Νέα

Lost

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nearxos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 106K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Σας αρεσε το φιναλε του Lost?

  • Οχι

    Ψήφοι: 4 21,1%
  • Ναι

    Ψήφοι: 6 31,6%
  • Μετριο

    Ψήφοι: 3 15,8%
  • Περιμενα κατι αλλο....

    Ψήφοι: 6 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    19

tesla82

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Ιουν 2007
Μηνύματα
588
Κριτικές
14
Like
25
Πόντοι
1.997
σκωτσέζος είναι.είναι προσβολή για έναν σκωτσέζο να τον λέτε εγγλέζο.
περί λοστ: γιατί δεν αφήνουμε να δούμε που θα το πάνε; υπάρχουν πάρα πολλές θεωρίες αυτή τη στιγμή.όπως κυκλοφορεί ας πούμε η θεωρία ότι ο ντέσμοντ που επέστρεψε στο νησί μετά το πείραμα είναι ο άλλος , κ αυτός που έμεινε στο άλλο τάιμλάιν είναι ο δικός μας.για αυτό λέει ότι θέλει να βρει τους υπόλοιπους της πτήσης.για να τους "ξυπνήσει".
σε μια θεωρία περί παράλληλων συμπάντων υποστηρίζεται πως τη στιγμή που θα "συνειδητοποιησεις" την ύπαρξη σου σε όλα τα παράλληλα σύμπαντα , τότε αυτά ενώνονται κ ενώνεσαι κ εσυ σε ένα άτομο.
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
σκωτσέζος είναι.είναι προσβολή για έναν σκωτσέζο να τον λέτε εγγλέζο.
περί λοστ: γιατί δεν αφήνουμε να δούμε που θα το πάνε; υπάρχουν πάρα πολλές θεωρίες αυτή τη στιγμή.όπως κυκλοφορεί ας πούμε η θεωρία ότι ο ντέσμοντ που επέστρεψε στο νησί μετά το πείραμα είναι ο άλλος , κ αυτός που έμεινε στο άλλο τάιμλάιν είναι ο δικός μας.για αυτό λέει ότι θέλει να βρει τους υπόλοιπους της πτήσης.για να τους "ξυπνήσει".
σε μια θεωρία περί παράλληλων συμπάντων υποστηρίζεται πως τη στιγμή που θα "συνειδητοποιησεις" την ύπαρξη σου σε όλα τα παράλληλα σύμπαντα , τότε αυτά ενώνονται κ ενώνεσαι κ εσυ σε ένα άτομο.
Μαλάκα ήθελα να τον πω παίχτη σόρρυ
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Δεν έχεις κι άδικο μάλλον
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
δεν μ αρεσε καθολου το νεο επεισοδιο, πολυ αγαπουλες ειχε  :S
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
α και να επισημανω οτι το ολο κονσεπτ οτι δλδ ενεργοποιειται η δυνατοτητα να δεις εικονες απ το παραλληλο συμπαν μολις νοιωσεις ενα δυνατο συναισθημα οπως φοβος η αγαπη ειναι πολυ fringe για οσους το παρακολουθουν..
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
Γιατι δεν κατεβαζεις τα επεισοδια να τα δεις με την ησυχια σου και να μπορεσεις να τα κατανοησεις (οσο γινεται δλδ ετσι που το εχουν ξεχυλωσει το σεναριο) ;Γνωμη μου :)
πλακα κανεις!!!! 100και επεισοδια ειναι....και σιγα μην καταλαβω παλι, αντε και τα ξαναδα!
γι αυτο ειναι το θρεντ....μια χαρη ζητησα..αν μπορουν τα παιδια ας γραψουν δυο αραδες...αν οχι, Υγειες!
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
εγώ έχω μπερδευτεί στο εξής:η βόμβα που πυροδότησε η Τζούλιετ "δημιούργησε" μια νέα πραγματικότητα ή αυτή υπήρχε από πριν παράλληλα;
θέλω να πω,σίγουρα κάτι παίζει με παράλληλα σύμπαντα,πραγματικότητες κλπ,κάτι παράλληλο τελοσπάντων ή μπορεί να εξηγηθεί και με ευθύγραμμη ροή του χρόνου,χωρίς να παίζουν θεωρίες με παράλληλα σύμπαντα κλπ;δλδ όλα να γίνονται σε μία και μόνο "πραμγατικότητα" και να μην υπάρχει κάτι παράλληλο,αυτό εννοώ.
 

joyjoy

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2008
Μηνύματα
251
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
'its a violation' - ειναι, νομιζω, *η* ατακα του 11
Ναι Νομίζω ότι Ο Windmor και η Γυναίκα του είναι σε αντίπαλα στρατόπεδα στο Παιχνίδη του Τζέικομπ και του Καπνού . Θυμαστε και αυτοί μιλούσαν για κανόνες και το τι επιτρέπετε και τι όχι.Νομίζω πως αυτό που θα κάνει ο Ντεσμοντ είναι να μαζέψει όλους τους επιβάτες του αεροπλάνου και θα προσπαθήσει να τους δώσει μια παρόμοια μεταθανάτια εμπειρία για να αφυπνηστούν( γιατί όχι να μην τους βουλιάξει με ένα καράβι πάνω από το βυθησμένο νησί)
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
Ναι Νομίζω ότι Ο Windmor και η Γυναίκα του είναι σε αντίπαλα στρατόπεδα στο Παιχνίδη του Τζέικομπ και του Καπνού . Θυμαστε και αυτοί μιλούσαν για κανόνες και το τι επιτρέπετε και τι όχι.Νομίζω πως αυτό που θα κάνει ο Ντεσμοντ είναι να μαζέψει όλους τους επιβάτες του αεροπλάνου και θα προσπαθήσει να τους δώσει μια παρόμοια μεταθανάτια εμπειρία για να αφυπνηστούν( γιατί όχι να μην τους βουλιάξει με ένα καράβι πάνω από το βυθησμένο νησί)

αυτο νομιζω ειναι προφανες δν θελει και πολυ σκεψη
δεν χρειαζεται ομως απαραιτητα μια μεταθανατια εμπειρια, χρειαζεται ενα δυνατο συναισθημα οπως αγαπη, φοβος κλπ
ο Ντανιελ ερωτευτηκε και του ξυπνησαν οι εικονες απ την αλλη πραγματικοτητα
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
εγώ έχω μπερδευτεί στο εξής:η βόμβα που πυροδότησε η Τζούλιετ "δημιούργησε" μια νέα πραγματικότητα ή αυτή υπήρχε από πριν παράλληλα;
θέλω να πω,σίγουρα κάτι παίζει με παράλληλα σύμπαντα,πραγματικότητες κλπ,κάτι παράλληλο τελοσπάντων ή μπορεί να εξηγηθεί και με ευθύγραμμη ροή του χρόνου,χωρίς να παίζουν θεωρίες με παράλληλα σύμπαντα κλπ;δλδ όλα να γίνονται σε μία και μόνο "πραμγατικότητα" και να μην υπάρχει κάτι παράλληλο,αυτό εννοώ.
πολυ ενδιαφερουσα αποψη...

δεν εχω καταλαβει ΤΙ ακριβως προξενησε η Τζουλιετ...γιατι δλδ, οπως λεει και ο βερντι, να μην συνεχιζουν γραμμικα στο ιδιο ταιμλαιν?
Κι εντελει, η βομβα εσκασε ή οχι....?
Ο Φαραντει στο τελευταιο επεισοδιο ειπε για την βομβα....

εγω παντως δεν πιστευω οτι οι losties που γυρισαν στο νησι, και το βρηκαν στο 77, πυροδοτησαν μια βομβα, βγηκαν ανεπαφοι και διακτινιστηκαν καπου...

θα δουμε
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
το τελευταιο επεισοδιο "ετρεξε" αρκετα προς μια κατευθυνση...
αλλα πολλα μαζεμενα συμπτωματα απο 3 διαφορετικους ανθρωπους ρε παιδια!!! δεν μας εχει συνηθισει ετσι η σειρα
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
αυτο νομιζω ειναι προφανες δν θελει και πολυ σκεψη
δεν χρειαζεται ομως απαραιτητα μια μεταθανατια εμπειρια, χρειαζεται ενα δυνατο συναισθημα οπως αγαπη, φοβος κλπ
ο Ντανιελ ερωτευτηκε και του ξυπνησαν οι εικονες απ την αλλη πραγματικοτητα

που είναι ο παπαγιώργης ? :2funny:
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
υπαρχουν 2 timelines

στο αλλο timeline νησι δεν υπαρχει μετα το 1974 λογω της εκρηξης,επομενως η πτηση προσγειωνεται κανονικα στο l.a. και βλεπουμε τη ζωη των ηρωων σε μεγαλο βαθμο στην εκτη σεζον
στην ιδια εκρηξη αναφερεσαι? στην ιδια που πριν δεν σκοτωσε τους λοστιες?
μα καλα, οι ιδιοι δεν ηταν παροντες στην εκρηξη? πως ειναι δυνατον να προσγειωθουν κανονικα? ΑΜΑ προσγειωθουν κανονικα, αρα δεν περασανε ποτέ απο το νησι...και τοσα χρονια τι βλεπαμε?
 

NikosATH

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2005
Μηνύματα
79
Κριτικές
13
Like
0
Πόντοι
10
δυστυχως τελειωνει σε 7 επεισοδεια(5+2) :headbang:.μακαρι στα επομενα χρονια να βγει κατι τοσο ενδιαφερον και παλι :dancing:.το 6.11 ηταν το δευτερο καλητερο επεισοδειο της σεζον μετα αυτο του ριτσαρντ :rockon:.αντε να δουμε με τον χοντρο την αλλη εβδομαδα,λετε να παει ο ντεσμοντ και να του πει για την λιμπι και να του ξυπνησει την μνημη :rockon:?η λιμπη αλωστε δεν εδωσε το σκαφος στον ντεσ να κανει τον γυρω του κοσμου και αυτος επεσε στο νησι :S?



















 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
αυτό για τους 2 timlines που λέει ο κούκοτς,προυποθέτει πως δεχόμαστε ότι κινούμαστε σε παράλληλα σύμπαντα;
από πού προκύπτει ότι σίγουρα υπάρχει κάτι παράλληλο;
άλλο τα ταξίδια στο χρόνο με τον ηλεκτρομαγνητισμό κι άλλο η ύπαρξη παράλληλων συμπάντων.
όταν η τζουλιετ ενεργοποιησε τη βόμβα και ειπε δουλεψε,εννοουσε ότι μεταφέρθηκαν επιτυχώς στο χρόνο,έφυγαν απ'το νησί.
οι ήρωες όμως έμειναν απλά στο νησί και μεταφερθηκαν απλά 30 χρόνια μπροστά
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
άλλο τα ταξίδια στο χρόνο με τον ηλεκτρομαγνητισμό κι άλλο η ύπαρξη παράλληλων συμπάντων.

γιατι μου στεναχωρεις τον Prof Hawking?  :2funny:

'what happened, happened' = βελος του χρονου  ;)

Τα υπολοιπα ειναι, μαλλον το multiverse του Tegmark διαν8ισμενα απο τις....Μεσαιωνικες σταυροφοριες

 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
στην ιδια εκρηξη αναφερεσαι? στην ιδια που πριν δεν σκοτωσε τους λοστιες?
μα καλα, οι ιδιοι δεν ηταν παροντες στην εκρηξη? πως ειναι δυνατον να προσγειωθουν κανονικα? ΑΜΑ προσγειωθουν κανονικα, αρα δεν περασανε ποτέ απο το νησι...και τοσα χρονια τι βλεπαμε?

η που η ιδια εκρηξη δημηουργησε μια νεα πραγματικοτητα, στη μια που γνωριζουμε ειναι ολοι στο νησι και στην αλλη δεν πηγαν ποτε στο νησι και προσγειωθηκαν κανονικα στο προορισμο τους
αρα εχουμε 2 πτησεις, 2 Τζακ, 2 Λοκ και παει λεγοντας, ο καθενας σε διαφορετικο συμπαν
η που προυπηρχαν οι 2 διαφορετικες πραγματικοτητες
στη μια -που γνωριζουμε τοσο καιρο- η βομβα δεν εσκασε
και στην αλλη εσκασε γι αυτο και δεν υπαρχει νησι
ειναι ακομη αρκετα μπερδεμενο το πραγμα θα ξεκαθαρισει συντομα πιστευω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom