Νέα

Κόντρα και αδιαφορία απέναντι στο μισογυνισμό και την αγαμία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα urlauber
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 132K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.273
Like
599
Πόντοι
246

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Εγώ μπορώ να πάρω χαμπάρι πως μπορεί ένας άντρας να φορτώσει μια γυναίκα στο ξύλο γιατί έχει την σωματική υπεροχή. Αλλά πως γίνεται μια γυναίκα να δέρνει τον άντρα της? τι φάση πόσο αμέτοχος πρέπει να είναι κανείς?

Θέλω να πω η γυναίκα είναι ανιπεράσπιστη αν αποφασίσεις να την μπαουλιάσεις..ένας άντρας μπορεί εύκολα να αμυνθεί εκτώς αν τον κυνηγάει με το κουζινομάχαιρο..
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
Χωρις παρεξηγηση, αλλα εισαι εκτος τοπου και χρονου. 1 στις 1000? Εκτος πραγματικοτητας....
Το 90% ειναι κατεστραμμενες, σε μεγαλυτερο ή μικροτερο βαθμο...

Γιατί να παρεξηγηθώ? Λες ότι 9 στις 10 γυναίκες είναι καμμένες. Και έγω σου λέω ότι αυτό που έπαθε ο Μπαρούχος είναι 1 στις 1000. Προσωπικά, από τους ανθρώπους που έχω γνωρίσει, που θα είναι γύρω στους 100-200, πρώτη φορά ακούω αυτό που λέει ο Μπαρούχος. Σε όσους χωρισμούς (με παιδιά) έχω λάβει γνώση των πραγμάτων, αυτό που έχω δει είναι μία διατροφή λογική και ένας λογικός χωρισμός που ναι μεν πονάει αλλά είναι ΟΚ.

Είναι το κλασσικό όπως με τις ασθένειες σε νοσοκομεία. Γύρω-γύρω από τα νοσοκομεία, υπάρχουν πιο πολλοί άρρωστοι από ότι στον γενικό πληθυσμό και έχει κανείς την εντύπωση ότι υπάρχουν πιο πολλοί άρρωστοι στον κόσμο.

Π
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Δες στατιστικές ρε φίλε. Μην το παίζεις ξερόλας

Οι στατιστικες αυτες ( τις οποιες επικαλεισαι μεν αλλα δεν καταδυκνυεις για να τις δουμε και εμεις), σε οτι και αν αναφερονται, επ ουδενι δε μπορουν να προκαθορισουν οτι " ο αντρας ειναι δεδομενο (!) οτι θα βιαιοπραγησει", πολυ δε περισσοτερο τα αλλοπροσαλλα συμπερασματα οτι ειναι στη φυση (!!!) το ανδρα να βιαιοπραγει, ενω τις φορες που η γυναικα θα βιαιοπραγησει εχει " καποιους ιδιαιτερους λογους" (!!!!) για να το κανει".
Το τελευταιο που θα ηθελα θα ηταν να το παιξω ξερολας οποτε η υποδειξη σου ακυρη. Δε θελω τιποτα αλλο απο το να καταδειξω τις εντελως αστηρικτες αντιφασεις και ασυναρτησιες που γραφεις ( που και αυτο νομιζω περιττο ειναι , καθως ειναι και προφανες ).
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
Οι στατιστικες αυτες ( τις οποιες επικαλεισαι μεν αλλα δεν καταδυκνυεις για να τις δουμε και εμεις), σε οτι και αν αναφερονται, επ ουδενι δε μπορουν να προκαθορισουν οτι " ο αντρας ειναι δεδομενο (!) οτι θα βιαιοπραγησει", πολυ δε περισσοτερο τα αλλοπροσαλλα συμπερασματα οτι ειναι στη φυση (!!!) το ανδρα να βιαιοπραγει, ενω τις φορες που η γυναικα θα βιαιοπραγησει εχει " καποιους ιδιαιτερους λογους" (!!!!) για να το κανει".
Το τελευταιο που θα ηθελα θα ηταν να το παιξω ξερολας οποτε η υποδειξη σου ακυρη. Δε θελω τιποτα αλλο απο το να καταδειξω τις εντελως αστηρικτες αντιφασεις και ασυναρτησιες που γραφεις ( που και αυτο νομιζω περιττο ειναι , καθως ειναι και προφανες ).

Φίλτατε μη μου πεις ότι δεν μπορείς να ψάξεις να βρεις international crime statistics στο google. Δε σου λέω να πας σε κάποια ειδική σελίδα.

Α ναι, και μάθε να διαβάζεις.

Π
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Εγώ πάντος ρε παιδιά δεν ξέρω κανέναν που να τον κακοποιεί η γυναίκα του, εσείς που τις γνωρίζετε αυτές τις σατανικές τύπησες?

Μήπως να έκανες μια έρευνα στο διαδίκτυο πριν γράψεις αυτό που έγραψες; εγώ δεν γνωρίζω κανένα μπράβο, εκβιαστή ή δολοφόνο. Δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν. ..............  Mέσα από μία ευρωπαϊκή μελέτη, της οργάνωσης Domestic Violence in Europe, η οποία έγινε σε Ελλάδα, Βρετανία, Βέλγιο, Ουγγαρία, Σουηδία, Πορτογαλία, Γερμανία και Ισπανία, βλέπουμε ότι οι Έλληνες άνδρες πέφτουν θύματα ψυχολογικής βίας σε ποσοστό 72%, ενώ έχουν υποστεί σωματική βία σε ποσοστό 31,7%...................
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Μήπως να έκανες μια έρευνα στο διαδίκτυο πριν γράψεις αυτό που έγραψες; εγώ δεν γνωρίζω κανένα μπράβο, εκβιαστή ή δολοφόνο. Δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν. ..............  Mέσα από μία ευρωπαϊκή μελέτη, της οργάνωσης Domestic Violence in Europe, η οποία έγινε σε Ελλάδα, Βρετανία, Βέλγιο, Ουγγαρία, Σουηδία, Πορτογαλία, Γερμανία και Ισπανία, βλέπουμε ότι οι Έλληνες άνδρες πέφτουν θύματα ψυχολογικής βίας σε ποσοστό 72%, ενώ έχουν υποστεί σωματική βία σε ποσοστό 31,7%...................
Α ναι για θύμα ψυχολογικής βίας δεν έχω καμία αμφιβολία ότι παίζει. Θύματα ψυχολογικής βίας πέφτουμε όλοι από το σχολείο ακόμα. Γενικά...άντρες - γυναίκες καταφεύγουμε στην ψυχολογική βία για να πετύχουμε αυτά που θέλουμε.

Τώρα αν οι 30 στους 100 τις τρώνε συστηματικά από τις γυναίκες τους τι να πω...ζω σε έναν άλλο κόσμο.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Α ναι για θύμα ψυχολογικής βίας δεν έχω καμία αμφιβολία ότι παίζει. Θύματα ψυχολογικής βίας πέφτουμε όλοι από το σχολείο ακόμα. Γενικά...άντρες - γυναίκες καταφεύγουμε στην ψυχολογική βία για να πετύχουμε αυτά που θέλουμε.

Τώρα αν οι 30 στους 100 τις τρώνε συστηματικά από τις γυναίκες τους τι να πω...ζω σε έναν άλλο κόσμο.

Ναι. Ζεις σε άλλο κόσμο. Γιατί ελάχιστοι έχουν συνειδητοποιήσει ότι στη σημερινή Κοινωνία μια γυναίκα μπορεί να σε ξεφτιλίσει μπροστά στον κόσμο, να πει στο γιο σου ότι ο πατέρας του είναι μαλάκας, κι αν εσύ χάσεις την ψυχραιμία σου και της τραβήξεις ένα χαστούκι θα βρεθείς στο κρατητήριο. Ότι και να συμβεί, κάποιος άντρας θα φταίει και η γυναίκα σίγουρα είναι το θύμα
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Ειδα παλι τη γνωστη μου που ειχα παει και στο γαμο της που με ειχε καλεσει. Ηταν με τη μικρη της κορη. Φαινοταν πανευτυχης. Εχει οτι επιθυμουσε. Δουλεια, σπιτι, παιδι, οικονομικη σιγουρια και εναν αντρα διπλα της. Μονο που δεν ειναι ο συζυγος της. Τα νεα κυκλοφορησαν γρηγορα. Η συγκεκριμενη γνωρισε καποιον αλλον αντρα μεσω της δουλειας της και χωρισε τον συζυγο της για τον οποιον ολοι εχουν να πουν τα καλυτερα λογια. Ειχαν γνωριστει οταν εκεινη δουλευε σε μια δουλεια που της απεφερε ελαχιστα χρηματα, στηριχτηκε πανω του, κυκλοφορουσαν ως το ιδανικο ζευγαρι, ωσπου ηρθε και ο γαμος που τοσο ονειρευοταν εκεινη, ηρθε και το παιδι. Και σε λιγοτερα απο 3-4 χρονια, γνωριζει αλλον μεσω της δουλειας της, τον παραταει και φτιαχνει τη ζωη της εχοντας το παιδι διπλα της. Τον συζυγο της εχω να τον δω απο το γαμο. Δε θα ηθελα να τον δω. Πιστευω καθαρα οτι τον χρησιμοποιησε.
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
Ναι. Ζεις σε άλλο κόσμο. Γιατί ελάχιστοι έχουν συνειδητοποιήσει ότι στη σημερινή Κοινωνία μια γυναίκα μπορεί να σε ξεφτιλίσει μπροστά στον κόσμο, να πει στο γιο σου ότι ο πατέρας του είναι μαλάκας, κι αν εσύ χάσεις την ψυχραιμία σου και της τραβήξεις ένα χαστούκι θα βρεθείς στο κρατητήριο. Ότι και να συμβεί, κάποιος άντρας θα φταίει και η γυναίκα σίγουρα είναι το θύμα

Ένα χαστούκι δε βλάπτει. Τα μπουκέτα βλάπτουν
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
Ειδα παλι τη γνωστη μου που ειχα παει και στο γαμο της που με ειχε καλεσει. Ηταν με τη μικρη της κορη. Φαινοταν πανευτυχης. Εχει οτι επιθυμουσε. Δουλεια, σπιτι, παιδι, οικονομικη σιγουρια και εναν αντρα διπλα της. Μονο που δεν ειναι ο συζυγος της. Τα νεα κυκλοφορησαν γρηγορα. Η συγκεκριμενη γνωρισε καποιον αλλον αντρα μεσω της δουλειας της και χωρισε τον συζυγο της για τον οποιον ολοι εχουν να πουν τα καλυτερα λογια. Ειχαν γνωριστει οταν εκεινη δουλευε σε μια δουλεια που της απεφερε ελαχιστα χρηματα, στηριχτηκε πανω του, κυκλοφορουσαν ως το ιδανικο ζευγαρι, ωσπου ηρθε και ο γαμος που τοσο ονειρευοταν εκεινη, ηρθε και το παιδι. Και σε λιγοτερα απο 3-4 χρονια, γνωριζει αλλον μεσω της δουλειας της, τον παραταει και φτιαχνει τη ζωη της εχοντας το παιδι διπλα της. Τον συζυγο της εχω να τον δω απο το γαμο. Δε θα ηθελα να τον δω. Πιστευω καθαρα οτι τον χρησιμοποιησε.

ΟΚ βγάζεις συμπεράσματα χωρίς πολλά στοιχεία.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
ΟΚ βγάζεις συμπεράσματα χωρίς πολλά στοιχεία.
Δεν ημουν και μεσα στο σπιτι τους να ξερω τι γινοταν. Αν εννοεις αυτο, εχεις δικιο. Ξερω ομως τα γεγονοτα που δεν  αμφισβητουνται. Πολυχρονη γνωριμια, εκεινη εργαζομενη μερικης απασχολησης με ελαχιστες αποδοχες, απο φτωχη οικογενεια, απλη, με ονειρο σε μικρη ηλικια το γαμο και το παιδι, εκεινος την υπεραγαπουσε. Ολοι ειχαν να πουν τα καλυτερα.  Παω στο γαμο τους καλεσμενος και σε 4 χρονια μαθαινω οτι εκεινη εχει βρει καλυτερη δουλεια, γνωριζει εκει καποιον αλλον, χωριζει το συζυγο λογω ερωτα με τον καινουριο και κυκλοφορει με τη μικρη κορη απο το χερι πανευτυχης. Δικη της επιλογη, δικες της και οι πρωτοβουλιες. Ο πρωην συζυγος αλλιως τα περιμενε, αλλιως του ηρθαν. Χωρις να μπορει να κανει και τιποτα.
 

Επισκέπτης
Ναι. Ζεις σε άλλο κόσμο. Γιατί ελάχιστοι έχουν συνειδητοποιήσει ότι στη σημερινή Κοινωνία μια γυναίκα μπορεί να σε ξεφτιλίσει μπροστά στον κόσμο, να πει στο γιο σου ότι ο πατέρας του είναι μαλάκας, κι αν εσύ χάσεις την ψυχραιμία σου και της τραβήξεις ένα χαστούκι θα βρεθείς στο κρατητήριο. Ότι και να συμβεί, κάποιος άντρας θα φταίει και η γυναίκα σίγουρα είναι το θύμα

Να κανό μία εροτιση φίλε μου.αφου είναι έτσι οπος τα λες γιατί οι νταβατχιδες έχουμε ακούσει ότι κοπανανε τα κορίτσια και δεν βρίσκουν μπελά ποτέ;
θες να σου εγώ τι φταίει;ότι απλά εμείς εδώ είμαστε καλομαθιμενοι.αν τσακοθις με ελλινα θα κοιτάξει να αποφύγει τον καυγά όσο πάει.μονο και μόνο γιατί έχει ζωή.αν δεν έχει ζωή θα σου γαμησει ότι έχεις και δεν έχεις.οι αλλοδαποί είναι μαθιμενοι αλλιος.εψουν δεν έχουν ζωή τσακώνονται.
όσον αφορά τις γινεκες θες να μας πεις ότι ένας αλλοδαπός αν σαπισει μία θα υποστεί συνέπειες;εγώ σου λέω όχι τουλαψιστον τις περισσότερες φορές.
 

Επισκέπτης
Εγο είχα γιαουρτωσει μία εκτός ότι την πέρασα γενεές δεκατέσσερις και δεν μου έκαναν τίποτα.που λες να οφείλεται αυτό κιριε μποκολε;
 

Επισκέπτης
Απαντισεις μιδέν.ολο λόγια κι άγιος ο θεός.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Ειδα παλι τη γνωστη μου που ειχα παει και στο γαμο της που με ειχε καλεσει. Ηταν με τη μικρη της κορη. Φαινοταν πανευτυχης. Εχει οτι επιθυμουσε. Δουλεια, σπιτι, παιδι, οικονομικη σιγουρια και εναν αντρα διπλα της. Μονο που δεν ειναι ο συζυγος της. Τα νεα κυκλοφορησαν γρηγορα. Η συγκεκριμενη γνωρισε καποιον αλλον αντρα μεσω της δουλειας της και χωρισε τον συζυγο της για τον οποιον ολοι εχουν να πουν τα καλυτερα λογια. Ειχαν γνωριστει οταν εκεινη δουλευε σε μια δουλεια που της απεφερε ελαχιστα χρηματα, στηριχτηκε πανω του, κυκλοφορουσαν ως το ιδανικο ζευγαρι, ωσπου ηρθε και ο γαμος που τοσο ονειρευοταν εκεινη, ηρθε και το παιδι. Και σε λιγοτερα απο 3-4 χρονια, γνωριζει αλλον μεσω της δουλειας της, τον παραταει και φτιαχνει τη ζωη της εχοντας το παιδι διπλα της. Τον συζυγο της εχω να τον δω απο το γαμο. Δε θα ηθελα να τον δω. Πιστευω καθαρα οτι τον χρησιμοποιησε.

Καμία έκπληξη. Αυτό είναι το φαινόμενο της υπεργαμίας. Αν η Μαϊμού μπορεί να πιαστεί από ψηλότερο κλαδί, θα το κάνει
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Φίλτατε μη μου πεις ότι δεν μπορείς να ψάξεις να βρεις international crime statistics στο google. Δε σου λέω να πας σε κάποια ειδική σελίδα.
Α ναι, και μάθε να διαβάζεις.
Π

Δάσκαλε που δίδασκες και νόμον δεν εκράτεις. Όπως πρότεινες, έψαξα στο διαδίκτυο για το πόσο είναι στη φύση των ανδρών να βιαιοπραγούν. Και είδα ότι η Γερουσιαστής Anne Cools σε ομιλία της επεσήμανε ότι,σύμφωνα με την έρευνά της, πίσω από κάθε άνδρα που βιαιοπραγεί υπάρχει μια μάνα που τον κακοποιούσε.  Αν ήταν άντρας την είχε βάψει. Όλες οι Φεμιναζί θα τον χαρακτήριζαν Ρατσιστή και Σεξιστή. 'Ελα όμως που ήταν γυναίκα και μαύρη. Δεν μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν αυτή την καραμέλα.
Cools was a member of the opposition in the Senate from 1984, when the Progressive Conservative Party returned to power after in legislative elections that year, until 1993, when a new Liberal government was installed with party leader Jean Chrétien as prime minister. In March of 1995, she delivered a speech on International Women’s Day in which she reflected upon the causes of violence against women and children in society, and stated that “Behind every abusing husband is an abusing mother,” according to Globe and Mail columnist Margaret Wente.
πηγή

 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Ένα χαστούκι δε βλάπτει. Τα μπουκέτα βλάπτουν

Ξανά παραβλέπεις το γεγονός ότι αν μια γυναίκα ΥΠΟΥΛΑ σε σπρώξει έξω από τα όριά σου και την χτυπήσεις ΕΣΥ θα έχει μπλεξίματα με το νόμο, κι όχι αυτή
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Εγώ πάντος ρε παιδιά δεν ξέρω κανέναν που να τον κακοποιεί η γυναίκα του, εσείς που τις γνωρίζετε αυτές τις σατανικές τύπησες?
Εγω γνωριζω τύπε, ειναι και πελατης μου κιολας. Μιλαμε για απιστευτο ξυλο, νυχιες, χαστουκια, τις προαλλες τον κυνηγουσε με ενα μαχαιρι και τον κλειδωσε ολο το βραδυ στο μπαλκονι και ψοφησε στο κρυο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom