Νέα

Κάπνα από τά τζάκια......

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα il_capitano
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
εχεις δικιο αλλα ενας στρατηγος δεν κρυωνει!!! ακου 7 τονους πετρελαιο, φερτους εδω να ζεσταθουν 23 οικογενειες

7 τονους ειπε? δε παιζει εκτος και μιλαμε για 1000τμ και παλια κατασκευη.
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Ρε μεγάλε , έτσι μου έχουν πει τα αδέλφια μου , που είναι μηχανικοί!
Ξέρω ότι ΠΟΣΟΤΙΚΑ 1000LT πετρέλαιο και γκάζι
είναι ίδια ποσότητα, αλλά στην θέρμανη κρατάνε περισσότερο.

Τι σε ξενίζει ;;;;;

ΩΣ ΚΑΥΣΙΜΟ ΣΕ ΙΧ , το δικό μου audi με βενζίνη
με ένα ίδιο audi με diesel

με 50 lt κάνουν τα ίδια χλμ ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Μεγάλε δε ξέρω τι λένε τα αδέρφια σου αλλά εσύ υπολόγιζε χοντρικά ότι για να έχεις την ίδια θερμική απόδοση με 1000 λίτρα πετρελαίου θα χρειαστείς περίπου 1600 λίτρα γκάζι.
Για περισσότερα ρώτησε κανένα μηχανικό.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Ρε μεγάλε , έτσι μου έχουν πει τα αδέλφια μου , που είναι μηχανικοί!
Ξέρω ότι ΠΟΣΟΤΙΚΑ 1000LT πετρέλαιο και γκάζι
είναι ίδια ποσότητα, αλλά στην θέρμανη κρατάνε περισσότερο.

Τι σε ξενίζει ;;;;;

ΩΣ ΚΑΥΣΙΜΟ ΣΕ ΙΧ , το δικό μου audi με βενζίνη
με ένα ίδιο audi με diesel

με 50 lt κάνουν τα ίδια χλμ ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Πήρες audi σε μινιατούρα??? ποσο σου στοιχισε?????
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Μεγάλε δε ξέρω τι λένε τα αδέρφια σου αλλά εσύ υπολόγιζε χοντρικά ότι για να έχεις την ίδια θερμική απόδοση με 1000 λίτρα πετρελαίου θα χρειαστείς περίπου 1600 λίτρα γκάζι.
Για περισσότερα ρώτησε κανένα μηχανικό.

Μην του απαντας καθολου πεταγεται σε ολα τα θεματα σαν το βλακα
να κανει τον εξυπνο... θελει πολυ ξυλο ο τυπος να στρωσει.
 

magkos

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.469
Κριτικές
2
Like
201
Πόντοι
16
πλακα πλακα στο χτημα εχει κατι πουρναρια που εγιναν δεντρα αλλα   δεν κοβονται τα ατιμα .Μια αλυσιδα θελεις να κοψεις ενα !!!!!! τσιλιαδοροι ζητουνται!!
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.700
Κριτικές
90
Like
36.258
Πόντοι
25.467
Ρε μεγάλε , έτσι μου έχουν πει τα αδέλφια μου , που είναι μηχανικοί!
Ξέρω ότι ΠΟΣΟΤΙΚΑ 1000LT πετρέλαιο και γκάζι
είναι ίδια ποσότητα, αλλά στην θέρμανη κρατάνε περισσότερο.

Τι σε ξενίζει ;;;;;

ΩΣ ΚΑΥΣΙΜΟ ΣΕ ΙΧ , το δικό μου audi με βενζίνη
με ένα ίδιο audi με diesel

με 50 lt κάνουν τα ίδια χλμ ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


Όχι. Γιατί το "έργο*" που παράγει το κάθε καύσιμο είναι διαφορετικό.

Τύπος καυσίμου                                MJ/L
Βενζίνη                                            32,0
Diesel                                              38,6
LPG (60% προπάνιο + 40% βουτάνιο)      26,8

* Στο διεθνές σύστημα μονάδων (S.I.), η δύναμη μετριέται σε Ν (Newton) και η μετατόπιση σε μέτρα (m), οπότε το έργο μετριέται σε N.m. Η μονάδα αυτή ονομάζεται Joule (Τζάουλ) ή συντετμημένα J προς τιμή του Άγγλου φυσικού Τζέιμς Πρέσκοτ Τζάουλ (J=Joule). (Φυσική Β΄ Γυμνασίου)
 

democrat

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
11
Like
10
Πόντοι
2.007
οσα χανει το κρατος απο την μειωση της καταναλωσης πετρελαιου θερμανσης τα βγαζει ισως με το παραπανω
απο την παταξη της φοροδιαφυγης στο πετρελαιο κινησης μετα την εξισωση.
 

NooneX

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2012
Μηνύματα
513
Like
0
Πόντοι
6
Πριν από λίγο έφτασε στην Πάτρα ο Γιώργος Παπακωνσταντίνου. Ο πρώην υπουργός έφτασε στο λιμάνι της αχαϊκής πρωτεύουσας από την Ιταλία με τις Μινωϊκές Γραμμές. Πληροφορίες...


του dete αναφέρουν ότι ο πρώην υπουργός εμφανίστηκε φορώντας περούκα, έτσι ώστε να μην τον αναγνωρίσει κανείς ενώ το αυτοκίνητο στο οποίο επεβαινε είχε συμβατικές πινακίδες.


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Το πρόβλημα είναι το κράτος και η φορολογία του ή η ανευθυνότητα του κλασσικού του μαλάκα του Έλληνα?

Ο ίδιος μαλάκας που διπλοπαρκάρει μπροστά στο περίπτερο πάνω σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας γράφοντας στ'αρχίδια του τους πάντες, ο ίδιος μαλάκας που σε μέρα απεργίας των υπαλλήλων καθαριότητας κατεβάζει τα σκουπίδια του στον τιγκαρισμένο κάδο ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ο ίδιος μαλάκας που καίει νοβοπάν/πέλετς-του-κώλου/παντόφλες/γαλότσες και ότι άλλο για να ζεστάνει το μπουρδέλο που αποκαλεί σπίτι του ...

Τόσο απλά ...
 

ταχωνης

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2013
Μηνύματα
29
Like
1
Πόντοι
0
Το πρόβλημα είναι το κράτος και η φορολογία του ή η ανευθυνότητα του κλασσικού του μαλάκα του Έλληνα?

Ο ίδιος μαλάκας που διπλοπαρκάρει μπροστά στο περίπτερο πάνω σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας γράφοντας στ'αρχίδια του τους πάντες, ο ίδιος μαλάκας που σε μέρα απεργίας των υπαλλήλων καθαριότητας κατεβάζει τα σκουπίδια του στον τιγκαρισμένο κάδο ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ο ίδιος μαλάκας που καίει νοβοπάν/πέλετς-του-κώλου/παντόφλες/γαλότσες και ότι άλλο για να ζεστάνει το μπουρδέλο που αποκαλεί σπίτι του ...

Τόσο απλά ...
Σωστος!!
 

lycienr

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Νοε 2011
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
37
Like
1.480
Πόντοι
1.096
Όχι. Γιατί το "έργο*" που παράγει το κάθε καύσιμο είναι διαφορετικό.

Τύπος καυσίμου                                MJ/L
Βενζίνη                                            32,0
Diesel                                              38,6
LPG (60% προπάνιο + 40% βουτάνιο)      26,8

* Στο διεθνές σύστημα μονάδων (S.I.), η δύναμη μετριέται σε Ν (Newton) και η μετατόπιση σε μέτρα (m), οπότε το έργο μετριέται σε N.m. Η μονάδα αυτή ονομάζεται Joule (Τζάουλ) ή συντετμημένα J προς τιμή του Άγγλου φυσικού Τζέιμς Πρέσκοτ Τζάουλ (J=Joule). (Φυσική Β΄ Γυμνασίου)

είσαι άπαιχτος ! Τι μου θύμισες τώρα !!!
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
οι γυναικες του σαιτ να ριχνεται και τα μουνοπανα σας στη φωτια για να ζεσταθειτε...
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.163
Πόντοι
2.606
Το πρόβλημα είναι το κράτος και η φορολογία του ή η ανευθυνότητα του κλασσικού του μαλάκα του Έλληνα?

Ο ίδιος μαλάκας που διπλοπαρκάρει μπροστά στο περίπτερο πάνω σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας γράφοντας στ'αρχίδια του τους πάντες, ο ίδιος μαλάκας που σε μέρα απεργίας των υπαλλήλων καθαριότητας κατεβάζει τα σκουπίδια του στον τιγκαρισμένο κάδο ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ο ίδιος μαλάκας που καίει νοβοπάν/πέλετς-του-κώλου/παντόφλες/γαλότσες και ότι άλλο για να ζεστάνει το μπουρδέλο που αποκαλεί σπίτι του ...

Τόσο απλά ...
- O MAΛΑΚΑΣ που διπλοπαρκαρει ,ο ΜΑΛΑΚΑΣ που παρκαρει σε ραμπες αμεα,Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΤΗΣ ΓΗΣ γενικα,ειναι το ιδιο με αυτον που κρυωνει η οικογενεια του(μωρα- παιδια- γυναικα)????????και προσπαθει να τους ζεστανει με καθε τροπο!!!!!


-τραααααααααααααααβββββββαααααααααααααααα ρε ΓΑΜΗΣΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!
 

Επισκέπτης
Όχι. Γιατί το "έργο*" που παράγει το κάθε καύσιμο είναι διαφορετικό.

Τύπος καυσίμου                                MJ/L
Βενζίνη                                            32,0
Diesel                                              38,6
LPG (60% προπάνιο + 40% βουτάνιο)      26,8

* Στο διεθνές σύστημα μονάδων (S.I.), η δύναμη μετριέται σε Ν (Newton) και η μετατόπιση σε μέτρα (m), οπότε το έργο μετριέται σε N.m. Η μονάδα αυτή ονομάζεται Joule (Τζάουλ) ή συντετμημένα J προς τιμή του Άγγλου φυσικού Τζέιμς Πρέσκοτ Τζάουλ (J=Joule). (Φυσική Β΄ Γυμνασίου)

Η διαφορετική απόδοση των κινητήρων Otto & Diesel σου λέει κάτι ;;;;;

Τέλος πάντων, δεν έχω κέφια για κόντρες με καραγκιόζηδες.
Μένω στο ότι ο αδελφός μου μου έχει
πει ότι στο ίδιο σπίτι που έκαιγε 3500lt πετρέλαιο
την έβγαλε με 2500lt γκάζι.

Από εκεί και πέρα ...

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΦΟΡΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ,
ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ
ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΥΤΕ 1€ ΟΣΟΙ :

1)Έχουν ετήσιο εισόδημα άνω των 25.000€
2)Έχουν ΙΧΕ άνω των 2000cc.
3)Έχουν ακίνητα συνολικής αντικειμενικής αξίας άνω των ... 150.000€ ...

οπότε επανέλχομαι ΣΤΙΣ ΠΑΓΙΕΣ ΑΞΙΕΣ ΜΟΥ:


ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΓΑΜΩ ΤΗ ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ
ΓΑΜΩ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΤΗΣ
ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ
ΓΑΜΩ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥΣ
ΓΑΜΩ ΤΑ ΙΔΑΝΙΚΑ ΤΟΥΣ
ΓΑΜΩ ΤΟΥΣ ΚΑΘΗΔΗΓΗΤΕΣ ΤΟΥΣ
ΣΚΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΤΑΦΟΥΣ ΤΩΝ ΝΕΚΡΩΝ ΤΟΥΣ
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
- O MAΛΑΚΑΣ που διπλοπαρκαρει ,ο ΜΑΛΑΚΑΣ που παρκαρει σε ραμπες αμεα,Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΤΗΣ ΓΗΣ γενικα,ειναι το ιδιο με αυτον που κρυωνει η οικογενεια του(μωρα- παιδια- γυναικα)????????και προσπαθει να τους ζεστανει με καθε τροπο!!!!!


-τραααααααααααααααβββββββαααααααααααααααα ρε ΓΑΜΗΣΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!

φυσικα καθε μαλακια δεν ειναι το ιδιο. αλλα καλλιστα μπορει να ειναι ο ιδιος μαλακας που κανει ολα τα παραπανω. λεμε τωρα...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ωραία και καλά....

συμφωνάμε.... η φορολογία στο πετρέλαιο θέρμανσης πρέπει να μειωθεί και αυτοί που σκεφτήκανε την αύξηση είναι μαλάκες....

καμμιά πρόταση για το πώς δεν θα γίνεται λαθρεμπόριο στο πετρέλαιο έχετε???

ή μόνο κραυγές "Ολα δικά μας όλα τζάμπα" σαν του κοντινούλη...???
 

Επισκέπτης
Το πρόβλημα είναι το κράτος και η φορολογία του ή η ανευθυνότητα του κλασσικού του μαλάκα του Έλληνα?

Ο ίδιος μαλάκας που διπλοπαρκάρει μπροστά στο περίπτερο πάνω σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας γράφοντας στ'αρχίδια του τους πάντες, ο ίδιος μαλάκας που σε μέρα απεργίας των υπαλλήλων καθαριότητας κατεβάζει τα σκουπίδια του στον τιγκαρισμένο κάδο ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ο ίδιος μαλάκας που καίει νοβοπάν/πέλετς-του-κώλου/παντόφλες/γαλότσες και ότι άλλο για να ζεστάνει το μπουρδέλο που αποκαλεί σπίτι του ...

Τόσο απλά ...

Υπάρχει μία αρχή
ΑΝΕΥ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΕΜΒΙΑ ΟΝΤΑ:

Η ΕΠΙΒΙΩΣΗ.


ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ
ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ.


Οι Πολιτικάντηδες , θέλουν ΝΑ ΑΦΑΝΙΣΟΥΝ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥ,
ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ

ΤΑ ΚΑΘΙΚΙΑ ΤΟΥ ΟΑΣΑ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑΝ 8500€/ΜΗΝΑ
(1200€ βασικό μισθό και 72ώρες υπερωρία/24ωρο      )
ΤΑ ΚΑΘΙΚΙΑ ΤΟΥ ΟΛΠ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑΝ 150.000€ ΤΟ ΧΡΟΝΟ

και κάτι άλλα καργιόλια

Π.Χ. ΑΠΛΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΗΣ ΔΟΥ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΠΟΥ ΕΧΤΙΣΑΝ ΜΕ ΤΟ "ΜΙΣΘΟ" ΤΟΥΣ
ΑΠΟ 60 ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ ΣΤΗ ΔΡΟΣΙΑ

ή κάτι επιθεωρητές εργασίας του ΙΚΑ
που εχουν ΣΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 5.000.000€







Σύντομα θα συνειδητοποιήσουν οι μαλάκες που λες
ΟΤΙ ΘΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΡΓΙΟΛΑ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ.

Οι παρατάξεις της ΝΕΑΣ ΑΙΜΑΤΟΧΥΣΙΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ:

1)ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΛΟΥΤΙΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΠΟ ΤΟ 1974
2)ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΑΜΗΣΑΝ ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ (1)

κι όποιος αντέξει.

Εγώ είμαι ... έτοιμος .........
 

Eisenfaust

Ανώτερος
Εγγρ.
11 Απρ 2011
Μηνύματα
1.217
Κριτικές
58
Like
2.597
Πόντοι
7.276
Αυτη η κυβερνηση ειναι κατοχικη, οπως και οι προηγουμενες (Παπαδημος. Γιωργακης). Τα "μετρα" που περνουν ειναι χειροτερα απο τους φορους που επεβαλαν οι Τουρκοι στους χριστιανους κατοικους αυτης της χωρας κατα την τουρκοκρατια. Τους "στοχους" τους δεν τους πιανουν και πιθανον να σκεφτουν και νεους φορους. Δεν φαινεται να τους νοιαζει καθολου αν καποιοι δεν εχουν να φανε, αν κρυωνουν, αν ακινητοποιουν το αμαξι γιατι δεν μπορουν να πληρωσουν τα τελη. Τους ενοιαξε ομως η ατμοσφαιρικη ρυπανση και αρχισαν τις συσκεψεις για το προβλημα. Μεχρι και να μειωσουν το φορο στο πετρελαιο συζητανε. Γιατι οι συνεπειες απο την ατμοσφαιρικη ρυπανση τους αγγιζουν. Αυτο το νεφος το εισπνεουν κι αυτοι. Στ΄αρχιδια τους για την υγεια των πολλων. Την παρτη τους κοιτανε. Οσο το γρηγοροτερο φυγουν τοση λιγοτερη ζημια για το λαο.
Καμιά κυβέρνηση δεν είναι κατοχική. Κατοχή έχουμε όταν χάνουμε τον πόλεμο. Εδώ δεν έχει γίνει κανένας πόλεμος. Απλά από εκεί που βαυκαλιζόμασταν επί χρόνια ότι οι κουτόφραγκοι μας χρωστάνε επειδή τους "δώσαμε τα φώτα του πολιτισμού" , ξαφνικά ξυπνήσαμε και καταλάβαμε ότι όχι μόνο δεν μας χρωστάνε , αλλά εμείς τους χρωστάμε . 360 δις. και ετήσιο έλλειμμα 36 δις. Σε φλώμωσαν με πακέτα Ντελόρ  και επιχορηγήσεις επί δεκετίες για να φτιάξεις υποδομές και κράτος, αλλά οι μη κατοχικές κυβερνήσεις τα έτρωγαν σε διορισμούς και μαϊμού επιδόματα. Και τώρα πας πάλι γονατιστός για δανεικά , και αντί να σε διώξουν με τις κλωτσιές , δέχονται οι ...φασίστες να σε δανείζουν με εξευτελιστικά επιτόκια (τη στιγμή που κανένας άλλος δε σε δάνειζε) . και τους βρίζεις και από πάνω. Λες και σου είχαν υποχρέωση για την ιστορία σου να σε δανείζουν δανεικά και αγύριστα...
Αύριο κιόλας αν θες , τους διώχνεις , αλλά θα πάρουν και τα ωραία τους ευρώ μαζί
Το κάνεις ?
Αλλά μόνο σύνθημα είναι ο νεοέλληνας με το δεξί χέρι υψωμένο , και το αριστερό απλωμένο για δανεικά  
Οι ..."κατοχικές κυβερνήσεις" για όποιον δεν το έχει καταλάβει προσπαθούν να μαζέψουν αυτά που έκαναν επί δεκαετίες οι "μη κατοχικές κυβερνήσεις" του περήφανου λαού
 

Επισκέπτης
καμμιά πρόταση για το πώς δεν θα γίνεται λαθρεμπόριο στο πετρέλαιο έχετε???

Σοβαρό ΠΟΘΕΝ ΑΙΣΧΕΣ.
Με αυτό τσακώνονται πολλοί ΜΕ ΜΑΥΡΑ ΦΡΑΓΚΑ,

ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΦΥΛΑΚΗ
ΓΙΑ ΠΟΘΕΝ ΑΙΣΧΕΣ,
ΟΥΤΕ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΕΥΤΕΙ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΕΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom