Νέα

Κακοποίηση ζώων!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Heelover
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 130K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Antidote

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Αυγ 2017
Μηνύματα
1.364
Κριτικές
35
Like
8.130
Πόντοι
6.246
Έχουμε πει ότι το χειρότερο ζώο στον πλανήτη είναι ο άνθρωπος.
Σίγουρα δεν μπορείς να σώσεις όλα τα ζώα, μπορείς τουλάχιστον να προσπαθήσεις.
Η έλλειψη παιδείας στην χώρα είναι τεράστια και οι νόμοι τραγικοί.
Πρέπει να σπάσουν κάποια δόντια για να βάλουν καποιοι μυαλό.
Προσωπικά δεν θα είχα πρόβλημα να στείλω στον άλλο κόσμο άτομα που βλάπτουν ζώα.
Θα το έκανα χωρίς τύψεις κιόλας. Θα κοιμόμουν το βράδυ όπως κάθε άλλη μέρα.
 

astronaut80

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2024
Μηνύματα
739
Κριτικές
24
Like
4.851
Πόντοι
2.836
Έχουμε πει ότι το χειρότερο ζώο στον πλανήτη είναι ο άνθρωπος.
Σίγουρα δεν μπορείς να σώσεις όλα τα ζώα, μπορείς τουλάχιστον να προσπαθήσεις.
Η έλλειψη παιδείας στην χώρα είναι τεράστια και οι νόμοι τραγικοί.
Πρέπει να σπάσουν κάποια δόντια για να βάλουν καποιοι μυαλό.
Προσωπικά δεν θα είχα πρόβλημα να στείλω στον άλλο κόσμο άτομα που βλάπτουν ζώα.
Θα το έκανα χωρίς τύψεις κιόλας. Θα κοιμόμουν το βράδυ όπως κάθε άλλη μέρα.
Αυτοί που βλάπτουν απροστάτευτα ζώακια δεν πρεπει να θεωρούνται άνθρωποι!
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.469
Κριτικές
1
Like
6.150
Πόντοι
2.356
Προσωπικά δεν θα είχα πρόβλημα να στείλω στον άλλο κόσμο άτομα που βλάπτουν ζώα.
Θα το έκανα χωρίς τύψεις κιόλας. Θα κοιμόμουν το βράδυ όπως κάθε άλλη μέρα.
Φαντάσου για τι άτομα μιλάμε τώρα, τα οποία κακοποιούν ζώα που δεν μπορούν να προστατεύσουν τον εαυτό τους.

Θυμάμαι πολλά χρόνια πριν, είχα δει ένα βιντεάκι στο Internet όπου ένα κάθαρμα είχε "φιλέψει" ως σνάκ ένα γατάκι, σε φίδι.

Σε χώρες όπως η Αγγλία, αυτό είναι έγκλημα κανονικό. Εδώ χάμω κάτι ανάλογο, μάλλον θα περνούσε απαρατήρητο.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.946
Κριτικές
5
Like
8.034
Πόντοι
2.306
Έχουμε πει ότι το χειρότερο ζώο στον πλανήτη είναι ο άνθρωπος.
Σίγουρα δεν μπορείς να σώσεις όλα τα ζώα, μπορείς τουλάχιστον να προσπαθήσεις.
Η έλλειψη παιδείας στην χώρα είναι τεράστια και οι νόμοι τραγικοί.
Πρέπει να σπάσουν κάποια δόντια για να βάλουν καποιοι μυαλό.
Προσωπικά δεν θα είχα πρόβλημα να στείλω στον άλλο κόσμο άτομα που βλάπτουν ζώα.
Θα το έκανα χωρίς τύψεις κιόλας. Θα κοιμόμουν το βράδυ όπως κάθε άλλη μέρα.
Θα κοιμόσουν για καμιά δεκαπενταριά χρόνια δίπλα σε τριχωτούς γεροδεμένους άντρες όμως τύπε.
 

Vickymagic

Call-Girl
Εγγρ.
21 Μαρ 2024
Μηνύματα
38
Like
920
Γενικώς τα ιπποειδή στην Ελλάδα είναι από τα πιο ταλαιπωρημένα ζώα και έχουν τους χειρότερους θανάτους.
Δεν είναι γάτες - σκύλοι να τρέχουν οι γεροντοκόρες να τα προστατεύουν.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Γελάνε και τα ντοσιέ με λάστιχο σε όλα τα κατά τόπους τμήματα ασφαλείας.
Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες για τα ιπποειδη!! Και μακάρι να καταργηθούν όλες αυτές οι "επιχειρήσεις "! Αλλά ο τρόπος που το λες είναι σαν να υποτιμάς την κακοποίηση των σκύλων-γατιών και οτι εχουν ελαφρυντικα!! Επισης ο κόσμος που ενδιαφέρεται δεν είναι μόνο γεροντοκορες όπως λες!!! Είναι πολύ πιο εύκολο όμως να πάρεις ένα σκυλάκι η γατάκι στο σπίτι σου και να το σώσεις απ'οτι να πάρεις ένα άλογο η γαϊδουρακι!!
 

xxxhot_boy

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2022
Μηνύματα
27
Like
22
Πόντοι
0
Κάτι τέτοιοι δε λέγονται άνθρωποι αλλά σκατάνθρωποι με μαύρες ψυχές και γενικότερα με πολλές διαταραχές - ανωμαλίες μέσα τους. Κομπλεξάρες του κερατά που επειδή δεν έχουν τα αρχίδια να τα βάλουν με κάποιον άλλον τα βάζουν με τα ζωάκια. Αυτά τα αξιαγάπητα πλασματάκια που λίγο σημασία αν τους δώσεις θα γίνουν οι καλύτεροί σου φίλοι και όχι μόνο. Σε κάτι τέτοιους αξίζει η θανατική ποινή τουλάχιστον
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.946
Κριτικές
5
Like
8.034
Πόντοι
2.306
Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες για τα ιπποειδη!! Και μακάρι να καταργηθούν όλες αυτές οι "επιχειρήσεις "! Αλλά ο τρόπος που το λες είναι σαν να υποτιμάς την κακοποίηση των σκύλων-γατιών και οτι εχουν ελαφρυντικα!! Επισης ο κόσμος που ενδιαφέρεται δεν είναι μόνο γεροντοκορες όπως λες!!! Είναι πολύ πιο εύκολο όμως να πάρεις ένα σκυλάκι η γατάκι στο σπίτι σου και να το σώσεις απ'οτι να πάρεις ένα άλογο η γαϊδουρακι!!
Τύπε κι εμένα μου αρέσουν οι γάτες ας πούμε, έχω μεγαλώσει με γάτες, τις αγαπάω, αλλά αφήνω τώρα τη διάσωσή τους στις γεροντοκόρες.
:cheesy::cheesy::wink:
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.946
Κριτικές
5
Like
8.034
Πόντοι
2.306
Λοιπόν, ακούστε τώρα σκηνικό που μου έχουν διηγηθεί.
Μεγάλο μουνόπανο, βασανιστής γατιών, βρίσκεται πάνω στο μηχανάκι του σε επαρχιακό δρόμο. Κοζάρει από μακριά γάτα. Γκαζώνει λοιπόν, με σκοπό να δώσει κλωτσιά με όλη του τη δύναμη στο τετράποδο.
Καθώς λοιπόν πλησιάζει κι έχει βγάλει το δεξί πόδι έξω για να κλωτσήσει το ζώο, εκείνο δίνει ένα σάλτο στην άκρη και όχι μόνο σώζεται από πιθανό θάνατο, αλλά αποκαλύπτει και ΠΕΤΡΑ ευρισκόμενη στην άκρη του δρόμου, ακριβώς πίσω από το σημείο που στεκόταν.
Φυσικά, ο μηχανάκιας δεν είχε κανένα περιθώριο αντίδρασης.
Αλλού τα δάχτυλα, άλλου η φτέρνα, άλλου ο αστράγαλος, πήρε το πόδι στο χέρι και δεν ξέρω αν επανήλθε και ποτέ...
 

Vickymagic

Call-Girl
Εγγρ.
21 Μαρ 2024
Μηνύματα
38
Like
920
Τύπε κι εμένα μου αρέσουν οι γάτες ας πούμε, έχω μεγαλώσει με γάτες, τις αγαπάω, αλλά αφήνω τώρα τη διάσωσή τους στις γεροντοκόρες.
:cheesy::cheesy::wink:
Πολύ αστείο αυτό που λες και μπράβο σου εχεις πολυ χιουμορ! "Τυπε" λοιπόν, μάλλον δεν τις αγαπάς όπως λες γιατί αν τις αγαπουσες δεν θα έκανες τέτοιου είδους "αστεία" σε τόσο σοβαρά θέματα. Κάτι άλλο έχεις μάθει που το αποκαλείς "αγαπη"
 
Τελευταία τροποποίηση:

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.946
Κριτικές
5
Like
8.034
Πόντοι
2.306
Πολύ αστείο αυτό που λες και μπράβο σου εχεις πολυ χιουμορ! "Τυπε" λοιπόν, μάλλον δεν τις αγαπάς όπως λες γιατί αν τις αγαπουσες δεν θα έκανες τέτοιου είδους "αστεία" σε τόσο σοβαρά θέματα. Κάτι άλλο έχεις μάθει που το αποκαλείς "αγαπη"
Τύπισσα, όχι τόσο βαθιά με την ψυχανάλυση, αγριεύομαι.
:cheesy::cheesy:
 

astronaut80

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2024
Μηνύματα
739
Κριτικές
24
Like
4.851
Πόντοι
2.836

Vickymagic

Call-Girl
Εγγρ.
21 Μαρ 2024
Μηνύματα
38
Like
920
Θεώρησέ το "τύπε" ως "αργκό" του bou και μη χαλιέσαι.

Είναι όπως τα μασονικά σύμβολα. Secret αναγνώριση.
Δεν χαλάστηκα τόσο με το πως με αποκάλεσε όσο με το τραγικό χιουμορ του προς τέτοια ευαίσθητα θέματα.
Τύπισσα, όχι τόσο βαθιά με την ψυχανάλυση, αγριεύομαι.
:cheesy::cheesy:
Πάνω στο έργο που ασχολούμαι κάνω πολλές τέτοιες συνεδρίες και έχει αρχίσει να μου αρέσει :grin:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Δεν χαλάστηκα τόσο με το πως με αποκάλεσε όσο με το τραγικό χιουμορ του προς τέτοια ευαίσθητα θέματα.

Πάνω στο έργο που ασχολούμαι κάνω πολλές τέτοιες συνεδρίες και έχει αρχίσει να μου αρέσει :grin:
Kαλησπέρα Βικυ, ειμαι ο Αλεξανδρος
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.946
Κριτικές
5
Like
8.034
Πόντοι
2.306

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
374
Like
792
Πόντοι
81
Για αυτους που βασανιζουν ή σκοτωνουν ζωα υπαρχουν νομοι και μαλιστα αυστηροι. Για τους μαλακες που παιρνουν-αγοραζουν ζωα και οταν τα βαρεθουν ή δεν τους κανουν τη δουλεια που ηθελαν και τα παρατανε οπου βρουν παλι υπαρχουν νομοι αυστηροι. Παρολαυτα γεματη η Ελλαδα αδεσποτα σκυλια, γατια μεχρι και γαιδουρια παρατανε.
Με αυτο τι θα γινει ? Ενταξη υπαρχουν οργανωσεις φιλοζωικες που το παλευουν, ας πουμε οτι βοηθανε και οι δημοι, αλλα το προβλημα ειναι εντονο σε ολη την Ελλαδα. Πας να πιεις ενα κανφε ή να φας και μαζευονται αγελες απο σκυλια και γατες. Γιατι δεν κανουν ελεγχους να δουν ποιοι εχουν ζωα , γιατι τα εχουν που τα εχουν, ποσο και σε τι κατασταση ?
Κι επιτελους μαζεψτε τα απο τους δρομους, ουτε αυτα φταινε που βρεθηκαν εκει αλλα ουτε κι εμεις που θελουμε να πιουμε ενα καφε χωρις να σκεφτομαστε αν μας βλεπει σαν εχθρο- φιλο ή μεζε το κοπροσκυλο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom