Νέα

Lost

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nearxos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 106K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Σας αρεσε το φιναλε του Lost?

  • Οχι

    Ψήφοι: 4 21,1%
  • Ναι

    Ψήφοι: 6 31,6%
  • Μετριο

    Ψήφοι: 3 15,8%
  • Περιμενα κατι αλλο....

    Ψήφοι: 6 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    19

Επισκέπτης
Πολύ καλό επεισόδιο κι επιτέλους με φοβερό τελείωμα. Μ' άρεσε περισσότερο από τα 2 πρώτα επεισόδια, για να δούμε πως θα εξελιχθεί η σειρά.
Aπαρατήρητο δεν πρέπει να περάσει αυτό με τα χρονόμετρα. Κάτι παίζει όντως με τον χρόνο στο νησί.
Tο ξέρα οτι ο Σαγιντ θα είναι ένας από τους 6 το ξερα :happy:

Τωρα η πιο μεγαλη μου απορία ειναι πως επεισε ο ben ton sayid να δουλεψει γιαυτον..κατι μου βρωμαει,κατι θα του κανε δεν γινεται..
sayid rules!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τελειο απιστευτο!!!!
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Τον εκβιαζει το Σαγιντ να δουλεψει γιαυτον γιατι σε καποια στιγμη λεει στο
Σαγιντ οτι δε θα θελε να παθουν κατι οι φιλοι του στο νησι.
Μη ξεχναμε οτι ο Σαγιντ δεν ηθελε να σκοτωσει τη γκομενα,αναγκαστηκε αφου την
προειδοποιησε πρωτα.
Το time travel theory συνεχως επιβεβαιωνεται σε καθε επεισοδιο της σειρας.
Αυτο που ειμαι περιεργος ειναι πως θα επιστρεψουν πισω ο Σωγιερ και η κειτ
τη στιγμη που και οι 2 θελουν να μεινουν στο νησι.
 

Επισκέπτης
Άλλο ένα πολύ ενδιαφέρον σημείο ήταν όταν ο Daniel ζήτησε από τον Frank το τηλέφωνο ώστε να επικοινωνήσει με την Regina για να κάνει το πείραμα. Ο Frank του είπε ότι σε περίπτωση που ο Minkowski σηκώσει το τηλέφωνο, να το κλείσει αμέσως. Για ποιον λόγο όμως να κάνει κάτι τέτοιο;
 

Επισκέπτης
το χαρτονόμισμα που βλέπουμε μέσα στο δωμάτιο είναι αυτό σωστά?
Σωστά...
moneybf1.jpg


Ψάχνοντας όμως τον Michael Faraday (που μου κόλλησε απο τον Daniel Faraday) στο Wikipedia είδα αυτό στην καταχώρησή του:
180pxmichaelfaradayprojbp3.jpg

Eίναι η ίδια εικόνα με το χαρτονόμισμα (αντεστραμμένη όμως).
Tο αγγλικό χαρτονόμισμα όμως αυτό σταμάτησε να κυκλοφορεί το 2001.

Η διαπίστωση αυτή δεν είναι δικιά μου αλλά καταλαβαίνει κάποιος πόσο κολλημένοι είμαστε κάποιοι με το Lost!!! :rockon: :rockon: :rockon:
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Πριν λιγο ειδα και το prequel του επομενου επεισοδιου..
Επιτελους οι παραγωγοι θα δειξουν το ταλεντο της λιλλυ στο κρεβατι με τον
Σωγερ! :knockinb:
Παλι μπακουρι θα μεινει ο Τζακ! :bigdick:
Σωγερ is the man! :rockon:
 

Επισκέπτης
Δεν περνάν και οι μέρες για καινούργιο επεισόδιο!!!
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
δεν νομιζω οτι προκειται για εκβιασμο!!!

γιατι αν προσεξες στο προηγουμενο επεισοδιο και ο Χερλι μιλαει γι αυτους που εμειναν πισω!!!!
 

Επισκέπτης
Νομίζω ότι το 95% από όσους το είδαν όταν πλησίασε ο φυσικός τα ρολόγια περίμεναν να δουν διαφορά 108 λεπτών, κάνω λάθος;

Εγώ πιστεύω πάντως πως  ότι δεν υπάρχει απόλυτη διαφορά χρόνου 31 λεπτών, αλλά στο νησί ο χρόνος κυλάει πιο αργά. Όπως ένα ρολόι που χάνει και μένει πίσω. Άρα από το βράδυ που έπεσαν στο νησί, ο χρόνος του νησιού έχει μείνει πίσω 31 λεπτά από το χρόνο του πλοίου και λογικά όσο περισσότερο μένεις στο νησί τόσο μεγαλώνει η διαφορά σου από τον έξω κόσμο! Ίσως έτσι εξηγείται π.χ. ότι ο Ρίτσαρντ δεν γερνάει.

Μου αρέσει αυτή η θεωρία!!!!!
 

Επισκέπτης
Και έχω μεγάλο ενδιαφέρον να μάθω τι εννοούσε ο Ben όταν είπε στον Sayid για την τελευταία φορά που σκέφτηκε με την καρδιά και όχι με το όπλο του...Η ατάκα του Τζακ στην Κέιτ:Δεν θα τον αφήσει ο Sawyer τα σπάει!
 

simera

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
646
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
συναγωνιστες μολις τωρα ξεκινησα ο τελειωμενος να βλεπω την σειρα ειμαι ακομα στο πρωτο κυκλο και στο 15επεισοδιο
ευελπιστω να τον τελειωσω μεχρι αυριο και απο σημερα θα αεχιζω να νοικιαζω τον δευτερο κ.ο.κ μεχρι την αλλη βδομαδα θα σας εχω φτασει πιστευω.. :P

κολημα!!!!!!!!!!!
 

Επισκέπτης
συναγωνιστες μολις τωρα ξεκινησα ο τελειωμενος να βλεπω την σειρα ειμαι ακομα στο πρωτο κυκλο και στο 15επεισοδιο
ευελπιστω να τον τελειωσω μεχρι αυριο και απο σημερα θα αεχιζω να νοικιαζω τον δευτερο κ.ο.κ μεχρι την αλλη βδομαδα θα σας εχω φτασει πιστευω.. :P

κολημα!!!!!!!!!!!
Πρόσεξε μην πάθεις βραχυκύκλωμα με τόσα επεισόδια σε τόσες λίγες μέρες, με τόσα ερωτηματικά μαζεμένα δεν το γλυτώνεις με τίποτα το βραχυκύκλωμα!!!
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Εχει δει κανενας αυτο?
Εγω παντως δεν το ειχα δει!!!![youtube=425,350]p35yD1LufUk[/youtube]
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
:new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:

Που ήταν κρυμμένο αυτό?
Ελα ντε !!!!
Τρελαθηκα!!!
Για σοβαρευτείτε κύριοι  :knuppel: :knuppel: :knuppel: :knuppel: .
Αν θυμάστε στο τέλος του τρίτου κύκλου την συναντά στο αεροδρόμιο αφού έχει πάει στο γραφείο τελετών.
Νάλιστα την ρωτάει αν έμαθε για τον θάνατο.....οπότε μούφα το βιντεάκι  ;)
 

Επισκέπτης
Όσο μου αρέσει αυτή η σειρά τόσο μου σπάει τα νεύρα που βλέπουμε 4 χρόνια τώρα τα επεισόδια και στην ουσία δεν ξέρουμε τίποτα!!!
 

simera

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
646
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Πρόσεξε μην πάθεις βραχυκύκλωμα με τόσα επεισόδια σε τόσες λίγες μέρες, με τόσα ερωτηματικά μαζεμένα δεν το γλυτώνεις με τίποτα το βραχυκύκλωμα!!!

το βραχυκυκλωμα το παθαινεις διαβαζοντας τα διαφορα φορουμ του συγκεκριμενου θεματος και τις διαφορες θεωριες περι μαγνητισμου, χωρο χρονου, κτλ βαλανε και το faraday μεσα στην σειρα και ζησε μαη μου να φας τριφυλι

το Lost ειναι η αιτια που τις τελευταιες μερες δεν βγαινω για ρεπορταζ στις πιατσες και αφηνω ανενημεροτω το θρεντ της θεσ/νικης...
επισης οδηγησε με βεβαιοτητα στην αντικοινονικοτητα ετσι :idiot: :2funny: :2funny:
εαν βλεπεις καθε μερα δυο dvd μιας και εργαζομαστε ολοι η τουλαχιστο οι περισσοτεροι.

ψαχτε λιγο οσοι δεν εχετε ψαχτει για πιθανα σεναρια dharma και λοιπες θεωριες...
χαμος ανα τον κοσμο γινεται
και you-tube, δοξα το θεο βιντεο με την σεσουλα..


 

PSYXOLOGOS

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2007
Μηνύματα
158
Like
1
Πόντοι
1
εχουμε ως τωρα 4 απο του 6 της οσεανικ  (τζακ, χιουγγο, καϊτ, σαγιτ) ο μπεν δεν πρεπει να μετραει γιατι δεν ηταν στο αεροπλανο. σωστα η εχω χασει κατι? τωρα για τον πατερα του τζακ...........  τι να πω δεν ξερω αν πρεπει να τον υπολογισουμε ακομα..παντος ειμαι και εγω της αποψης οτι η εταιρια darma κανει καποια πειραματα με τον χρονο γιατι δεν μπορει να εξηγησω διαφορετικα πως η καρολ (η αρχαιολογος) βρηκε το απολυθωμα απο την πολικη αρκουδα στην ερημο με κολαρο απο την darma
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom