Νέα

Κωλόμπαρα Θεσσαλονίκης

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (1 μέλη και 3 επισκέπτες)

Golemis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.774
Κριτικές
9
Like
1.784
Πόντοι
216
Δεν ξέρω που τα ακούς αυτά τα στιχάκια,αλλά το Πολύκαστρο είναι στο Κιλκίς .
Επίσης λες μαλακίες γιατί τόσα χρόνια εκεί τα κωλομπαρα συντηρούνται από τους τοπικούς καυλιαρηδες αργά το βράδυ και όχι από εσένα που έβγαινες εξοδουχος μέχρι τις 23:00 και νόμιζες ότι φέρνεις χαλασμό στο μαγαζί .μετά ήταν το καλό ,μέχρι εκείνη την ώρα κάνανε σεφτε από κάτι βλάκες που ήτανε φαντάροι.
Το ξερω οτι ειναι στο Κιλκις εκει υπηρετησα. ΠΣΚ ειχε 24ωρες μονο για Θεσσαλονικη οποτε χαλαγαμε τα λεφτα στα μπουγατσοξενοδοχεια. Ποσα χιλιομετρα ειναι το Πολυκαστρο και γιατι οι ταριφες ειχανε αλλοι ταριφα για Αθηναιους και αλλη για Κιλκισομαλακες? Ασε που η Κιλκισιοι Πολυκαστριωτες αμα τους ρωταγες απο που εισαι? Λεγανε απο Θεσσαλονικη. Το Πολυκαστρο ανηκει στο Νομο Κιλκις η μοναδα εχει εδρα Θεσσαλονικη αρχηγε. Και δε μιλαω γιοα πολυ πισω. Πως να ξεχασω το σουβλατζη που του λεγαμε 2 χωρις τζατζικι και ελεγε στον πιτσιρικα σερβιτορο "Χα χα χα ακους ρε σαντουιτς θελουνε ρε (σουβλακι=σαντουιτς) καλαμακι για πορτοκαλαδα=προυφαν (που ρουφαν) τυροπιτα=μπουγατσα με τυρι κρεατοπιτα=μπουγατσα με κιμα στο λεωφορειο=ανοιξε με απο πισω (βεβαιως αρχηγε μου να σε ανοιξουμε να μην εχεις και δυσκοιλιοτητα) κλπ.

Ποτε θα σας φυγει το κομπλεξ κατωτερωτητας με την Αθηνα ποτε?
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.258
Κριτικές
11
Like
18.534
Πόντοι
3.796
Το ξερω οτι ειναι στο Κιλκις εκει υπηρετησα. ΠΣΚ ειχε 24ωρες μονο για Θεσσαλονικη οποτε χαλαγαμε τα λεφτα στα μπουγατσοξενοδοχεια. Ποσα χιλιομετρα ειναι το Πολυκαστρο και γιατι οι ταριφες ειχανε αλλοι ταριφα για Αθηναιους και αλλη για Κιλκισομαλακες? Ασε που η Κιλκισιοι Πολυκαστριωτες αμα τους ρωταγες απο που εισαι? Λεγανε απο Θεσσαλονικη. Το Πολυκαστρο ανηκει στο Νομο Κιλκις η μοναδα εχει εδρα Θεσσαλονικη αρχηγε. Και δε μιλαω γιοα πολυ πισω. Πως να ξεχασω το σουβλατζη που του λεγαμε 2 χωρις τζατζικι και ελεγε στον πιτσιρικα σερβιτορο "Χα χα χα ακους ρε σαντουιτς θελουνε ρε (σουβλακι=σαντουιτς) καλαμακι για πορτοκαλαδα=προυφαν (που ρουφαν) τυροπιτα=μπουγατσα με τυρι κρεατοπιτα=μπουγατσα με κιμα στο λεωφορειο=ανοιξε με απο πισω (βεβαιως αρχηγε μου να σε ανοιξουμε να μην εχεις και δυσκοιλιοτητα) κλπ.

Ποτε θα σας φυγει το κομπλεξ κατωτερωτητας με την Αθηνα ποτε?
Κανένας δεν έχει κόμπλεξ ,μόνοι σας νιώθετε έτσι .
Απλά χαμήλωσε λίγο το καλάμι για εδώ δεν είσαι ούτε κάποιος ,ούτε κάτι ανώτερο όπως πιστεύεις επειδή είσαι από την πρωτεύουσα.
Γελάνε μαζί σας απλά γιατί έρχεστε με τουπε .
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.258
Κριτικές
11
Like
18.534
Πόντοι
3.796
Α και όταν λέω καλάμι εννοώ ψαρέματος,ούτε σουβλακι ,ούτε για καφέ .
 

Golemis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.774
Κριτικές
9
Like
1.784
Πόντοι
216
Κανένας δεν έχει κόμπλεξ ,μόνοι σας νιώθετε έτσι .
Απλά χαμήλωσε λίγο το καλάμι για εδώ δεν είσαι ούτε κάποιος ,ούτε κάτι ανώτερο όπως πιστεύεις επειδή είσαι από την πρωτεύουσα.
Γελάνε μαζί σας απλά γιατί έρχεστε με τουπε .
Κοιτα εσυ εισαι διαφορετικη περπιτωση ισως. Οσους εχω γνωρισει απο Θεσσαλονικη μηδενος εξαιρουμενου κομπλεξ με την Αθηνα. Και εγω δεν τους γουσταρω τους Αθηναιους (ειμαι γεννημα-θρεμμα Πειραιωτης απο τα Καμινια) καί μισω την Αθηνα ρε κιμπαρη (μου λετε εκει στην Επανωμη). Πολυ κομπλεξ Αρχηγε μου και με τον Πειραια γιατι τετοιο μενος? Πειραζει κανεις τους Σαλονικιους στνο Πειραια? Αρχηγους σας εχουμε
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.258
Κριτικές
11
Like
18.534
Πόντοι
3.796
Κοιτα εσυ εισαι διαφορετικη περπιτωση ισως. Οσους εχω γνωρισει απο Θεσσαλονικη μηδενος εξαιρουμενου κομπλεξ με την Αθηνα. Και εγω δεν τους γουσταρω τους Αθηναιους (ειμαι γεννημα-θρεμμα Πειραιωτης απο τα Καμινια) καί μισω την Αθηνα ρε κιμπαρη (μου λετε εκει στην Επανωμη). Πολυ κομπλεξ Αρχηγε μου και με τον Πειραια γιατι τετοιο μενος? Πειραζει κανεις τους Σαλονικιους στνο Πειραια? Αρχηγους σας εχουμε
Καλύτερα να λες ότι είσαι Αθηναίος παρά να λες Πειραιά στην Θεσσαλονίκη,είναι σαν να τους βρίζεις .
Απορώ πως σε σερβίρουν κιόλας
 

Golemis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.774
Κριτικές
9
Like
1.784
Πόντοι
216
Καλύτερα να λες ότι είσαι Αθηναίος παρά να λες Πειραιά στην Θεσσαλονίκη,είναι σαν να τους βρίζεις .
Απορώ πως σε σερβίρουν κιόλας
Γιατι Αρχηγε μου τι σας εχει κανει ο Πειραιας? Ακομα τον Κουδα θυμαστε? Για αυτο σας λεμε κομπλεξικους. Κολλημενοι σαν τον Παναγιωτη Κολλημενο στην Ανιτα Πανια
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.258
Κριτικές
11
Like
18.534
Πόντοι
3.796
Γιατι Αρχηγε μου τι σας εχει κανει ο Πειραιας? Ακομα τον Κουδα θυμαστε? Για αυτο σας λεμε κομπλεξικους. Κολλημενοι σαν τον Παναγιωτη Κολλημενο στην Ανιτα Πανια
Σας έχουν ιδιαίτερη συμπάθεια εδώ οι παοκτσηδες.
Καλύτερα να βγαίνεις προς Χαριλάου που είναι και δικοί σας ,εκεί θα σε κερνάνε κιόλας .
 

Golemis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.774
Κριτικές
9
Like
1.784
Πόντοι
216
Σας έχουν ιδιαίτερη συμπάθεια εδώ οι παοκτσηδες.
Καλύτερα να βγαίνεις προς Χαριλάου που είναι και δικοί σας ,εκεί θα σε κερνάνε κιόλας .
Τι δουκεια εχω εγω με τα σκουληκια (οπως τους λενε οι Μπαοκες) τους Αρειανους? Εγω ημουνα Ολυμπιακος και εχω παιξει και στο εφηβικο του Ολυμπιακου? Αλλα γιατι το πας στο οπαδικο? Σε κοινωνικο επιπεδο τοσο μενος για τον Πειραια?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Σε ποιο μαγαζί σε αρμεξαν και σε είπαν και χαβουτζη θα μας πεις ;
Γράφεις γράφεις για την Θεσσαλονίκη αλλά καμία εμπειρία από κωλομπαρο δεν μας είπες .
Οχι χαβουζη γκαρνταση και κιμπαρη χαμουτζη θελεις να πεις
 

iosiff

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2023
Μηνύματα
205
Like
350
Πόντοι
21
Σας έχουν ιδιαίτερη συμπάθεια εδώ οι παοκτσηδες.
Καλύτερα να βγαίνεις προς Χαριλάου που είναι και δικοί σας ,εκεί θα σε κερνάνε κιόλας .
Αλλαξαν αμα ξερεις τα κολπα τωρα.....Ο Βαγγελας εγινε κολλητος με τον Ρωσο....
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.258
Κριτικές
11
Like
18.534
Πόντοι
3.796
Τι δουκεια εχω εγω με τα σκουληκια (οπως τους λενε οι Μπαοκες) τους Αρειανους? Εγω ημουνα Ολυμπιακος και εχω παιξει και στο εφηβικο του Ολυμπιακου? Αλλα γιατι το πας στο οπαδικο? Σε κοινωνικο επιπεδο τοσο μενος για τον Πειραια?
Σε κοινωνικό δεν έχω τίποτα μαζί σας ,απλά έχει ωραία μουνια που δεν μας κάθονται.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αλλαξαν αμα ξερεις τα κολπα τωρα.....Ο Βαγγελας εγινε κολλητος με τον Ρωσο....
Ο Βαγγέλας έκανε γενικό τουμπεκί γιατί τον στρίμωξαν από παντού και τώρα το παίζει ήθος.
 

Golemis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.774
Κριτικές
9
Like
1.784
Πόντοι
216
Σε κοινωνικό δεν έχω τίποτα μαζί σας ,απλά έχει ωραία μουνια που δεν μας κάθονται.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ο Βαγγέλας έκανε γενικό τουμπεκί γιατί τον στρίμωξαν από παντού και τώρα το παίζει ήθος.
Ισα Ισα Αρχηγε μου που κανουνε σαν τρελλες για Σαλονικιους
 

unknown80

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2024
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Πόσο πίνεις; άμα πίνεις πολύ πάνε καλές θα είναι.
Τοσο χαλια ρε φιλε;;
Γιατι ολο κατι μικρές ανεβάζουν
Στύλους ανεβαζουν
Και ελεγα να παω μια βολτίτσα εάν παιζει και τιποτα με καμια εκει η κανα πριβε.
Εάν εχει πρόσφατη εμπειρία καποιος αναμένω ενημέρωση.
 

ARIS einai re

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2024
Μηνύματα
637
Like
1.459
Πόντοι
206
Το ξερω οτι ειναι στο Κιλκις εκει υπηρετησα. ΠΣΚ ειχε 24ωρες μονο για Θεσσαλονικη οποτε χαλαγαμε τα λεφτα στα μπουγατσοξενοδοχεια. Ποσα χιλιομετρα ειναι το Πολυκαστρο και γιατι οι ταριφες ειχανε αλλοι ταριφα για Αθηναιους και αλλη για Κιλκισομαλακες? Ασε που η Κιλκισιοι Πολυκαστριωτες αμα τους ρωταγες απο που εισαι? Λεγανε απο Θεσσαλονικη. Το Πολυκαστρο ανηκει στο Νομο Κιλκις η μοναδα εχει εδρα Θεσσαλονικη αρχηγε. Και δε μιλαω γιοα πολυ πισω. Πως να ξεχασω το σουβλατζη που του λεγαμε 2 χωρις τζατζικι και ελεγε στον πιτσιρικα σερβιτορο "Χα χα χα ακους ρε σαντουιτς θελουνε ρε (σουβλακι=σαντουιτς) καλαμακι για πορτοκαλαδα=προυφαν (που ρουφαν) τυροπιτα=μπουγατσα με τυρι κρεατοπιτα=μπουγατσα με κιμα στο λεωφορειο=ανοιξε με απο πισω (βεβαιως αρχηγε μου να σε ανοιξουμε να μην εχεις και δυσκοιλιοτητα) κλπ.

Ποτε θα σας φυγει το κομπλεξ κατωτερωτητας με την Αθηνα ποτε?
Εσείς πότε θα κόψετε τα γαμάγαμε, προχωράγαμε , χτυπάγαμε και ούτω καθεξής. Μην πω για τα "αμέ" . Από ποια γλώσσα είναι αντιδάνειο άραγε το αμέ;
 

ARIS einai re

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2024
Μηνύματα
637
Like
1.459
Πόντοι
206
Το sfina cafe bar τι χαμπάρια ρε παιδιά; Πολλά υποσχόμενο το όνομα και δυνατά καυλιά φαίνεται να δουλεύουν. Επίσης φαίνεται να έχει αρκετούς μνηστήρες. Όλα αυτά από τα social. Ας ν ξέρει κάποιος πληροφορίες ευπρόσδεκτες.
 

gagarin

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.149
Κριτικές
10
Like
6.104
Πόντοι
7.095
Που γίνονται αυτά ;
Άμα είναι να ξανά κατέβουμε Πειραιά
Κι όταν θα ρθουμε Πειραιά...θα σας γ@μησουμε ξανά...ΠΑΟΚ όλε όλε

Το σύνθημα ήταν προφητικό, αλλά εσύ κάθεσαι και αναλύεις ιστορίες με.τον τύπο που μιλάει για Θεσσαλονίκη αναφέροντας την Επανωμή...
 

kritik1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2013
Μηνύματα
917
Κριτικές
33
Like
1.622
Πόντοι
716
Αφήστε τα οπαδικά ρε, καμία ενημέρωση έχει κανείς από κανένα μαγαζί;

Ξαφνικά θέλω απεγνωσμένα να πάω σε κωλομπαρο και έχω μήνες. Έχει πάει κανείς προς captain morgan να μας πει τι γίνεται από ρόστερ;
 

gt13

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2009
Μηνύματα
471
Κριτικές
9
Like
434
Πόντοι
21
Αφήστε τα οπαδικά ρε, καμία ενημέρωση έχει κανείς από κανένα μαγαζί;

Ξαφνικά θέλω απεγνωσμένα να πάω σε κωλομπαρο και έχω μήνες. Έχει πάει κανείς προς captain morgan να μας πει τι γίνεται από ρόστερ;
Έχει το καλύτερο ρόστερ.μονο αυτό αξιζει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom