Νέα

Κύμα ανατιμήσεων σε βασικά αγαθά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 213K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.464
Κριτικές
2
Like
5.745
Πόντοι
2.356
Δυστυχώς ο @xrusos παραθέτει μια αλήθεια.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Το σεξ (αποβολή σπέρματος) είναι ορμέμφυτη επιθυμία.Ότι και να κάνει κάποιος θα χύσει είτε ακουσίως είτε εκουσίως.
Όπως η αναπνοή δηλαδή,όπως το να φας κάτι,να πιείς νερό/υγρό κτλ κτλ.
Άρα είναι μία βασική ανάγκη για τον άνθρωπο!
Υπό αυτήν την έννοια η φύση έχει προβλέψει την ονείρωξη.
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.332
Like
1.940
Πόντοι
216
Δυστυχώς, πολύ εύστοχα ομολογώ, το αναφέρεις, και είναι η αλήθεια. Η δική μου αλήθεια. Έχω αρκετή τοξική θετικότητα γύρω μου και πλέον με εντοπίζω να έχω ρίξει λευκή πετσέτα. Νιώθω μια ματαιότητα σε ό,τι προσπαθώ γιατί δεν παίρνω θετικα αποτελέσματα.
Κάνω Τιτάνιες προσπάθειες για να πάρω κάτι πολύ μικρό και αν το πάρω. Όχι δεν έχω αυτοθυματοποιηση. Απλά στεναχωριέμαι. Πολύ.
IMG_20210905_170330.jpg
Φίλε,κλείσε το νήμα γιατί όπως διαβάζεις αρχίζουμε και γράφουμε διάφορες "ιστορίες" περί αγρίων όλοι μας (βάζω και τον εαυτό μου μέσα)
 

johnlittle

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2020
Μηνύματα
86
Κριτικές
5
Like
196
Πόντοι
0
δε αμφισβητω οτι επι αντρεα παπανδρεου εφαγε ο λαοσ ψωμι οτι αγορασε εισαγομενα αυτοκινητα οτι αυξηθηκε το μεροκαματο του εργατη 2 και 3 φορε με αποτελεσμα οι βιομηχανιες μας να πανε στα βαλκανια η να κλεισουν. λεω οτι ο αντρεας αυγησε το χρεος και εφτιαξε ενα κομματικο στρατο 1 με εκατομυριων αχρηστων με δανεικα που ψηφιζαν με βαση το μισθο και τη εργασιακη ασφαλεια τους τους δημοσιους εννοω και αυτο εδιωξε ολους τους νεους απο τη μπουρδελοχωρα σας.εγω μενω αγγλια απορω με σας τους συνταξιουχους του δημοσιου που πΙΡΝΕΤΕ 1000 2000 ΔΕ ΒΛΕΠΕΤΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΑΤΕ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗ ΓΕΝΙΑ ΜΟΥ ΔΕ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΠΟΥ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΝΕΟΙ ΓΙΑ 250 400 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΣΕΙς ΦΑΓΑΤΕ ΚΑΙ ΤΡΩΤΕ ΑΚΟΜΑ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ .ΕΧΕΤΕ ΑΙΜΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗ ΑΓΓΛΙΑ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΣΕΙς ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΤΕ ΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΣ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΤΕΡΑΤΑ?
Φιλε συμφωνο αλλα και εσυ μπορει να το εκανες στη θεση τους τοτε
Επισης οι περισσοτεροι απο αυτους ειναι αξεστοι και αναγωγοι και το βλεπω στο μαγαζι που δουλευω
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
ρε παιδια υπαρχουν και διαφορετικες αναγκες πλεον
Τωρα εχεις να πληρωσεις κινητα ,ιντερνετ κα αλλα τοσα τετοια που οι περισσοτεροι θεωρουν πιο αναγκαια απο το φαγητο
κατσε να μπουμε στο σταδιο της απολυτης φτωχιας

πολλα αγαθα τα οποια θεωρουμε αναγκαια θα καταντησουν ουτοπια για εμας για χ η ψ χρονικο οριο μεχρι να αποκατασταθει η οικονομια
 

xrusos

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2020
Μηνύματα
578
Like
367
Πόντοι
26
Ο μπαμπας μου ειναι φιλος υπουργου φιλε και ηθελε ο υπουργος να με βαλλει δημοσιο.εφυγα απο τη χωρα δε δεχομαι να ζησω απο τους φορους των συμπολιτων μου να μαι ενα σκουπιδι που ζει απο το αιμα του αγροτη του μισθωτου των 700 ,αν εμενα θα χα μισθο 1300 αρχικο στη ερτ
 

johnlittle

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2020
Μηνύματα
86
Κριτικές
5
Like
196
Πόντοι
0
Ο μπαμπας μου ειναι φιλος υπουργου φιλε και ηθελε ο υπουργος να με βαλλει δημοσιο.εφυγα απο τη χωρα δε δεχομαι να ζησω απο τους φορους των συμπολιτων μου να μαι ενα σκουπιδι που ζει απο το αιμα του αγροτη του μισθωτου των 700 ,αν εμενα θα χα μισθο 1300 αρχικο στη ερτ
καλα εκανες και μπραβο σου αλλα δεν σκεφτονται ολοι ετσι
 
OP
OP
ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.464
Κριτικές
2
Like
5.745
Πόντοι
2.356
Φίλε,κλείσε το νήμα γιατί όπως διαβάζεις αρχίζουμε και γράφουμε διάφορες "ιστορίες" περί αγρίων όλοι μας (βάζω και τον εαυτό μου μέσα)
Δεν ενοχλεί κανέναν αυτό. Κάθε άλλο. Κάνουμε έναν πολιτισμένο διάλογο με κύριο άξονα την ζωή μας στις ανατιμήσεις. Δεν βρίσκω κάτι μεμπτό
 

johnlittle

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2020
Μηνύματα
86
Κριτικές
5
Like
196
Πόντοι
0
κατσε να μπουμε στο σταδιο της απολυτης φτωχιας

πολλα αγαθα τα οποια θεωρουμε αναγκαια θα καταντησουν ουτοπια για εμας για χ η ψ χρονικο οριο μεχρι να αποκατασταθει η οικονομια
Μην πας μακρια πλεον το να δινεις 10 στο netflix στο εχουν περασει σαν αναγκη
ενω θα μπορουσες να τα δωσεις σε κατι πιο βασικο
 
OP
OP
ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.464
Κριτικές
2
Like
5.745
Πόντοι
2.356
Μην πας μακρια πλεον το να δινεις 10 στο netflix στο εχουν περασει σαν αναγκη
ενω θα μπορουσες να τα δωσεις σε κατι πιο βασικο
Για όνομα της Παναγίας, που θα έδινα και λεφτά για το ΝΕΤΦΛΙΞ. Για όνομα! Μία σύνδεση στο κινητό έχω και αρκεί.
 

johnlittle

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2020
Μηνύματα
86
Κριτικές
5
Like
196
Πόντοι
0
OP
OP
ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.464
Κριτικές
2
Like
5.745
Πόντοι
2.356
Το θέμα με τις ανατιμήσεις είναι σοβαρό και διεθνές και οφείλεται ως συνέπεια της πανδημίας. Το πρόβλημα όμως που πηγαίνει σε εμάς, ως οικονομία έχει να κάνει και με τη παθογένεια της χώρας μας λόγω πολυετούς κρίσης.

 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
@ΜΕΝΕΔΗΜΟ ειναι πολυ πιο απλα τα πραγματα απ οτι τα φανταζεσαι.
Δυο πραγματα μονο χρειαζονται:

1. Αντοχη (για δουλεια)

2. Αποφαση να βγεις απο την comfort zone σου

Αν καποιος εχχει τα παραπνω 2, δε μπορει ποτε και τιποτα να τον σταματησει απο το να βρει μια δουλεια και να προκοψει.
Και κατι αλλο. Οι μεγαλουπολεις (οσοι μενουν σε αυτες) τρωνε παντα το μεγαλυτερο μανικι στις κρισεις. Αν μπορεις να φυγεις φυγε και θα βρεις την υγεια σου
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Μην πας μακρια πλεον το να δινεις 10 στο netflix στο εχουν περασει σαν αναγκη
ενω θα μπορουσες να τα δωσεις σε κατι πιο βασικο
μην ανησυχεις εαν φτασουμε στην ακρα φτωχια και αυτο θα αποτελει ουτοπια για πολλα νοικοκυρια
 
OP
OP
ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.464
Κριτικές
2
Like
5.745
Πόντοι
2.356
@ΜΕΝΕΔΗΜΟ ειναι πολυ πιο απλα τα πραγματα απ οτι τα φανταζεσαι.
Δυο πραγματα μονο χρειαζονται:

1. Αντοχη (για δουλεια)

2. Αποφαση να βγεις απο την comfort zone σου

Αν καποιος εχχει τα παραπνω 2, δε μπορει ποτε και τιποτα να τον σταματησει απο το να βρει μια δουλεια και να προκοψει.
Και κατι αλλο. Οι μεγαλουπολεις (οσοι μενουν σε αυτες) τρωνε παντα το μεγαλυτερο μανικι στις κρισεις. Αν μπορεις να φυγεις φυγε και θα βρεις την υγεια σου
Ισχύει σε ότι γράφεις. Θέλω να πάω επαρχία. Ναι να βγω από την comfort zone, απλά δεν είναι εποχές ούτε ηλικίες για ρηξιές George μου.
Φυσικά θέλησα να πάω επαρχία αν διαβάσεις παραπάνω - αλλά αν είναι να μαζεύω ελιές και να μένω σε στάνη κάνω τον σκλάβο και εδώ στην Αθήνα.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.901
Κριτικές
16
Like
14.731
Πόντοι
6.515
Και ποιοί να έρθουνε?Έχουνε δοκιμασθεί ΠΑΣΟΚ,ΝΔ,ΣΥΡΙΖΑ (σχεδόν όλη η Ελληνική Βουλή,δηλαδή εκτός του ΚΚΕ που δεν επιθυμεί να κυβερνήσει) και έχουνε αποτύχει οικτρά όλοι!!!
Να στείλει η Μέρκελ 10 γερμανους

Έτσι κι αλλιώς αυτοί κάνουν κουμάντο :confused:
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
αφηστε τα κομματα ,αρκετα μας εχουν κανει και αυτα
δεν φταινε τα κομματα αλλα ο λαος.
οταν ο λαος βγει και διαδηλωσει οτι δεν θελει να πληρωνει κερατιατικα στους ΔΥ τοτε θα γινει η αλλαγη. διαφορετικα θα πρεπει να περιμενουμε να αποδημισουν ολοι τους μαζι με τις συνταξεις τους για να γινουν καποιες αλλαγες
 

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.952
Κριτικές
2
Like
5.943
Πόντοι
1.056
Μην εισαι προκατειλημμενος...η ΕΡΤ ΠΑΝΤΑ θα εχει κατι που οι ιδιωτες που κυνηγανε τα υψηλα ποσοστα τηλεθεασης θα δυσκολευονται να το βρουν...ΠΟΙΟΤΗΤΑ!
Αντριανα Παρασκευοπουλου δεν θα βρεις αλλου...να τα λεμε αυτα!Επισης και Αντζελα Ζουγρα στο ρεπορταζ.

Λόγω βυζιών το λες;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom