Νέα

ΚΟΥΒΑ ταξίδι (i love to hate you)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sex volcano
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 122
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.802
Like
14.548
Πόντοι
3.656
Η Κούβα είναι περίεργος προορισμός κ πέρα της περίεργης κατάστασης που ίσως θέλει κάποιος να ζήσει την κάνει κάτι ιδιαίτερο σαν τόπο
Αν όμως πάει με τη λογική πάω να κάνω διακοπές τύπου ταυλανδη τότε θα απογοητευτεί

Για γυναίκες φτωχά κορίτσια με ντεμοντε ρούχα κ πολλά χωρίς δόντια
Τα μόνα καλά τα είχε στη μιραμαρ καζά Ντέλα μιούζικαλ μιραμαρ κ αμενετζαρ κλαμπ
Ενώ για πιο αματεουρ φάση στη παλιά πόλη είναι ακροβολισμενες πολλές κορασίδες που ψάχνονται
Vfm μουσεία Τσε γκρ βάρα Σάντα Κλάρα πόλη του Τρινιντάντ αυτοκίνητα παλιά αξίας επίσκεψη στο εργοστάσιο πούρου παρτάγκας που γίνονται τα κοχιμπα κ στο μουσείο ρούμι Αβάνα Κλουμπ ρούμι
Hasta la victoria siempre bou com :rockon: :rockon:
μεγάλε, οι περιγραφές σου είναι πάντα εξαιρετικές, και δεν μεταδίδεις μόνο εικόνες, αλλά μπορείς και μεταδίδεις συναισθήματα. Καταλαβαίνεις βέβαια πως η κατάσταση που περιέγραψες, κακοντυμένα φτωχά κορίτσια πολλά από αυτά δεν έχουν δόντια και πως χρειάζονται Ισπανικά, είναι αποτρεπτική για το μέσο Έλληνα Πορνοτουρίστα που γνωρίζει λίγα Αγγλικά κι έχει και αρκετές απαιτήσεις σχετικά με το πόσο περιποιημένες πρέπει να είναι οι γυναίκες. Όσο για τα 150€ διαμονή, όταν Ταϊλάνδη έδινα 12€ για δωμάτιο του οποίου το πάτωμα ήταν από ξύλο τικ, γνωρίζεις καλύτερα από μένα πως είναι απαράδεκτα πολλά. Όπως και να έχει, σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.462
Κριτικές
36
Like
38.080
Πόντοι
18.565
Κούβα δεν έχω πάει. Κουβανες όμως (3) έχω πάρει στην Μαδρίτη.
Αν θες μαθήματα ισπανικών να σου κάνω, και εσύ να με μάθεις ουκρανεζικα.
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.719
Κριτικές
183
Like
43.862
Πόντοι
21.896
μεγάλε, οι περιγραφές σου είναι πάντα εξαιρετικές, και δεν μεταδίδεις μόνο εικόνες, αλλά μπορείς και μεταδίδεις συναισθήματα. Καταλαβαίνεις βέβαια πως η κατάσταση που περιέγραψες, κακοντυμένα φτωχά κορίτσια πολλά από αυτά δεν έχουν δόντια και πως χρειάζονται Ισπανικά, είναι αποτρεπτική για το μέσο Έλληνα Πορνοτουρίστα που γνωρίζει λίγα Αγγλικά κι έχει και αρκετές απαιτήσεις σχετικά με το πόσο περιποιημένες πρέπει να είναι οι γυναίκες. Όσο για τα 150€ διαμονή, όταν Ταϊλάνδη έδινα 12€ για δωμάτιο του οποίου το πάτωμα ήταν από ξύλο τικ, γνωρίζεις καλύτερα από μένα πως είναι απαράδεκτα πολλά. Όπως και να έχει, σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση
Είναι πολύ περίεργος προορισμός κ ιδιαιτερος ενώ γκομενάκια δεν είναι τόσο ωραία όπως. Άγιο Δομίνικο Κολομβία Βενεζουέλα κ οι όμορφες οι λευκές είναι σκληρές επαγγελματίες όταν βλέπουν Ευρωπαίο 80-120 ακατεβατα ενώ όταν δεν ξέρεις ισπανικά δύσκολα να πουλήσεις κ παπά ότι κ καλά ψάχνεις σχεση
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.719
Κριτικές
183
Like
43.862
Πόντοι
21.896
Κούβα δεν έχω πάει. Κουβανες όμως (3) έχω πάρει στην Μαδρίτη.
Αν θες μαθήματα ισπανικών να σου κάνω, και εσύ να με μάθεις ουκρανεζικα.
Εγώ έμαθα πολύ λίγα ισπανικά basic μετέπειτα Κολωνία Κόστα Ρίκα Κούβα Μεξικό Άγιο Δομίνικο Αργεντινή Περού κ Βραζιλία portunol αλλά πρέπει να μάθω
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.462
Κριτικές
36
Like
38.080
Πόντοι
18.565
Εγώ έμαθα πολύ λίγα ισπανικά basic μετέπειτα Κολωνία Κόστα Ρίκα Κούβα Μεξικό Άγιο Δομίνικο Αργεντινή Περού κ Βραζιλία portunol αλλά πρέπει να μάθω
Πιτσιρικάς πήγαινα στο Θερβάντες, ισπανικό ινστιτούτο στην Αθήνα.
Το πρώτο πράγμα που μου είπε ο δάσκαλος ήταν ότι όταν η Σπανιολα, από νότο, όπως και η Λατινοαμερικανα, σου λέει "άσε με" δεν την αφήνεις, της μπαίνεις.
Και στο διάλειμμα που δεν άκουγαν τα κορίτσια μου είπε ότι το "Γκρέκο" σημαίνει πισωκολλητο.
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.719
Κριτικές
183
Like
43.862
Πόντοι
21.896
Πιτσιρικάς πήγαινα στο Θερβάντες, ισπανικό ινστιτούτο στην Αθήνα.
Το πρώτο πράγμα που μου είπε ο δάσκαλος ήταν ότι όταν η Σπανιολα, από νότο, όπως και η Λατινοαμερικανα, σου λέει "άσε με" δεν την αφήνεις, της μπαίνεις.
Και στο διάλειμμα που δεν άκουγαν τα κορίτσια μου είπε ότι το "Γκρέκο" σημαίνει πισωκολλητο.
Κ το gringo που λες τους ξένους κοροϊδευτικά οι Λατίνοι για τους Αμερικανούς Ευρωπαίους προέρχεται από το griego όπως για τους ξένους τα ελληνικά ήταν ακαταοαβιστικα έτσι κ για τους Λατίνους είναι οι μη Λατίνοι
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.719
Κριτικές
183
Like
43.862
Πόντοι
21.896
Eδω
Screenshot_20210513_000041_com.android.gallery3d.jpg
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.462
Κριτικές
36
Like
38.080
Πόντοι
18.565
Ολ γκρικ του μι.
Είναι μια έκφραση που λένε οι ξένοι για γλώσσες που δεν καταλαβαίνουν.
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.719
Κριτικές
183
Like
43.862
Πόντοι
21.896
Ολ γκρικ του μι.
Είναι μια έκφραση που λένε οι ξένοι για γλώσσες που δεν καταλαβαίνουν.
Ναι κ όταν τους το εξηγούσα τους φαινόταν παράξενο


Γενικά Κούβα πας 5-6 μέρες Αβάνα κ μετά άγιο Δομίνικο ή Γιουκατάν αλλά 20 μέρες το θεωρώ too much
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.517
Like
20.341
Πόντοι
6.056
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.719
Κριτικές
183
Like
43.862
Πόντοι
21.896
Τα ισπανικά πάντως είναι από τις πιο εύκολες γλώσσες, ειδικά αν ξέρεις Γαλλικά η, ιταλικά.
Eγω ένιωσα πολύ ανάπηρος στην Κούβα δίχως ιντερνετικό καμάκι κ δίχως ισπανικά

Μετά κ τα τελευταία τρία χρόνια έχω μάθει τα βασικά βάζοντας ιταλικά λατινικά αγγλικά
Παντως κ οι ίδιοι οι Λατίνοι είναι τα ζώα μου αργά στο μα μάθουν άλλες γλώσσες η να καταλάβουν μια κοινή λέξη στα αγγλικά
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.462
Κριτικές
36
Like
38.080
Πόντοι
18.565
Eγω ένιωσα πολύ ανάπηρος στην Κούβα δίχως ιντερνετικό καμάκι κ δίχως ισπανικά

Μετά κ τα τελευταία τρία χρόνια έχω μάθει τα βασικά βάζοντας ιταλικά λατινικά αγγλικά
Παντως κ οι ίδιοι οι Λατίνοι είναι τα ζώα μου αργά στο μα μάθουν άλλες γλώσσες η να καταλάβουν μια κοινή λέξη στα αγγλικά
Κοίτα, ειδικά τα Ισπανικά τα μιλάνε σαν μητρική τους γλώσσα πολλοί λαοί.
Οπότε δεν έχουν την ανάγκη να μάθουν άλλες γλώσσες.
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.719
Κριτικές
183
Like
43.862
Πόντοι
21.896
Κοίτα, ειδικά τα Ισπανικά τα μιλάνε σαν μητρική τους γλώσσα πολλοί λαοί.
Οπότε δεν έχουν την ανάγκη να μάθουν άλλες γλώσσες.
Κ τους απαντάω με τα γύφτικα μου ισπανικά

Paeo ingles e idioma de dineros$$$$$ κ εκεί καταλαβαίνουν κ συμφωνουν
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.462
Κριτικές
36
Like
38.080
Πόντοι
18.565

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.462
Κριτικές
36
Like
38.080
Πόντοι
18.565
"Τεγκο μούτσο ντινερος" να τούς λες και όλες οι πόρτες θα ανοίγουν.
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.719
Κριτικές
183
Like
43.862
Πόντοι
21.896

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.462
Κριτικές
36
Like
38.080
Πόντοι
18.565
Πάντως αν θες να μάθεις εύκολα Ισπανικά, προσπάθησε να βρεις Μεξικάνικες η, Χιλιανες σαπουνοπερες.
Αυτοί οι δύο λαοί μιλάνε τα πιο καθαρά ισπανικά, και ξεχωρίζουν τις λέξεις μία-μια.
Γιατί αν ακούσεις, ειδικά Μαδριλένους δεν θα μπορείς να ξεχωρίσεις τίς λέξεις.
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.719
Κριτικές
183
Like
43.862
Πόντοι
21.896
Πάντως αν θες να μάθεις εύκολα Ισπανικά, προσπάθησε να βρεις Μεξικάνικες η, Χιλιανες σαπουνοπερες.
Αυτοί οι δύο λαοί μιλάνε τα πιο καθαρά ισπανικά, και ξεχωρίζουν τις λέξεις μία-μια.
Γιατί αν ακούσεις, ειδικά Μαδριλένους δεν θα μπορείς να ξεχωρίσεις τίς λέξεις.
Προσωπικά μου αρέσουν τα καστικιανικα με θ διότι μοιάζουν με ελληνικά με δ κ θ
Το πρώτο καιρό που πήγαινα λάτιν Αμέρικα έβγαινα ραντεβού με κοπέλες κ καθόμουν σε τραπέζι δίπλα σε πρίζα για να φορτίζω το κινητό λόγω χρήσης Google traductor :confused:
 

topscorer

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Νοε 2014
Μηνύματα
1.723
Κριτικές
30
Like
4.988
Πόντοι
5.646
Η Κούβα είναι περίεργος προορισμός κ πέρα της περίεργης κατάστασης που ίσως θέλει κάποιος να ζήσει την κάνει κάτι ιδιαίτερο σαν τόπο
Αν όμως πάει με τη λογική πάω να κάνω διακοπές τύπου ταυλανδη τότε θα απογοητευτεί

Για γυναίκες φτωχά κορίτσια με ντεμοντε ρούχα κ πολλά χωρίς δόντια
Τα μόνα καλά τα είχε στη μιραμαρ καζά Ντέλα μιούζικαλ μιραμαρ κ αμενετζαρ κλαμπ
Ενώ για πιο αματεουρ φάση στη παλιά πόλη είναι ακροβολισμενες πολλές κορασίδες που ψάχνονται
Vfm μουσεία Τσε γκρ βάρα Σάντα Κλάρα πόλη του Τρινιντάντ αυτοκίνητα παλιά αξίας επίσκεψη στο εργοστάσιο πούρου παρτάγκας που γίνονται τα κοχιμπα κ στο μουσείο ρούμι Αβάνα Κλουμπ ρούμι
Hasta la victoria siempre bou com :rockon: :rockon:
Γυφτικος μαχαλας με φοίνικες κ φαφουτες!:2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom