Νέα

Lost

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nearxos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 106K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Σας αρεσε το φιναλε του Lost?

  • Οχι

    Ψήφοι: 4 21,1%
  • Ναι

    Ψήφοι: 6 31,6%
  • Μετριο

    Ψήφοι: 3 15,8%
  • Περιμενα κατι αλλο....

    Ψήφοι: 6 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    19

jstar

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
2.441
Like
14
Πόντοι
16
για μενα το τελος θα ειναι πολυ προβλεπομενο..θα δειτε οτι εχουμε να κανουμε με παραλληλα συμπαντα(στα ξενα φορα αυτο το σεναριο ειναι το πιο πιθανο) και στο τελος θα μεινουν δυο αντικαταστατες του τζεικομπ και του κακου(λοκ) να συνεχισουν την διαμαχη τους στο νησι...δηλαδη κατι εντελως φλου χωρις ξεκαθαρες απαντησεις σε πολλα ερωτηματα..
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
για μενα το τελος θα ειναι πολυ προβλεπομενο..θα δειτε οτι εχουμε να κανουμε με παραλληλα συμπαντα(στα ξενα φορα αυτο το σεναριο ειναι το πιο πιθανο) και στο τελος θα μεινουν δυο αντικαταστατες του τζεικομπ και του κακου(λοκ) να συνεχισουν την διαμαχη τους στο νησι...δηλαδη κατι εντελως φλου χωρις ξεκαθαρες απαντησεις σε πολλα ερωτηματα..

ψαχνει ο μαυρος αντικαταστατη?  :think:
δεν νομιζω να γινει ετσι...
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
… - κατι που αλλωστε ξεκιναει απο τον Ζαρατουστρα κανει μια σταση στην αρχαιοτητα και περναει ταχιστα απ τον Διαφωτισμο στις πολιτικες 8ρησκειες (μπολσεβικοι, ναζισμος) για να...ολοκληρω8ει επι Bush

Κοντά στο «μπολσεβίκοι, ναζισμός» βάλε και το «δημοκρατία».
Έτσι να είναι όλες οι κατάρες μαζί.
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Κοντά στο «μπολσεβίκοι, ναζισμός» βάλε και το «δημοκρατία».
Έτσι να είναι όλες οι κατάρες μαζί.

8α συμφωνησω μαζι σου...

'O οικτος ειναι εγκλημα' ειχε δηλωσει το σκληρο αγορι της Γαλλικης...τρομοκρατιας, ο Ροβεσπιερος

Αξιος μα8ητης ο ατι8ασος Τεξανος, την 'εξαγωγη' Δημοκρατιας αλλωστε του οποιου στις πολυπα8ες χωρες της Μεσης Ανατολης, του την..υπαγορευσε ο 8εος (κατα δηλωση του)

 

compton

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2008
Μηνύματα
373
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
1
ψαχνει ο μαυρος αντικαταστατη?  :think:
δεν νομιζω να γινει ετσι...

Eγω παντως πιστευω οτι στο τελος θα μεινουν στο νησι ο τζακ ως αντικαταστατης του τζεικομπ και ο σαιντ ως μαυρος.Σωστο αυτο που λες οτι δεν ψαχνει αντικαταστατη αλλα εγω ετσι το κοβω μαλλον δεν θα καταφερει να φυγει θα χασει την μορφη του Λοκ και εντελει θα παρει την μορφη του σαιντ που θα σκοτωθει.Για την θεση του μαυρου επισης μου εχει κατσει πολυ εντονα ο μπεν δεν ξερω γιατι αλλα τον θεωρω πιθανο ΜΙΒ.
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
Eγω παντως πιστευω οτι στο τελος θα μεινουν στο νησι ο τζακ ως αντικαταστατης του τζεικομπ και ο σαιντ ως μαυρος.Σωστο αυτο που λες οτι δεν ψαχνει αντικαταστατη αλλα εγω ετσι το κοβω μαλλον δεν θα καταφερει να φυγει θα χασει την μορφη του Λοκ και εντελει θα παρει την μορφη του σαιντ που θα σκοτωθει.Για την θεση του μαυρου επισης μου εχει κατσει πολυ εντονα ο μπεν δεν ξερω γιατι αλλα τον θεωρω πιθανο ΜΙΒ.

ο μαυρος ειναι το απολυτο κακο, δεν τιθεται θεμα αναντικαταστασης, θελει απλα να φυγει
συν του οτι εχει κολλησει σ αυτη τη μορφη και δεν γινεται ν αλλαξει
και το οτι θα σκοτωθει ο Σαιντ που το στηριζεις?  :think:
ο Μπεν ειναι ο πλεον ακαταλληλος για κατι τετοιο
 

compton

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2008
Μηνύματα
373
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
1
Για τον μπεν εχεις δικιο ειναι ακαταλληλος αλλα μου εχει κατσει σαν σεναριο.Για τον σαιντ οπως ξερεις απο την αρχη του λοστ εως πριν απο μερικα επεισοδια εδινε μαχη μεταξυ του καλου και του κακου μεσα του πλεον τον εχει κερδισει η σκοτεινη του πλευρα και συν τοις αλλοις εχει σκοτωθει ηδη μια φορα γιατι οχι και 2η? :)
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
Για τον μπεν εχεις δικιο ειναι ακαταλληλος αλλα μου εχει κατσει σαν σεναριο.Για τον σαιντ οπως ξερεις απο την αρχη του λοστ εως πριν απο μερικα επεισοδια εδινε μαχη μεταξυ του καλου και του κακου μεσα του πλεον τον εχει κερδισει η σκοτεινη του πλευρα και συν τοις αλλοις εχει σκοτωθει ηδη μια φορα γιατι οχι και 2η? :)

ναι και 3η και 4η  :P
δεν τον κερδισε το κακο οπως ειπε δν νοιωθει τπτ ουτε θυμο ουτε μισος...
δν ξερω στη πορεια αν θα γινει πραγματι κακος, παντως για να εκπροσοπησει τελικα το απολυτο κακο, αποκλειεται αλλα θα δουμε...
 

compton

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2008
Μηνύματα
373
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
1
Ναι οντως το ειπε στο τελευταιο επεισοδιο οτι δεν νοιωθει τπτ αλλα για να καθαριζει κοσμο εξυπηρετωντας τα σχεδια του ΜΙΒ μανουλα ειναι  :) :) και να σου πω και την αμαρτια μου ειναι ο αγαπημενος μου χαρακτηρας καπου ειχα ξαναγραψει ΣΑΙΝΤ ruless
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
Ναι οντως το ειπε στο τελευταιο επεισοδιο οτι δεν νοιωθει τπτ αλλα για να καθαριζει κοσμο εξυπηρετωντας τα σχεδια του ΜΙΒ μανουλα ειναι  :) :) και να σου πω και την αμαρτια μου ειναι ο αγαπημενος μου χαρακτηρας καπου ειχα ξαναγραψει ΣΑΙΝΤ ruless

παντα καθαριζε κοσμο ο Σαιντ δεν του ρθε τωρα η επιφοιτηση
απλα ο μαυρος ειναι αυτος που προλαβε να τον βαλει στις υπηρεσιες του και τωρα στη φαση που ειναι δεν ξερει κιολας τι θελει, ποιο ειναι το σωστο και ποιο το λαθος. το ιδιο και η Κλερ.
αφου η Κλερ λοιπον εχει την ιδια "μολυνση" με τον Σαιντ γιατι να μην τον αντικαταστησει αυτη?  :P
δν νομιζω να γινει ετσι...
αληθεια το ονομα του Σαιντ διαγραφηκε απ τη σπηλια?  :think:
κι εμενα ειναι απ τους αγαπημενους μου
 

compton

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2008
Μηνύματα
373
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
1
παντα καθαριζε κοσμο ο Σαιντ δεν του ρθε τωρα η επιφοιτηση
απλα ο μαυρος ειναι αυτος που προλαβε να τον βαλει στις υπηρεσιες του και τωρα στη φαση που ειναι δεν ξερει κιολας τι θελει, ποιο ειναι το σωστο και ποιο το λαθος. το ιδιο και η Κλερ.
αφου η Κλερ λοιπον εχει την ιδια "μολυνση" με τον Σαιντ γιατι να μην τον αντικαταστησει αυτη?  :P
δν νομιζω να γινει ετσι...
αληθεια το ονομα του Σαιντ διαγραφηκε απ τη σπηλια?  :think:
κι εμενα ειναι απ τους αγαπημενους μου
Eχω την εντυπωση οτι δεν εχει διαγραφει στη φαση που ειναι ο σωγιερ με τον λοκ στην σπηλια το δειχνει το ονομα και δεν ειναι σβησμενο.
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Ο Σαγίντ, ο Σόγιερ, η Κλαιρ, αλλά και ο Μπεν έχουν χάσει τον προσανατολισμό τους.
Αντίθετα βλέπω σταθερό τον Τζακ γι' αυτό πιστεύω ότι ήταν και θα παραμείνει μέχρι το τέλος ο σημαντικότερος ήρωας της περιπέτειας.
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
συμφωνω περι Τζακ...ειναι ο κυριος πρωταγωνιστης απο την αρχη ως το τελος....ειναι ηγετης εντος αλλα και εκτός νησιου...
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
η ενσταση περι των απαντησεων που διατυπωσα, εγκειται στο οτι η σειρα αυτη εξαρχης ισορροπουσε αναμεσα στην απολυτη επιστημη (ΝΤΑΡΜΑ κλπ) και στο μεταφυσικο....
απο τα ταξιδια στον χωροχρονο και μετα, νομιζω χασαμε το καθε μέτρο...
τα ταξιδια στον χωροχρονο εχουν παιχθει και σε πολλες αλλες ταινιες, σεβομενα ομως το ΠΑΡΑΔΟΞΟ!!! το οποιο η σειρα εδω το καταπατησε εμφανως....και εννοω, οτι η βασικη αρχη σε ενα ταξιδι χρονου ειναι οτι αν αλλαξεις κατι ΠΡΙΝ, αλλαζεις τα παντα απο κει και μετα....
ΕΔΩ ομως, η σειρα, πολλες φορες επαιξε με το παραδοξο...η μαμα βλεπει το αγεννητο, ενηλικα!!! ο κινεζος της Νταρμα βλεπει τον Μαιλς γιο του ενηλικα και πολλα αλλα....οπως το να επιστρεψουν στο νησι και οι αλλοι να ειναι στο 77'...
Οταν παιζεις με τετοια θεματα, εχεις και το αναλογο Κοινό....και το κοινο αυτο εχει απαιτησεις εξηγησης σοβαρης και τεκμηριωμενης....το κοινο αυτο ανοιγει θρεντς, αφιερωνει χρονο, ανοιγει την λοστπεδια κλπ κλπ...
Δεν μπορεις κυριε να παιζεις με τους νομους και την λογικη, και μετα για να τα μαζεψεις να μου τα αναγεις στο καλο, στο κακο, και στα συμπαντα και στο τελος να μου πεταξεις τιποτα αρχαϊστί "Ποιητικη Αδεία" οπου ολα συγχωρουνται στον βωμο της τεχνης!!!!!!
εκει ενισταμαι, και αναμενω να μου δωσουν λογικη απαντηση.....περιμενω ομως ως το τελος! Δεν προτρεχω...εδω ειμαστε και θα τα λεμε
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Έχεις απόλυτο δίκιο.
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
τα ταξιδια στον χωροχρονο εχουν παιχθει και σε πολλες αλλες ταινιες, σεβομενα ομως το ΠΑΡΑΔΟΞΟ!!! το οποιο η σειρα εδω το καταπατησε εμφανως....και εννοω, οτι η βασικη αρχη σε ενα ταξιδι χρονου ειναι οτι αν αλλαξεις κατι ΠΡΙΝ, αλλαζεις τα παντα απο κει και μετα....
αναμενω να μου δωσουν λογικη απαντηση.....περιμενω ομως ως το τελος! Δεν προτρεχω...εδω ειμαστε και θα τα λεμε

Νομιζω ο πολυς Max Tegmark () εχει προτεινει καποιες απαντησεις στο παραδοξο που επισημαινεις (multiverse) - το παραδοξο της γατας του Schroendiger προσφερεται για μια δευτερη αναγνωση

Δεν νομιζω να παρουμε πειστικες απαντησεις - το buzz συντηρειται καλυτερα στην αμφισημια καταστασεων/γεγονοτων

Τελος, η σειρα καλο ειναι να την δεχεται κανεις face value, μια διαφορετικη Alice in the Wonderland αν 8ες  ;)
 

compton

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2008
Μηνύματα
373
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
1
η ενσταση περι των απαντησεων που διατυπωσα, εγκειται στο οτι η σειρα αυτη εξαρχης ισορροπουσε αναμεσα στην απολυτη επιστημη (ΝΤΑΡΜΑ κλπ) και στο μεταφυσικο....
απο τα ταξιδια στον χωροχρονο και μετα, νομιζω χασαμε το καθε μέτρο...
τα ταξιδια στον χωροχρονο εχουν παιχθει και σε πολλες αλλες ταινιες, σεβομενα ομως το ΠΑΡΑΔΟΞΟ!!! το οποιο η σειρα εδω το καταπατησε εμφανως....και εννοω, οτι η βασικη αρχη σε ενα ταξιδι χρονου ειναι οτι αν αλλαξεις κατι ΠΡΙΝ, αλλαζεις τα παντα απο κει και μετα....
ΕΔΩ ομως, η σειρα, πολλες φορες επαιξε με το παραδοξο...η μαμα βλεπει το αγεννητο, ενηλικα!!! ο κινεζος της Νταρμα βλεπει τον Μαιλς γιο του ενηλικα και πολλα αλλα....οπως το να επιστρεψουν στο νησι και οι αλλοι να ειναι στο 77'...
Οταν παιζεις με τετοια θεματα, εχεις και το αναλογο Κοινό....και το κοινο αυτο εχει απαιτησεις εξηγησης σοβαρης και τεκμηριωμενης....το κοινο αυτο ανοιγει θρεντς, αφιερωνει χρονο, ανοιγει την λοστπεδια κλπ κλπ...
Δεν μπορεις κυριε να παιζεις με τους νομους και την λογικη, και μετα για να τα μαζεψεις να μου τα αναγεις στο καλο, στο κακο, και στα συμπαντα και στο τελος να μου πεταξεις τιποτα αρχαϊστί "Ποιητικη Αδεία" οπου ολα συγχωρουνται στον βωμο της τεχνης!!!!!!
εκει ενισταμαι, και αναμενω να μου δωσουν λογικη απαντηση.....περιμενω ομως ως το τελος! Δεν προτρεχω...εδω ειμαστε και θα τα λεμε

Συμφωνω και εγω αλλα οπως ειπες ασ περιμενουμε το τελος 6 σεαζον υπομονη καναμε.
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
η ενσταση περι των απαντησεων που διατυπωσα, εγκειται στο οτι η σειρα αυτη εξαρχης ισορροπουσε αναμεσα στην απολυτη επιστημη (ΝΤΑΡΜΑ κλπ) και στο μεταφυσικο....
απο τα ταξιδια στον χωροχρονο και μετα, νομιζω χασαμε το καθε μέτρο...
τα ταξιδια στον χωροχρονο εχουν παιχθει και σε πολλες αλλες ταινιες, σεβομενα ομως το ΠΑΡΑΔΟΞΟ!!! το οποιο η σειρα εδω το καταπατησε εμφανως....και εννοω, οτι η βασικη αρχη σε ενα ταξιδι χρονου ειναι οτι αν αλλαξεις κατι ΠΡΙΝ, αλλαζεις τα παντα απο κει και μετα....
ΕΔΩ ομως, η σειρα, πολλες φορες επαιξε με το παραδοξο...η μαμα βλεπει το αγεννητο, ενηλικα!!! ο κινεζος της Νταρμα βλεπει τον Μαιλς γιο του ενηλικα και πολλα αλλα....οπως το να επιστρεψουν στο νησι και οι αλλοι να ειναι στο 77'...
Οταν παιζεις με τετοια θεματα, εχεις και το αναλογο Κοινό....και το κοινο αυτο εχει απαιτησεις εξηγησης σοβαρης και τεκμηριωμενης....το κοινο αυτο ανοιγει θρεντς, αφιερωνει χρονο, ανοιγει την λοστπεδια κλπ κλπ...
Δεν μπορεις κυριε να παιζεις με τους νομους και την λογικη, και μετα για να τα μαζεψεις να μου τα αναγεις στο καλο, στο κακο, και στα συμπαντα και στο τελος να μου πεταξεις τιποτα αρχαϊστί "Ποιητικη Αδεία" οπου ολα συγχωρουνται στον βωμο της τεχνης!!!!!!
εκει ενισταμαι, και αναμενω να μου δωσουν λογικη απαντηση.....περιμενω ομως ως το τελος! Δεν προτρεχω...εδω ειμαστε και θα τα λεμε

δεν πανε να εξηγησουν τα ταξιδια στο χρονο με τη διαμαχη καλου κα κακου
και τη στιγμη που κατι δεν υπαρχει, ειναι εντελως σεναριο επιστημονικης φαντασιας εκ των πραγματων δεν γινεται να υπαρχει λογικη εξηγηση
αλλα δεν καταλαβαινω γιατι ωρυεστε ολοι χωρις να χετε δει το τελος  :S :S :S
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Μη ξεχνάτε ότι ο Φάραντεη (έτσι δεν έλεγαν τον επιστήμονα με την κοκκινομάλλα γλυκούλα φιλενάδα;) είχε βρει επιστημονικούς τρόπους να ταξιδεύουμε στο χρόνο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom