Νέα

Ημερήσια ενημέρωση για στούντιο!

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 34 άτομα (1 μέλη και 33 επισκέπτες)

n.aleftantos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.977
Κριτικές
2
Like
343
Πόντοι
36
ρε συναγωνιστες εκ αθηνας εδω διπλα που διαφημιζει τωρα μια αντρεα συγγρου 144 λεει τι μονικα μπελουτσι ειναι αυτη ρε μαγκες??αν κανει και καλο κρεβατι πρεπει να ειναι απο τα καλητερα τεμαχια τις πιατσας η κανω λαθος??
 

CHEYENNE

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
22 Σεπ 2008
Μηνύματα
12.783
Κριτικές
582
Like
583
Πόντοι
8.805
Mega τσάρκα μετά από καιρό με συνοδοιπόρους τον zidane 68 και lagonisian, με ξεκίνημα λίγο μετά τα μεσάνυχτα:

Κωνσταντινουπόλεως  59 : Κλειστό. Μόνιμα πλέον κατά τα φαινόμενα. Τα φυτά της εισόδου έχουν ξεραθεί και μπάζα στοιβάζονται έξω από την πόρτα.

Κωνσταντινουπόλεως  61 : Κατερίνα. Tροφαντή  ξανθιά pro milf με μαλλιά μέχρι τους ώμους. Οι υπηρεσίες της θα πρέπει να είναι πολύ υψηλού επίπεδου για αν αντισταθμίζουν την πολύ μέτρια εμφάνιση της, για τα standards των studio.

Μεγάλου Αλεξάνδρου 133
: Ρομπέρτα Νεαρή κοκκινομάλλα πλέον με πολύ ωραίο πρόσωπο, σώμα και άπαικτη περιφέρεια. Οι γνώμες για την απόδοση της διφορούμενες, εγώ ανήκω σε αυτούς που πέρασαν πολύ καλά μαζί της.

Κωνσταντινουπόλεως  80 : Ντορίνα. Νεαρή με μαύρα μαλλιά σε καρέ χτένισμα. Σαρκώδη χείλη, εκφραστικά μάτια, ωραίο πρόσωπο και σώμα, με δυνατό σημείο την περιφέρεια της. Ντυμένη σε με μαύρο κορμάκι που την κολάκευε αρκετά.

Κωνσταντινουπόλεως  92Α : Μιχαέλα Νεαρή ψηλή αδύνατη κοπέλα με ίσια σκουρόχρωμα μαλλιά με ανταύγειες. Το πλούσιο φυσικό στήθος της είναι το μεγάλο της ατού. . Κλαούντια. Επίσης νεαρή μελαχρινή με ίσια μαλλιά. Αδύνατη σχετικά με ωραίο εφηβικό στήθος. Και οι δυο κοπέλες με θητεία στο Amnezia.

Κωνσταντινουπόλεως  92 : Κλειστό

Κωνσταντινουπόλεως  94 : Κλειστό

Κασσάνδρας  6 : Μαντόνα  Από τις γνωστές παρουσίες του χώρου. Μελαχρινή, με έντονες καμπύλες και πολλά υποσχόμενα πρόσωπο. Μαύρα μακριά μαλλιά μέχρι την μέση περίπου. Ίνα, όμορφη ξανθιά νεαρή κοπλέλα, με γλυκό πρόσωπο και ωραίο σώμα. Ντυμένη στα κόκκινα εσώρουχα, έκαναν ένα μίνι λεσβιακό show  στο σαλόνι.

Κασσάνδρας  4Γ
: Αλεξάνδρα Αδύνατη μελαχρινή με ανταύγειες, πλούσιο ενισχυμένο στήθος. Επανήλθε στον όμιλο μετά από ένα σύντομο πέρασμα στην αλυσίδα Μ. Αλέξανδρου 133 κλπ. Ιρένα η γνωστή μελαχρινή Τσέχο με το πλούσιο φυσικό στήθος. Φουλ πρόγραμμα και για τις δυο κοπέλες.

Κασσάνδρας  4Β : Βάλια Ψηλή μελαχρινή νταρντάνα με ίσια μακριά μαλλιά μέχρι την μέση με φουλ πρόγραμμα. Πρόκειται για την Ρωξάνη για τους θαμώνες του μεγάρου. Λουΐζα νεαρή πρόσχαρη ξανθιά με γλυκό πρόσωπο και ωραίο σώμα.

Κασσάνδρας  4 : Άννα. Η μελαχρινή καλλονή του ομίλου.

Κασσάνδρας  3 (κάτω) : Καταλίνα Ακόμα ένα κορίτσι του Amnezia.Ψηλή, αδυνατισμένη μελαχρινή με τα μέλλε Τσι να φτάνουν λίγο κάτω από τους ώμους. Πλούσιο φυσικό στήθος. Σάρα. Καστανή με ωραίο σώμα και πλούσιο στήθος. (δεν είμαι σίγουρος εάν είναι φυσικό ή όχι) Γλυκό πρόσωπο αρκετά γελαστή στο σαλόνι.

Κασσάνδρας  3 (πάνω) : Σαμπρίνα. Γεματούλα με "άγρια" χαρακτηριστικά προσώπου. Κοκκινόξανθα μαλλιά σε στυλ Burt Simpson όπως πολύ σωστά τόνισε και έτερος συναγωνιστής. Από τις μέτριες παρουσίες της βραδιάς.

Κασσάνδρας  8Γ
: Τζούλια. Η Πωλωνεζαρα ! Εντυπωσιακή γυναίκα, μελαχρινή με ανοιχτόχρωμα μάτια, αδύνατη σχετικά με φουλ πρόγραμμα. Καυλαντισε αρκετά με τον zidane και τον lagonisian. Εγώ καθόμουν πιο μακριά……

Κασσάνδρας  8Β : Κλαούντια και Κορίνα. Και οι δυο νεαρές αδύνατες, μελαχρινές με ίσια μαλλιά μέχρι τις ωμοπλάτες περίπου. Δυο λόγια για τον νέο χώρο. Πρόκειται για ένα πολύ-χώρο που θα λειτουργούν 3 ιδρύματα. Υπάρχουν δυο κεντρικές είσοδοι. Η μια οδηγεί στο 8Γ και η άλλη σε ένα μεγάλο διάδρομο με δυο πόρτες.  Το «άρωμα" της μπογιάς ακόμα αισθητό. Πολυτελής χώρος, με όλα τα απαραίτητα comfort στα δωμάτια.

Ιερά οδός 66 : Αμαρυλλίς. Μια από τις ομορφότερες κοπέλες στα studio με την καλύτερη (μέχρι τώρα) περιφέρεια που έχουμε συναντήσει. Με φουλ πρόγραμμα.

Σπύρου Πάτση 40 : Ξένια. Εντυπωσιακή ψηλή ξανθιά με ίσια μαλλιά.

Πειραιώς 198 : Κλειστό

Πειραιώς 193 : Κωνσταντίνα Μόνικα. Και οι δυο αρκετά γνωστές τόσο στην αλυσίδα όσο καις τον χώρο, αποτελούν ένα από τα πιο γνωστά δίδυμα για τους λάτρεις του duo.

Πειραιώς 121 : Νικολ. Νεαρή καστανή χωρίς κάποιο άλλο ιδιαίτερο χαρακτηριστικό να θυμάμαι….

Βριλησσού 55 : Σαμπρίνα. Η όμορφη ψηλή ξανθιά που μονοπωλεί την τρίτη βάρδια τα σαββατόβραδα. Με φουλ πρόγραμμα

Βριλησσού 36Α : Πένυ. Η γνωστή και μη εξαιρετέα. Ξανθιά, με μακριά μαλλιά, η προσωποποίηση του κεφιού και της ερωτικής διάθεσης.  Με το γνωστό show της στο σαλόνι. Αλλά και η  Μαρία η επονομαζόμενη ψηλή στεκόταν επάξια δίπλα της. Όμορφη κοπέλα με πολύ πονηρό μουτράκι, κοντά κοκκινωπά μαλλιά, ala garcon, αξιοπρόσεκτο φυσικό στήθος. Ένα πολύ ωραίο δίδυμο ομολογουμένως.

Βριλησσού 36 : Λίζα Νεαρή δροσερή κοπέλα με πολύ ωραίο σώμα. Μελαχρινή με ίσια μαλλιά λίγο κάτω από τους ώμους. Ναζιάρικα πρόσωπο με χαρακτηριστικό ένα ελαφρύ κενό ανάμεσα στα δυο μπροστινά δόντια. Εμιλυ, μια κοπέλα με αέρα έμπειρης γυναίκας. Μελαμψή, με μακριά σπαστά μαλλιά, γλυκο χαμόγελο, ωραίο σώμα, φυσικό στήθος. Για την Εμιλυ φουλ πρόγραμμα , για την Λίζα εάν θυμάμαι καλά όχι.

Βριλησσού 42 : Μάγδα καστανή με πλούσιο φυσικό στήθος και συμπαθητικό πρόσωπο. Εμυ. Όμορφη νεαρή μελαχρινή, με ωραίες αναλογίες σώματος.

Συγγρού 108 : Δε μας έκανα την τιμή να μας ανοίξουν. Καλή αρχή…..

Συγγρού 144 : Νικόλ. Η γνωστή μελαχρινή νταρντάνα από το πέρασμα της στον όμιλο Κασσάνδρας.

Αριστοτέλους 6 : Νάντια. Γλυκιά νεαρή συμπαθητική κοπελίτσα. Ίσια καστανά μαλλιά μέχρι τους ώμους με αξιοπρόσεκτη περιφέρεια, κέντρισε το ενδιαφέρον του lagonisian.

Αριστοτέλους 5 : Ζανέτ την Ρωσία, ξανθιά συμπαθητική παρουσία με έντονο τατουάζ στο δεξιό κωλομερι. Ρομπερτα από Ρουμανία. Μελαχρινή σκουρόχρωμη με πιασίματα.  Χριστίνα από  Τσεχία. Λυπάμαι αλλά πλέον δεν θυμάμαι κάποιο ιδιαίτερο χαρακτηριστικό της για να περιγράψω. Από 40 ευρώ το βασικό πρόγραμμα.

Τριγγέτα 3 : Ρομίνα. Από τα ομορφότερα κορίτσια των studio. Μελαχρινή, με ίσια μακριά μαλλιά, λίγο πάνω από την μέση. Ωραίο πρόπωπο, ευγενική φυσιογνωμία, ανοιχτόχρωμα μάτια. Πλούσιο στήθος, και πολύ ωραίες αναλογίες σώματος. Ο λαγός ξετρελάθηκε, μιας και την έβλεπε πρώτη φορά…….

Ηλία Ηλιού 82 : Βαλεντίνα. Η γνωστή πληθωρική Τσεχα με το πλούσιο φυσικό στήθος.

Ιππόνακτος 14 : Κλειστό

Φραντζή 47 : Σάρα. Ψηλή αδύνατη ξανθιά με γλυκό πρόσωπο. Γνωστή και από το Σπύρου Πάτση 40 και Τατοίου 71 σαν Αλεξία.

Βούρβαχη 19 : Βαρβάρα. Η μελαχρινή Ουκρανή Milf με τα ίσια μακριά μαύρα μαλλιά.

Βουλιαγμένης 68 : Μαργκώ. Μια ακόμα από τις γνωστές παρουσίες του χώρου. Ξανθιά με πολύ ωραίο πρόσωπο και σώμα, πλούσιο ενισχυμένο στήθος.

Μελαντίας 50 : Μαρκέλα. Νεαρή μικροκαμωμένη, καστανή κοπέλα. Καμία σχέση με την «συνονόματη της» από την αλυσίδα Μ. Αλέξανδρου 133

Μπουζιάνη 2 : Εύα. Ψηλή αδύνατη ξανθιά με ίσια μακριά μαλλιά.

Ισμήνης 2 : Μαρίνα. Η πιο πρόσφατη μεταγραφή των "Γερμανών". Η κοπέλα που μέχρι πρότινος εργαζόταν το Φυλής 104. Ψηλή, μελαχρινή με ισα μακριά μαλλιά μέχρι την μέση, σαρκώδη χείλη, πλούσιο ενισχυμένο στήθος, καμπυλωτή περιφέρεια.  με φουλ πρόγραμμα. Γνωριζόμαστε αρκετά καλά και έτσι μιλήσαμε για κάποια λεπτά, αν και πλέον ώρα είχε φτάσει 5:00….

Καρέα 30 : Λούση και Σάρα Και οι δυο ξανθές με πολύ γρήγορο σαλοναρισμα, αρκετά γνωστές σε όσους συχνάζουν στο συγκεκριμένο ίδρυμα.
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
134
Πόντοι
4.215
Μπράβο ινδιάνε, ωραία αναμετάδοση των στούντιο!!!
 

lagonisian

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Ιουν 2011
Μηνύματα
12.585
Κριτικές
282
Like
12.524
Πόντοι
26.470
Mega τσάρκα μετά από καιρό με συνοδοιπόρους τον zidane 68 και lagonisian, με ξεκίνημα λίγο μετά τα μεσάνυχτα:
καλα τώρα που τα διαβάζω τσιμπιεμαι για να συνειδητοποιησω ποσά χιλιόμετρα κάναμε...καλα η ρομινα κλείδωσε ως η επομενη μου καταδρομικη μαζί με σάρα απί Κασσάνδρας. Παρεπιπτόντως εμένα το στήθος της μου φάνηκε πλαστικό. Αλλά τέτοιο γλυκο πλάσμα κ με κορμί λαμπάδα σα τη ρομινα είχα καιρο να συναντήσω... :cum: :fuck2:
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
Μπράβο σας ρε μάγκες,μεγαλειώδης τσάρκα κ ενημέρωση γι'αυτούς που προτιμούν το είδος...

 

tenten956

Μέγας
Εγγρ.
6 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.912
Κριτικές
67
Like
3.938
Πόντοι
4.130
καλα τώρα που τα διαβάζω τσιμπιεμαι για να συνειδητοποιησω ποσά χιλιόμετρα κάναμε...καλα η ρομινα κλείδωσε ως η επομενη μου καταδρομικη μαζί με σάρα απί Κασσάνδρας. Παρεπιπτόντως εμένα το στήθος της μου φάνηκε πλαστικό. Αλλά τέτοιο γλυκο πλάσμα κ με κορμί λαμπάδα σα τη ρομινα είχα καιρο να συναντήσω... :cum: :fuck2:
Και όταν με το καλό πας Ρομίνα θα διαπιστώσεις ακόμη δύο πράγματα:
1. Ειναι απο τις πιο καθαρές κοπέλες που "εργάζονται"
2. Ειναι τέλεια επαγγεμλατίας. Οι Γερμανοί πήραν "Βιερίνια".
 

DON GIOVANNI

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2011
Μηνύματα
3.562
Like
6
Πόντοι
16
καλα τώρα που τα διαβάζω τσιμπιεμαι για να συνειδητοποιησω ποσά χιλιόμετρα κάναμε...καλα η ρομινα κλείδωσε ως η επομενη μου καταδρομικη μαζί με σάρα απί Κασσάνδρας. Παρεπιπτόντως εμένα το στήθος της μου φάνηκε πλαστικό. Αλλά τέτοιο γλυκο πλάσμα κ με κορμί λαμπάδα σα τη ρομινα είχα καιρο να συναντήσω... :cum: :fuck2:

Δηλαδή τόσος κόπος , τόση κούραση οφθαλμών , τέτοιο οργανόγραμμα καί δεν ...αρτήθηκες  ωρέ Λαγέ ?
 

litsa.com

Ιερόδουλη
Εγγρ.
26 Ιουν 2009
Μηνύματα
8.210
Like
42

[move] :) :) :)    22/10    :) :) :)[/move]


Κασσανδρας 3(κατω): Ρουσλανα - Αλεξανδρα - Κλαουντια
Κασσανδρας 3(πανω): Κλειστο  - Σαμπρινα/Ευα - Σαμπρινα/Κορινα
Κασσανδρας 4(πανω): Κλειστο - Αννα - Αννα
Κασσανδρας 4Β(κατω): Λουιζα - Βερονικα - Λουιζα/ινα
Κασσανδρας 4Γ(κατω): Ευα - Κλαουντια - Αλεξανδρα
Κασσανδρας 6: Μελινα - Μικη - Βαλια/Ελιζα
Κασσανδρας 8Α:Κλειστο - Τζουλια - Τζουλια
Κασσανδρας 8Β:Κλειστο - Βαλια - Ιρενα

Βριλησσου 60(πανω): Κλειστο - Ιρενα - Μελινα

Θησεως 40(κατω): Ζωη/Παολα - Ελενα/Εφη/Ελλη/Ζωη - Ελενα/Εφη/Ελλη


Σολωμου 32(ισογειο) Μπιανκα - Μπιανκα
 

lagonisian

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Ιουν 2011
Μηνύματα
12.585
Κριτικές
282
Like
12.524
Πόντοι
26.470
Και όταν με το καλό πας Ρομίνα θα διαπιστώσεις ακόμη δύο πράγματα:
1. Ειναι απο τις πιο καθαρές κοπέλες που "εργάζονται"
2. Ειναι τέλεια επαγγεμλατίας. Οι Γερμανοί πήραν "Βιερίνια".
τελεια!!! Η καθαριότητα ειναι μιση αρχοντιά...αυτο για τον "επαγγελματισμό" ελπίζω να το λες με θετικό πρόσημο...
 

PIATSAS

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.448
Κριτικές
89
Like
120
Πόντοι
4.065
Λιγα λογια για...

Katherine απο Κηφισου 30
Κοντη λεπτη μελαχρινη με 2,5αρες σιλικονες,γλυκια φατσα αλλα ειχε ενα θεματακι...
Απο το σαλονι φαινοταν οτι δεν ηξερε που της πανε τα 4 τα 5 κλπ!
Ας ειμαι λιγο πιο αναλυτικος.....Την πηρε απο το χερι η υπηρεσια και την σαλοναρισε κι αν δεν της ελεγε να παει στην κουζινα, κανοντας της νοηματα, ακομα εκει θα ημασταν και θα κοιταγαμε ο ενας τον αλλον,εγω την κοπελα...η κοπελα την υπηρεσια..κι η υπηρεσια την Μαρκελα που σαλοναρισε αμεσως μετα κι ¨εσωσε¨τροπος του λεγειν την κατασταση!
Υ.Γ Υποπτευομαι οτι αυτο το αχαρο αλλα ομορφο πλασματακι η Katherine δεν θα ξερει να βαλει ουτε την καποτα..για τα υπολοιπα ουτε λογος!

Μαρκελα επισης απο το Κηφισου 30!
Ακωλη ξανθια με γλυκο προσωπο,πρησμενο μπουστο αλλα εξισου ασχετο σαλοναρισμα με την Katherine που προανεφερα!
Σαν ξεχαρβαλωμενη πηγαινε η ερμη!

Ρομπερτα απο Αριστοτελους 5!
Κοντο ζουμπουρλουδικο μελαχρινο με μετρια φατσα αλλα με Δυνατο Οπλισμο!
Σιγουρα 4αρια πολυ πιθανον και παραπανω...

Ζανετ απο Κασσανδρας και Βριλησου 60!
Καυλε καστανο Ρουμανακι με πολυ ομορφο πατουρι και μικρο στηθος!
Σαλοναρισε χαμογελαστο,κουνιστο και γενικα εβγαλε μια αισθηση οτι το ¨εχει¨!


Ο Γιαγκουλας σε νεες περιπετειες!
Mετα τα Κεφαλληνιας 75,Κασσανδρας κλπ,Αντιοχειας 64,Κροκεων 6,Φυλης 104,Αριστοτελους 6 και πολλα ακομα...ο Γυρολογος Γιαγκουλας ¨ξαναχτυπα¨ ως Σιντυ στην Γερμανοαλυσιδα αυτη την φορα!


Εμμυ απο Συγγρου 108!
Ψηλο ξανθο μιλφοειδες,με τατου στα πλευρα,ωραιο κορμι με ανοιχτη περιφερεια παυλα κωλαρα!
Απο προσωπο....εκφυλοφατσα απο τις λιγες!

Y.G Ο Γιαγκουλας χωρις photoshop....

 

Συνημμένα

  • 11111.jpg
    11111.jpg
    32,8 KB · Εμφανίσεις: 67

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.120
Κριτικές
491
Like
37.384
Πόντοι
41.447
Y.G Ο Γιαγκουλας χωρις photoshop....

την αδικείς ρε συ την κοπέλα! :-

να ο Γιαγκουλας ( ο πραγματικός ) χωρις φωτοσόπ...που σημειωτεον ήταν μεγας καρδιοκατακτητης στην εποχή του..
old_photos_109.gif
 

Kerveras

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
1.919
Κριτικές
91
Like
3.821
Πόντοι
5.435
Mega τσάρκα μετά από καιρό με συνοδοιπόρους τον zidane 68 και lagonisian, με ξεκίνημα λίγο μετά τα μεσάνυχτα:

Κωνσταντινουπόλεως  59 : Κλειστό. Μόνιμα πλέον κατά τα φαινόμενα. Τα φυτά της εισόδου έχουν ξεραθεί και μπάζα στοιβάζονται έξω από την πόρτα.

Κασσάνδρας  6 : Μαντόνα[/color]  Από τις γνωστές παρουσίες του χώρου. Μελαχρινή, με έντονες καμπύλες και πολλά υποσχόμενα πρόσωπο. Μαύρα μακριά μαλλιά μέχρι την μέση περίπου. Ίνα, όμορφη ξανθιά νεαρή κοπλέλα, με γλυκό πρόσωπο και ωραίο σώμα. Ντυμένη στα κόκκινα εσώρουχα, έκαναν ένα μίνι λεσβιακό show  στο σαλόνι.

Ιερά οδός 66

Τριγγέτα 3 : Ρομίνα. Από τα ομορφότερα κορίτσια των studio. Μελαχρινή, με ίσια μακριά μαλλιά, λίγο πάνω από την μέση. Ωραίο πρόπωπο, ευγενική φυσιογνωμία, ανοιχτόχρωμα μάτια. Πλούσιο στήθος, και πολύ ωραίες αναλογίες σώματος. Ο λαγός ξετρελάθηκε, μιας και την έβλεπε πρώτη φορά…….

νομίζω και μέσα είχε μπάζα  :grin:
ακόμα δεν έχω καταφέρει να την δω από κοντά  :headbang:
τον διώξανε το πουστρότσατσο?  :jerking:
λαγέ και εγώ έχω ξετρελαθεί με τη πάρτυ της, αλλά...
 

orgasmo nero

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2012
Μηνύματα
3.285
Κριτικές
15
Like
33
Πόντοι
26
την αδικείς ρε συ την κοπέλα! :-

να ο Γιαγκουλας ( ο πραγματικός ) χωρις φωτοσόπ...που σημειωτεον ήταν μεγας καρδιοκατακτητης στην εποχή του..
old_photos_109.gif
Kαι με τα πρωτοπαλικαρα του......                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
URL]]
 

drizzt

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2005
Μηνύματα
709
Κριτικές
8
Like
758
Πόντοι
306
Έφυγε και η Παμελα απο Φ104 ????
 

lagonisian

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Ιουν 2011
Μηνύματα
12.585
Κριτικές
282
Like
12.524
Πόντοι
26.470
νομίζω και μέσα είχε μπάζα  :grin:
ακόμα δεν έχω καταφέρει να την δω από κοντά  :headbang:
τον διώξανε το πουστρότσατσο?  :jerking:
λαγέ και εγώ έχω ξετρελαθεί με τη πάρτυ της, αλλά...
θα το ρισκάρω κ θα σου πω...
 
Δείτε τα όλα τα  μπουρδέλα  και τα  studio  της Αθήνας στον κατάλογο.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom