Νέα

Λαθρομετανάστες στην Ελλάδα/(λαθρο)μετανάστευση γενικώς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 71K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Να τους δωθει?

  • Ναι

    Ψήφοι: 157 10,3%
  • Οχι

    Ψήφοι: 692 45,5%
  • Μονο σε οσους μενουν πανο απο 10 χρονια

    Ψήφοι: 220 14,5%
  • Σιγα μην δικαιουται αυτος που πουλαει dvd στην ομονοια

    Ψήφοι: 70 4,6%
  • Θα πιδηχτω απ το παραθυρο αν ο πακις γινει ελληνας

    Ψήφοι: 381 25,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.520

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.160
Κριτικές
2
Like
9.049
Πόντοι
2.456
Το δικαιωμα για "δευτερη αιτηση ασυλου" αφορα νεους λογους και ισχυει εδω και πολλα χρονια, ηδη απο το 2016 και το "Δουβλινο ΙΙΙ". Επισης ο ελληνικος προυπολογισμος δεν δινει τιποτα για τους μεταναστες, ολα τα πληρωνει ο ΟΗΕ. Καποια στιγμη τα ψεματα να σταματησουν παρακαλω, ειναι κουραστικο.
Αλέκο τι διαφορετικό θα γράψει στην αίτηση ο αφγανομπαγκλεντισιανοπακι;
 
Εγγρ.
29 Αυγ 2022
Μηνύματα
326
Like
667
Πόντοι
81
Το δικαιωμα για "δευτερη αιτηση ασυλου" αφορα νεους λογους και ισχυει εδω και πολλα χρονια, ηδη απο το 2016 και το "Δουβλινο ΙΙΙ". Επισης ο ελληνικος προυπολογισμος δεν δινει τιποτα για τους μεταναστες, ολα τα πληρωνει ο ΟΗΕ. Καποια στιγμη τα ψεματα να σταματησουν παρακαλω, ειναι κουραστικο.
Μήπως εννοείς τα χρήματα από την ΕΕ τα οποία πάλι οι φορολογούμενοι κάτοικοί της πληρώνουν;

Τα σχολεία, τα νοσήλια στα νοσοκομεία, την επιπλέον αστυνόμευση λόγω αύξησης της εγκληματικότητας και αυτά ο ΟΗΕ - ΕΕ τα πληρώνει; Τα πολύ χαμηλά μεροκάματα που ρίχνουν οι Πακιστανοί ποιοι τα πληρώνουν;
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.294
Κριτικές
2
Like
18.990
Πόντοι
3.656
Ευχαριστώ, δεν κάνει τίποτα, να το ξαναπώ; ΟΛΟΙ ΕΊΝΑΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.
Και το χειρότερο; Υπάρχει ΜΟΝΟ πολιτική ευθύνη, όχι ποινική, αυτή είναι η ποιότητα των δυτικών δημοκρατιών.

Τουλάχιστον εγώ φίλε δεν βγάζω χρήμα και δεν χρωστάω σε κανέναν τους ΤΙΠΟΤΑ, όταν κάποιος με προδίδει, του ρίχνω ΜΑΥΡΟ, δεν τον ξανά ψηφίζω.

Εμένα με ξέρεις προσωπικά και μου λες ότι πήγαινα στις πλατείες; Με έχεις για κανένα πρόβατο;
αδελφέ μιλάς με ορφανό πρώην ψηφοφόρο του αλαβάνου με μεταπτυχιακό στα άπαντα του Χότζα και την ακατάσχετη μπουρδολογία

Αλέκο τι διαφορετικό θα γράψει στην αίτηση ο αφγανομπαγκλεντισιανοπακι;
ότι στη πούτσα του θα χτυπήσει τατού τη φάτσα του κούλι ή έστω του αλεξούκου σε ένδειξη ευγνωμοσύνης :confused:

όλοι για κουλιστάν.png
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.351
Κριτικές
1
Like
35.415
Πόντοι
6.256
Εσυ ας πουμε τι ψηφιζεις,
Κακη συνηθεια να ρωτας τους ανθρωπους τι ψηφίζουν,
Δε θυμαμαι κανεναν να ρωταει εδω μεσα, μονο εσυ το κανεις γιατι για σενα ολοι πρεπει να ανηκουν καπου,
Παντως να σαι σιγουρος οτι τιποτα δε θα μεινει ορθιο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Κακη συνηθεια να ρωτας τους ανθρωπους τι ψηφίζουν,
Δε θυμαμαι κανεναν να ρωταει εδω μεσα, μονο εσυ το κανεις γιατι για σενα ολοι πρεπει να ανηκουν καπου,
Παντως να σαι σιγουρος οτι τιποτα δε θα μεινει ορθιο
Oχι τύπε. Οταν μέμφεται οσους ψηφιζουν "ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ-ΠΑΣΟΚ", δηλαδη το 80% των Ελληνων, να μας πει την σοφία του. Εσυ μπορεις να εισαι αφελης και να πιστευεις οτι δεν ανηκει πουθενα. Εγω δεν ειμαι. Να μας πει λοιπον τι πρεσβευει. Εχω βαρεθει να ακουω απο διαφορους "αντικειμενικους" να κατηγορουν ολο τον κοσμο για τις επιλογες του και οι ιδιοι να το παιζουν κήνσορες. Οχι λοιπον, να μας πει. Νισαφι με αυτη τη μπουρδα.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.382
Like
9.521
Πόντοι
2.306
Oχι τύπε. Οταν μέμφεται οσους ψηφιζουν "ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ-ΠΑΣΟΚ", δηλαδη το 80% των Ελληνων, να μας πει την σοφία του. Εσυ μπορεις να εισαι αφελης και να πιστευεις οτι δεν ανηκει πουθενα. Εγω δεν ειμαι. Να μας πει λοιπον τι πρεσβευει. Εχω βαρεθει να ακουω απο διαφορους "αντικειμενικους" να κατηγορουν ολο τον κοσμο για τις επιλογες του και οι ιδιοι να το παιζουν κήνσορες. Οχι λοιπον, να μας πει. Νισαφι με αυτη τη μπουρδα.
Το 80% των Ελλήνων που πάει να ψηφίσει
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Το 80% των Ελλήνων που πάει να ψηφίσει
Aπο πουθενά και απο καμία στατιστική λογική δεν προκυπτει οτι οσοι δεν ψηφιζουν, θα ψηφιζαν κατι αλλο. Επιπλεον οσοι δεν ψηφιζουν, αποδεχονται να εκπροσωπουνται απο αυτους που ψηφισαν. Αρα ουδέν επιχειρημα επι αυτου.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.382
Like
9.521
Πόντοι
2.306
Aπο πουθενά και απο καμία στατιστική λογική δεν προκυπτει οτι οσοι δεν ψηφιζουν, θα ψηφιζαν κατι αλλο. Επιπλεον οσοι δεν ψηφιζουν, αποδεχονται να εκπροσωπουνται απο αυτους που ψηφισαν. Αρα ουδέν επιχειρημα επι αυτου.
Το ότι δεν ψηφίζουν πάλι ίσως δείχνει ότι δεν υπάρχει κάποιο κόμμα που εμπιστεύονται.

Βέβαια όταν κάποιος είναι κομματόσκυλο δύσκολα να το σκεφτεί αυτό
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Το ότι δεν ψηφίζουν πάλι ίσως δείχνει ότι δεν υπάρχει κάποιο κόμμα που εμπιστεύονται.

Βέβαια όταν κάποιος είναι κομματόσκυλο δύσκολα να το σκεφτεί αυτό
Κατεβαινουν 25 κομματα. Αν δεν εμπιστευονται κανενα, το προβλημα το εχουν αυτοι και οχι τα κομματα. Αν και πιστευω οτι αυτοι ειναι ελαχιστοι. Τα περι κομματοσκυλου πού κολλανε εν προκειμενω?
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.117
Κριτικές
10
Like
1.556
Πόντοι
506
Τα πολύ χαμηλά μεροκάματα που ρίχνουν οι Πακιστανοί ποιοι τα πληρώνουν;
Eκει που δουλευουν πακιστανοι δεν θελουν να δουλεψουν οι ελληνες. Εχω συγγενη που διαθετει μοναδα με αγελαδες, δεν βρισκει ελληνες, μονο πακιστανους η αλβανους. Ο πακιστανος λαμβανει 1000ε με ασφαλεια + θερμανση+γαλα και τα γαλακτοκομικα που κανει ο ιδιος, παραμενει στην μοναδα ολη σχεδον την ημερα οπου κ διανυκτερευει.

Αυτα τα ηλιθια οι ξενοι μας κλεβουν τις δουλειες σταματιστετα, εαν ειχαμε σοβαρο κρατος θα εφερνε μονο οσους χρειαζομαστε κ οσους ειναι σοβαροι κ θελουν να εργαστουν
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.382
Like
9.521
Πόντοι
2.306
Κατεβαινουν 25 κομματα. Αν δεν εμπιστευονται κανενα, το προβλημα το εχουν αυτοι και οχι τα κομματα. Αν και πιστευω οτι αυτοι ειναι ελαχιστοι. Τα περι κομματοσκυλου πού κολλανε εν προκειμενω?
Στο ότι πολύ απλά σε κάθε πράγμα που λες και γράφεις εδώ μεσα το κανεις με ειδικά νεο δημοκρατικά γυαλια.

Όπως τα «ας πάνε από άλλου και όχι από το κέντρο»

Τεσπα δε θέλω να επεκταθώ γιατί χάνω το χρόνο μου, αλλά αυτή ακριβώς είναι η νοοτροπία που έχει κάνει την Ελλάδα χειρότερη και από χώρες του πρώην μπλοκ. Η εξυπνακίστικη κομματολαγνικη ρητορική.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Eκει που δουλευουν πακιστανοι δεν θελουν να δουλεψουν οι ελληνες. Εχω συγγενη που διαθετει μοναδα με αγελαδες, δεν βρισκει ελληνες, μονο πακιστανους η αλβανους. Ο πακιστανος λαμβανει 1000ε με ασφαλεια + θερμανση+γαλα και τα γαλακτοκομικα που κανει ο ιδιος, παραμενει στην μοναδα ολη σχεδον την ημερα οπου κ διανυκτερευει.

Αυτα τα ηλιθια οι ξενοι μας κλεβουν τις δουλειες σταματιστετα
Ναι είπαμε οι Έλληνες είναι τεμπέληδες. Ειδικά στη Μανωλάδα έχει κάτι δουλειές μούρλια
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Στο ότι πολύ απλά σε κάθε πράγμα που λες και γράφεις εδώ μεσα το κανεις με ειδικά νεο δημοκρατικά γυαλια.

Όπως τα «ας πάνε από άλλου και όχι από το κέντρο»

Τεσπα δε θέλω να επεκταθώ γιατί χάνω το χρόνο μου, αλλά αυτή ακριβώς είναι η νοοτροπία που έχει κάνει την Ελλάδα χειρότερη και από χώρες του πρώην μπλοκ. Η εξυπνακίστικη κομματολαγνικη ρητορική.
Αν ηταν ετσι θα ηταν πολυ ευκολο να με κοντραρεις.
Αλλά δεν βλεπω να το κανεις. Απλως πετας μερικους αφορισμους και νομιζεις οτι κατι εκανες.
Αρα μια χαρα τα λεω.

Υ.Γ. Α, και αυτη η μαλακια να τελειωνει. Ποτέ δεν ειπα "ας πανε απο αλλού και οχι απο το κεντρο". Τα εχουμε πει χίλιες φορες, εχετε γινει κουραστικοι
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.117
Κριτικές
10
Like
1.556
Πόντοι
506
Το ότι δεν ψηφίζουν πάλι ίσως δείχνει ότι δεν υπάρχει κάποιο κόμμα που εμπιστεύονται.

Βέβαια όταν κάποιος είναι κομματόσκυλο δύσκολα να το σκεφτεί αυτό
οσοι δεν πανε να ψηφισουν ειναι ηλιθιοι, εξαιρουνται βεβαια οσοι εχουν καποιο προβλημα υγειας
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Στο ότι πολύ απλά σε κάθε πράγμα που λες και γράφεις εδώ μεσα το κανεις με ειδικά νεο δημοκρατικά γυαλια.
Σε αυτην την καθαρα πολιτικη και οχι κομματικη αποψη που εξεφρασα για την αποχη, πού ακριβως ειναι τα "νεοδημοκρατικα γυαλια"? Πουθενα προφανως. Επιπλεον να σε πληροφορησω οτι αυτην την αποψη την θυμαμαι απο τον Αλιβιζατο, απο το πανεπιστημιο. Ο οποιος μονο δεξιος δεν ειναι. Αλλά εσεις και καλημερα να γραψω, νεοδημοκρατικα γυαλια βλεπετε. Εμμονικοί.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.382
Like
9.521
Πόντοι
2.306
Αν ηταν ετσι θα ηταν πολυ ευκολο να με κοντραρεις.
Αλλά δεν βλεπω να το κανεις. Απλως πετας μερικους αφορισμους και νομιζεις οτι κατι εκανες.
Αρα μια χαρα τα λεω.
Να κοντραρω για ποιο λόγο;

Θα αλλάξεις άποψη; Οχι
Θα αλλάξω εγώ; Ούτε

Και τίποτα δε νομίζω ότι έκανα. Απλά έριχνα ένα χεσιμο και μιας και διάβασα για τον Μίτσελ αφιέρωσα ένα πεντάλεπτο στο τίποτα.

Δε θα κάτσω να γράψω 150 χιλιάδες ποστ επι κομματικών
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
οσοι δεν πανε να ψηφισουν ειναι ηλιθιοι, εξαιρουνται βεβαια οσοι εχουν καποιο προβλημα υγειας
Τα βλεπεις με νεοδημοκρατικα γυαλια τύπε
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Eκει που δουλευουν πακιστανοι δεν θελουν να δουλεψουν οι ελληνες. Εχω συγγενη που διαθετει μοναδα με αγελαδες, δεν βρισκει ελληνες, μονο πακιστανους η αλβανους. Ο πακιστανος λαμβανει 1000ε με ασφαλεια + θερμανση+γαλα και τα γαλακτοκομικα που κανει ο ιδιος, παραμενει στην μοναδα ολη σχεδον την ημερα οπου κ διανυκτερευει.

Αυτα τα ηλιθια οι ξενοι μας κλεβουν τις δουλειες σταματιστετα, εαν ειχαμε σοβαρο κρατος θα εφερνε μονο οσους χρειαζομαστε κ οσους ειναι σοβαροι κ θελουν να εργαστουν
Παρα πολυ σωστα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
οχι τυπε, η νδ και μερικα κομματα της βουλη οφελουνται απο την αποχη
Ειρωνικά το ειπα. Γιατι εχω την ιδια αποψη με σενα και μου λενε οτι το βλεπω με νεοδημοκρατικα γυαλια.
 
Εγγρ.
29 Αυγ 2022
Μηνύματα
326
Like
667
Πόντοι
81
Eκει που δουλευουν πακιστανοι δεν θελουν να δουλεψουν οι ελληνες. Εχω συγγενη που διαθετει μοναδα με αγελαδες, δεν βρισκει ελληνες, μονο πακιστανους η αλβανους. Ο πακιστανος λαμβανει 1000ε με ασφαλεια + θερμανση+γαλα και τα γαλακτοκομικα που κανει ο ιδιος, παραμενει στην μοναδα ολη σχεδον την ημερα οπου κ διανυκτερευει.

Αυτα τα ηλιθια οι ξενοι μας κλεβουν τις δουλειες σταματιστετα, εαν ειχαμε σοβαρο κρατος θα εφερνε μονο οσους χρειαζομαστε κ οσους ειναι σοβαροι κ θελουν να εργαστουν
Προφανώς και δεν θέλουν να δουλέψουν δεν αντιλέγω σε αυτό αλλά όταν ο επιχειρηματίας έχει τον Πακιστανό που και να τον βάλει να δουλέψει 1-2 ώρες παραπάνω δεν θα μιλήσει, αν καθυστερεί να τον πληρώνει πάλι δεν θα μιλήσει αλλά και να μιλησει κανείς δεν θα τον ακούσει. Με λίγα λόγια οι επιχειρηματίες προτιμάνε τους ξένους που είναι και πιο φθηνοί και δεν θα φωνάζουν για τις συνθήκες εργασίας. Προφανώς και ο νεοέλληνας παραχαιδεμενος από το σπίτι του με τα λεφτά του μπαμπά έχει μάθει να τεμπελιαζει να απορρίπτει όλες τις δουλειές που του πρότειναν επειδή δεν ήταν διευθυντική θέση που θέλει η αφεντεια του. Αυτό δεν το αρνούμαι ότι ισχύει αλλά το ένα δεν αναιρεί το άλλο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom