Νέα

Lost

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nearxos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 106K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Σας αρεσε το φιναλε του Lost?

  • Οχι

    Ψήφοι: 4 21,1%
  • Ναι

    Ψήφοι: 6 31,6%
  • Μετριο

    Ψήφοι: 3 15,8%
  • Περιμενα κατι αλλο....

    Ψήφοι: 6 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    19

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
adsl δεν εχεις?γιατι δεν "κατεβαζεις" τα επεισοδια να τα βλεπεις πιο γρηγορα?κι αν η νοβα "κοψει" τη σειρα,τι θα κανεις?θα περιμενεις να βγει σε dvd?
βρε εχω adsl 8αρα...αλλα γαμωτο, περσυ τους εχωνα 60γιουρια τον μηνα, και τα κατεβαζα εννοειται γιατι με ειχε φαει η αγωνια! σιγα μην περιμενα 2 μηνες...
Αλλα φετος ειναι μονο 48 ωρες και αντεχω..μεσα μου λεω οτι κανω και αποσβεση (την τυφλα μου)...
ΠΑΝΤΩΣ μη χαλιεστε...πειτε οτι θελετε...συζητηστε...Νοου προμπλεμ,,,Το πολυ πολυ να σας διαβασω και να μπω στην κουβεντα μετα, αφου το δω.
Τα λεμε
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
παιχτηκε λοιπον το 6ο και στην ΝΟΒΑ...οντως απο τα επισοδεια που μπουσταρει λιγο την σειρα προς ενα σαφες φιναλε. Το τι θα γινει ασφαλως και δεν ξερουμε.Ασε, που και η ανατροπη θα παιζει ως τελους.
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
ωραια βιντεακια
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
Απεργει το θρεντ σημερα???  :huh: :huh: :huh:
ή εχω λαθος εντυπωση?  :cheesy: :cheesy: :cheesy:
 

Nyar

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2009
Μηνύματα
363
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Αν και καινούργιος μου φαίνεται πως αν δε ξεκουνηθώ δεν το αρχίζετε το...μπιριμπίρι !

Λοιπόν...είδαμε

Εναν Sayid να μη μασάει, να θέλει ακόμα τη Ράνια και να μαχαιρώνει ωσάν αμνούς το Πάσχα τον Τζον Λένον και τον Κούμπλαι Χαν ! Έναν Φ-Λοκ (στα μούτρα σου) να μη ματώνει, να κάνει προτάσεις αλλά διάβόλος στην έρημο στον Ιησού, και να συγκεντρώνει Άλλους ! Επίσης στο promo του 7ου ο Ben (εξαιρετικός ηθοποιός) λέει ότι δεν πρέπει να το αφήσω αυτό να συμβαίνει...σκάβει ένα τάφο (του Locke ? Τον βρίσκει άδειο ;) και ο εκφωνητής μας λέει λάγνα ότι the man who killed many will find his own demise ! Όλα μας δείχνουν ότι ο Man in Black είναι ο κακός (είναι όμως ;)...

Σκέψεις ενός καμμένου με το Lost Nyar

Γιατί ο Jacob μπορούσε να την κοπανάει όποτε θέλει από το νησί, να έχει εξαιρετικό στυλίστα, να συνδέεται με γκαντεμοπεριόδους ανθρώπων και να θέλει να τους φέρει στο νησί ; Από τα λεγόμενα του Καπνού και τους πόσους έχει σβήσει στη σπηλιά, μάλλον το συνήθιζε πέραν από τους oceanic six !

Γιατί ο Φ-Λοκ είπε στον Sawyer ότι έχεις 3 επιλογές και στην τελική...από τι να το φυλάξουμε το νησί ;

Οι χίππηδες που εσφάγησαν από Ιρακινά χέρια, ενδέχεται να αναστηθούν μιας και έγινε μέσα στην πισίνα του ναού ;

Υπάρχει όντως λόγος να υπάρχει τελική σύγκρουση ; (προβλεπόμενο πολύ)

Αυτάααα για την ώρα !

Έχει νόημα να θεωρείται τόσο προβλέψιμο ποιος ο κακός και ποιος ο καλός ;
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
δε νομίζω ότι "ανέστησε" η πισίνα το Σαγίντ.Ηταν νεκρός για 2 ώρες αφού τον έπνιξαν.κάτι έχει "μπει" μέσα του όπως και στην Κλαιρ και ίσως σε όσους έρχονται σε επαφή με τον Φ-Λοκ,καλός/κακός δεν ξέρω.
2 στρατόπεδα έχουν φτιαχτεί,στο ένα ηγείται η μαυρομάλλα που ήθρε στο νησί να σώσει τον Τζέικομπ,στο άλλο ο Φ-Λοκ που στρατολογεί τους γνωστούς μας ήρωες.

Τζιν και η γυναίκα του σε αντίπαλα στρατόπεδα,όπως και Τζακ και Κέητ,τουλάχιστον προς το παρόν.

Ο Μπεν τα'χει χάσει και έχει μετανιώσει για πολλά,που έκανε χωρίς να ξέρει βέβαια τι έκανε 100%

Για να δούμε...
 

Επισκέπτης
Γιατί ο Φ-Λοκ είπε στον Sawyer ότι έχεις 3 επιλογές και στην τελική...από τι να το φυλάξουμε το νησί ;
ο "κακος"θελει να ερημωθει το νησι απο οτιδηποτε ζωντανο και να φυγει και ο ιδιος μιας και,οπως λει,ηταν παγιδευμενος για χρονια

αντιθετως,ο τζεικομπ ψαχνει εναγωνιως τον αντικαταστατη του ωστε το νησι να εχει προστατη και να μην εγκαταλειφθει

προφανως,το νησι και η υπαρξη του ειναι πολυ σημαντικα για την υπαρξη της ανθρωποτητας,εξαρτουν τον υπολοιπο κοσμο ισως...γι'αυτο και δεν ειναι ενα τυχαιο νησι,μετακινειται συνεχως,δεν μπορει να εντοπιστει και ειναι ξεκομμενο απ'τον υπολοιπο κοσμο
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
Μια συγκρουση καλου-κακου εγω την βλεπω πολυ κλισέ να λαβει χωρα...
και σαματις σιγα τον στρατο που μαζευουν...κοινοι θνητοι ειναι ολοι. Ενω οι αλλοι 2 ειναι στην σφαιρα του υπερφυσικου.
Εξαλλου για μενα, αυτη η κολωνια κραταει χροοοοοοονια μεταξυ τους, και ΜΙΑ τελικη συγκρουση μου καθεται καπως.
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
αυτο που με εξιταρει ειναι αυτο που λετε "παραλληλο συμπαν" και ο κοσμος τους.
Ο τζακ με γιο, η Ναντια παντρεμενη με αδελφο Σαιντ, ο μπεν δασκαλος, ο εμμισθος λεγεωναριος μαφιοζος, κλπ...
Ειμαι περιεργος να δω πως θα το δεσουν. Πρεπει να ειναι πολυ ευφυες
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
Ενδιαφερον θα εχει η σχεση Κειτ/Κλερ στο αμεσο μελλον.
Ο Φλοκ, τελικα κατελαβε τον Ναο αλλα δεν τον ενδιαφερει οπως φαινεται τι εχει μεσα...ουτε καν μπηκε.
Ο Λεννον φωναξε οτι "ηταν ο μονος που τον κρατουσε εξω" αναφερομενος στον κινεζο...Ο Κινεζος επαιζε καποιον ανωτερο ρολο
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
και ενα "μπασιμο" του σεναριου στο τελευταιο επισοδειο.
Η Κειτ (πανω στον λακο της Κλερ) της λεει χαζώς "i raised Aaron, we couldn't find you" (κατι τετοιο) πραγμα που σαφως παρερμηνευει η Κλερ...Θα μπορουΣε να πει το απλο ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΣ "you were missing for days, we all thought u were dead, i rescued him of the island, AND HE IS SAFE WITH YOUR MOTHER"...
Αλλα το κανανε δυσκολακι
 

Nyar

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2009
Μηνύματα
363
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Αυτό σκέφτηκα κι εγώ...λογικά θα το πει πιο μετά ! Το Linus-κεντρικό επεισόδιο πάντως θα είναι all the money...ειδικά αν σκάβει τον τάφο του Locke και δεν τον βρίσκει μέσα.
Άλλο ερώτημα που γεννήθηκε...πως γίνεται ο MiB να είναι multitasking, μήπως ο Sayid λειτουργεί αυτόνομα ;
Επίσης...ο γειά σου ρε Άλπερτ Αθάνατε τι ρόλο βαράει...άλλος ψαρωμένος εκεί !
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom