Δορητη. Απλά πρόσθεσα στα υπερ τους οτι παλεψαν και καταφεραν , οτι καταφεραν σε αντίξοες συνθηκες ενώ οι άλλοι ηταν προικισμενοι και ειχαν το περιβάλλον για να αναπτυξουν το μυαλό που τους έκανε να ξεχωρίσουν. Ειναι που λέμε << όταν οι άλλοι έτρωγαν βελανίδια , εμεις χτισαμε τον Παρθενώνα >>

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Το πιο γαμάτο είναι το όταν εμείς ζούσαμε σε βιλάρες αυτοί έτρωγαν πάνω στα δέντρα τις μπανάνες με τις μπανανόφλουδες  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ΥΓ: Το παραπάνω είναι απλά ένα αστείο και φυσικά δεν με εκφράζει
 

Biker.

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2009
Μηνύματα
186
Like
0
Πόντοι
1
Mε μία μικρή διαφορά υπήρχε αποκλειστικά και μόνο βαρβαρότητα!!!
Υ.Γ.[size=10pt]Ο Αλέξανδρος δεν ήταν άγιος[/size](ποιός βασιλιάς ήταν) αλλά δεν έκαιγε και κόσμο σ φούρνους!!!

Όντως ! Θα του έπαιρνε πολύ χρόνο !

Όσο καιρό ο Αλέξανδρος πολεμούσε στον βορρά, οι Θηβαίοι επαναστάτησαν και πολιόρκησαν την μακεδονική φρουρά της Καδμείας, ενώ και στην Αθήνα και άλλες πόλεις επικράτησε αναβρασμός που προκαλούσαν οι αντιμακεδονικοί διαδίδοντας ότι ο Αλέξανδρος είναι νεκρός. Ο Αλέξανδρος με μια αστραπιαία πορεία, έφτασε σε επτά μέρες στην Θεσσαλία και σε ακόμη πέντε στην Βοιωτία. Εκεί, μετά από σύντομη αλλά δυνατή αντίσταση των Θηβαίων κατόρθωσε να τους υποτάξει. [size=10pt]Τότε διέταξε τον θάνατο έξι χιλιάδων Θηβαίων, και να πουληθούν ως δούλοι οι υπόλοιποι τριάντα χιλιάδες κάτοικοι των Θηβών. Τη ίδια την πόλη την ισοπέδωσε, αφήνοντας όρθια μόνο τους ναούς και το σπίτι του ποιητή Πίνδαρου.[/size]


. . . γιά να μεταδώσουμε τον πολιτισμό μας . . .
. . . γιά την φουκαριάρα την μανούλα μου  . . .
. . . γιά τον κολλητό μου που τον είχα σαν αδελφό . . .
. . . γιά τον μπαμπά μου , ρε γαμώτο . . .


Τώρα εγώ που είμαι κακός άνθρωπος , πράκτορας αποστασιοποίησης και εαμοβουλγαροπροδοτοαναρχοκομμουνιστοληστοσυμμορίτης . . . δεν τολμώ να φανταστώ τι θα συνέβαινε , αν στην θέση των
συμπατριωτών του Επαμεινώνδα ( αλήθεια . . .οι πετυχημένοι στρατηγοί , ποιοί είναι ? ? ? Αυτοί που χύνουν πολύ αίμα , που τους << γαμάμε τους πούστηδες >> , που αφανίζουν πόλεις , που ξεθεμελιώνουν τους αλλότριους πολιτισμούς . . . ή αυτοί που << αναίμακτα >> με << Λοξές φάλαγγες >> και << Ιερούς λόχους >> τιμούν το αγαθό της ζωής και την τιμή του όπλου ? ? ? ) και του Πελοπίδα . . . ήταν τίποτα συνοριακά χωριά της Ηπείρου , διεκδικούμενα από τους μπάτσους των Αμερικανών στα Βαλκάνια ! ! !
Ε , ρε γλέντιαααααα ! ! !
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
για τον Ωναση τπτ?
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Όντως ! Θα του έπαιρνε πολύ χρόνο !

Όσο καιρό ο Αλέξανδρος πολεμούσε στον βορρά, οι Θηβαίοι επαναστάτησαν και πολιόρκησαν την μακεδονική φρουρά της Καδμείας, ενώ και στην Αθήνα και άλλες πόλεις επικράτησε αναβρασμός που προκαλούσαν οι αντιμακεδονικοί διαδίδοντας ότι ο Αλέξανδρος είναι νεκρός. Ο Αλέξανδρος με μια αστραπιαία πορεία, έφτασε σε επτά μέρες στην Θεσσαλία και σε ακόμη πέντε στην Βοιωτία. Εκεί, μετά από σύντομη αλλά δυνατή αντίσταση των Θηβαίων κατόρθωσε να τους υποτάξει. [size=10pt]Τότε διέταξε τον θάνατο έξι χιλιάδων Θηβαίων, και να πουληθούν ως δούλοι οι υπόλοιποι τριάντα χιλιάδες κάτοικοι των Θηβών. Τη ίδια την πόλη την ισοπέδωσε, αφήνοντας όρθια μόνο τους ναούς και το σπίτι του ποιητή Πίνδαρου.[/size]


. . . γιά να μεταδώσουμε τον πολιτισμό μας . . .
. . . γιά την φουκαριάρα την μανούλα μου  . . .
. . . γιά τον κολλητό μου που τον είχα σαν αδελφό . . .
. . . γιά τον μπαμπά μου , ρε γαμώτο . . .


Τώρα εγώ που είμαι κακός άνθρωπος , πράκτορας αποστασιοποίησης και εαμοβουλγαροπροδοτοαναρχοκομμουνιστοληστοσυμμορίτης . . . δεν τολμώ να φανταστώ τι θα συνέβαινε , αν στην θέση των
συμπατριωτών του Επαμεινώνδα ( αλήθεια . . .οι πετυχημένοι στρατηγοί , ποιοί είναι ? ? ? Αυτοί που χύνουν πολύ αίμα , που τους << γαμάμε τους πούστηδες >> , που αφανίζουν πόλεις , που ξεθεμελιώνουν τους αλλότριους πολιτισμούς . . . ή αυτοί που << αναίμακτα >> με << Λοξές φάλαγγες >> και << Ιερούς λόχους >> τιμούν το αγαθό της ζωής και την τιμή του όπλου ? ? ? ) και του Πελοπίδα . . . ήταν τίποτα συνοριακά χωριά της Ηπείρου , διεκδικούμενα από τους μπάτσους των Αμερικανών στα Βαλκάνια ! ! !
Ε , ρε γλέντιαααααα ! ! !

Οι Αθηναίοι είχαν ισοπεδώσει τη Μήλο, οι Σπαρτιάτες είχαν αιώνιους σκλάβους τους μεσσήνιους...
So?

Τα επιχειρήματά σου θυμίζουν το all time classic "ναι αλλα οι αμερικάνοι καταπιέζουν τους νέγρους"...

Όσο για τα συνοριακά χωρία της Ηπείρου τα μισά από την ελληνική πλευρά γνώρισαν τη βαρβαρότητα των τσάμηδων (αυτοτελώς ή στα πλαίσια του τάγματος τσάμηδων του ελας) και από την αλβανική, ένα από τα πιο καταπιεστικά καθεστώτα σε ευρωπαϊκή χώρα...

Δεν βλέπω τί σχέση έχουν με την κατάκτηση - καταστροφή της Θήβας από το Μ. Αλέξανδρο...

Και μην ξεχνάμε ότι τα ιστορικά γεγονότα κρίνονται με τα δεδομένα της εποχής τους...
Τω καιρώ εκείνω, έτσι διεξαγόταν ο πόλεμος, η γενεύη ήταν μάλλον κέλτικος καταυλισμός και ο ηττημενος ήταν στο έλεος του νικητή...

Και αν οι πράξεις του Μ. Αλέξανδου σου προκαλούν αποτροπιασμό, ο ίδιος τύπος σεβάστηκε την Αθήνα, τις περισσότερες πόλεις που κατέκτησε και θέσπισε περίπου καθεστώς ισότητας σε όλους τους υπηκόους της αυτοκρατορίας του, προωθώντας μικτούς γάμους και διατηρώντας στη θέση τους αξιωματούχους των πόλεων που υπέτασσε...

Ιδιαίτερα προοδευτικό για 330 πΧ, αν σκεφτεί κανείς ότι στον είκοστό αιώνα υπήρχαν καθεστώτα που δεν προσχώρησαν στη συνθήκη της Γενεύης, έσφαζαν ό,τι κινείτο με έμφαση στους αιχμαλώτους πολέμου, βιάζαν μαζικά τις γυναίκες των εχθρών τους και εφάρμοζαν πολιτική καμμένης γης και όχι μόνο όταν οπισθοχωρούσαν...

Δυστυχώς όμως για το Μ. Αλέξανδρο, δεν βρέθηκε συνέδριο κάποιου ΚΚ για να τον αποκαταστήσει...
 

Biker.

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2009
Μηνύματα
186
Like
0
Πόντοι
1
Οι Αθηναίοι είχαν ισοπεδώσει τη Μήλο, οι Σπαρτιάτες είχαν αιώνιους σκλάβους τους μεσσήνιους...
So?

Τα επιχειρήματά σου θυμίζουν το all time classic "ναι αλλα οι αμερικάνοι καταπιέζουν τους νέγρους"...

Όσο για τα συνοριακά χωρία της Ηπείρου τα μισά από την ελληνική πλευρά γνώρισαν τη βαρβαρότητα των τσάμηδων (αυτοτελώς ή στα πλαίσια του τάγματος τσάμηδων του ελας) και από την αλβανική, ένα από τα πιο καταπιεστικά καθεστώτα σε ευρωπαϊκή χώρα...

Δεν βλέπω τί σχέση έχουν με την κατάκτηση - καταστροφή της Θήβας από το Μ. Αλέξανδρο...

Και μην ξεχνάμε ότι τα ιστορικά γεγονότα κρίνονται με τα δεδομένα της εποχής τους...
Τω καιρώ εκείνω, έτσι διεξαγόταν ο πόλεμος, η γενεύη ήταν μάλλον κέλτικος καταυλισμός και ο ηττημενος ήταν στο έλεος του νικητή...

Και αν οι πράξεις του Μ. Αλέξανδου σου προκαλούν αποτροπιασμό, ο ίδιος τύπος σεβάστηκε την Αθήνα, τις περισσότερες πόλεις που κατέκτησε και θέσπισε περίπου καθεστώς ισότητας σε όλους τους υπηκόους της αυτοκρατορίας του, προωθώντας μικτούς γάμους και διατηρώντας στη θέση τους αξιωματούχους των πόλεων που υπέτασσε...

Ιδιαίτερα προοδευτικό για 330 πΧ, αν σκεφτεί κανείς ότι στον είκοστό αιώνα υπήρχαν καθεστώτα που δεν προσχώρησαν στη συνθήκη της Γενεύης, έσφαζαν ό,τι κινείτο με έμφαση στους αιχμαλώτους πολέμου, βιάζαν μαζικά τις γυναίκες των εχθρών τους και εφάρμοζαν πολιτική καμμένης γης και όχι μόνο όταν οπισθοχωρούσαν...

Δυστυχώς όμως για το Μ. Αλέξανδρο, δεν βρέθηκε συνέδριο κάποιου ΚΚ για να τον αποκαταστήσει...

Το γεγονός πως έχω αναφέρει επανειλλημένα πως . . .
...[size=10pt]σε έχω γραμμένο στ'αρχίδια μου[/size]
και πως δεν θέλω να ασχολείσαι με τα post μου , όπως και το ότι

ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑ να κάνεις το ίδιο ... βλέπω πως έπιασε τόπο !
Μείνε να αποκαταστήσεις την Ιστορική Αλήθεια !
Θα σε βοηθήσουν , άλλωστε με τις παπαριές τους τα διάφορα συνέδρια του κουκουακίου και των ροζ τσυριζαίων !

Ξέρω , ξέρω ... πας μη δικός μας ... εχθρός μας !
Και προπάντων κΟΥμουνιστης !
Υ.Γ. Θα απαντούσα αναλόγως , αλλά τελείς εν συγχύσει !
Τσίμπησες και με τα περί << αναρχοκουμουνο κ.λ.π. > και να τα αποτελέσματα ! 
Σε βαριέμαι !
Όλο τον ίδιο δίσκο βάζεις !
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Το γεγονός πως έχω αναφέρει επανειλλημένα πως . . .
...[size=10pt]σε έχω γραμμένο στ'αρχίδια μου[/size]
και πως δεν θέλω να ασχολείσαι με τα post μου , όπως και το ό,τι

ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑ να κάνεις το ίδιο ... βλέπω πως έπιασε τόπο !
Μείνε να αποκαταστήσεις την Ιστορική Αλήθεια !
Θα σε βοηθήσουν , άλλωστε με τις παπαριές τους τα διάφορα συνέδρια του κουκουακίου και των ροζ τσυριζαίων !

Ξέρω , ξέρω ... πας μη δικός μας ... εχθρός μας !
Και προπάντων κΟΥμουνιστης !
Υ.Γ. Θα απαντούσα αναλόγως , αλλά τελείς εν συγχύσει !
Τσίμπησες και με τα περί << αναρχοκουμουνο κ.λ.π. > και να τα αποτελέσματα ! 
Σε βαριέμαι !
Όλο τον ίδιο δίσκο βάζεις !

Και εγώ στ' αρχίδια  μου σε έχω γραμμένο...
Και μου είναι δυσάρεστο ακόμη και να διαβαζω τις μπούρδες σου με το δήθεν υπεράνω στυλάκι σου...

Μου είναι επίσης αδιάφορο που κατατάσσεις τον εαυτό σου πολιτικά..Αν νιώθεις εαμοβουλγαρο κτλ δικό σου πρόβλημα...
Όπως μου είναι αδιάφορο που κατατάσσεις εμένα...


Αλλά δεν αντέχω ανιστόρητες μαλακιούλες αναμιγμένες με βρωμίτσες...

Σταμάτα λοιπόν να γράφεις τέτοιες ανοησίες για να απαλλάξεις και εμένα από το μαρτύριο να διαβάζω τα ποστς σου και εσένα από το μαρτύριο να μου απαντάς...

 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
οι επιστημονες και οι φιλοσοφοι μας κανουν ιστορικα να ξεχωριζουμε
ολοι εχουν ηρωες και πολιτικους
επιστημονες και φιλοσοφους τοσο σπουδαιους και το κυριοτερο πρωτοπορους μονο εμεις εχουμε

ακριβώς... δεν  θα μπορούσα να το πω καλύτερα... αυτό ακριβώς είχα στο μυαλό μου όταν έγραφα ότι ο μέγαλέξανδρος δεν ήταν το Νο1... για μένα δεν έχει νόημα να σε φοβούνται αλλά να σε σέβονται...
 

Biker.

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2009
Μηνύματα
186
Like
0
Πόντοι
1
:2funny: :2funny: :2funny:
Και εγώ στ' αρχίδια  μου σε έχω γραμμένο...
Και μου είναι δυσάρεστο ακόμη και να διαβαζω τις μπούρδες σου με το δήθεν υπεράνω στυλάκι σου...

Μου είναι επίσης αδιάφορο που κατατάσσεις τον εαυτό σου πολιτικά..Αν νιώθεις εαμοβουλγαρο κτλ δικό σου πρόβλημα...
Όπως μου είναι αδιάφορο που κατατάσσεις εμένα...


Αλλά δεν αντέχω ανιστόρητες μαλακιούλες αναμιγμένες με βρωμίτσες...

Σταμάτα λοιπόν να γράφεις τέτοιες ανοησίες για να απαλλάξεις και εμένα από το μαρτύριο να διαβάζω τα ποστς σου και εσένα από το μαρτύριο να μου απαντάς...
Tο πόσο και και πως μ'έχεις γράψει στ'αρχίδια σου το βλέπω !
Έκανες ίσαμε 9 λεπτά να μου απαντήσεις !
Οι ανιστόρητες μπούρδες μου , είναι πως ο Αλέκος κατέστρεψε την Θήβα !
Μάλιστα !
Και επίσης η βρωμίτσα που ενόχλησε την μυτούλα του ανθρώπου που είπε να βγουν τα άρματα γιά να αποκατασταθεί η Τάξις
με την Θεϊκή ατάκα << το πολύ-πολύ να έχουμε καμμιά δεκαριά νεκρούς >> δεν μπορώ να βρω που και ποιά είναι , δεν μας πειράζει , δεν ασχολούμαστε άλλο !
Κατόπιν διαταγής του Ανωτάτου Σοβιέτ και της εντολής εκτέλεσης της , από τον 11880 , θα στέλνω τις παπαριές με το υπεράνω στυλάκι μου γιά λογοκρισία !
Ξαναμάλιστα !
Get a real life !
Φιλικά ! ( ... λέμε τώρα )


Υ.Γ. Γιατί δεν κάνεις κάτι πολύ πιό απλό ?
Αν βλέπεις post μου , απλά προσπέρνα το !
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
:2funny: :2funny: :2funny:Tο πόσο και και πως μ'έχεις γράψει στ'αρχίδια σου το βλέπω !
Έκανες ίσαμε 9 λεπτά να μου απαντήσεις !
Οι ανιστόρητες μπούρδες μου , είναι πως ο Αλέκος δεν κατέστρεψε την Θήβα !
Μάλιστα !
Και επίσης η βρωμίτσα που ενόχλησε την μυτούλα του ανθρώπου που είπε να βγουν τα άρματα γιά να αποκατασταθεί η Τάξις
με την Θεϊκή ατάκα << το πολύ-πολύ να έχουμε καμμιά δεκαριά νεκρούς >> δεν μπορώ να βρω που και ποιά είναι , δεν μας πειράζει , δεν ασχολούμαστε άλλο !
Κατόπιν διαταγής του Ανώτατου Σοβιέτ και της εντολής εκτέλεσης της , από τον 11880 , θα στέλνω τις παπαριές με το υπεράνω στυλάκι μου γιά λογοκρισία !
Ξαναμάλιστα !
Get a real life !
Φιλικά ! ( ... λέμε τώρα )


Υ.Γ. Γιατί δεν κάνεις κάτι πολύ πιό απλό ?
Αν βλέπεις post μου , απλά προσπέρνα το !

Εσύ βλέπω μετράς και τα λεπτά...
Μαρτυρική η αναμονή...

Και θυμάσαι και τα ποστς μου (που δεν τα θυμάμαι καν εγώ αλλά δεν πειράζει, για να το λες εσύ έτσι θα είναι..)
Πόσο γλυκό!

Και μην φοβάσαι, δεν θα σε λογοκρίνω- εδώ δεν είναι ριζοσπαστης ή αυγή!
Όλες οι απόψεις και τα σχόλια είναι ελεύθερα...

Τέσπα, αρκετά ασχολήθηκα...
Και δεν είναι καθόλου ευχάριστο...

Κάνε ωραίες βόλτες με τη μηχανή σου και άσε την ιστορία...
Δεν το' χεις...

Και αν επιμένεις να γράφεις και σε χαλάνε τα σχόλια, προσπέρνα τα εσύ...
Η συνήθεια να δέχεσαι κριτική μόνο από αυτούς που θέλεις , είναι ενοχλητική...


Φιλικά (δεν λεχω και τίποτα προσωπικο μαζί σου στην τελική...)
 

Biker.

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2009
Μηνύματα
186
Like
0
Πόντοι
1
Εσύ βλέπω μετράς και τα λεπτά...
Μαρτυρική η αναμονή...

Και θυμάσαι και τα ποστς μου ([size=10pt]που δεν τα θυμάμαι καν εγώ αλλά δεν πειράζει, για να το λες εσύ έτσι θα είναι..)[/size]
Πόσο γλυκό!

Και μην φοβάσαι, δεν θα σε λογοκρίνω- εδώ δεν είναι ριζοσπαστης ή αυγή!
Όλες οι απόψεις και τα σχόλια είναι ελεύθερα...

Τέσπα, αρκετά ασχολήθηκα...
Και δεν είναι καθόλου ευχάριστο...

Κάνε ωραίες βόλτες με τη μηχανή σου και άσε την ιστορία...
Δεν το' χεις...

Και αν επιμένεις να γράφεις και σε χαλάνε τα σχόλια, προσπέρνα τα εσύ...
Η συνήθεια να δέχεσαι κριτική μόνο από αυτούς που θέλεις , είναι ενοχλητική...


Φιλικά (δεν λεχω και τίποτα προσωπικο μαζί σου στην τελική...)

Ο.Κ.
Ό,τι πεί ο αρχηγός . . .


Α !
...Και γιά να το λήξουμε , ένα δωράκι απ'τα παλιά !



Δεν θέλει τανκς Ανεπιθύμητε...
Θέλει μια γαμημένη πολιτική απόφαση ότι ναι,[size=10pt] θα έχω και 10 νεκρούς (διότι παραπάνω δεν θα έχεις...) και καμια εκατοστή χωρίς δόντια και κόκκαλα...[/size] :sunglasses:
Αλλά σύσσωμη η αντιπολίτευση παίζει το πουλάκι της και προσδοκά πολιτικά ωφέλη...
Διότι με μια συμφωνία κυρίων κωστάκη και γιωργάκη, την ανοχή καράτζαφέρη και αλέκας και με απονομωμένο τον αλέκο (πόσες φορές πρέπει πια να πέσει η μάσκα του τσύριζα..) να δεις τί ωραία που μπαίνει τάξη σε 2-3 ώρες...

Αλλά πού;


Ουπς ! :(
Όντως λάθος μου ! :headbang:
ΔΕΝ έγραψες κάτι γιά τανκς στούς δρόμους !

Καλό βράδυ !  :)
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Περικλής, δαγκωτό.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ο.Κ.
Ό,τι πεί ο αρχηγός . . .


Α !
...Και γιά να το λήξουμε , ένα δωράκι απ'τα παλιά !



Δεν θέλει τανκς Ανεπιθύμητε...
Θέλει μια γαμημένη πολιτική απόφαση ότι ναι,[size=10pt] θα έχω και 10 νεκρούς (διότι παραπάνω δεν θα έχεις...) και καμια εκατοστή χωρίς δόντια και κόκκαλα...[/size] :sunglasses:
Αλλά σύσσωμη η αντιπολίτευση παίζει το πουλάκι της και προσδοκά πολιτικά ωφέλη...
Διότι με μια συμφωνία κυρίων κωστάκη και γιωργάκη, την ανοχή καράτζαφέρη και αλέκας και με απονομωμένο τον αλέκο (πόσες φορές πρέπει πια να πέσει η μάσκα του τσύριζα..) να δεις τί ωραία που μπαίνει τάξη σε 2-3 ώρες...

Αλλά πού;


Ουπς ! :(
Όντως λάθος μου ! :headbang:
ΔΕΝ έγραψες κάτι γιά τανκς στούς δρόμους !

Καλό βράδυ !  :)

Blast from the past!

Και βαριόμουν να το ψάχνω, σ' ευχαριστώ, προφανώς έχεις περισσότερο ελεύθερο χρόνο από εμένα.

Τώρα γιατί μου το πετάς αυτό το ποστ σαν μομφή (λες και αρνήθηκα ποτέ ότι το είπα) και τί σχέση έχει αυτό με το Μ. Αλέξανδρο, μόνο εσύ το ξέρεις...

Θα μπορούσα και εγώ να ψάξω τα τουβλάκια που έχεις πετάξει κατά καιρούς αλλά μόνο η ιδέα ότι πρέπει να τα ξαναδιαβάσω, μου προκαλεί τρόμο...
Άλλωστε έχω και σοβαρότερα πράγματα να κάνω

Την καλησπέρα μου...


 

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
Περικλής, δαγκωτό.
λογω Ασπασιας ε?
σχετικα με τον μεγα αλεξανδρο δεν εχω πειστει πως εγινε τοσο αγαπητος.
μεγαλος στρατηλατης ηταν και στρατιωτικη ιδιοφυια, μονο αυτο ομως, και μονο για αυτο θα τον ψηφιζα,  οχι ομως και ως μεγαλο ελληνα.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
λογω Ασπασιας ε?
σχετικα με τον μεγα αλεξανδρο δεν εχω πειστει πως εγινε τοσο αγαπητος.
μεγαλος στρατηλατης ηταν και στρατιωτικη ιδιοφυια, μονο αυτο ομως, και μονο για αυτο θα τον ψηφιζα,  οχι ομως και ως μεγαλο ελληνα.

Ίσως διότι ο Μ. Αλέξανδρος δεν ήταν μόνο στρατιωτική αλλά και πολιτική ιδιοφυία...
Ο καλός (για τα δεδομένα της εποχής εννοείται) τρόπος που συμπεριφέρθηκε στους κατακτημένους λαούς, οι οποίοι σε αρκετές περιπτώσεις τον είδαν σαν ελευθερωτή από τον περσικό ζυγό, η χρησιμοποίηση αρκετών αξιωματούχων από τα προηγούμενα καθεστώτα, η προώθηση μικτών γάμων και άλλα πολλά, τον διαφοροποιούν από άλλους κατακτητές ή στρατιωτικούς...
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Ίσως διότι ο Μ. Αλέξανδρος δεν ήταν μόνο στρατιωτική αλλά και πολιτική ιδιοφυία...
Ο καλός (για τα δεδομένα της εποχής εννοείται) τρόπος που συμπεριφέρθηκε στους κατακτημένους λαούς, οι οποίοι σε αρκετές περιπτώσεις τον είδαν σαν ελευθερωτή από τον περσικό ζυγό, η χρησιμοποίηση αρκετών αξιωματούχων από τα προηγούμενα καθεστώτα, η προώθηση μικτών γάμων και άλλα πολλά, τον διαφοροποιούν από άλλους κατακτητές ή στρατιωτικούς...


Ντεμί κατακτητής και φλώρος δλδ για την εποχή του.

Τελικά μήπως για να είσαι διαχρονικός και "Μεγάλος" πρέπει να είσαι φλώρος?

:2funny:

(καλά ντε, μην βαράτε...)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom