Νέα

Κόντρα και αδιαφορία απέναντι στο μισογυνισμό και την αγαμία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα urlauber
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 132K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
233
Πόντοι
86
Και πάλι υποστηρίζω ΑΠΟΛΥΤΑ ότι οι νόμοι εναντίον μας όχι μόνο δεν θα αλλάξουν, αλλά θα γίνονται συνεχώς χειρότεροι. Δεν μπορούμε να παίξουμε σε αυτό το στημένο παιχνίδι. Η μόνη επιλογή είναι να μην συμμετέχουμε. Αποσύνδεση από το σύστημα, ανασυγκρότηση και να τραβήξουμε το δικό μας δρόμο

Τυπε μου οποτε το προβλημα ΔΕΝ ειναι οι γυναικες καθαυτες αλλα η νομικη υποχρεωση που δημιουργεις μαζι τους οταν ΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΑΙ
Οι ανυπαντροι μια χαρα περναμε με τις γυναικες
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Το MGTOW είναι άλλο ένα στερεότυπο.

Ένα πράγμα που κατάλαβα νωρίς στη ζωή μου είναι να αποφεύγω τα στερεότυπα.

Τα στερεότυπα σε εντάσσουν σε ΄΄κοπάδια΄΄.

Και οτιδήποτε μετατρέπει τον άνθρωπο σε κοπάδι το απεχθάνομαι βαθιά.

Πάντα λοιπόν κατέληγα στο ‘’I did it my way’’.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Θα προσπαθήσω παρακάτω να δώσω τη δική μου αίσθηση για το τρόπο που κάποιος πρέπει να τοποθετείται απέναντι στις γυναίκες. 

Δεν το κάνω σαν συμβουλή και δεν προτρέπω κανένα να το ''αντιγράψει''.

Μπορεί όμως να πάρει ιδέες και τροφή για σκέψη σχετικά με το πως θα μπορούσε να διαμορφώσει τη δική του στάση, και να το κάνει ‘’His way’’. :grin: :grin: :grin:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Να είσαι εύθυμος. Τους μούρτζουφλους κανείς δεν τους γουστάρει.

Όχι προσποιητά χαζοχαρούμενος, αλλά ουσιαστικά, πηγαία εύθυμος. Να χαμογελάς εύκολα, να ανταποκρίνεσαι στις όμορφες κουβέντες και να τις ανταποδίδεις απλόχερα. Να μην εμμένεις σε δυσάρεστες καταστάσεις.

Να είσαι άνετος. Ο τρόπος που στέκεσαι, που κινείσαι που μιλάς να είναι τέτοιος που να αποπνέει το ‘’στα αρχίδια μου τι σκέφτονται οι άλλοι για μένα’’.

Δεν ζητάς επιβεβαίωση γιατί απλούστατα δεν την χρειάζεσαι μια και έχεις ήδη αυτοπεποίθηση. Όταν σου ζητηθεί θα έχεις  άποψη και θα την δώσεις αλλά δεν θα κάνεις τίποτα για να την επιβάλλεις.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Να κοιτάς στα μάτια.

Δείχνεις πρώτον ότι είσαι καθαρός άνθρωπος και δεύτερον ενδιαφέρεσαι πραγματικά για τον άλλο/άλλη που έχεις απέναντί σου. Μετά από λίγο ιδίως οι γυναίκες έτσι νοιώθουν οικειότητα και ζεστασιά μαζί σου.

Να έχεις ενδιαφέροντα και απασχολήσεις. Να μην περιμένεις από την άλλη να γεμίσει τη μέρα σου.

Οι ‘’μοναχούληδες’’ που δεν νοιώθουν καλά μόνοι τους, είναι άνθρωποι που ουσιαστικά δεν έχουν τι να κάνουν και αναδίδουν κακομοιριά.

Και την κακομοιριά οι γυναίκες πρώτον την μυρίζονται όπως ο καρχαρίας το αίμα, δεύτερον τη σιχαίνονται όπως ο διάολος το λιβάνι.

Πρέπει η άλλη να νοιώθει ότι χρειάζεται να διεκδικήσει το χρόνο σου.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Να μην πολώνεσαι και να διαθέτεις μέτρο.

Δηλαδή να ισορροπείς επιδέξια ανάμεσα σε αντιθετικές καταστάσεις, χωρίς όμως να γίνεσαι αλλοπρόσαλος.

Μπορείς να έχεις μια δόση αντισυμβατικότητας και ‘επαναστατικότητας’’ και να εμπνέεις ταυτόχρονα ασφάλεια και σταθερότητα ??? Όχι εύκολο !! Αλλα όχι και αδύνατο.

Και σίγουρα πολύ γοητευτικό διότι …. Σπάνιο.

Μπορείς να βγάζεις αθωότητα αλλά και ταυτόχρονα ερωτισμό ??? Τότε η άλλη έχει ήδη καβλώσει υποσυνείδητα και δεν το έχει πάρει ακόμη χαμπάρι. Μπορείς να βγάζεις παιδικότητα και σοβαρότητα ταυτόχρονα ??? 
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Ξέρω ότι όλα αυτά δεν είναι εύκολα.

Τα μεταξωτά βρακιά όμως θέλουν και επιδέξιους κώλους  !!

Και για να διαφοροποιηθείς από τον σωρό είτε πρέπει να έχεις προφανή φυσικά προσόντα όσον αφορά την εμφάνισή σου ( ποσοστό 2% - 3% ), είτε πρέπει να το κάνεις μέσω της προσωπικότητας του χαρακτήρα και του μυαλού σου.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Να μπορείς πολύ φυσικά να γράφεις στα αρχίδια τις  όποιες επιταγές της κάθε κοινωνικής μόδας και συμπεριφοράς.

Να μην έχεις ανάγκη να ακολουθήσεις στερεότυπα.

Να είσαι σέξι χωρίς να είσαι προκλητικός. Να είσαι  ζεστός και τρυφερός αλλά χωρίς μαλακοδιαχυτικότητες.

Να είσαι δυναμικός αλλά χωρίς να γίνεσαι αγενές θρασύμι χωρίς αίσθηση τόπου και χρόνου.

Να δίνεις αλλα δίχως να χάνεις  την αίσθηση της ατομικότητάς σου, και χωρίς να πιάνεσαι κώτσος.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Να έχεις τη τεράστια μαγκιά να μετατρέπεις τις φυσικές ατέλειές  σου σε γοητεία κάνοντάς τις μέρος της συνολικής σου ταυτότητας.

Να παραδέχεσαι τις ατελειές σου, να τις διακωμωδείς αυτοσαρκαζόμενος, και να τις κάνεις τελικά το δικό σου trademark που σε διαχωρίσει από το σωρό.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Γίνονται τα παραπάνω ??

Γίνονται μέσα από μια διαδικασία ενδοσκόπησης, και συνειδητοποίησης αρχικά του ποιος είσαι. Ο καθρέφτης είναι σκληρός, αλλά ψέματα δεν λέει. Εχεις τα αρχίδια να τον κοιτάξεις και να τον ακούσεις ?? :grin: :grin: :grin:

Κατόπιν μέσα από διαδικασίες που εμπεριέχουν εγγενώς κόπο και πόνο να γίνεις αυτό που τελικά θέλεις να είσαι.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Όμως οι περισσότεροι άνθρωποι στο κόπο και στον πόνο είναι από λίγο εως πάρα πολύ αλλεργικοί.

Για αυτό και λίγοι γίνονται αυτό που θα ήθελαν να είναι.

Για όσους όμως θέλουν να πιάσουν το ταύρο της ζωής απο τα κέρατα αντί να κλαίνε τη μοίρα τους ''Sky is the limit'' !!! :grin: :grin: :grin:

Ελπίζω να βοήθησα !!! :grin: :grin:
Keep walking !!! :hi: :hi: :hi:
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.791
Like
747
Πόντοι
96
ψευδαισθητικες pua παραδοσιοκρατικες παραπλανητικες ψευτοσυμβουλες χορηγων
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
ψευδαισθητικες pua παραδοσιοκρατικες παραπλανητικες ψευτοσυμβουλες χορηγων

Μπορεί να είμαι pua ψευδαισθητικός παραδοσιακός ψευτοσύμβουλος φίλε !!! :grin: :grin:

Αλλά χορηγός πως αλήθεια προέκυψα ???  :think: :think:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Αυτή η μαλακία που σας έχει πιάσει δεν είναι το αντίθετο της μουνοδουλίασης, Μπόκολε και άλλα τιμημένα μέλη του κινήματος.
Αντιθέτως, είναι η παραδοχή ότι οι άντρες είναι άξιοι της μοίρας τους και αντί να το παλέψουν, παραδίνονται.
Δηλαδή, το ακριβώς αντίθετο από αυτό που έκαναν οι γυναίκες όταν ήταν απλά σκεύη ηδονής.
Δηλαδή, το ακριβώς αντίθετο από αυτό που έκαναν κάθε είδους σκλάβοι, αφού αισθάνεσαι εσύ και άλλοι, έτσι.
Με λίγα λόγια, γκρινιάζεις ότι είσαι σκλάβος, και συμπεριφέρεσαι σαν νικημένος. Αποφάσισε τι από τα δύο είσαι διότι δεν μπορείς να είσαι και τα δύο.
Π

Άντε άλλη μια φορά. Έστω ότι ένας φαινομενικά έντιμος άνθρωπος σου λέει να δημιουργήσετε μαζί μια εταιρεία. Αποφασίζεις ότι σου φαίνεται ότι θα είναι καλός συνεργάτης και διαβάζεις τους όρους της συνεργασίας. Στους όρους αυτούς περιγράφονται ρητά ότι 1. δεν έχει καμία σημασία το αρχικό κεφάλαιο που θα βάλει ο κάθε εταίρος ή πόσες ώρες θα εργάζεται στην εταιρεία, αλλά αν η εταιρεία διαλυθεί ο άλλος εταίρος θα πάρει το 50% όλων των περιουσιακών στοιχείων που δημιούργησε η εταιρεία 2. Ο άλλος εταίρος μπορεί οποιαδήποτε στιγμή να ζητήσει διάλυση της εταιρείας, χωρίς να πρέπει να ισχυριστεί κάποιο σοβαρό λόγο (διαζύγιο λόγω ασυμφωνίας χαρακτήρων). 3. Κατά 99% ο άλλος εταίρος μπορεί να πάρει μαζί του τους υπαλλήλους της εταιρείας που προσλάβατε μαζί (παιδιά) 4. Αν άλλος εταίρος είναι άνεργος εσύ θα είσαι υποχρεωμένος για ένα χρόνο να του πληρώνεις μισθό. 5. Ακόμα κι αν εργάζεται με μισθό ίσο με το δικό σου, θα πρέπει να πληρώνεις τους μισθούς των υπαλλήλων ίσως για 20 χρόνια. Γνωρίζεις ότι το 50% των εταιρειών αυτού του τύπου διαλύονται. Εγώ, αν είχα ενημερωθεί γι όλα αυτά, δεν θα προχωρούσα. Και προσπαθώ να ενημερώσω όποιους θέλουν πληροφορίες, γιατί εγώ είχα άγνοια. Εσύ, θα προχωρούσεις στη σύσταση της εταιρείας αυτής;
Κι όσο για αυτό που γράφεις ότι οι γυναίκες ήταν απλά σκεύη ηδονής, αυτό δείχνει τη μουνοδουλία. Καμία γυναίκα ποτέ δεν μπόρεσε να επιβιώσει μόνη της χωρίς να την προστατεύουν άντρες συγγενείς ή δομές που έφτιαξαν οι άντρες (στρατός, αστυνομία, πυροσβεστική κλπ).
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Τυπε μου οποτε το προβλημα ΔΕΝ ειναι οι γυναικες καθαυτες αλλα η νομικη υποχρεωση που δημιουργεις μαζι τους οταν ΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΑΙ
Οι ανυπαντροι μια χαρα περναμε με τις γυναικες

Μα βέβαια άνθρωπέ μου. Αλίμονο αν φοβόμασταν τις γυναίκες. Αυτή είναι η φύση τους, απλά δεν ήταν ικανές να την αφήσουν να φανερωθεί. Μπορούν να μας εκβιάσουν και να μας κάνουν να χορέψουμε στο σκοπό τους, ακριβώς γιατί Ελίτ έκρινε ότι αν τις ενδυνάμωνε σε βάρος των αντρών θα είχε όφελος. Οι νόμοι και η αστυνομία είναι το πραγματικό πρόβλημα. Νομίζεις ότι οι πατεράδες μας και οι παππούδες μας είχαν αυτά τα προβλήματα; ή ότι τα έχουν οι Ασσιάτες και οι Αφρικάνοι; Εμείς τα έχουμε 
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
233
Πόντοι
86
Μα βέβαια άνθρωπέ μου. Αλίμονο αν φοβόμασταν τις γυναίκες. Αυτή είναι η φύση τους, απλά δεν ήταν ικανές να την αφήσουν να φανερωθεί. Μπορούν να μας εκβιάσουν και να μας κάνουν να χορέψουμε στο σκοπό τους, ακριβώς γιατί Ελίτ έκρινε ότι αν τις ενδυνάμωνε σε βάρος των αντρών θα είχε όφελος. Οι νόμοι και η αστυνομία είναι το πραγματικό πρόβλημα. Νομίζεις ότι οι πατεράδες μας και οι παππούδες μας είχαν αυτά τα προβλήματα; ή ότι τα έχουν οι Ασσιάτες και οι Αφρικάνοι; Εμείς τα έχουμε 

Ολα θα τα παθεις αν ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ να τις παντρευτεις
Εχω μπλεξει με ΠΕΛΩΡΙΕΣ καριολες και μου εκλασαν μια μαντρα. ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΞΑ να τις παντρευτω και οι κρεμπιεδες γεμιζαν μονο το κωλαντερο τους
Δεν φταινε οι γυναίκες ουτε το συστημα αλλα αυτοι που κανουν λαθος επιλογες
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Ολα θα τα παθεις αν ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ να τις παντρευτεις
Εχω μπλεξει με ΠΕΛΩΡΙΕΣ καριολες και μου εκλασαν μια μαντρα. ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΞΑ να τις παντρευτω και οι κρεμπιεδες γεμιζαν μονο το κωλαντερο τους
Δεν φταινε οι γυναίκες ουτε το συστημα αλλα αυτοι που κανουν λαθος επιλογες

Μα αυτό ακριβώς είναι το μήνυμα των MGTOW. Αν δεθείς με το συμβόλαιο του γάμου, είσαι έρμαιο της καλής θέλησης της γυναίκας σου. 
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
233
Πόντοι
86
Μα αυτό ακριβώς είναι το μήνυμα των MGTOW. Αν δεθείς με το συμβόλαιο του γάμου, είσαι έρμαιο της καλής θέλησης της γυναίκας σου.  

Ας το μετονομασετε τοτε "ΜΗΝ ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΤΕ ΚΑΡΙΟΛΕΣ" να το καταλαβαινει ο κοσμος αν και ειναι αυτονοητο, δεν χρειαζεται να δημιουργησεις κινημα
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.791
Like
747
Πόντοι
96
ειναι και οι ινσελς μαζι μας

ο καπιταλισμος ειναι ο λογος που καταπιεζεται ο συγχρονος ανδρας
 
OP
OP
urlauber

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Άντε άλλη μια φορά. Έστω ότι ένας φαινομενικά έντιμος άνθρωπος σου λέει να δημιουργήσετε μαζί μια εταιρεία. Αποφασίζεις ότι σου φαίνεται ότι θα είναι καλός συνεργάτης και διαβάζεις τους όρους της συνεργασίας. Στους όρους αυτούς περιγράφονται ρητά ότι 1. δεν έχει καμία σημασία το αρχικό κεφάλαιο που θα βάλει ο κάθε εταίρος ή πόσες ώρες θα εργάζεται στην εταιρεία, αλλά αν η εταιρεία διαλυθεί ο άλλος εταίρος θα πάρει το 50% όλων των περιουσιακών στοιχείων που δημιούργησε η εταιρεία 2. Ο άλλος εταίρος μπορεί οποιαδήποτε στιγμή να ζητήσει διάλυση της εταιρείας, χωρίς να πρέπει να ισχυριστεί κάποιο σοβαρό λόγο (διαζύγιο λόγω ασυμφωνίας χαρακτήρων). 3. Κατά 99% ο άλλος εταίρος μπορεί να πάρει μαζί του τους υπαλλήλους της εταιρείας που προσλάβατε μαζί (παιδιά) 4. Αν άλλος εταίρος είναι άνεργος εσύ θα είσαι υποχρεωμένος για ένα χρόνο να του πληρώνεις μισθό. 5. Ακόμα κι αν εργάζεται με μισθό ίσο με το δικό σου, θα πρέπει να πληρώνεις τους μισθούς των υπαλλήλων ίσως για 20 χρόνια. Γνωρίζεις ότι το 50% των εταιρειών αυτού του τύπου διαλύονται. Εγώ, αν είχα ενημερωθεί γι όλα αυτά, δεν θα προχωρούσα. Και προσπαθώ να ενημερώσω όποιους θέλουν πληροφορίες, γιατί εγώ είχα άγνοια. Εσύ, θα προχωρούσεις στη σύσταση της εταιρείας αυτής;
Κι όσο για αυτό που γράφεις ότι οι γυναίκες ήταν απλά σκεύη ηδονής, αυτό δείχνει τη μουνοδουλία. Καμία γυναίκα ποτέ δεν μπόρεσε να επιβιώσει μόνη της χωρίς να την προστατεύουν άντρες συγγενείς ή δομές που έφτιαξαν οι άντρες (στρατός, αστυνομία, πυροσβεστική κλπ).
Τσαμπα κουραζεσαι φιλε με τυπους που εχουν αποκτησει θυληκο τροπο σκεψης. Εχουν δεχτει την αποχαυνωση (οπως κ εμεις παλιοτερα) με την διαφορα οτι εμεις την πατησαμε κ κρουουμε καμπανες για τους υπολοιπους.

Αυτος που πολεμαει ,ειμαστε εμεις γιατι παμε εναντια στο συστημα κ δεν καθομαστε μοιρολατρικα να απολαυσουμε ξανα εναν ψυχολογικοοικονομικοηθικο βιασμο.

Το επιχειρημα με την εταιρεια το χρησιμοποιω κ εγω σε συζητησεις με λογικες (5%) γυναικες. Δεν παιρνω ποτε απαντηση.

ΟΠΟΙΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΘΕΩΡΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΕΤΑΙΡΙΚΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΤΟΤΕ ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ ΔΙΑΤΙΘΕΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. Βαζω εγω το 60% του αρχικου κεφαλαιου κ βαζεις το 40% . Συμφερον για σενα!!!!!!
περιμενω απαντηση εδω ή στο πμ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom