Νέα

Λιστα τιμιων ελληνικων σουβλατζιδικων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 295
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ALEK762

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2018
Μηνύματα
26
Like
8
Πόντοι
0
καράμπελας στο πειραια Πύλης 51 στη τζαβέλα απέναντι απο το γυροκομείο , αν και κανω μαλακία τωρα τ αξιζει το μαγαζι , αφενώς το μαγαζί το δουλευει μια οικογένεια και ενας ντελιβεράς έλληνας , αφετέρου και το ποιο σημαντικό ο γύρος είναι νωπός φτιαγμένος απο τον ίδιο το μάστορα , το μαγαζι ανοιγει 17,00-18,00 και στις 22,30 γύρος δεν υπάρχει , όποιος δεν εχει δοκιμάσει μη κατεψυγμένο/βιομηχανοποιημένο γύρο ας πάει να δει τι σημαίνει αυθεντική γεύση
 

Επισκέπτης
Παιδια μην ξςχναμε τον περιορισμο της τιμης. Εστω αναφερατε σουβλατζιδικα των 2.20 σουβλακι (που θα πρεπει να πεσουν στα 2 μολις μειωθει ο φπα)
 

ALEK762

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2018
Μηνύματα
26
Like
8
Πόντοι
0
και η πρώην δροσοπηγή ( νομιζω το λένε souvlaki 24  τωρα ) στο πειραιά έχει μόνο ελληνόπουλα μέσα ( μια έχει και ωραίο κώλο ) αλλα ο γύρος ειναι κουτουψου , τι να το κανεις ??
 

paliosa

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2007
Μηνύματα
10
Κριτικές
2
Like
45
Πόντοι
0
...μπαρμπαδημος στον πειραια με ποιοτικο κρεας κλπ
 

cucu

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2017
Μηνύματα
61
Like
88
Πόντοι
0
ΔΕΝ ξέρω αν έχει αναφερθεί πιο πριν...Καλύβας στο Κουκάκι-πεζόδρομο. Τιμιότατο και καθαρό με άξιες σούβλες+ νορμαλ τιμές.
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.858
Like
111
Πόντοι
16
τρωω ενιοτε ετοιμο κρυο κοτοπουλο απτο σουπερ

Ετρωγα τετοια καθημερινα για καποιο διαστημα Αγγλια στο lunch break Μιας και εβλεπα ολοι να τρωνε τετοια, αλλα εχω αμφιβολιες για το κατα ποσο ποιοτικο μπορει να ειναι αυτο σε συγκριση με το ζεστο φρεσκομαγειρεμενο φαγητο (παροτι πολλα απο αυτα ηταν νοστιμοτατα να πω την αληθεια)
 

polymprizos

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2017
Μηνύματα
250
Like
210
Πόντοι
21
απο θεσσαλονικη πρασσα ασχετα που γραφονται διαφορα. γεναια ποσοτητα  στα 3.2 η τιμη και καρβουνιαρικο αμπελοκηπους προσφατα εκανε ανακαινιση 2.6 σε ψωμακι αρκετα μεγαλο και αυτο.στο κεντρο απο αθλια μεχρι μετρια  και ολα  πανακριβα. οδοντογλυφιδα ,σαββικος, σπατα, γιοκ μπαλικ,λαδι και ριγανι  ,σολομονιδης ,γυρος της αριστοτελους πολυ κατω απο αυτο που λεμε value for money .ισως σωζεται το ψησου αλλα ακριβο κια δε κοβει αποδειξεις ποτε.
στην αθηνα κεντρο  αξιζει ο θωμας ενα πενταλεπτο εφταλεπτο απο τα σπιτακια της φυλης.μετα το ξεφορτωμα το συγκεκριμενο μαγαζι το τιμαω    
 

8/2/1981

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2018
Μηνύματα
1.163
Κριτικές
3
Like
4.799
Πόντοι
736
ΔΕΝ ξέρω αν έχει αναφερθεί πιο πριν...Καλύβας στο Κουκάκι-πεζόδρομο. Τιμιότατο και καθαρό με άξιες σούβλες+ νορμαλ τιμές.
O καθενας εχει τα γουστα του στο φαι,ο Καλυβας αποψη μου ειναι οτι εχει μετριοτατο σουβλακι,ειναι απο τα σουβλακια της σειρας,ιδιες πρωτες υλες-ιδιες γευσεις παντου,στο Κουκακι καλο σουβλακι κανει αυτος που ειναι στον πεζοδρομο της Δρακου ψηλα,τιμιο-παραδοσιακο-χειροποιητο σουβλακι.
 
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
195
Like
4
Πόντοι
1
O καθενας εχει τα γουστα του στο φαι,ο Καλυβας αποψη μου ειναι οτι εχει μετριοτατο σουβλακι,ειναι απο τα σουβλακια της σειρας,ιδιες πρωτες υλες-ιδιες γευσεις παντου,στο Κουκακι καλο σουβλακι κανει αυτος που ειναι στον πεζοδρομο της Δρακου ψηλα,τιμιο-παραδοσιακο-χειροποιητο σουβλακι.
Σωστός
 

bourdeliaris1984

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.591
Κριτικές
35
Like
1.038
Πόντοι
7.775
Ανδρεας Νεα Φιλαδελφεια το χει στο 1.70 νομιζω. Βεβαια απο καθαριοτητα δεν ειναι και οτι καλυτερο. Ειναι και ενα αλλο Στην Ηρακλειου στη στροφη λιγο πριν βγεις Λυκοβρυση δεν θυμαμαι πως το λενε το ειχε 1,5 ευρω.
Και φυσικα ωραιοτατο σουβλακι που δεν το ξερουν πολλοι ο Λουκουλος στον Κολωνο νορμαλ τιμη κανα 2ευρω νομιζω. Οικογενειακη επειχειριση με ποιοτικο κρεας οχι απο καρτελ που παιρνουν τα πιο πολλα γυραδικα. Μειονεκτηματα οτι ειναι κλειστο σαββατοκυριακα και δεν κανει delivery.
 

Επισκέπτης
O καθενας εχει τα γουστα του στο φαι,ο Καλυβας αποψη μου ειναι οτι εχει μετριοτατο σουβλακι,ειναι απο τα σουβλακια της σειρας,ιδιες πρωτες υλες-ιδιες γευσεις παντου,στο Κουκακι καλο σουβλακι κανει αυτος που ειναι στον πεζοδρομο της Δρακου ψηλα,τιμιο-παραδοσιακο-χειροποιητο σουβλακι.
μια φορα πηρα απο καλυβα και δεν καταλαβαινα αν ηταν κρεας αυτο που ετρωγα.

Απεναντι απο την κεντρικη αγορα: Αμβροσια 2 ευρω το πιτογυρο. Ακριβως διπλα, Μπουλουκος 2.20.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom