Νέα

Κακοποίηση ζώων!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Heelover
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 130K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Helena - Nayomi

Call-Girl
Εγγρ.
10 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.261
Like
14.082
ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ! Τους έχουν καταλάβει8 ΟΛΟΙ τί πάνε να κάνουνε οι μπατσόνοι κλπ! Πατήστε πάνω στο MSN

 

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
6.103
Κριτικές
32
Like
26.289
Πόντοι
8.346
Έχεις δει λύκους, τι κάνουν σε όποιο σκυλί βρεθεί κοντά τους ;;;;;;
....ναι σε ελληνικο ποιμενικο απο μια αγελη λυκων, αλλα εδω η ιατρικη γνωματευση δειχνει και σπασμενα πλευρα και κακοποιηση του πρωκτου (σε σημειο που χρειαστηκε ραψιμο απο την κτηνιατρο). Η μονη περιπτωση για να γινει αυτο ειναι η αγελη λυκων να επαιξε ξυλο και μετα να φορεσαν strapon κ να πηδηξαν τον σκυλο! Πως το βλεπεις δλδ?!?!?!?!
Και μην ξεχνας το χειροτερο ζωο ειναι το διποδο!
:hi:
 

kostasgg87

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2023
Μηνύματα
156
Like
69
Πόντοι
1
Το κράτος έχει νόμους....οι ιδιοκτήτες δεν τους τηρούν οι ιδιοκτήτες φταίνε πάντα.

Τι ακριβώς εννοείς να αμυνθείς ? Αν στην πέσουν 5-6 λυσσασμένα σκυλιά θα βρεις τον μπελά σου αν τα απωθήσεις?

Και ειδικά μέσα στις πόλεις?

Αυτό που έγινε με την γυναίκα ήταν έγκλημα...αμέλεια του ιδιοκτήτη....δεν φταίνε τα ζωντανά και το άκουσες μια φορά...κάθε τρεις και λίγο όμως ακούς γι κακοποιημένα ζώα.

Μέχρι πριν από μερικά χρόνια κυκλοφορούσε ένα βίντεο στο youtube με έναν υπάνθρωπο που έκανε μπάρμπεκιου και έχυνε καυτό λάδι στη μούρη ενός σκυλιού που το φώναζε κοντά για να το ταίσει.

Άλλοι νόμοι για το ένα άλλοι νόμοι για το άλλο που είναι το πρόβλημα?
πως θα αποδειξεις οτι κινδυνευες και να τα αποθησεις δε θα σταματησουν ειναι ο λογος σου εναντια στο λογο του αλλου

φταινε οι νομοι και το κρατος
ανθρωπος εναντιον σκυλου παντα ο νομος υπερ του ανθρωπου
αστυνομικος εναντιον οπλισμενου ο νομος υπερ του αστυνομικου
δε μπορει να σκοτωνονται γυναικες και να πεθαινουν αστυνομικοι κι εσυ να λες για βιντεο στο γιουτθμπ
 

kostasgg87

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2023
Μηνύματα
156
Like
69
Πόντοι
1
θα σου πω μια ιστορια με τον σκυλο μου...(νυσταζω ειμαι και κουρασμενος ..τεσπα)..εχω ενα ροτ αρσενικο,τωρα ειναι 8.Με τον κοσμο ειναι τελειως ακακος,δηλ τον χαιδευει οποιος θελει,τον αφηνω σε γηπεδο συνηθως με μπαλάκια,και πολυ αργα...2-3 το πρωι η καποιες φορες φιλοπαππου,παντα αργα (2-3 το πρωι) για να τον αφηνω και λιγο ελευθερο,και παντα σε σημεια που ξερω οτι δε θα σκασει ουτε κατσαριδα...μιλαμε για 60 κιλα σκυλο.(δεν ειναι φιλικος με τα αλλα αρσενικα...εκει μακρια)..παρολα αυτα ομως οποιος παει να τον χαιδεψει,του λεω εγω πως να το κανει (εχω λογο)..παντα σιγα σιγα και απο κατω πρωτα.Κατω απο το σαγονι δηλ.Μια φορα λοιπον τον ειχα κλεισει σε ενα γηπεδο εδω κοντα στο σπιτι μου,και του πετουσα μπαλακια.Καποια στιγμη βλεπω μια τυπισσα (ψιλογρια) ειχε 2 σκυλια μαζι της μεσαιου μεγεθους,και την βλεπω απο την αλλη ακρη του γηπεδου να παει να λυσει τον κομπο που ειχα δεσει τη πορτα με το λουρι του.Δεν προλαβαινω να βαλω φωνες (η κουφαλα με ειχε δει,και με ακουσε κιολας) και ανοιγει η πορτα.........πεταχτηκε ο δικος μου απο την αλλη ακρη,αρπαζει τον εναν και παλι καλα δεν εκανε ζημια στο σκυλι.Παω να αρπαξω τον δικο μου για να τον αφησει,και με αρπαζει το αλλο σκυλι στο χερι μου εκοψε ολοκληρο κομματι.Εν τελη για να τον αφησει ο δικος μου,αναγκαστικα να του σφιξω λιγο τα αρχιδια.Αυτη η καριολα να με βριζει (εμενα,λες και εφταιξα)...ετρεχα και σε νοσοκομεια με αιματα στο χερι,ακομα εχω τα σημαδια 3-4 χρονια μετα.Εκει τι να πεις για τη μαλακια του κοσμου?
εσυ και μονο που χεις τετοιο ζωο δε μπορει να μιλας
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456
ειχα και ταραντουλα παλια σε ενυδριο...αλλα μου επεσε κατω,εσπασε ο κωλος της και ψοφισε ρε γμτ
 

kostasgg87

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2023
Μηνύματα
156
Like
69
Πόντοι
1
Γιατί για να μπορεί ο κάθε άρρωστος ψυχάκιας να τα κακοποιεί χωρίς να φοβάται ότι θα πληρώσει πρόστιμο?

Και στα μαλακά πέφτουν...
για να μην χρειαζεται να αποδειξει καποιος οτι δεν εκανε κακοποιηση
 

FlashDance

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
3.107
Κριτικές
4
Like
7.256
Πόντοι
1.336
Προς καθε σανοφαγο
Κατ' αρχας σημερα γινεται πορεια για τα Τεμπη. Προφανως θα περασει καπου στα ψηλα
Κουκουλωσανε τα Τεμπη , τις υποκλοπες ( αλλαξανε την ΑΔΑΕ ) , το παιδι στο λιμανι , με βιντεο λεγανε οτι γλυστρισε απο την πορτα του πλοιου , σε ενα χασκι θα κολωσουνε?
Οι Αμερικανοι λενε " follow the money ", τωρα τα money φευγουν απο την Αραχωβα και κοιτανε να το κουκουλωσουν
 
  • Like
Αντιδράσεις: Velop3

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.369
Like
13.729
Πόντοι
3.656
πως θα αποδειξεις οτι κινδυνευες και να τα αποθησεις δε θα σταματησουν ειναι ο λογος σου εναντια στο λογο του αλλου

φταινε οι νομοι και το κρατος
ανθρωπος εναντιον σκυλου παντα ο νομος υπερ του ανθρωπου
αστυνομικος εναντιον οπλισμενου ο νομος υπερ του αστυνομικου
δε μπορει να σκοτωνονται γυναικες και να πεθαινουν αστυνομικοι κι εσυ να λες για βιντεο στο γιουτθμπ
για να μην χρειαζεται να αποδειξει καποιος οτι δεν εκανε κακοποιηση
Δηλαδή τώρα για να καταλάβω την λογική σου

Θέλεις να αλλάξουν οι νόμοι για την κακοποίηση των ζώων ώστε αν μια στο εκατομμύριο σου την πέσει ένας λυσσασμένος σκύλος να μπορείς να τον απωθήσεις έστω και σκοτώνοντας τον σωστά?

Αλλά έτσι και αλλιώς...για να σε κατηγορήσουν μετά θα πρέπει να είναι κάποιος εκεί μάρτυρας στο σκηνικό. Οπότε θα είναι μάρτυρας στην αυτοάμυνα. Ίσα ίσα θα σε υποστηρίξει.

Επίσης αν ξέρεις ΜΙΑ περίπτωση που να καταδικάστηκε κάποιος αδίκως για κάτι τέτοιο πες τη μου και εμένα. Καταργώντας όμως τα πρόστιμα δίνεις το πάτημα σε όσους ανώμαλους υπάρχουν να κακοποιούν τα ζωάκια. Συμφωνείς με αυτό?


Και το κυριότερο...τι πάει να πει άνθρωπος εναντίων σκύλου και αστυνομικού? Τι παίζουμε mortal combat? Αναλόγως με την περίπτωση κρίνεσαι από νόμο.

Ναι σκοτώνονται γυναίκες επειδή ένας παλιομαλάκας δεν πρόσεξε τα σκυλιά του. Τι σχέση έχει αυτό με το τομάρι που έχυσε το καυτό λάδι στον σκύλο?

Αλλά για να μην είμαι άδικος να σου κάνω μια ακόμα ερώτηση, συμφωνείς όποιος κακοποιεί ένα ζώο αποδεδειγμένα να τρώει ποινή όπως θα έτρωγε αν κακοποιούσε έναν άνθρωπο?
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.181
Like
34.516
Πόντοι
9.931

SailorGr

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Αυγ 2013
Μηνύματα
1.268
Κριτικές
26
Like
11.110
Πόντοι
3.466
Σημερα απο τα 148 ξενοδοχεια στην Αραχωβα υπαρχει διαθεσιμοτητα στα 16 για τα Χριστουγεννα

Ευχομαι θερμοκρασιες υψηλες και χωρις χιονια για τους αραχωβιτες και τα συναφια τους. Θα ψωφησουν στο ξυδι και στα ντραγκς και στο γυρισμο να συναντησουν τον Ολιβερ.....
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.181
Like
34.516
Πόντοι
9.931
3000 Αραχωβητες φταίνε επειδή μπορεί ενας απο αυτους να βασάνισε ενα σκυλο:jerking::jerking2:

Cancel τι μαλακια που μας δέρνει.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.181
Like
34.516
Πόντοι
9.931

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.257
Πόντοι
14.936
Μαλακα ας πατησει καποιος το κουμπι...
Πραγματικα ομως...
Ειμαστε οτι χειροτερο ρε...
Ποιο κατω δεν παει...
good-night-human-pride-mens-t-shirt.jpg
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.181
Like
34.516
Πόντοι
9.931

Helena - Nayomi

Call-Girl
Εγγρ.
10 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.261
Like
14.082
Κωλομπετσονιααααααααα . Καθυστερούν τα μπατσονια έναν μάρτυρα να καταθέσει…..καθικιαααααα. https://www.msn.com/el-gr/news/national/%CF%85%CF%80%CF%8C%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CF%8C%CE%BB%CE%B9%CE%B2%CE%B5%CF%81-%CE%BC%CE%AC%CF%81%CF%84%CF%85%CF%81%CE%B1%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%AD%CE%BB%CE%BB%CE%B5%CE%B9-%CF%8C%CF%84%CE%B9-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF%CF%8D%CE%BD-%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B5%CE%B9/ar-AA1lJdeX?ocid=hpmsn&cvid=fcf81b574d1a47d28e1bc0e339b550b6&ei=15…..https://www.msn.com/el-gr/news/national/%CF%85%CF%80%CF%8C%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CF%8C%CE%BB%CE%B9%CE%B2%CE%B5%CF%81-%CE%BC%CE%AC%CF%81%CF%84%CF%85%CF%81%CE%B1%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%AD%CE%BB%CE%BB%CE%B5%CE%B9-%CF%8C%CF%84%CE%B9-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF%CF%8D%CE%BD-%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B5%CE%B9/ar-AA1lJdeX?ocid=hpmsn&cvid=fcf81b574d1a47d28e1bc0e339b550b6&ei=15.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom