Νέα

Λαθρομετανάστες στην Ελλάδα/(λαθρο)μετανάστευση γενικώς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 71K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Να τους δωθει?

  • Ναι

    Ψήφοι: 157 10,3%
  • Οχι

    Ψήφοι: 692 45,5%
  • Μονο σε οσους μενουν πανο απο 10 χρονια

    Ψήφοι: 220 14,5%
  • Σιγα μην δικαιουται αυτος που πουλαει dvd στην ομονοια

    Ψήφοι: 70 4,6%
  • Θα πιδηχτω απ το παραθυρο αν ο πακις γινει ελληνας

    Ψήφοι: 381 25,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.520
Δ

Διαγραμμένο μέλος 131614

Επισκέπτης
Σε αντίθεση με τους σημερινούς που είναι μαλακοπίτουρες  ;)
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Αντι να πεις και ένα ευχαριστώ που χάρη στον γερό του μοριά τώρα εσύ ζεις ελεύθερος ΓΟΜΑΡΙ

΄
Ο παπατρομπας αισθανεται ελευθερος μονο οταν του βαζουν χερι οι λαθροι και του βουτανε το πεμηνταρικο ππυ ειχε
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 131614

Επισκέπτης
Με την ίδια λογική λοιπόν ο Λεωνίδας και οι 300 ήταν κανίβαλοι και δολοφόνοι
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Προσκυνω.
Ορθοτατον.
Και γι αυτην την γενοκτονια, δεν μιλαει κανενας.
Ποσους ειχαν φαει? 30-40 εκατομμυρια νομιζω?

It may be pointless to try to establish which World War Two Axis aggressor, Germany or Japan, was the more brutal to the peoples it victimised. The Germans killed six million Jews and 20 million Russians i.e. Soviet citizens; the Japanese slaughtered as many [size=18pt]as 30 million [/size]Filipinos, Malays, Vietnamese, Cambodians, Indonesians and Burmese, [size=18pt]at least 23 million of them ethnic Chinese.[/size] Both nations looted the countries they conquered on a monumental scale, though Japan plundered more, over a longer period, than the Nazis. Both conquerors enslaved millions and exploited them as forced labourers—and, in the case of the Japanese, as [forced] prostitutes for front-line troops. [size=18pt]If you were a Nazi prisoner of war from Britain, America, Australia, New Zealand or Canada (but not Russia) you faced a 4%[/size] chance of not surviving the war; by comparison [size=24pt] the death rate for Allied POWs held by the Japanesewas nearly 30%[/size].
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Σκότωσαν ο γέρος του Μοριά όσο κ ο Μ.Αλέξανδρος ναι ή ου;;;

Φονιάς δεν είναι αυτός που φονεύει,ποιος είναι;;;

Έχουν σημασία τα ''καλά'' κ ''άγια'' τους κίνητρα;;;

Τα αίτια της γενοκτονίας των αρμενιών κ ελληνών τα γνωρίζεις;;;;

Η τούρκικη ιστορία τα παρουσιάζει αλλιώς,για τους Τούρκους ο Κεμάλ είναι από τις μεγαλύτερες προσωπικότητες κάτι αντίστοιχο του ''μέγα''.

ΦΥΣΙΚΑ και εχουν σημασια τα κινητρα.  :birdman:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ο γέρος του Μοριά ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕ
ο Μ.Αλέξανδρος ΑΝΤΕΠΙΤΕΘΗΚΕ

κανένας έλληνας δεν έκανε ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ αντίθετα ο ελληνισμός ΓΕΝΟΚΤΟΝΗΘΗΚΕ

μην γαμάτε τις έννοιες , αρχίζω και εκνευρίζομαι

και πάλι ΝΤΡΟΠΗ
εάν λογιζόμαστε πολιτισμένοι, γι αυτό που κάναμε κατα την Επανάσταση στην Τρίπολη θα πρέπει ακόμα να ντρεπόμαστε.
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
Και ο μουσουλμανικός από τον Ελληνικό λίγο πριν την καταστροφή στην Σμύρνη....ξέρεις τότε που μπήκε μπρος το όραμα της Μ.Ελλάδας...
Εκει στη ΚΟΒΑ της γειτονιας σου, δε σε ειπανε για την σφαγη των προσκοπων πριν εισβαλλει ο ΕΣ στην Μικρα Ασια;


Γαμω το κεφαλι σου και την παιδεια που σου δωσανε σκατοσπερμα.
Τον Αξαρλιαν τον ξεχασες οταν εκθειαζες την παλη της 17Ν, τωρα μας κανεις και μαθηματα ηθικης.

Καθειστε οι υπολοιποι τραμπαριφες να μιλατε με το μαλακισμενο του site...
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
ΦΥΣΙΚΑ και εχουν σημασια τα κινητρα.  :birdman:
Αν μου σκοτώσεις τον αδερφό κ μετά σε σκοτώσω δεν είμαι φονιάς,τί είμαι ακριβώς;;;

Εκδικητής;;;;

Αυτό ακριβώς ήταν το επιχείρημα κ για τον μέγα κ για τον Θεόδωρο.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
εάν λογιζόμαστε πολιτισμένοι, γι αυτό που κάναμε κατα την Επανάσταση στην Τρίπολη θα πρέπει ακόμα να ντρεπόμαστε.

Nα λογιζεσαι πολιτισμενος απο ποιους? Για να σου πουνε το ευχαριστω μετα? Αν κανουν κατι τετοια ειναι για να σε " απονευωρσουν" και μονο. Ανθρωποι που τον πολιτισμο τον γραφουν στα @@ τους απαιτουνε απο τους αλλους να ειναι τετοιοι. Αλλιως τι?

Αν οι ισραηλινοι το παιζαν πολιτισμενοι αυτη τη στιγμη η φυτρα τους θα χε εξαλειφθει απο προσωπου γης. Ειπαμε καλος ο πολιτισμος, αλλα μη το παραχεσουμε κιολας.
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.434
Κριτικές
3
Like
3.382
Πόντοι
786
πάλι λάθος κάνεις.
η μεγαλύτερη σε εύρος και χρονικό ορίζοντα γενοκτονία παγκοσμίως είναι αυτή των κινέζων απο τους ιάπωνες.
οι αμερικάνοι προσπαθώντας να αποκαταστήσουν τα γιαπόνια λόγω καπιταλιστικής εκμετάλλευσης απάλειψαν όλα αυτά απο τα ιστορικά κομμάτια για να μπορεσουν να αποκαταστήσουν στο δυτικό κόσμο τα γιαπόνια και να μην υπάρξει παγκόσμια αντίδραση.

Όλοι οί καλοί μέ πρώτους τά Japan βοήθησαν καί γιά τήν κατάπνιξη τής επανάστασης τών Boxer.
Κανονικοποιημένοι αριθμοί βάση πληθυσμών καί χρονικών διαστημάτων δράσης θά έδειδαν σωστότερη εικόνα γιά τό freaks of all time hall of fame. Καλό σκόρ θά χτύπαγε καί ό Pol Pot.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Σκότωσαν ο γέρος του Μοριά όσο κ ο Μ.Αλέξανδρος ναι ή ου;;;

Φονιάς δεν είναι αυτός που φονεύει,ποιος είναι;;;

Έχουν σημασία τα ''καλά'' κ ''άγια'' τους κίνητρα;;;

Τα αίτια της γενοκτονίας των αρμενιών κ ελληνών τα γνωρίζεις;;;;

Η τούρκικη ιστορία τα παρουσιάζει αλλιώς,για τους Τούρκους ο Κεμάλ είναι από τις μεγαλύτερες προσωπικότητες κάτι αντίστοιχο του ''μέγα''.
Λοιπόν είναι το τελευταίο post μου σένα , έχω ήδη αρχίσει να νίωθω ότι χάνω τον χρόνο μου και βυθίζομαι στη μαλακία όσο ασχολούμαι μαζί σου

ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ : είναι η συστηματική και σχεδιασμένη εξολόθρευση ένος πληθυσμού και αποτελεί αδικαιολόγητο (δεν αναγνωρίζεται κανένα ελαφρυντικό) έγκλημα εναντίον της  ανθρωπότητας. Δεν έχει καμία σχέση με τις απώλειες σε μια πολεμική σύρραξη ή εκστρατεία. Οποια και να ήταν τα αίτια που προβάλλουν οι γενοκτόνοι ( "οι γενοκτονημένοι δεν είναι άνθρωποι" ή "απλά εκκαθαρίσαμε τον πληθυσμό και διατηρήσαμε την ομοιογένεια" ) το έγκλημα δεν επιδέχεται ελαφρυντικών και πρέπει να αναγνωρίζεται συμμετρικά απ'όλο τον πολιτισμένο κόσμο ακόμα και αν ο αυνανισμός και η θολοκουλτούρα καθίστανται τροχοπέδες.

τέλος η συζήτηση μαζί σου παπαζόλη , δε θα σου ξανα-απαντήσω  ;)
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Αν μου σκοτώσεις τον αδερφό κ μετά σε σκοτώσω δεν είμαι φονιάς,τί είμαι ακριβώς;;;

Εκδικητής;;;;

Αυτό ακριβώς ήταν το επιχείρημα κ για τον μέγα κ για τον Θεόδωρο.

Ναι αλλα εχει σημασια το κινητρο. Αυτο ειπα δεν ειπα οτι δεν εισαι φονιας :grin: Παλι την πατησες μικρε :grin:
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Εκει στη ΚΟΒΑ της γειτονιας σου, δε σε ειπανε για την σφαγη των προσκοπων πριν εισβαλλει ο ΕΣ στην Μικρα Ασια;


Γαμω το κεφαλι σου και την παιδεια που σου δωσανε σκατοσπερμα.
Τον Αξαρλιαν τον ξεχασες οταν εκθειαζες την παλη της 17Ν, τωρα μας κανεις και μαθηματα ηθικης.

Καθειστε οι υπολοιποι τραμπαριφες να μιλατε με το μαλακισμενο του site...
Εσύ λοιπόν που δεν είσαι τραμπαρίφας να μιλάς με το μαλακισμένο του site φαντάζομαι δεν θα γράψεις άλλο ποστ εδώ τώρα....
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 131614

Επισκέπτης
αντε και καλη χρονια
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
εάν λογιζόμαστε πολιτισμένοι, γι αυτό που κάναμε κατα την Επανάσταση στην Τρίπολη θα πρέπει ακόμα να ντρεπόμαστε.
ήταν έγκλημα πολέμου

όχι έγκλημα κατά της ανθρωπότητας όπως οι γενοκτονίες

υγ: έυχομαι τουλάχιστον εσύ να έχεις την στοιχειώδη νοημοσύνη για να καταλάβεις τη διαφορά
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Άντε ρε ψοφίμι πίσω στον τάφο σου. :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:

Μολις ειδα την επαρση της ελληνικης σημαιας,ακουσα τον εθνικο υμνο και μου ηρθε ορεξη να γαμισω αναρχοκομουνι

Γιαυτο φυλαξου
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.434
Κριτικές
3
Like
3.382
Πόντοι
786
Nα λογιζεσαι πολιτισμενος απο ποιους? Για να σου πουνε το ευχαριστω μετα? Αν κανουν κατι τετοια ειναι για να σε " απονευωρσουν" και μονο. Ανθρωποι που τον πολιτισμο τον γραφουν στα @@ τους απαιτουνε απο τους αλλους να ειναι τετοιοι. Αλλιως τι?

Αν οι ισραηλινοι το παιζαν πολιτισμενοι αυτη τη στιγμη η φυτρα τους θα χε εξαλειφθει απο προσωπου γης. Ειπαμε καλος ο πολιτισμος, αλλα μη το παραχεσουμε κιολας.

Ό πολιτισμός είναι θέμα μερικών ανθρώπων πού τόν κάνουν καί πολλών πού τόν σφετερίζονται. Ξέρεις άμα γίνει κανένας διάσημος από τό σχολείο, τότε καθόμασταν όλοι στί ίδιο θρανίο. :2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Λοιπόν είναι το τελευταίο post μου σένα , έχω ήδη αρχίσει να νίωθω ότι χάνω τον χρόνο μου και βυθίζομαι στη μαλακία όσο ασχολούμαι μαζί σου

ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ : είναι η συστηματική και σχεδιασμένη εξολόθρευση ένος πληθυσμού και αποτελεί αδικαιολόγητο (δεν αναγνωρίζεται κανένα ελαφρυντικό) έγκλημα εναντίον της  ανθρωπότητας. Δεν έχει καμία σχέση με τις απώλειες σε μια πολεμική σύρραξη ή εκστρατεία. Οποια και να ήταν τα αίτια που προβάλλουν οι γενοκτόνοι ( "οι γενοκτονημένοι δεν είναι άνθρωποι" ή "απλά εκκαθαρίσαμε τον πληθυσμό και διατηρήσαμε την ομοιογένεια" ) το έγκλημα δεν επιδέχεται ελαφρυντικών και πρέπει να αναγνωρίζεται συμμετρικά απ'όλο τον πολιτισμένο κόσμο ακόμα και αν ο αυνανισμός και η θολοκουλτούρα καθίστανται τροχοπέδες.

τέλος η συζήτηση μαζί σου παπαζόλη , δε θα σου ξανα-απαντήσω  ;)

Η μεγάλη σφαγή είχε αρχίσει. Οι πολεμιστές δεν πειθαρχούσαν πλέον στις διαταγές των αρχηγών. Οι φοβερές δεινοπάθειες, ο θάνατος τόσων δεσποτάδων και προεστών που ήσαν φυλακισμένοι στο μπουντρούμι του σαραγιού, φούντωσαν την εκδίκηση. Τρεις μέρες και τρεις νύχτες βάστηξε η άγρια σφαγή στη Τρίπολη.



Ο Κολοκοτρώνης λογαριάζει σε τριανταδυό χιλιάδες τους νεκρούς, αριθμός υπερβολικός. Υπολογίζεται ότι οι νεκροί ήσαν δώδεκα χιλιάδες ενώ σκοτώθηκαν τριακόσιοι Έλληνες. Έδωσε διαταγή να σταματήσουν οι σφαγές. Κανείς δεν τον άκουγε. Διόρισε τότε οπλαρχηγούς, με αρκετή δύναμη και σκορπίστηκαν στην πολιτεία για να προλαβαίνουν την αιματοχυσία.

Μέσα από το ημερολόγιό του διαβάζουμε:

[size=18pt]"Το ασκέρι όπου ήταν μέσα, το ελληνικό, έκοβε και εσκότωνε από Παρασκευή έως Κυριακή, γυναίκες, παιδιά και άντρες, τριανταδύο χιλιάδες. Έλληνες σκοτώθηκαν εκατό.  Το άλογό μου από τα τείχη έως τα σαράγια δεν επάτησε γη. Πατούσε απάνω σε παράξενο, αλλόκοτο χαλί από πτώματα."  [/size]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom