Νέα

Ημερήσια ενημέρωση για Stripclubs

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 16K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 17 άτομα (1 μέλη και 16 επισκέπτες)

maximospapa

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2008
Μηνύματα
207
Like
0
Πόντοι
1
ημερησια ενημερωση με ερωτησεις...
1. ποια κανει το καλυτερο πριβε στο ανατολη ??
2. ποια γνωστη ελληνιδα στριπερ εκανε μεταγραφη
απο τεσσερα και μπεϊμπι ο ??
3. τί χρωμα εχουν οι ανακαινισμενοι
καμπινεδες και το χοροδωματιο στις μουσσες ??
4. ποιες ειναι οι πλειοψηφουσες
εθνικοτητες των κοριτσιων στο πλατινουμ ??

1.δεν ξερω
2.μια χοντροκωλα φασολα
3.δεν εχω παει ποτε
4.ρουμανες
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
ημερησια ενημερωση με ερωτησεις...
1. ποια κανει το καλυτερο πριβε στο ανατολη ??
2. ποια γνωστη ελληνιδα στριπερ εκανε μεταγραφη
απο τεσσερα και μπεϊμπι ο ??
3. τί χρωμα εχουν οι ανακαινισμενοι
καμπινεδες και το χοροδωματιο στις μουσσες ??
4. ποιες ειναι οι πλειοψηφουσες
εθνικοτητες των κοριτσιων στο πλατινουμ ??

Εσύ  αγόρι  μου  χάνεσαι . Ούτε  ο Ίακχος  δεν έκανε  τέτοιο κοσμικό ρεπορτάζ
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
καρφωνεσαι μαξιμε!.. ;)  ;)  ;)
τί θελεις να κερδισεις ??  :cheesy:  :cheesy: 
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Ο δε  παπαμάξιμος  να  πετάξει  τα  ράσα  και  να  ξαναπάρει το κοσμικό  του όνομα  διότι  νισάφι  στη  μονή  με  τα  πουστράκια !
Δεν  βαρέθηκε ?
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
Εσύ  αγόρι  μου  χάνεσαι . Ούτε  ο Ίακχος  δεν έκανε  τέτοιο κοσμικό ρεπορτάζ

Ο ΘΕΟΣ ΙΑΚΧΟΣ 

Μυθολογία: Ο μυστικός θεός της Ελευσίνας. Ελέγετο υιός του Διός και αδελφός της Κόρης, της οποίας ενίοτε λέγονταν και σύζυγος. Ήταν η αρσενική αρχή της φύσης, ως η αδελφή του ήταν η θηλυκή της αρχή. Συναλτρεύονταν στην Αθήνα (στο Ιακχείο) και στην Ελευσίνα μετά των μεγάλων ελευσίνιων θεοτήτων (Δήμητρας και Κόρης), αλλά ποτέ δεν ανυψώθηκε στο αξίωμα τους· έμεινε πάντοτε δευτερεύουσα θεότητα των μεγάλων μυστηρίων. Κατά τα κείμενα μάλιστα του Ε΄ αιώνα π.Χ. ο Ίακχος ήταν το θείο παιδί, το οποίο χρησίμευσε ως μεσάζοντας μεταξύ των μεγάλων ελευσίνιων θεοτήτων και των λατρευτών τους. Για αυτό και ο φέρων το αρχαίο ξόανο του ιερέας ηγείτο της κατά την 19ης Βοηδρομίωνος της πομπής εκ των Αθηνών εις την Ελευσίνα, η οποία έφτανε εκεί περίπου στα μεσάνυχτα υπό το τρεμόσβηστο φως το λαμπάδων, οπότε το ξόανο του θεού τοποθετούνταν εις τον ιερό, ενώ οι εορταστές, επίσημοι (ανώτατοι άρχοντες των Αθηνών και της Ελευσίνας, οι θεωροί των ξένων πόλεων) και μη, στεφανωμένοι με μύρτα έψαλλαν τον ύμνο Ίακχο.

Η δευτερεύουσα θέση του Ίακχου στην Ελευσίνα οφείλονταν στην βραδεία εισαγωγή της λατρείας του, η οποία πρώτη φορά μνημονεύεται από τον Ηρόδοτο (ΙΙ, 65), ο οποίος λέει, ότι κατά την ημέρα της κατά της Σαλαμίνας ναυμαχίας (20η Σεπτεμβρίου επιούσαν της πομπής) ο εξόριστος βασιλεύς της Σπάρτης Δημάρατος και ο Δίκαιος ο Θεοκύδους, εξόριστος Αθηναίος, ευρισκόμενοι στο Θριάσειο πεδίο είδαν κάποια οπτασία από την Ελευσίνα που προανάγγελλε την νίκη των Αθηναίων (ελέγετο δηλαδή ότι είδαν κονιορτό «ὡς ἀνδρῶν τρισμυρίων», ο οποίος γινόμενος νέφος διευθύνθηκε προς την Σαλαμίνα, συγχρόνως δε άκουσαν τις κραυγές «Ἴακχε, Ἴακχε». Φαίνεται ότι η λατρεία του θεού αυτού εισήχθηκε μετά την επικράτηση των δογμάτων των Ορφικών, των οποίων μέγας θεός ήταν ο Ζαγραίος Διόνυσος, προς τον οποίο ταυτίζονταν ο Βάκχος και ο Ίακχος. Η πομπή της οποίας της εικόνα έχουμε εις τους «Βατράχους» του Αριστοφάνη, τελείωνε δια της πομπώδους και πάλι μεταφοράς, μετά την πανυχίδα στο Τελεστήριο, του ξοάνου εξ Ελευσίνας στην Αθήνα. Η όλη εορτή φαίνεται ότι ήταν η απεικόνιση της εν Ολύμπω χαράς των θεών δια την  απελευθέρωση της Κόρης από τα σκοτάδια του Άδη και της ευδαιμονία των ανθρώπων στα Ηλύσι πεδία, την οποία προσδοκούσαν οι μύστες των Ελευσίνιων μυστηρίων, κατ’ αντίθεση με την φρίκη του Ταρτάρου. Όμοιες εορτές με την προαναφερόμενη τελούταν προς τιμή του Ιάκχου και σε άλλες πόλεις της αρχαίας Ελλάδας, και ιδίως στην Λέρνη, την Κόρινθο, στον Σικυώνα και στην Αρκαδία....

(Πηγή: Γεράσιμος Δ. Καψάλης, Πρόεδρος του εκπαιδευτικού Συμβουλίου, Μεγάλη Ελληνική Εγκυκλοπαίδεια, τόμος ΙΒ΄, σσ. 770 - 771)
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
Ο δε  παπαμάξιμος  να  πετάξει  τα  ράσα  και  να  ξαναπάρει το κοσμικό  του όνομα  διότι  νισάφι  στη  μονή  με  τα  πουστράκια !
Δεν  βαρέθηκε ?
οι φημες ειναι ανεπιβεβαιωτες pour...  ;)  ;) 
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
εσυ φιλε δεν ειδες που εγραψα σημερα ενημερωση.. 
εγω δεν πιανω κωλους
ουτε κανω χορους, μονο χερακι πιανω
και λεω ομορφα λογακια του ερωτα....
ουδεποτε ημουν στις επαλξεις
χαμενος ειμαι ετσι κι αλλιως
απο τα πολλα πολλα 
οσο για τα μυθολογικα διαβασε πισω απο τις λεξεις
να δεις το πιθανο νοημα τους... 
 

vitsi

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
537
Like
0
Πόντοι
6
εσυ φιλε δεν ειδες που εγραψα σημερα ενημερωση..   
εγω δεν πιανω κωλους
ουτε κανω χορους, μονο χερακι πιανω
και λεω ομορφα λογακια του ερωτα....
ουδεποτε ημουν στις επαλξεις
χαμενος ειμαι ετσι κι αλλιως
απο τα πολλα πολλα 
οσο για τα μυθολογικα διαβασε πισω απο τις λεξεις
να δεις το πιθανο νοημα τους... 

Εμ.... στα λόγια μου έρχεσαι. Θα σε κάνω εγώ λαμπάδα αγόρι μου
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Εσείς  τα  δύο  να  τα  μαρτυράτε  όλα 
Και  θα  φτάνετε  στη  βρύση  και νερό δεν θα  πίνετε !
τουλάχιστον ο ένας  από τους 2
μαντέψτε  ποιός !
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Φιλε μια και έχετε και γεννέθλια θα σας πρότηνα lido. Πρώτο μου ποστ αλλα πρεπει να τα πω. πήγαμε παρεα χθες 4 ατομα και περασαμε πολυ καλα.πολύ καλό σοου με 4 "σπεσιαλ σοουζ" πάνω από 20 κοπέλες χαλαρά εκ των οποίων οι περισσότερες κόματοι. απλός χωρός 10 αρκετή σημετοχή από τα κορίτσια με ελεύθερα πιασήματα σε 5 διαφορετηκές που δοκημάσαμε και στο πριβέ με ενα 100 έχει φραπέδες κλαρίνα ιππασίες καταδύσεις και διάφορες άλλες αθλητηκες δραστηριότητες κάτι που με έπιασε αρκετά αδιάβαστο γιατί δεν μου έχει ξανατύχει και δεν το περίμενα και σε μεγάλο μαγαζι. το ωραίο ήταν ότι η κοπέλα με την οποια "προπονύθικα" μου λέει στο τέλος μην ντρέπεσε τωρα που έμαθες αν θες με άλλη κοπέλα ρωτα και το κανονίζουμε.

Επειδη μ ενδιαφερει το ....αθλημα....Θα σε παρακαλουσα ειτε εδω ειτε με πμ...να γραψειs πιο ξεκαθαρα τι εννοειs με το ...100???  εννοειs αραγε +100 στον πριβε???...προκειται να παω μ ενα φιλαρακι  να το κερασω και επειδη παιρνουμε το ....διδακτορικο μαs στιs ...καταδυσειs θα ηθελα μερικεs συνοδευτικεs λεπτομερειεs..ευχαριστω
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
Εσείς  τα  δύο  να  τα  μαρτυράτε  όλα 
Και  θα  φτάνετε  στη  βρύση  και νερό δεν θα  πίνετε !
τουλάχιστον ο ένας  από τους 2
μαντέψτε  ποιός !
αλλος μαρτυραει και μιλα πολυ....
εγω παντως ειμαι και αβρυσος και διψασμενος
και και και...
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Επειδη μ ενδιαφερει το ....αθλημα....Θα σε παρακαλουσα ειτε εδω ειτε με πμ...να γραψειs πιο ξεκαθαρα τι εννοειs με το ...100???  εννοειs αραγε +100 στον πριβε???...προκειται να παω μ ενα φιλαρακι  να το κερασω και επειδη παιρνουμε το ....διδακτορικο μαs στιs ...καταδυσειs θα ηθελα μερικεs συνοδευτικεs λεπτομερειεs..ευχαριστω

Ρε  vitsi  γιατί  είσαι  μαρτυριάρης
Δεν  βλέπεις το έργο που  τέλεσε  ο ΝΟΚΙΑΣ  να  παραδειγνατίζεσαι !
 

vitsi

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
537
Like
0
Πόντοι
6
Διψάμε για ποιότητα πάνω απ' όλα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
καμμιά ενημέρωση για χθες έχει κανείς;
:uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
γραψαμε κατι...
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Για  Παρασκευή  κάνει  περσονούλη ?
Να  δεις  πράματα  και θάμματα !
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom