Νέα

Λαθρομετανάστες στην Ελλάδα/(λαθρο)μετανάστευση γενικώς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 71K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Να τους δωθει?

  • Ναι

    Ψήφοι: 157 10,3%
  • Οχι

    Ψήφοι: 692 45,5%
  • Μονο σε οσους μενουν πανο απο 10 χρονια

    Ψήφοι: 220 14,5%
  • Σιγα μην δικαιουται αυτος που πουλαει dvd στην ομονοια

    Ψήφοι: 70 4,6%
  • Θα πιδηχτω απ το παραθυρο αν ο πακις γινει ελληνας

    Ψήφοι: 381 25,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.520

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.837
Like
17.892
Πόντοι
3.656
Παμε παλι. Επρεπε να τους αφησουμε νηστικους ναι ή οχι?
Γιατι φοβασαι να απαντησεις? Η ερωτηση ειναι πολυ συγκεκριμενη. Οταν ξεκινας μια μαλακια, να εχεις το θαρρος ειτε να την υποστηριξεις, ειτε να πεις συγνωμη ειπα μαλακια. Λοιπον. Ναι ή οχι?

Και σου απαντάω,ΣΤ'ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ αν μείνουν νηστικοί ή όχι.Δεν είναι πρόβλημά μου.

Αυτά να τα σκεφτεί ο Αχμετ όταν καβαλάει τη μαντηλοφορούσα του.Δεν θα ταίζω τα γαμησιάτικα του Αχμετ επειδή εσεις θέλετε να τους φέρνετε εδώ.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.837
Like
17.892
Πόντοι
3.656
Και το ίδιο λέω και στον κάθε Μήτσο και Μπάμπη που πάει κάνει τρία παιδιά,κλαίει μετά ότι δεν έχει να τα ταίσει,τον ρωτάνε τί δουλειά κάνει και λέει είμαι άνεργος...7 χρόνια.Ρε άντε απο'δω
 
Εγγρ.
29 Αυγ 2022
Μηνύματα
326
Like
667
Πόντοι
81
Παρατηρώ τις τελευταίες μέρες τα δελτία ειδήσεων που καλύπτουν τις διαδηλώσεις στο Ιράν κατά της μαντίλας και γενικότερα του θεοκρατικού κράτους. Αλλά ποτέ δεν γίνεται αναφορά στο όνομα της θρησκείας, δεν θα ακούσεις πουθενά την λέξη ισλάμ και μουσουλμάνοι. Θα είναι πάντα το θεοκρατικό κράτος και όχι το ισλαμικό θεοκρατικό κράτος. Ένα παράδειγμα το παρακάτω βίντεο του ΣΚΑΪ που αναφέρει συνεχώς για τις ταραχές αλλά δεν λέει σε 5 λεπτά βίντεο ούτε μια φορά την λέξη ισλάμ και περιορίζονται στην γενική λέξη θρησκεία. Ενδεχομένως να συνδέεται και με την γενικότερη ευνοϊκή πολιτική της δύσης απέναντι στους μουσουλμάνους και με την τυραννία της πολιτικής ορθότητας που κυριαρχεί στις μέρες (θέλοντας προφανώς να αποφύγουν τους χαρακτηρισμούς ισλαμοφοβικοι, από τους γνωστούς πολύχρωμους δικαιωματιστες) , ενδεχομένως να είναι και μια απλή σύμπτωση.

Εσείς το έχετε παρατηρήσει ή μόνο εγώ το βλέπω;

 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.194
Κριτικές
26
Like
11.143
Πόντοι
4.746
Και σου απαντάω,ΣΤ'ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ αν μείνουν νηστικοί ή όχι.Δεν είναι πρόβλημά μου.

Αυτά να τα σκεφτεί ο Αχμετ όταν καβαλάει τη μαντηλοφορούσα του.Δεν θα ταίζω τα γαμησιάτικα του Αχμετ επειδή εσεις θέλετε να τους φέρνετε εδώ.
Nαι θα το ποτιζουμε και θα τον ταιζουμε σε κελι μεχρι να απελαθει.
Πηγαινουν τα πακια να δουλεψουν στο χωραφι με εικοσι και τριαντα ευρω μεροκαματο πηγαινου οι αλβανοι τουσ σαπιζουν στο ξυλο για να παιρνιουν πενηνταρικο. Ρε καλα τουσ κανουν ετσι θελει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.475
Πόντοι
8.006
Και σου απαντάω,ΣΤ'ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ αν μείνουν νηστικοί ή όχι.Δεν είναι πρόβλημά μου.

Αυτά να τα σκεφτεί ο Αχμετ όταν καβαλάει τη μαντηλοφορούσα του.Δεν θα ταίζω τα γαμησιάτικα του Αχμετ επειδή εσεις θέλετε να τους φέρνετε εδώ.
Δεν θελεις να απαντησεις. Στριμωχτηκες. Οκ
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.475
Πόντοι
8.006
Παρατηρώ τις τελευταίες μέρες τα δελτία ειδήσεων που καλύπτουν τις διαδηλώσεις στο Ιράν κατά της μαντίλας και γενικότερα του θεοκρατικού κράτους. Αλλά ποτέ δεν γίνεται αναφορά στο όνομα της θρησκείας, δεν θα ακούσεις πουθενά την λέξη ισλάμ και μουσουλμάνοι. Θα είναι πάντα το θεοκρατικό κράτος και όχι το ισλαμικό θεοκρατικό κράτος. Ένα παράδειγμα το παρακάτω βίντεο του ΣΚΑΪ που αναφέρει συνεχώς για τις ταραχές αλλά δεν λέει σε 5 λεπτά βίντεο ούτε μια φορά την λέξη ισλάμ και περιορίζονται στην γενική λέξη θρησκεία. Ενδεχομένως να συνδέεται και με την γενικότερη ευνοϊκή πολιτική της δύσης απέναντι στους μουσουλμάνους και με την τυραννία της πολιτικής ορθότητας που κυριαρχεί στις μέρες (θέλοντας προφανώς να αποφύγουν τους χαρακτηρισμούς ισλαμοφοβικοι, από τους γνωστούς πολύχρωμους δικαιωματιστες) , ενδεχομένως να είναι και μια απλή σύμπτωση.

Εσείς το έχετε παρατηρήσει ή μόνο εγώ το βλέπω;

Τι θελεις να πεις? Οτι αποφευγουν τα καναλια να βγουν και να τα βαλουν με το Ισλαμ? Τι λες ρε παλικαρι μου, σε ποιον αιωνα ζουμε? Θα ξεκινησουμε αντιπαλοτητα θρησκευτικη? Για ποιον λογο? Ας πιστευουν ο,τι θελουν. Τα ανθρωπινα δικαιωματα ομως ειναι ζητημα παγκοσμιο.
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.161
Κριτικές
2
Like
9.051
Πόντοι
2.456
ΕΡΤ 1 δημοσιογραφος Μαρια Σταθοπουλου.
Υπαρχει μεγαλη ελλειψη εργατικων χεριων στον αγροτικο τομεα. Και οσοι εχουν απομεινει, ζητουν αυξημενο μεροκαματο, 45 ευρω, Εξαιτιας αυτου, το κοστος παραγωγης εκτιναχθηκε.
Ζητηθηκε επι του θεματος και η γνωμη του αρμοδιου υπουργου για το μεταναστευτικο Μηταρακη, οπου ειπε οτι μια λυση θα ηταν η λελογισμενη εισροη μεταναστων για να καλυψουν τα κενα.

Μαλιστα. Η κυβερνηση θα φερει μεταναστες για να αντιμετωπισει αυτο το σοβαρο προβλημα.
Οι λαθρομεταναστες-μεταναστες-προσφυγες που ειναι ηδη εδω, δεν τους κανουν; Ολοι εχουν δουλεια; Ολοι οι Αφγανοι, οι μουσουλμανες με τις μαντηλες, οι μαυρες που ολες γυρνανε στην Κυψελη με τα παιδια τους, οι μαυροι που αραζουν ολη μερα στις πλατειες, ολοι σε παραγωγικη ηλικια προς εργασια, αυτοι δεν κανει να δουλεψουν στα χωραφια; Απαγορευεται;
Τοτε τι σοι μεταναστες ειναι, που θα χρειαστει να φερουν αλλους;
Τυπε μαζί με τα επιδόματα που τους δίνουν κ τα σπίτια που τους πληρώνουν, δεν έπρεπε να βγάζουν κάρτα ανεργίας στον ΟΑΕΔ κ να τους στέλνει σε εποχικες αγροτικές ή αναλογες περιστασιακές δουλειές;
Περιμένουμε απάντηση από τους σπιουνους λαθρολαγνους της Πειραιώς..
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.161
Κριτικές
2
Like
9.051
Πόντοι
2.456
Αυτα που γραφεις τα κανει γαργαρα ο αλεξ και ρωταει αν τους αφηναμε να πνιγουν ή νηστικους στη Λέρο,
Για την αθηνα που ειναι γεματη λαθρο δε λεει τιποτα, γι αυτους που δεν πηραν ασυλο αλλα σουλατσαρουν ελλαδα δε λεει τιποτα,
Δε λεει γιατι δε συμφερει το κομμα.
Ξανακάνουν αίτηση..
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.161
Κριτικές
2
Like
9.051
Πόντοι
2.456
Ειδα λιγο Σμυρνη αγαπημενη στον ΑΝΤ1. Καλο ειναι. Μου εκανε εντυπωση αυτο που ειπωθηκε, οταν σφαγες γινονταν τα προηγουμενα χρονια σε αλλες πολεις εναντιον Αρμενιων, αλλα και Ελληνων <Στη Σμυρνη δεν θα γινει ποτε αυτο. Εδω ειναι και τοσοι ξενοι, Λεβαντινοι, γεματο δυτικα εμπορικα πλοια το λιμανι, θα μας προστατευσουν. Δεν θα γινει ποτε τιποτα σε μας.>
Τυπε μην ξεχνάς πως στην Σμύρνη υπήρξε απλά ένας "συνωστισμος του πλήθους"
χωρίς μάσκες κ μέτρα προστασίας..
 
Τελευταία τροποποίηση:

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.161
Κριτικές
2
Like
9.051
Πόντοι
2.456
Παρατηρώ τις τελευταίες μέρες τα δελτία ειδήσεων που καλύπτουν τις διαδηλώσεις στο Ιράν κατά της μαντίλας και γενικότερα του θεοκρατικού κράτους. Αλλά ποτέ δεν γίνεται αναφορά στο όνομα της θρησκείας, δεν θα ακούσεις πουθενά την λέξη ισλάμ και μουσουλμάνοι. Θα είναι πάντα το θεοκρατικό κράτος και όχι το ισλαμικό θεοκρατικό κράτος. Ένα παράδειγμα το παρακάτω βίντεο του ΣΚΑΪ που αναφέρει συνεχώς για τις ταραχές αλλά δεν λέει σε 5 λεπτά βίντεο ούτε μια φορά την λέξη ισλάμ και περιορίζονται στην γενική λέξη θρησκεία. Ενδεχομένως να συνδέεται και με την γενικότερη ευνοϊκή πολιτική της δύσης απέναντι στους μουσουλμάνους και με την τυραννία της πολιτικής ορθότητας που κυριαρχεί στις μέρες (θέλοντας προφανώς να αποφύγουν τους χαρακτηρισμούς ισλαμοφοβικοι, από τους γνωστούς πολύχρωμους δικαιωματιστες) , ενδεχομένως να είναι και μια απλή σύμπτωση.

Εσείς το έχετε παρατηρήσει ή μόνο εγώ το βλέπω;

Είπαν για οργή του κόσμου στο ισλαμικό καθεστώς ,
συντηρητικό προέδρου της χώρας.. που έκοψε το διαδίκτυο..
κ αντιδιαδηλωσεις..
:confused: :confused: :confused:
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.161
Κριτικές
2
Like
9.051
Πόντοι
2.456
IMG_20220924_061728.jpg

:confused: :confused: :confused:
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.347
Πόντοι
4.746
Ασε τι κανω εγω. Εσυ πες μου τι προτεινεις. Επρεπε να τους αφησουμε νηστικους? Ναι ή οχι? Απαντησε.
Οχι θα στήνουμε μκο και περίπλοκα γρανάζια για να τρώνε οι ημέτεροι από την καλοστημένη μπίζνα. Ο μηταρα-κης μέχρι και ντιλίβερι με μουχαμέτικο διαιτολόγιο τους έχει. Στο τέλος και γλυκάκι. Φυσικά με money των ελλήνων φορολογούμενων.
Κυρ Στέφανε στοίβαξε και άλλους Λθρ κάτω απ' το χαλί της χώρας (για να γίνουμε πιο μπάχαλο) χωράμε. :confused:
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.378
Κριτικές
18
Like
20.323
Πόντοι
4.546
Πόσους απελάσατε απο τότε που βγήκατε κυβέρνηση;
Τι να απελάσουν οι γελοίοι, εδώ μιλάνε ανοιχτά για εποικισμό - ενσωμάτωση (ενσωμάτωση λαθροισλαμιών, ΟΥΤΕ σε 1 εκατομμύριο χρόνια. Κινέζοι, Φιλιππινέζοι και ένα σωρό άλλοι, και Ινδοί, ούτε ενοχλούν, ούτε και ακούγονται ποτέ, είναι εργατικοί και αθόρυβοι. Οι άλλοι με τα άι φον στο χέρι και τα επιδόματα και σπίτια, τεμπελόσκυλα, θρησκεία της αγάπης) .
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Τι να απελάσουν οι γελοίοι, εδώ μιλάνε ανοιχτά για εποικισμό - ενσωμάτωση (ενσωμάτωση λαθροισλαμιών, ΟΥΤΕ σε 1 εκατομμύριο χρόνια. Κινέζοι, Φιλιππινέζοι και ένα σωρό άλλοι, και Ινδοί, ούτε ενοχλούν, ούτε και ακούγονται ποτέ, είναι εργατικοί και αθόρυβοι. Οι άλλοι με τα άι φον στο χέρι και τα επιδόματα και σπίτια, τεμπελόσκυλα, θρησκεία της αγάπης) .
Επιδοματα απο την Εθνικη Τραπεζα παιρνουν; Ειδα μια μαυρουλα στην Πατησιων και κραταγε το σμαρτφοουν και καπακι απο πανω με το ιδιο χερι κραταγε μια καρτα τραπεζης, μπλε ηταν.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.837
Like
17.892
Πόντοι
3.656
Επιδοματα απο την Εθνικη Τραπεζα παιρνουν; Ειδα μια μαυρουλα στην Πατησιων και κραταγε το σμαρτφοουν και καπακι απο πανω με το ιδιο χερι κραταγε μια καρτα τραπεζης, μπλε ηταν.

Το περίεργο θα'ταν να'βλεπες μια ασπρούλα στην Πατησίων
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.378
Κριτικές
18
Like
20.323
Πόντοι
4.546
Επιδοματα απο την Εθνικη Τραπεζα παιρνουν; Ειδα μια μαυρουλα στην Πατησιων και κραταγε το σμαρτφοουν και καπακι απο πανω με το ιδιο χερι κραταγε μια καρτα τραπεζης, μπλε ηταν.
Δεν ξέρω από πού τα παίρνουν. Τα δίνουν οι ΜΚΟ, η Ε.Ε, το ίδιο και το αυτό, γεμίσαμε λάθρους με τελείως διαφορετικά ήθη και έθιμα, ποιός να ενσωματωθεί τώρα, αστειευόμαστε;

Τα υπόλοιπα όμως, στα νοσοκομεία που είναι καθημερινά μεγάλος αριθμός, τα νοσήλεια τα πληρώνουν οι εδώ φορολογούμενοι, κανείς άλλος. Αστυνομίες, ασθενοφόρα και λοιποί που τρέχουν να τους μαζέψουν κάθε τόσο, και τα καθημερινά κόστη αυτών των υπηρεσιών, ποιός λες να τα πληρώνει πάλι; Μην μιλήσουμε ΚΑΝ ότι επιβαρύνουν πολύ το ήδη επιβαρυμένο σύστημα και αργούν για όλους τους υπόλοιπους που τους χρειάζονται. Άνθρωποι που δεν δούλεψαν και δεν έχουν ΕΝΑ ένσημο, τα ίδια διακαιώματα, ούτε τους κάλεσε κανείς.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.837
Like
17.892
Πόντοι
3.656
Δεν ξέρω από πού τα παίρνουν. Τα δίνουν οι ΜΚΟ, η Ε.Ε, το ίδιο και το αυτό, γεμίσαμε λάθρους με τελείως διαφορετικά ήθη και έθιμα, ποιός να ενσωματωθεί τώρα, αστειευόμαστε;

Τα υπόλοιπα όμως, στα νοσοκομεία που είναι καθημερινά μεγάλος αριθμός, τα νοσήλεια τα πληρώνουν οι εδώ φορολογούμενοι, κανείς άλλος. Αστυνομίες, ασθενοφόρα και λοιποί που τρέχουν να τους μαζέψουν κάθε τόσο, και τα καθημερινά κόστη αυτών των υπηρεσιών, ποιός λες να τα πληρώνει πάλι; Μην μιλήσουμε ΚΑΝ ότι επιβαρύνουν πολύ το ήδη επιβαρυμένο σύστημα και αργούν για όλους τους υπόλοιπους που τους χρειάζονται. Άνθρωποι που δεν δούλεψαν και δεν έχουν ΕΝΑ ένσημο, τα ίδια διακαιώματα, ούτε τους κάλεσε κανείς.

Τί να κάνουμε,να τους αφήνουμε να πεθαίνουν στο δρόμο τους καημένους τους Αλγερινούς που σφάζονται μεταξύ τους;

Δε βλέπεις τί...πονόψυχους έχουμε εδώ μέσα;Δεν μπορούν να κοιμηθούν όταν σκέφτονται τους λάθρο που πεινάνε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom