Νέα

Λαθρομετανάστες στην Ελλάδα/(λαθρο)μετανάστευση γενικώς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 71K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Να τους δωθει?

  • Ναι

    Ψήφοι: 157 10,3%
  • Οχι

    Ψήφοι: 692 45,5%
  • Μονο σε οσους μενουν πανο απο 10 χρονια

    Ψήφοι: 220 14,5%
  • Σιγα μην δικαιουται αυτος που πουλαει dvd στην ομονοια

    Ψήφοι: 70 4,6%
  • Θα πιδηχτω απ το παραθυρο αν ο πακις γινει ελληνας

    Ψήφοι: 381 25,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.520

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.377
Κριτικές
49
Like
22.794
Πόντοι
24.596
πριν τους λαθρο ρε πως μαζευονταν οι ελιες,θα μας τρελανετε εντελως,οπου να ναι θα μας πειτε οτι τις εφεραν απο το Πακισταν τις ελιες οι λαθρο.
αν ο ΟΑΕΔ κατευθεινε τα 2 εκατομμυρια ανεργους σε δουλειες που κανουν οι λαθρο,εστω και λιγες ωρες,ουτε ανεργια θα υπηρχε ουτε λαθρο.
Ο λαθρο δουλευει αυτη τη στιγμη σε βενζιναδικο 8ωρο με δωροεπιδοματα και μαζευει ανετα χιλιαρικουμπα τον μηνα και ο ψωλας Ελληνας καθεται στο καφε με την συνταξη του παππου που ειναι στον καταψυκτη κατω απο τον αρακα καμια δεκαρια χρονια :confused: :confused: :confused:
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.653
Κριτικές
1
Like
5.594
Πόντοι
2.356
7 εκατομυρια ειναι...Αλλα πως γινετε καθε φορα που πηγαινω στην επαρχια χωριατες Ελληνες να τους περναω για Αλβανους και στην Αθηνα Αλβανους που ειτε ειναι εδω γεννημενοι ειτε χρονια να τους περναω για Ελληνες..Οσο και να μην αρεσει σε πολλους Ελληνες και Αλβανους ειμαστε ιδια φαρα.Πρωτα ξαδερφια,ακομα και γλωσσικα οι ομοιοτητες της Αλβανικης με την Αρχαια Ελληνικη ειναι οχι απλα απειρες υπεραπειρες...αυτο ειναι ενα τεραστιο blog με ενδιαφερουσες μελετες http://ellines-albanoi.blogspot.com/
αμα δε μπορεις να ξεχωρισεις τους αλβανους απο τα κεφαλια τους τυπε περαστικα και θα τα βρεις μπροστα σου!!!!
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.653
Κριτικές
1
Like
5.594
Πόντοι
2.356
πριν τους λαθρο ρε πως μαζευονταν οι ελιες,θα μας τρελανετε εντελως,οπου να ναι θα μας πειτε οτι τις εφεραν απο το Πακισταν τις ελιες οι λαθρο.
αν ο ΟΑΕΔ κατευθεινε τα 2 εκατομμυρια ανεργους σε δουλειες που κανουν οι λαθρο,εστω και λιγες ωρες,ουτε ανεργια θα υπηρχε ουτε λαθρο.
Ο λαθρο δουλευει αυτη τη στιγμη σε βενζιναδικο 8ωρο με δωροεπιδοματα και μαζευει ανετα χιλιαρικουμπα τον μηνα και ο ψωλας Ελληνας καθεται στο καφε με την συνταξη του παππου που ειναι στον καταψυκτη κατω απο τον αρακα καμια δεκαρια χρονια :confused: :confused: :confused:
και καλα κανει! δε θα παει να δουλεψει για 20-25 ευρω και κλεμμενα δωρα ρεπο και υπερωριες!!!! μαγκες οσοι φυγαν απο το μπορντελο αυτο και πηγαν εξωτερικο. βεβαια εκει εχει μεν πραγματικη δουλεια αλλα εχεις και πραγματικο μισθο!!!! και πραγματικες παροχες!!!!!!!!! και τα νομιμα ειναι ΝΟΜΙΜΑ μαζι με αδειες με οτι θες!!!!
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.377
Κριτικές
49
Like
22.794
Πόντοι
24.596
Καταναγκαστική εργασία δηλαδη. Μαλιστα. Ωραια ιδεα. Ωχ μωρε τι κριμα, την απαγορευουν τα συνταγματα ολης της Ευρωπης εδω και δυο αιωνες
κανονικα θελει Πολ Ποτ τυπε,ηλιο με ηλιο στον θεσσαλικο καμπο.
δηλαδη αν βγαλει μια αντιστοιχη κοινωφελη για ιδιωτικο τομεα με ειδικοτητες και οποιος μπορει να παει αλλιως πουλο απο επιδοματα,ειναι καταναγκαστικη εργασια:think::confused::confused::confused:
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.377
Κριτικές
49
Like
22.794
Πόντοι
24.596
και καλα κανει! δε θα παει να δουλεψει για 20-25 ευρω και κλεμμενα δωρα ρεπο και υπερωριες!!!! μαγκες οσοι φυγαν απο το μπορντελο αυτο και πηγαν εξωτερικο. βεβαια εκει εχει μεν πραγματικη δουλεια αλλα εχεις και πραγματικο μισθο!!!! και πραγματικες παροχες!!!!!!!!! και τα νομιμα ειναι ΝΟΜΙΜΑ μαζι με αδειες με οτι θες!!!!
αυτο λεμε τυπε,στις δουλειες ο λαθρο δουλευει μονιμα με ολα τα δικαιωματα και ο Ελληνας δεν παει.
αρα καλυτερα στο καφε λες εσυ:think::confused::confused::confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
αυτο λεμε τυπε,στις δουλειες ο λαθρο δουλευει μονιμα με ολα τα δικαιωματα και ο Ελληνας δεν παει.
αρα καλυτερα στο καφε λες εσυ:think::confused::confused::confused:
Τι του απαντας σοβαρα ρε τύπε?
Αυτος λεει οτι καλα κανουνε και δεν δουλευουνε οι Ελληνες επειδη παραβιαζεται η εργατικη νομοθεσια, μιλαμε για κολοσσο λογικης
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.860
Like
17.907
Πόντοι
3.656
Καταναγκαστική εργασία δηλαδη. Μαλιστα. Ωραια ιδεα. Ωχ μωρε τι κριμα, την απαγορευουν τα συνταγματα ολης της Ευρωπης εδω και δυο αιωνες

Ναι ναι,αν τους στέλνανε σε κανα δήμο θα πηγαίναν όλοι τρέχοντας,στα χωράφια όμως καταναγκαστική εργασία :jerking:
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.653
Κριτικές
1
Like
5.594
Πόντοι
2.356
Τι του απαντας σοβαρα ρε τύπε?
Αυτος λεει οτι καλα κανουνε και δεν δουλευουνε οι Ελληνες επειδη παραβιαζεται η εργατικη νομοθεσια, μιλαμε για κολοσσο λογικης
φυσικα και καλα κανουν!!!! εργατες μονο τα κοροιδα και οσοι εχουν θηλια στο λαιμο τους περασμενη δουλευουν...
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.717
Κριτικές
6
Like
11.154
Πόντοι
3.936
Καταναγκαστική εργασία δηλαδη. Μαλιστα. Ωραια ιδεα. Ωχ μωρε τι κριμα, την απαγορευουν τα συνταγματα ολης της Ευρωπης εδω και δυο αιωνες
Σίριουσλι? ?
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.869
Like
4.178
Πόντοι
506
Καταναγκαστική εργασία δηλαδη. Μαλιστα. Ωραια ιδεα. Ωχ μωρε τι κριμα, την απαγορευουν τα συνταγματα ολης της Ευρωπης εδω και δυο αιωνες
Δεν υπάρχει τιποτα το καταναγκαστικο. Πολιτική αντικινήτρων λέγεται και αφορά προηγμένες χωρες
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.721
Κριτικές
183
Like
43.868
Πόντοι
21.896
Θα μας τρελάνουν ρε πουστη μου

Οι Αφρικανοί αραοαδες μπαίνουν εδώ στο Ελλάδα δίχως διαβατηριακος έλεγχο από ευζώνους μέσω Σερβίας
Αφρική - Κωνσταντινούπολη Βελιγράδι ή Σκόπια κ μετά Ελλάδα και εγώ για μια βίζα σε σκατοαφρικανικοτριτοκοσμικη χώρα μού ζηταν
Yellow health vaccination
Pcr test
Διαβατήριο.
Green certificate covid vaccination
Bank statement
Application e visa
Greek id
Payment of visa
Λευκο ποινικό μητρωο :confused: :confused: :confused:
Δεν τρολλαρω
A ξέχασα
Πριπληρωμρνη κράτηση ξενοδοχείου για όλες της μέρες που θα διακρίνω
Και εισητηριο επιστροφής από την αφρικανική χώρα
Προσθέστε κ τα παραπάνω που έγραψα
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.721
Κριτικές
183
Like
43.868
Πόντοι
21.896
Σίριουσλι? ?
Σου έκανα like αλλά κίνδυνευω να χαρακτηριστω από τους αδέκαστους του σαητ μας ως φασιστοναζιδιο :confused:
 

radiohead72

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
201
Like
157
Πόντοι
1

Potistiss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.818
Κριτικές
6
Like
2.138
Πόντοι
496
φυσικα και καλα κανουν!!!! εργατες μονο τα κοροιδα και οσοι εχουν θηλια στο λαιμο τους περασμενη δουλευουν...
τι λες ρε κατσαπλια???τα χεις βρει ετοιμα απο τη μαμα και το μπαμπα ρε φλωρακο??
τι κοροιδα ρε μπαγλαμα??πως θα ζησει ο ανιδικευτος ρε σκουπιδι??Χωρις εργατη γραναζι δε γυρνα και αυτο ισχυει,ασε που ενας καλος εργατικος εργατης επειδη δε ζουμε σε σοβιετια μπορει με τη δουλεια να γινει και αυτος εργοδοτης καποια στιγμη,εγω απο εργατης ξεκινησα,λατζα,μαγειρας,εργατης εκανα Γερμανια,Ιταλια,Αγγλια και τωρα ειμαι αφεντικο,και σπουδασα και διαβασα τι μλκιες τσαμπουνας??
ΥΓ,(οι χαρακτηρισμοι δεν ισχυουν σε περιπτωση που τρολαρεις,αν το εννοεις εισαι ενα σκουπιδι)
 

Potistiss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.818
Κριτικές
6
Like
2.138
Πόντοι
496
Δεν υπάρχει τιποτα το καταναγκαστικο. Πολιτική αντικινήτρων λέγεται και αφορά προηγμένες χωρες
Δεν ειναι πολιτικη ακινιτρων ισα,ισα,προσελκυουν μεταναστες που εχουν σκοπο να δουλεψουν οχι να γινουν βδελλες ενος απο τα πιο προηγμενα συστημα κοινωνικων παροχων και εργασιακου παραδεισου του κοσμου,Απλα λενε οτι αμα θες κυριε να ερθεις στη Δανια για δουλεια εισαι ευπροσδεκτος αν θες να ρθεις να το παιξεις τρελιτσα και να κανεις παρανομιες ,να παρεις επιδοματα προφασιζομενος διαφορες νομικες εικονες(πολιτικος προσφυγας π.χ)μπουλο...Απλο.Και φυσικα αφορα προηγμενα κρατη,μη συζητησουμε το τι γινετε στη Δανια γιατι αστο δεν ειμαστε ουτε καν Ιραν μπροστα τους,μαλλον φυλη ιθαγενων ειμαστε μπροστα στο πως ειναι δομημενο το κρατος της Δανιας και το πως συμπεριφερετε στους πολιτες του)
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.653
Κριτικές
1
Like
5.594
Πόντοι
2.356
τι λες ρε κατσαπλια???τα χεις βρει ετοιμα απο τη μαμα και το μπαμπα ρε φλωρακο??
τι κοροιδα ρε μπαγλαμα??πως θα ζησει ο ανιδικευτος ρε σκουπιδι??Χωρις εργατη γραναζι δε γυρνα και αυτο ισχυει,ασε που ενας καλος εργατικος εργατης επειδη δε ζουμε σε σοβιετια μπορει με τη δουλεια να γινει και αυτος εργοδοτης καποια στιγμη,εγω απο εργατης ξεκινησα,λατζα,μαγειρας,εργατης εκανα Γερμανια,Ιταλια,Αγγλια και τωρα ειμαι αφεντικο,και σπουδασα και διαβασα τι μλκιες τσαμπουνας??
ΥΓ,(οι χαρακτηρισμοι δεν ισχυουν σε περιπτωση που τρολαρεις,αν το εννοεις εισαι ενα σκουπιδι)
να μην ηταν ανειδικευτος τυπε!!!! η υποχρεωτικη εκπαιδευση εχει και τεχνικα επαγγελματα... οποτε αλλος ειναι σκουπιδι τελικα...
τι εγινε τωρα εγινες κομμουνιστης τυπε?

ετσι ειναι η δεξια! αξιζεις κερδας! δεν αξιζεις? γυρνα γραναζια!
κανενας καλος εργατης δε γινεται εργοδοτης αν δε μασει καμια δραχμη και σηκωθει και φυγει απο εκει που ηταν!!! και αυτο δε προυποθετει να ηταν μονο καλος εργατης και δη ανειδικευτος!!!!
 

Potistiss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.818
Κριτικές
6
Like
2.138
Πόντοι
496
να μην ηταν ανειδικευτος τυπε!!!! η υποχρεωτικη εκπαιδευση εχει και τεχνικα επαγγελματα... οποτε αλλος ειναι σκουπιδι τελικα...
τι εγινε τωρα εγινες κομμουνιστης τυπε?

ετσι ειναι η δεξια! αξιζεις κερδας! δεν αξιζεις? γυρνα γραναζια!
κανενας καλος εργατης δε γινεται εργοδοτης αν δε μασει καμια δραχμη και σηκωθει και φυγει απο εκει που ηταν!!! και αυτο δε προυποθετει να ηταν μονο καλος εργατης και δη ανειδικευτος!!!!
τυπε γιατι κοιμασαι ορθιος και δεν ξερεις τι σου γινετε...Τα τεχνικα επαγγελματα ειναι ολοι ΠΡΑΚΤΙΚΑ εργατες...Ηλεκτρολογος=εργατης,Υδραυλικος =εργατης Μηχανικος=εργατης Μαγειρας=Εργατης Ψυκτικος=εργατης και παει λεγοντας.
Εγω δεν ειμαι ανιδικευτος ουτε κομμουνιστης,ουτε δεξιος δεν ισχυουν αυτα στη σημερινη μορφη που εχει η κοινωνια και μεχρι να προχωρησουμε στη πληρη αυτοματοποιηση της παραγωγης ο εργατης θα ειναι το βασικο στοιχειο,,,,Τι να μασησει ρε τυπε??εσυ εργαζεσε ρε φιλε εχεις δουλεψει??ἅξιζεις κατι??η βρηκες τιποτα διαμερισματα ετοιμα και μιλας εκ του ασφαλους μασωντας ενοικια??
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.653
Κριτικές
1
Like
5.594
Πόντοι
2.356
τυπε γιατι κοιμασαι ορθιος και δεν ξερεις τι σου γινετε...Τα τεχνικα επαγγελματα ειναι ολοι ΠΡΑΚΤΙΚΑ εργατες...Ηλεκτρολογος=εργατης,Υδραυλικος =εργατης Μηχανικος=εργατης Μαγειρας=Εργατης Ψυκτικος=εργατης και παει λεγοντας.
Εγω δεν ειμαι ανιδικευτος ουτε κομμουνιστης,ουτε δεξιος δεν ισχυουν αυτα στη σημερινη μορφη που εχει η κοινωνια και μεχρι να προχωρησουμε στη πληρη αυτοματοποιηση της παραγωγης ο εργατης θα ειναι το βασικο στοιχειο,,,,Τι να μασησει ρε τυπε??εσυ εργαζεσε ρε φιλε εχεις δουλεψει??ἅξιζεις κατι??η βρηκες τιποτα διαμερισματα ετοιμα και μιλας εκ του ασφαλους μασωντας ενοικια??
μονος σου μιλησες για ανειδικευτο τυπε!!!
ας πανε να σκουπιζουν δρομους στο δημο

εδω εχει γινει πληρης αυτοματοποιηση των τραπεζων τυπε εσυ ακομη στη βιομηχανικη γραμμη εχεις μεινει?
σε λιγα χρονια διοδια και ταμεια θα περνας χωρις ανθρωπος να σε βλεπει...

το τι εχω κανει εγω και τι εχω και τι δεν εχω τυπε ουτε στο ποθεν εσχες το αναφερω! και ουτε και οι υπολοιποι...
 

Potistiss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.818
Κριτικές
6
Like
2.138
Πόντοι
496
μονος σου μιλησες για ανειδικευτο τυπε!!!
ας πανε να σκουπιζουν δρομους στο δημο

εδω εχει γινει πληρης αυτοματοποιηση των τραπεζων τυπε εσυ ακομη στη βιομηχανικη γραμμη εχεις μεινει?
σε λιγα χρονια διοδια και ταμεια θα περνας χωρις ανθρωπος να σε βλεπει...

το τι εχω κανει εγω και τι εχω και τι δεν ιεχω τυπε ουτε στο ποθεν εσχες το αναφερω! και ουτε και οι υπολοιποι...
για τον ανιδικευτο συμφωνοι,Απο την απαντηση σου καταλαβαινω οτι εισια αεργος χαραμοφαης αλλιως θα μου λεγες πχ Εγω τυπε ειμαι δικηγορος εχω φαει τα ματια μου στα βιβλια,ειμαι γιατρος,ειμαι τσακαλακι και ειμαι εμπορος,επιχειρηματιας,επενδυτης κατι θα βρισκες να πεις,και γι αυτο μπορω και κρινω γιατι απασχολω,εχω απασχολησει εργατες,ανθρωπους και ξερω,οποτε μη το κουραζεις οποιος δεν δουλευει απο την καρεκλα,η δεν ειναι ελευθερος επαγγελματιας ειναι πρακτικα εργατης ανιδικευτος η οχι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom