Νέα

Lost

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nearxos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 106K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Σας αρεσε το φιναλε του Lost?

  • Οχι

    Ψήφοι: 4 21,1%
  • Ναι

    Ψήφοι: 6 31,6%
  • Μετριο

    Ψήφοι: 3 15,8%
  • Περιμενα κατι αλλο....

    Ψήφοι: 6 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    19

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
αντε μπραβο!!! :2funny: :2funny:
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
Αυριον τα σπουδαια!!!
αντε να δουμε!!!
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
επ!
τι να πούμε,περιμένουμε μεθαύριο το νέο επεισόδιο με την ελπίδα να ξεκαθαρίσει ακόμα λίγο η κατάσταση και σιγά-σιγά να φτάσουμε στη λύση.
σιγά-σιγά όμως γιατί στο προηγούμενο επεισόδιο φάνηκε μια βιασύνη,ένα "κουκούλωμα" που καθόλου δε μου άρεσε.
δε μπορεί γρίφους 5 σεζόν,όπως τη ζωή του ρίτσαρντ να την ξεπετάνε έτσι με βιαστικά επεισόδια.
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
επ!
τι να πούμε,περιμένουμε μεθαύριο το νέο επεισόδιο με την ελπίδα να ξεκαθαρίσει ακόμα λίγο η κατάσταση και σιγά-σιγά να φτάσουμε στη λύση.
σιγά-σιγά όμως γιατί στο προηγούμενο επεισόδιο φάνηκε μια βιασύνη,ένα "κουκούλωμα" που καθόλου δε μου άρεσε.
δε μπορεί γρίφους 5 σεζόν,όπως τη ζωή του ρίτσαρντ να την ξεπετάνε έτσι με βιαστικά επεισόδια.
στα τρειλερ της ΝΟΒΑ παντως για το λοστ, ανεφερει χαρακτηριστικα οτι "...οι ηρωες παλευουν με τους δαιμονες τους (που κουβαλουν)"...ή τεσπα, κατι τετοιο...γενικως στα τρειλερ της ΝΟΒΑ τα κειμενα ειναι πολυ προσεγμενα, ισως μαλιστα βγαλμενα απο τα οριτζιναλ τρειλερ...
εικαζω, οτι ΟΛΗ η ιστορια, θα εχει να κανει με μια "κατασταση" Χ που ΘΑ βρεθουν οι ηρωες, μια ΕΠΙΛΟΓΗ που θα τους δωθει στο στυλ "you always have a choice", και ενα ΤΙΜΗΜΑ που θα πρεπει να πληρωσουν, να απωλεσουν...
Παλι πιθανολογω οτι οι πραγματικες ζωες ειναι αυτες που βλεπουμε φλασιες στον τωρα κυκλο...κατι ισως συμβει σε αυτες τις ζωες, και τελικως καταληξουν σε εκεινες οπου ο τζακ ΔΕΝ εχει παιδι (απωλεια το παιδι του, ο ντες απωλεια την πενι και το παιδι του, ο σαιντ απωλεια την ναντια κοκ)..
Η σειρα γενικως μας φλερταρε με την εννοια της "αναγκαστικης" απωλειας, μας προιδεασε...
θα δειξει
 

redrocket

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2007
Μηνύματα
161
Like
3
Πόντοι
1
μίλα ρε Φαραντέι !
 

Συνημμένα

  • photo-subtitle-17.jpg
    photo-subtitle-17.jpg
    87,5 KB · Εμφανίσεις: 13

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
επ!
τι να πούμε,περιμένουμε μεθαύριο το νέο επεισόδιο με την ελπίδα να ξεκαθαρίσει ακόμα λίγο η κατάσταση και σιγά-σιγά να φτάσουμε στη λύση.
σιγά-σιγά όμως γιατί στο προηγούμενο επεισόδιο φάνηκε μια βιασύνη,ένα "κουκούλωμα" που καθόλου δε μου άρεσε.
δε μπορεί γρίφους 5 σεζόν,όπως τη ζωή του ρίτσαρντ να την ξεπετάνε έτσι με βιαστικά επεισόδια.

σ εμενα παντως ηταν πολυ ξεκαθαρο το επεισοδιο του Ριτσαντ και θα βαριομουν αν ασχολιοντουσαν παραπανω μ αυτο
αλλα το επεισοδιο του Ντεσμοντ μου φανηκε οντως βιαστικο, αυτο δλδ που με τη μια με το που τον ειδαν ο Τσαρλι και ο Φαραντει αρχισαν να του λενε το πονο τους  :P
εκτος κι αν ηθελε να δειξει οτι εχουν ολοι μια οικειοτητα επειδη γνωριζονταν σε μια αλλη ζωη? :think: που το βρισκω λιγο μαλακια αλλα τεσπα  :P
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
στα τρειλερ της ΝΟΒΑ παντως για το λοστ, ανεφερει χαρακτηριστικα οτι "...οι ηρωες παλευουν με τους δαιμονες τους (που κουβαλουν)"...ή τεσπα, κατι τετοιο...γενικως στα τρειλερ της ΝΟΒΑ τα κειμενα ειναι πολυ προσεγμενα, ισως μαλιστα βγαλμενα απο τα οριτζιναλ τρειλερ...
εικαζω, οτι ΟΛΗ η ιστορια, θα εχει να κανει με μια "κατασταση" Χ που ΘΑ βρεθουν οι ηρωες, μια ΕΠΙΛΟΓΗ που θα τους δωθει στο στυλ "you always have a choice", και ενα ΤΙΜΗΜΑ που θα πρεπει να πληρωσουν, να απωλεσουν...
Παλι πιθανολογω οτι οι πραγματικες ζωες ειναι αυτες που βλεπουμε φλασιες στον τωρα κυκλο...κατι ισως συμβει σε αυτες τις ζωες, και τελικως καταληξουν σε εκεινες οπου ο τζακ ΔΕΝ εχει παιδι (απωλεια το παιδι του, ο ντες απωλεια την πενι και το παιδι του, ο σαιντ απωλεια την ναντια κοκ)..
Η σειρα γενικως μας φλερταρε με την εννοια της "αναγκαστικης" απωλειας, μας προιδεασε...
θα δειξει

δεν ειναι οι φλασιες η πραγματικοτητα, αν θυμασαι ο Ντεσμοντ στη τελευταια φλασια ειπε "what if this wasn't supposed to be our life? what if we changed things?" η κατι τετοιο τελος παντων

bottomline θελουν να μας δειξουν πως οτι και να κανεις δεν θα ξεφυγεις απ το πεπρομενο σου αλλα αυτο δεν πολυκαταλαβαινω πως συνδεεται με την ελευθερια των επ ιλογων, αφου οτι και να κανουν οι κακομοιροι στο νησι θα καταληξουν  :P
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
επισης να κανω μια αλλη παρατηρηση που δεν θυμαμαι αν ξανασυζητηθηκε
ο Σαιντ γιατι ηταν τοσο "bitch" και δεν βοηθησε και πολυ τον Τζιν στην αλλη πραγματικοτητα?  :think:
μηπως ειναι κι εκει "infected" αφου νησι δεν υπαρχει και ισως το "κακο" MIB να τριγυρναει ελευθερο?  :think:
 

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
επισης να κανω μια αλλη παρατηρηση που δεν θυμαμαι αν ξανασυζητηθηκε
ο Σαιντ γιατι ηταν τοσο "bitch" και δεν βοηθησε και πολυ τον Τζιν στην αλλη πραγματικοτητα?  :think:
μηπως ειναι κι εκει "infected" αφου νησι δεν υπαρχει και ισως το "κακο" MIB να τριγυρναει ελευθερο?  :think:
Τι θα γινει μωρη με μας τους δυο????..Θα παιξουμε βολλευ???...εσυ θα μου τον σηκωνεις...και εγω θα σου τον καρφωνω!!!!!!!!!! :2funny: :2funny: :2funny:
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
επισης να κανω μια αλλη παρατηρηση που δεν θυμαμαι αν ξανασυζητηθηκε
ο Σαιντ γιατι ηταν τοσο "bitch" και δεν βοηθησε και πολυ τον Τζιν στην αλλη πραγματικοτητα?  :think:
μηπως ειναι κι εκει "infected" αφου νησι δεν υπαρχει και ισως το "κακο" MIB να τριγυρναει ελευθερο?  :think:
την πλακα της ζωης του επαθε στο μαγειριο!!! 3 τον σημαδευαν κι επεζησε...στον δρομο για την εξοδο βρηκε τον Τζιν τον ξαφιμωσε και γεια σας...τι αλλο να εκανε? Μια χαρα μου φαινεται ο ιρακινος εδω!!!
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
το αν ειναι ή οχι οι πραγματικες ζωες οι φλασιες ΔΕΝ ξερω φυσικα...απλα , εχω την εντυπωση, οτι το ΛΟΣΤ θα το εξελιξουν ΑΝΑΠΟΔΑ...εχει ξαναειπωθει κι εδω....μηπως οι πρωτοι κυκλοι, θα μπορουσαν να ειναι μετα τον τεταρτο και παει λεγοντας...ΛΟΣΤ ειναι αυτο!
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
Αν παντως υπαρχει ενα ΙΝΣΙΝΤΕΝΤ που αλλαξε κατι, ειμαι σιγουρος οτι δεν το χουμε δει!
Εγω εξαλλου βομβα δεν ειδα να σκαει!!!
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
την πλακα της ζωης του επαθε στο μαγειριο!!! 3 τον σημαδευαν κι επεζησε...στον δρομο για την εξοδο βρηκε τον Τζιν τον ξαφιμωσε και γεια σας...τι αλλο να εκανε? Μια χαρα μου φαινεται ο ιρακινος εδω!!!

οχι ρε συ τοσο καιρο που βλεπουμε τον Σαιντ βοηθαει και προστατευει τους αλλους (περα απο τοτε που βασανιζε κοσμο δλδ αν και τον ειδαμε να μετανοιωνει ασχημα)
νταξει τι να πρωτοθυμηθει κανεις? τη γυρα που εκανε με το κοτερο οταν πηγε ο Τζακ με τη Κειτ τον Σωγιερ και τον Χαρλι να βρουν τους αλλους? το πως προστατευε τη Σανον και τη Ναντια? το οτι ξεμεινε πισω στη παραλια μαζι με μερικους αλλους "σκοπευτες" για να πυροδοτησει τους δυναμιτες στις σκηνες?
δεν τον ειχα για τυπο που βλεπει εναν αιχμαλωτο και τον παραταει  :- :- :-
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
Αν παντως υπαρχει ενα ΙΝΣΙΝΤΕΝΤ που αλλαξε κατι, ειμαι σιγουρος οτι δεν το χουμε δει!
Εγω εξαλλου βομβα δεν ειδα να σκαει!!!

ακουσαμε το μπαμ και ειδαμε ενα δυνατο φως
σκοπος της βομβας δεν νομιζω να ταν να καταστρεψει αλλα να ελκυσει η ν'αποροφησει ραδιενεργεια (καλα πρεπει να λεω μεγαλες κοτσανες αυτη τη στιγμη αλλα δεν ξερω πως να το διατυπωσω επιστημονικα :P) ωστε να σταματησει ολο αυτο το πηγαινε ελα στο χρονο  :-
Τζουλιετ λιγο πριν πεθανει αλλωστε ειπε "δουλεψε"
 

Επισκέπτης
ο Σαιντ γιατι ηταν τοσο "bitch" και δεν βοηθησε και πολυ τον Τζιν στην αλλη πραγματικοτητα?  :think:
μηπως ειναι κι εκει "infected" αφου νησι δεν υπαρχει και ισως το "κακο" MIB να τριγυρναει ελευθερο?  :think:
ενταξει,τι αλλο να'κανε?του δωσε ξυραφι για να λυσει τα χερια του...αλλωστε ειχε αλλη εγνοια(ο αδερφος του ηταν στο νοσοκομειο)
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
ενταξει,τι αλλο να'κανε?του δωσε ξυραφι για να λυσει τα χερια του...αλλωστε ειχε αλλη εγνοια(ο αδερφος του ηταν στο νοσοκομειο)

να τον λυσει! ειχε πολυ υφακι και με τσαντισε!
αλλα ναι οντως ξεχασα οτι ο bro του ηταν στο νοσοκομειο  :think:
 

Επισκέπτης
προβλεπω οτι ο τζακ θα ειναι το προσωπο-κλειδι στη συνεχεια...ισως να'ναι ο αντικαταστατης του τζεικομπ

δεν ειναι τυχαιο οτι η σειρα ξεκιναει μ'αυτον...συμφωνα με μια θεωρια ο τζακ μεταφερθηκε στο χρονο και δεν συνετριβη μαζι με τους υπολοιπους της οσεανικ...στην αρχη του λοστ τον δειχνει να ξυπναει μεσα στη ζουγκλα μακρια απ'τους υπολοιπους χωρις καμια γρατζουνια απ'τη συντριβη
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
προβλεπω οτι ο τζακ θα ειναι το προσωπο-κλειδι στη συνεχεια...ισως να'ναι ο αντικαταστατης του τζεικομπ

δεν ειναι τυχαιο οτι η σειρα ξεκιναει μ'αυτον...συμφωνα με μια θεωρια ο τζακ μεταφερθηκε στο χρονο και δεν συνετριβη μαζι με τους υπολοιπους της οσεανικ...στην αρχη του λοστ τον δειχνει να ξυπναει μεσα στη ζουγκλα μακρια απ'τους υπολοιπους χωρις καμια γρατζουνια απ'τη συντριβη

αφου τον ειδαμε στη συγκρουση
και ειχε μια γρατζουνια ολοκληρη σκηνη παιχτηκε με την Κειτ που τον εραβε
απλα ολοι τους γλυτωσαν με πολυ επιφανειακα τραυματα
τωρα το οτι ειναι κεντρικος χαρακτηρας ναι το πιστευω μιας και αυτον ηθελε και ο Τζεικομπ κυριως να δει τον καθρεφτη και να τον σωσει απ τον μαυρο που θα πηγαινε στον ναο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom