Νέα

Κάπνα από τά τζάκια......

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα il_capitano
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Πολλων το γλωσσαρακι έμαθε να λεει για το δημοσιο αλλα εγω ξερω οτι οι δημοσιοι πληρωνουν παντοτε ολους τους φορους του κρατους

ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ
ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΝΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.

Γιατί οι θέσεις εργασίας τους δεν είναι απαραίτητες.
Απεναντίας, εκτός του ότι χρεωκοπούν τη χώρα
ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ Η ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ
ΚΑΙ ΕΜΠΟΔΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΤΗΤΑ.
 

Επισκέπτης
Λοιπόν, εγώ προτείνω να τους γαμήσουμε την Παναγία.

Επειδή το συγκεκριμένο POST ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΙΑ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ,
χαρακτηριστικό ενός ΓΑΜΗΜΕΝΟΥ ΤΣΥΡΙΖΑίου

ΚΑΙ ΒΡΙΖΕΙ ΤΑ ΘΕΙΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ.

Το κατήγγειλα και αν δεν σβηστεί
ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕ ... ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ POST
ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΥΦΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΧ , ΤΟ ΜΩΑΜΕΘ , ΤΟ ΚΟΡΑΝΙ
ΚΑΙ ΤΑ ΤΖΑΜΙΑ ΤΗΣ ΜΕΚΚΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΕΔΙΝΑΣ.
 

Επισκέπτης
Το κατήγγειλα και αν δεν σβηστεί
ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕ ... ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ POST
ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΥΦΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΧ , ΤΟ ΜΩΑΜΕΘ , ΤΟ ΚΟΡΑΝΙ
ΚΑΙ ΤΑ ΤΖΑΜΙΑ ΤΗΣ ΜΕΚΚΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΕΔΙΝΑΣ.
Το εχεις κανει ηδη αυτο Λαλακη και χωρις να χρειαστει ποστ για τον χριστουλη και τη μαμα του...

Ασε που δεν με πιανει καθοτι δεν πιστευω γενικως.
 

Επισκέπτης
Επειδή το συγκεκριμένο POST ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΙΑ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ,
χαρακτηριστικό ενός ΓΑΜΗΜΕΝΟΥ ΤΣΥΡΙΖΑίου

ΚΑΙ ΒΡΙΖΕΙ ΤΑ ΘΕΙΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ.

Το κατήγγειλα και αν δεν σβηστεί
ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕ ... ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ POST
ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΥΦΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΧ , ΤΟ ΜΩΑΜΕΘ , ΤΟ ΚΟΡΑΝΙ
ΚΑΙ ΤΑ ΤΖΑΜΙΑ ΤΗΣ ΜΕΚΚΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΕΔΙΝΑΣ.

Βρισε οσο θες τον Μωαμεθ και το κορανι, αλλα η θρησκεια των Ελληνων δεν ηταν παντα ο εβραιος Ιησους.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Λακη δεν κανω συζητηση αυτη τη στιγμη μαζι σου γιατι δεν ξερω τι κανεις....

δεν μπορω να ξερω απο ενα ιντερνετ αμα κλεβεις ή οχι το κρατος ...

το θεμα ειναι οτι οι περισσοτερες εισφορες για το 2011 ηταν απο μισθωτους και συνταξιουχους

θα βρω το λινκ και θα το ποσταρω...

συμφωνα παντως με οσα εχουν βγει απο τα media τελευταια οι ιδιωτες επιχειρηματιες ειτε μικροι ειτε μεγαλοι εχουν κατακλεψει το κρατος και τα λεφτα τα εχουν διωξει απο εδω μεσα.... τωρα το τι παπαριες λενε οτι ταιζουν δημοσιους ειναι απλα παπαριες. Σιγα μην σε ταισει εσενα το λαμογιο ο μεγαλο επιχειρηματιας....
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Επειδή έχω σπίτι κλιματιστικά , νομίζω είναι και inverter
με αγωγούς , που χρησιμοποιούνταν για ψύξη το καλοκαίρι αποκλειστικά,
τα δοκίμασα πρόσφατα για θέρμανση.
Ο χώρος ζεσταίνεται όσο ανάβει το κλιματιστικό.
Μόλις σβήσει , κρυώνει σχετικά γρήγορα,
ανάλογα και με το αν είναι κατεβασμένα πατζούρια κτλ βέβαια.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΣ
ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΙΔΙΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗ. ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ Ο ΖΕΣΤΟΣ ΑΕΡΑΣ .
ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΑΩ ΚΟΝΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΕΡΟΑΓΩΓΟ.

ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΕΡΟΑΓΩΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.
ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΜΑΛΑΚΙΑ.

Ασχέτως κόστους, που δεν το έχω ψάξει ,
το θεωρώ μαλακισμένη θέρμανση , δεν μου αρέσει , με ενοχλεί.

Για το γκάζι , κανείς δεν είπε κάποιο μειονέκτημα ,
ειδικά ως προς το κόστος.
Με τις μαλακίες του δασκάλου βέβαια , δεν ασχολούμαι,
ας πάει να τις πει στα δυστυχισμένα παιδιά
που έχουν την τρσγική τύχη να τον τρώνε στη μάτα στο σχολείο.

λακη να σε μαθω μπαλιτσα γιατι ειδα οτι παραπονιεσαι οτι καις πολυ πετρολιο. απο τοτε που μου το ειπε μηχανικος καποια χρονια πριν, εχω το καλοριφερ μονιμα αναμενο με το θερμοστατη στους 22 βαθμους. 24/24ωρο. το κλεινω μονο αν λειψω πανω απο μια μερα. ειδα αισθητη μειωση σε σχεση με το αναψε/σβησε οπου δουλευει γαμιωντας ο λεβητας μεχρι να φτασει τους επιθυμητους βαθμους ο χωρος.
εγω του γαμω τη μανα και στο τζακι βεβαια αλλα αυτο απο βιτσιο γουστο οχι για ζεστη. δε τη παλευω και την πολυ ζεστη, αλλα δε θελω και να φοραω ρουχα στο σπιτι. μονο φανελακι θελω να φοραω.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Ναι εγώ τους ταίζω. Με τέλη επιτηδεύματος, χαράτσια στα ακίνητα και έκτακτους φόρους. Ρώτα κάποιον που έχει ένα μικρό μαγαζάκι πώς νιώθει που μετράει πεντακοσάρικα στην εφορία για να παίρνουν τα κομματόσκυλα μισθούς, επίδοματα και δώρα.
Εγώ προσωπικά και η οικογένεια μου τα μόνα λεφτά που πήραμε ποτέ από αυτό το γαμημένο κράτος είναι τα 8,62€ που έπαιρνα πρόπερσι σαν φαντάρος.  


Kανεναν δεν ταιζεις φιλε... λαθος στα εχουν πει οσοι σου εχουν πει οτι δημοσιοι ταιζονται απο σενα... δεν ξερω τι φορο πληρωνεις ακριβως αλλα οπως βλεπουμε απο εδω


Απο το γαμημενο κρατος εχεις παρει πολλα... την δωρεαν παιδια... βιβλια.... αυτη τη στιγμη εδω μεσα ζεις...
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
το θεμα ειναι οτι οι περισσοτερες εισφορες για το 2011 ηταν απο μισθωτους και συνταξιουχους

θα βρω το λινκ και θα το ποσταρω...

αμα βγαλεις απο τη δεξια τσεπη και χαλασεις 100 ευρω και βαλεις στην αριστερη τσεπη 30 ευρω, τι εσοδο θεωρεις οτι εκανες στον εαυτο σου? κερδισες 30 ευρω ή χαλασες 70 :2funny:
δε νομιζω να θες να στο σπασω σε λιανα ε.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
το θεμα ειναι οτι οι περισσοτερες εισφορες για το 2011 ηταν απο μισθωτους και συνταξιουχους

θα βρω το λινκ και θα το ποσταρω...
Δεν χρειαζεται λινκ γιαυτο το πραγμα...
Ειναι αυτονοητο ολο αυτο καθως ειναι οι μονοι που απλα παιρνουν εναν μισθο που φαινεται παντου!!!!!!

Το θεμα ειναι αλλου ......
Το κρατος πως αφηνε τοσα χρονια τοση ασυδοσια ?
Φανταζομαι την απαντηση την ξερεις.....
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
αμα βγαλεις απο τη δεξια τσεπη και χαλασεις 100 ευρω και βαλεις στην αριστερη τσεπη 30 ευρω, τι εσοδο θεωρεις οτι εκανες στον εαυτο σου? κερδισες 30 ευρω ή χαλασες 70 :2funny:
δε νομιζω να θες να στο σπασω σε λιανα ε.

Το θεμα ειναι οτι μερικων ο μισθος δεν φαινοταν καν αρα δεν εβγαζαν τιποτα απο την τσεπη για το κρατος τους. Αυτο ειναι κατανοητο ?

Υπαρχει μεγαλη φορολογια θες να μου πεις για τους ιδιωτες??? Έχουν αφορολογητο  :P

Οσο για την ασυδοσια αχαχουχα ειναι γνωστο οτι το δημοσιο πηρε περισσοτερους απο οσους χρειαζεται.. αλλα εχουν οργιασει και οι ιδιωτες ετσι ... επειδη μερικοι τα ριχνουν μονο στο δημοσιο για αυτο.

Και οι δημοσιοι πληρωνουν χαρατσια και τους φορους του μνημονιου....
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Οσο για την ασυδοσια αχαχουχα ειναι γνωστο οτι το δημοσιο πηρε περισσοτερους απο οσους χρειαζεται.. αλλα εχουν οργιασει και οι ιδιωτες ετσι ... επειδη μερικοι τα ριχνουν μονο στο δημοσιο για αυτο.

Και οι δημοσιοι πληρωνουν χαρατσια και τους φορους του μνημονιου....
Βρε χαρατσια ολοι θα πληρωσουν .... το μονο βεβαιο ειναι αυτο

Για την ασυδοσια δεν το επιασες το υποννουμενο που ηθελα να πω.....
Λες να μην ηξεραν τοσα χρονια τι γινεται εξω ?

Τεσπα ελπιζω να αλλαξουν ολα προς το καλυτερο για ολους μετα την "καταιγιδα" και να τεθει μια ισονομη βαση για ολους με ισες ευκαιριες και δικαιωματα......

Διαφορετικα θα μας παρει ο διαολος !!!!!!!!!!!
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
Επειδή το συγκεκριμένο POST ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΙΑ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ,
χαρακτηριστικό ενός ΓΑΜΗΜΕΝΟΥ ΤΣΥΡΙΖΑίου

ΚΑΙ ΒΡΙΖΕΙ ΤΑ ΘΕΙΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ.

Το κατήγγειλα και αν δεν σβηστεί
ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕ ... ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ POST
ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΥΦΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΧ , ΤΟ ΜΩΑΜΕΘ , ΤΟ ΚΟΡΑΝΙ
ΚΑΙ ΤΑ ΤΖΑΜΙΑ ΤΗΣ ΜΕΚΚΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΕΔΙΝΑΣ.
-ρε χαβαλε χριστιανος ορθοδοξος εισαι???? ειχα την εντυπωση οτι εκανες γουστα με παγανιστικες λατρειες ,12θεα και αλλα τετοια γνησια ελληνικα!ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΟΡΘΟΔΟΔΟΞΟΣ ΚΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΗΣ?????
ΑΝ το εγραψες σοβαρα το παραπανω ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΥΤΟΜΠΑΝΑΡΙΣΤΕΙΣ,ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΕΙΣ,ΝΗΣΤΕΙΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ ,ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΜΕΤΑΝΟΙΑ και μετα να μπεις στο μπου ξανα!Βρηκατε ολοι τωρα οργια και κοτσαρετε ενα σταυρο και το παιζετε χριστιανοι!!!!ΟΥΞΞΞΞΩΩΩ ΒΡΑΔΥΑΤΙΚΑ!
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
τυπε λακη μια ευχη για τους σταμουλοκολλαδες

%25CE%25A3%25CE%25A4%25CE%2591%25CE%259C%25CE%259F%25CE%25A5%25CE%259B%25CE%259F%25CE%25A3.jpg
 

Επισκέπτης
-ρε χαβαλε χριστιανος ορθοδοξος εισαι???? ειχα την εντυπωση οτι εκανες γουστα με παγανιστικες λατρειες ,12θεα και αλλα τετοια γνησια ελληνικα!ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΟΡΘΟΔΟΔΟΞΟΣ ΚΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΗΣ?????
ΑΝ το εγραψες σοβαρα το παραπανω ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΥΤΟΜΠΑΝΑΡΙΣΤΕΙΣ,ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΕΙΣ,ΝΗΣΤΕΙΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ ,ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΜΕΤΑΝΟΙΑ και μετα να μπεις στο μπου ξανα!Βρηκατε ολοι τωρα οργια και κοτσαρετε ενα σταυρο και το παιζετε χριστιανοι!!!!ΟΥΞΞΞΞΩΩΩ ΒΡΑΔΥΑΤΙΚΑ!
Σημασία δεν έχει τι είμαι εγώ.
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΕΙΧΑΝ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.
ΜΕΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΟΡΘΟΔΟΞΟΙ.

ΣΕΒΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ
ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ.

Τις υπόλοιπες θρησκείες , τους γαμώ το θεό τους.
 

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
Ρε παιδιά ,γιατι παιρνετε τα άκρα? Ναι οι δημοσιοι υπαλληλοι επαιρναν μεγαλυτερους μισθους απο αυτους του ιδιωτικου τομεα και με πολυ καλυτερες συνθηκες εργασιας. Ενας δημοσιος υπαλληλος μπορουσε να εργαστει πολλες φορες χαλαρα για ενα 6ωρο ενω σε αντιστοιχη δουλεια στον ιδιωτικο τομεα με λιγοτερες απολαβες και μεγαλυτερη ανασφαλεια , πολλες φορες δουλευε 9-10 ωρες χωρις να παιρνει υπερωριες.
Αυτο δεν σημαινει οτι παντα γινοταν γιατι ο <<κακός>> εργοδοτης ηθελε να ξεζουμιση τον υπαλληλο. Υπαρχουν μεγαλο επιχειρηματιας που χρονια φοροδιαγευγουν αλλά ο μεσος μικρομεσαιος ελευθερος επαγγελματιας , που δουλευει μόνος του ή εχει 1-2 υπαλληλους με το ζορι τα φερνει βόλτα. Αποδειξη τα χιλιαδες λουκετα στην αγορά. Λετε αν εβγαζαν ολοι αυτοι τα <<τρελά>> λεφτα  θα εκλειναν τις επιχειρησεις του μονο και μονο για να μην πληρωσουν καθολου φόρους?  :idiot:
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
H δική σας πρόταση ποια είναι, κύριε;

Οπωσδήποτε, θα έχετε παρατηρήσει πως όποιος τολμάει να αμφισβητήσει το Μνημόνιο, την Τρόικα και τα νέα μέτρα αντιμετωπίζεται πάντα με ειρωνεία από τους συνομιλητές του και τον ρωτούν με ύφος υπεροχής ποια είναι η δική του πρόταση για τη λύση του προβλήματος.

Κάποιοι νομίζουν πως αυτό συμβαίνει τώρα και μόνο στην Ελλάδα.

Δεν είναι έτσι. Η ερώτηση «εσείς τι προτείνετε;» -μπολιασμένη με ειρωνικό ύφος- είναι σχεδόν οικουμενική από τα τέλη της δεκαετίας του ’80, όταν οι νεοφιλελεύθεροι φασίστες κατάφεραν να επικρατήσουν ιδεολογικά και πρακτικά, χωρίς σχεδόν κανείς να το πάρει χαμπάρι.

Υπάρχει κάτι γελοίο στο ερώτημα «εσείς τι προτείνετε για να βγούμε από την κρίση;», γιατί οτιδήποτε προτείνεις σκοντάφτει πάνω σε εκατομμύρια προϋπάρχουσες δεσμεύσεις -και σε δομές που αντιμετωπίζονται ως ιερές (όπως οι αγορές)-, οπότε εσύ υποτίθεται πως δεν μπορείς να τις αγγίξεις και θα πρέπει να τις σεβαστείς.

Δηλαδή, το ερώτημα «εσύ τι προτείνεις;» εμπεριέχει την απάντηση πως εσύ δεν μπορείς να προτείνεις τίποτα γιατί αυτή είναι η κατάσταση, αυτή ήταν πάντα η κατάσταση, αυτή θα είναι πάντα η κατάσταση και δεν αλλάζει με τίποτα.

Φυσικά, το ερώτημα «εσύ τι προτείνεις;» εκστομίζεται πάντα από ανθρώπους που δεν έχουν -και δεν θα έχουν ποτέ- κανένα οικονομικό πρόβλημα.

Δεν θα σου πει ποτέ κανένας άνεργος με ειρωνεία «εσύ τι προτείνεις;», ούτε θα σε διαβεβαιώσει κάποιος άστεγος πως όλα πάνε καλά και πως το Μνημόνιο και το δίκιο των αγορών είναι ο μόνος τρόπος.

Αντιπαρέρχομαι το γελοίον του επιχειρήματος πως αυτό που βιώνουμε σήμερα είναι η μόνη επιλογή• με αυτή τη λογική, οι άνθρωποι θα ήταν ακόμα στις σπηλιές.

Βέβαια, όπως τα βλέπω τα πράγματα, η ανθρωπότητα ετοιμάζεται να επιστρέψει στις σπηλιές. Τέλος οι βόλτες.

Σε μια προσπάθεια να δώσω μια συνολική απάντηση στο ερώτημα «εσύ τι προτείνεις;», έχω στύψει το μυαλό μου.

Οπωσδήποτε, δεν είναι και εύκολο να παρουσιάσεις ένα ολοκληρωμένο, εφαρμόσιμο και δίκαιο πρόγραμμα, ως εναλλακτική λύση απέναντι στη δικτατορία των αγορών και το αδιαμφισβήτητο δίκιο των τραπεζιτών.

Μετά από ανάγνωση χιλιάδων βιβλίων και ατελείωτες ώρες σκέψης -αλλά και γόνιμου διαλόγου με επιφανείς προσωπικότητες- νομίζω πως έφτασα επιτέλους σε μια ολοκληρωμένη πρόταση που απαντάει οριστικά στο ειρωνικό ερώτημα «εσύ δηλαδή τι προτείνεις;».

Λοιπόν, εγώ προτείνω να τους γαμήσουμε την Παναγία.
ΛΟΙΠΟΝ ,εγω προτεινω να τους  κοψουμε το χαρτζηλικι και να γαμησουμε το μουνι που τους ξερναγε!

-με μια ελαχιστη(αμυδρη) ως προς το νοημα αλλαγη ,νομιζω οτι θα εγραφα ακριβως το ιδιο!!!!!
 

Επισκέπτης
ο μεσος μικρομεσαιος ελευθερος επαγγελματιας , που δουλευει μόνος του ή εχει 1-2 υπαλληλους με το ζορι τα φερνει βόλτα. Αποδειξη τα χιλιαδες λουκετα στην αγορά. Λετε αν εβγαζαν ολοι αυτοι τα <<τρελά>> λεφτα  θα εκλειναν τις επιχειρησεις του μονο και μονο για να μην πληρωσουν καθολου φόρους?  :idiot:

Τώρα θα τους κλείσουν όλους.
Μετά θα έλθει ο ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗΣ ΘΕΟΣ.

ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΣΤΙΣ ΤΡΑΓΩΔΙΕΣ.

Ανυπομονώ να προσκυνήσω ΤΟΝ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗΣ ΘΕΟ !!!!!!!
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.023
Πόντοι
17.085
Επειδή το συγκεκριμένο POST ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΙΑ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ,
χαρακτηριστικό ενός ΓΑΜΗΜΕΝΟΥ ΤΣΥΡΙΖΑίου

ΚΑΙ ΒΡΙΖΕΙ ΤΑ ΘΕΙΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ.

Το κατήγγειλα και αν δεν σβηστεί
ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕ ... ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ POST
ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΥΦΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΧ , ΤΟ ΜΩΑΜΕΘ , ΤΟ ΚΟΡΑΝΙ
ΚΑΙ ΤΑ ΤΖΑΜΙΑ ΤΗΣ ΜΕΚΚΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΕΔΙΝΑΣ.
Αυτό το έγραψε ο "pitsirikos" στο site του. Πήγαινε κάνε καταγγελία εκεί και πες του τα. Εξήγησέ του με τα επιχειρήματα τα δικά σου, ξέρεις εσύ, και μπορεί και να το σβήσει.  :grin:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Το θεμα ειναι οτι μερικοι δουλεύουν απο το σπιτι τους ή ετσι το κανουν και ετσι παιρνουν και το αφορολογητο των μισθωτων του δημοσιου... μεχρι περυσι αυτο ηταν στα 12000 αφορολογητο

πλεον ειναι στα 5000 μειώθηκε δηλαδη.... απο τα 12000 και πανω ειναι μ.ο 25% φορολογια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom