Νέα

Lost

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nearxos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 106K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Σας αρεσε το φιναλε του Lost?

  • Οχι

    Ψήφοι: 4 21,1%
  • Ναι

    Ψήφοι: 6 31,6%
  • Μετριο

    Ψήφοι: 3 15,8%
  • Περιμενα κατι αλλο....

    Ψήφοι: 6 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    19

Επισκέπτης
τι λες μωρε?  :cheesy:
γιατι να πρεπει να σωθει ο Σαιντ επειδη σκοτωσε τον Μπεν? δεν βγαζει νοημα αυτο?
ο Τζεικοπμ ηθελε το σωμα το Σαιντ για να μπει μεσα του οπως και ο αλλος ο τυπας μπηκε στο σωμα του Λοκ! δεν γυρνανε ολοι προς το χειροτερο οσοι σωζονται στο ναο.
και ισως ειναι βυθισμενο στο 2004 που ειδαμε γιατι δουλεψε η ατομικη βομβα? αν και δν νομιζω να βυθιζεται ετσι ενα νησι  :P
θα δωθουν απαντησεις στη πορεια...

ιιχ θα ειναι πολυ προφανες να θελει τον σαγιντ γι αυτο! περιμενω κατι παραπανω!  :tickedoff:

πού το ειδες οτι δεν γυρνανε ΟΛΟΙ προς το χειροτερο? πώς το συμπερανες αυτο?  :think:

αμα ειχε δουλεψει η ατομικη βομβα και βυθιστηκε το νησι το 2004, πώς ειναι οκ το 2007?

οταν εγιναν οι αναταραξεις, πραγμα που σημαινε οτι ηταν το σημειο που θα επρεπε να πεσει το αεροπλανο, εξαφανιστηκε ο ντεσμοντ ( :smitten: ), επισης εξαφανιστηκε το σωμα του κριστιαν (οπως ειπε ο λοκ εξαφανιστηκε το σωμα, οχι η ψυχη, κατι τετοιο δε θυμαμαι καλα) και τα μαχαιρια του λοκ.
επισης ο τσαρλι δεν πηγε να σνιφαρει, αλλα να αυτοκτονησει και μετα στον τζακ λεει i was supposed to die.

LOST!!!  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
Αν ήταν ο Τζέικομπ να μπορεί να μπαίνει σε όποιο σώμα θέλει και να συνεχίζει τα δικά του,τότε για ποιο λόγο έβαλε ο "Λοκ" τον Μπεν να τον σκοτώσει;
Και γιατί μόλις πέθανε ο Τζέικομπ το νερό της πηγής έγινε σκούρο και δε γιάτρεψε το τραύμα του Μογγόλου που έκανε στο χέρι του για να δοκιμάσει το νερό;
Βέβαια μετά έσωσε τον Σαγίντ :think:
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Μόλις το είδα και εγώ. Γίνεται τσι πουτάνας. Δε καταλαβαίνω τίποτα!
 

lellos

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2009
Μηνύματα
59
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
0
περιμενα κατι περισσοτερο μετα απο τοσο μεγαλη αναμονη αλλα νταξει δεν ηταν και ασχημο. αυτο που με χαλασε ειναι οτι δε δωσαν πολλες απαντησεις οπως υποσχοντουσαν και στα τραιλερ time for answers κλπ. αλλα επιβεβαιωσαν καποια πραγματα που ηδη υποψιαζομασταν πχ. καπνος = μουφα λοκ = μαυροντυμενος τυπος 6ης σεζον. παντως δεν καταλαβα γιατι ο τζεικομπ καιγεται τοσο πολυ να σωσουν τον σαγιντ. μηπως κανει κανα κουμαντο και μπει στο σωμα του δε ξερω.

Υπάρχει και η περίπτωση ο ΜΙΒ να έχει πάρει τη μορφή του Jacob όταν εμφανίστηκε στον Χιούγκο... :think:
Αν μπορεί βέβαια να το κάνει αυτό.

Πάντως είμαι περίεργος να δω ποιών άλλων τις μορφές έχει πάρει αυτός καθ' όλη τη διάρκεια του LOST αφού όπως λέει στο the incident στον Jacob "δεν μπορείς να φανταστείς τι τράβηξα για να βρω το παραθυράκι..."

Σε αναμονή απαντήσεων στο υπόλοιπο τις σεζόν. Παρόλο που η έναρξη μου φάνηκε λίγο υποτονική πιστεύω οτι ανοίγει τον ασκό του αιόλου για πράγματα που θα δούμε και θα κουφαθούμε στη συνέχεια. :headbang: :headbang: :headbang:
 
Εγγρ.
23 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.022
Like
0
Πόντοι
16
ιιχ θα ειναι πολυ προφανες να θελει τον σαγιντ γι αυτο! περιμενω κατι παραπανω!  :tickedoff:
ε εχει αρχισει να γινεται λιγο προβλεψιμοο εδω που τα λεμε  :-

πού το ειδες οτι δεν γυρνανε ΟΛΟΙ προς το χειροτερο? πώς το συμπερανες αυτο?  :think:

μονο τον Μπεν ειδαμε να εχει γυρισει προς το χειροτερο δεν ξερουμε τι επιδραση μπορει να εχει σε αλλους αν και τωρα που το λες, μηπως ειχε πει ο Ριτσαρντ πριν γιατρεψει τον Μπεν οτι μπορει να του κανει κακο η ειχε πει απλα οτι θα ξεχασει τη μεχρι τωρα ζωη του?  :think:
ουτως η αλλως ο Σαιντ δεν ηταν και αγιος  :cheesy:

αμα ειχε δουλεψει η ατομικη βομβα και βυθιστηκε το νησι το 2004, πώς ειναι οκ το 2007?
σε αλλο συμπαν δουλεψε η βομβα σε αλλο δεν δουλεψε

οταν εγιναν οι αναταραξεις, πραγμα που σημαινε οτι ηταν το σημειο που θα επρεπε να πεσει το αεροπλανο, εξαφανιστηκε ο ντεσμοντ ( :smitten: ), επισης εξαφανιστηκε το σωμα του κριστιαν (οπως ειπε ο λοκ εξαφανιστηκε το σωμα, οχι η ψυχη, κατι τετοιο δε θυμαμαι καλα) και τα μαχαιρια του λοκ.
επισης ο τσαρλι δεν πηγε να σνιφαρει, αλλα να αυτοκτονησει και μετα στον τζακ λεει i was supposed to die.
οκ και αυτο τι αποδεικνυει? οτι ειναι διαφορετικο παρελθον η παραλληλο συμπαν? και ολοι αυτοι που εξαφανιστηκαν που πηγαν? θα μαθουμε στη πορεια...

LOST!!!  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
εμένα αυτό που μου την δίνει στη σειρά...είναι που έχουν μπλέξει τα φυσικά φαινόμενα...κ 3-4 διαφορετικές θρησκείες...

είναι λιγάκι γελοίο να ψάχνουν όλοι "τα μυστικά"...κ τελικά να βλέπεις οτι δεν αναγνωρίζουν διάφορους συμβολισμούς..είτε απο τη Βίβλο/χριστιανισμό..είτε απο άλλες θρησκείες...είτε απο φυσικομαθηματικά...κ ουσιαστικά ψάχνουν μέσω ημιμάθειας το νόημα...

***μην με βρίσετε...δεν βλέπω την σειρά...απλά ότι επεισόδιο έχω δει...εμπεριέχει τέτοιους συμβολισμούς...κ απορώ πως ένας απλός θεατής...μπορεί να κατανοήσει τόσο βαθιά νοήματα...στον ρου της ιστορίας...μέσα σε 1 ώρα...
 

Επισκέπτης
εμένα αυτό που μου την δίνει στη σειρά...είναι που έχουν μπλέξει τα φυσικά φαινόμενα...κ 3-4 διαφορετικές θρησκείες...

είναι λιγάκι γελοίο να ψάχνουν όλοι "τα μυστικά"...κ τελικά να βλέπεις οτι δεν αναγνωρίζουν διάφορους συμβολισμούς..είτε απο τη Βίβλο/χριστιανισμό..είτε απο άλλες θρησκείες...είτε απο φυσικομαθηματικά...κ ουσιαστικά ψάχνουν μέσω ημιμάθειας το νόημα...

***μην με βρίσετε...δεν βλέπω την σειρά...απλά ότι επεισόδιο έχω δει...εμπεριέχει τέτοιους συμβολισμούς...κ απορώ πως ένας απλός θεατής...μπορεί να κατανοήσει τόσο βαθιά νοήματα...στον ρου της ιστορίας...μέσα σε 1 ώρα...

το λοστ δεν ειναι για ολους. πρεπει να το ψαχνεις. γι αυτο απο 4 σεζον επεσε πολυ σε θεαματικοτητες.

προσωπικα ειμαι ημιμαθης σε πολλα, ιδιαιτερα σε φυσικη. και μου ειχε παρει πααααρα πολυ ωρα να μπω στο νοημα του ταιμ τραβελ.

με το αγαλμα να δεις ποσα ειχα διαβασει για τους αιγυπτιους περσι! χαχα! (οχι οτι μου εμεινε και τπτ, αλλα τεσπα..)

εντιτ:κι αυτο που ρωτησα πριν, απλα ειχα ξεχασει την ονομασια του 'σταυρου'.
 

Επισκέπτης
το λοστ δεν ειναι για ολους. πρεπει να το ψαχνεις. γι αυτο απο 4 σεζον επεσε πολυ σε θεαματικοτητες.

γι'αυτό θα το δω ολόκληρο...κ θα σας βοηθήσω...επειδή είμαι πανεπιστήμονας.... :2funny: :2funny:

*πάντως δεν αναφερόμουν σ'εσένα αποκλειστικά...διαβασα κ το θρεντ εξ'αρχής...κ είδα κάποιες απορίες...βλέπω κ σε διάφορα άλλα φόρουμ απορίες περί "γνωστών" κ "δεδομένων" οντοτήτων...που είναι λιγάκι "κουφό"...να νομίζεις οτι είναι φαντασία... :grin:
 

Επισκέπτης
γι'αυτό θα το δω ολόκληρο...κ θα σας βοηθήσω...επειδή είμαι πανεπιστήμονας.... :2funny: :2funny:

*πάντως δεν αναφερόμουν σ'εσένα αποκλειστικά...διαβασα κ το θρεντ εξ'αρχής...κ είδα κάποιες απορίες...βλέπω κ σε διάφορα άλλα φόρουμ απορίες περί "γνωστών" κ "δεδομένων" οντοτήτων...που είναι λιγάκι "κουφό"...να νομίζεις οτι είναι φαντασία... :grin:

καλα μεχρι να το δεις ολο θα εχει τελειωσει η σειρα και δε θα σε χρειαζομαστεεεεεεεεεεεεε  :thefinge: :thefinge: :thefinge:
 

Επισκέπτης
καλα μεχρι να το δεις ολο θα εχει τελειωσει η σειρα και δε θα σε χρειαζομαστεεεεεεεεεεεεε  :thefinge: :thefinge: :thefinge:

μέχρι την τρίτη που παίζει το νέο επεισόδιο...θα το έχω δει όλο..για πλάκα...εκτός κι αν με ενοχλείς...

χαχαχαχαχαχα


:thefinge: :thefinge: :thefinge: :thefinge: :thefinge: :thefinge: :thefinge: :thefinge: :thefinge:


***για να μην σου πω...οτι θα δω πρώτος κ το επόμενο επεισόδιο... :pipa3: :pipa3:
 

Επισκέπτης
μέχρι την τρίτη που παίζει το νέο επεισόδιο...θα το έχω δει όλο..για πλάκα...εκτός κι αν με ενοχλείς...

χαχαχαχαχαχα


:thefinge: :thefinge: :thefinge: :thefinge: :thefinge: :thefinge: :thefinge: :thefinge: :thefinge:


***για να μην σου πω...οτι θα δω πρώτος κ το επόμενο επεισόδιο... :pipa3: :pipa3:

κανονισε να μεινει πισω η προικα για να δεις το λοστ! χαχα!

αν και κατα τη γνωμη μου μαλακια θα κανεις..ειναι πολλες λεπτομερειες που οκ ισως να μην προσφερουν και πολλα στην ολη υποθεση αλλα αυτες ειναι η ουσια του λοστ. και βλεποντας τα οοολα μονοκοπανια χωρις να 'μελετας' καθε επεισοδιο, ουσιαστικα εχεις χασει τη μαγεια.

***πρωτος θα εισαι, αλλα θα εισαι μονος..  :birdman:
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
εμένα αυτό που μου την δίνει στη σειρά...είναι που έχουν μπλέξει τα φυσικά φαινόμενα...κ 3-4 διαφορετικές θρησκείες...

είναι λιγάκι γελοίο να ψάχνουν όλοι "τα μυστικά"...κ τελικά να βλέπεις οτι δεν αναγνωρίζουν διάφορους συμβολισμούς..είτε απο τη Βίβλο/χριστιανισμό..είτε απο άλλες θρησκείες...είτε απο φυσικομαθηματικά...κ ουσιαστικά ψάχνουν μέσω ημιμάθειας το νόημα...

***μην με βρίσετε...δεν βλέπω την σειρά...απλά ότι επεισόδιο έχω δει...εμπεριέχει τέτοιους συμβολισμούς...κ απορώ πως ένας απλός θεατής...μπορεί να κατανοήσει τόσο βαθιά νοήματα...στον ρου της ιστορίας...μέσα σε 1 ώρα...

όπως τα λες ,ένα πασάλειμμα με ολίγη από κβαντομηχανική,ολίγη από χωροχρόνο και ολίγη από χριστιανισμό/ιουδαϊσμό/βουδισμό
*αλήθεια οι αριθμοί που ήταν η ουσία του λοστ πώς ξεχάστηκαν τόσο εύκολα;
 

Επισκέπτης
αυτό είναι κανονισμένο...:P :P :P

μάλλον δεν έπρεπε να το πεις αυτό....;) ;) ;)

ωραια, αλλιως ποια θα σε παρει?  :sunglasses: :sunglasses:

δεν εχω λογο να μην το κανω..  :sunglasses:


*αλήθεια οι αριθμοί που ήταν η ουσία του λοστ πώς ξεχάστηκαν τόσο εύκολα;

ε εξαντληθηκε το θεμα πια!

 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
ε εξαντληθηκε το θεμα πια!

αυτό είναι το θέμα ότι από 3 σεζόν που ήταν αρχικά να διαρκέσει έγιναν λόγω τηλεθέασης 6 και τα έκαναν μπάχαλο
και τώρα μας έχουν βάλει στο τρυπάκι και περιμένουμε να δούμε που θα το πάνε
στην πορεία όμως μας απογοήτευσαν πολύ
 

Επισκέπτης
αυτό είναι το θέμα ότι από 3 σεζόν που ήταν αρχικά να διαρκέσει έγιναν λόγω τηλεθέασης 6 και τα έκαναν μπάχαλο
και τώρα μας έχουν βάλει στο τρυπάκι και περιμένουμε να δούμε που θα το πάνε
στην πορεία όμως μας απογοήτευσαν πολύ

χαχα μιλα για σενα!

εγω δε θελω να τελειωσει! ακομα κι ενα μετριο επεισοδιο λοστ ειναι καλυτερο απο οτιδηποτε αλλο!
 

Επισκέπτης
όπως τα λες ,ένα πασάλειμμα με ολίγη από κβαντομηχανική,ολίγη από χωροχρόνο και ολίγη από χριστιανισμό/ιουδαϊσμό/βουδισμό

βάλε κ θρησκείες που υποστηρίζουν την μεταθάνατον ζωή...+ αυτές με την παραλληλία ζωής...+ την δυνατότητα επέμβασης μετα θάνατον...(κυρίως αιρέσεις βασισμένες σε επίσημες θρησκείες)...εεε...έχεις ένα (δήθεν) μυστήριο...που απευθύνεται κυρίως σε μη γνώστες των θεωριών...

στην αρχή που το έβλεπα κιόλας...πήγαινε στρωτά...κ ομαλά...μετά που έμπλεξαν τα μπούτια τους κ οι ίδιοι...στο μέσον της 3ης κ με αποκορύφωμα την 4η σεζόν...έμπλεξαν κ τους θεατές...γι'αυτό κ στην 5η..το έριξαν στην παλαβή..κ την φαντασία...

χαχαχαχα

δεν εχω λογο να μην το κανω..  :sunglasses:

έχεις...αλλά δεν είναι του παρόντος να πάρεις απάντηση !!
 

Επισκέπτης
βάλε κ θρησκείες που υποστηρίζουν την μεταθάνατον ζωή...+ αυτές με την παραλληλία ζωής...+ την δυνατότητα επέμβασης μετα θάνατον...(κυρίως αιρέσεις βασισμένες σε επίσημες θρησκείες)...εεε...έχεις ένα (δήθεν) μυστήριο...που απευθύνεται κυρίως σε μη γνώστες των θεωριών...

στην αρχή που το έβλεπα κιόλας...πήγαινε στρωτά...κ ομαλά...μετά που έμπλεξαν τα μπούτια τους κ οι ίδιοι...στο μέσον της 3ης κ με αποκορύφωμα την 4η σεζόν...έμπλεξαν κ τους θεατές...γι'αυτό κ στην 5η..το έριξαν στην παλαβή..κ την φαντασία...

χαχαχαχα

δε μας αδειαζετε τη γωνια κυριε ξερολα? χαλατε το θρεντ  :birdman:
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
βάλε κ θρησκείες που υποστηρίζουν την μεταθάνατον ζωή...+ αυτές με την παραλληλία ζωής...+ την δυνατότητα επέμβασης μετα θάνατον...(κυρίως αιρέσεις βασισμένες σε επίσημες θρησκείες)...εεε...έχεις ένα (δήθεν) μυστήριο...που απευθύνεται κυρίως σε μη γνώστες των θεωριών...

στην αρχή που το έβλεπα κιόλας...πήγαινε στρωτά...κ ομαλά...μετά που έμπλεξαν τα μπούτια τους κ οι ίδιοι...στο μέσον της 3ης κ με αποκορύφωμα την 4η σεζόν...έμπλεξαν κ τους θεατές...γι'αυτό κ στην 5η..το έριξαν στην παλαβή..κ την φαντασία...

ακριβώς αυτό.κάπου στην 3η σεζόν την έχασαν την μπάλα οι σεναριογράφοι,γι αυτό λέω πάνε να μας την κάνουν με ελαφρά με μια τύπου "απλή" λύση στο τέλος.
έβαλαν/έμπλεξαν τόσα πολλά και τόσο ανόμοια μεταξύ τους που ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ πλέον να δωθούν για ΟΛΑ απαντήσεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom