Νέα

Ημερήσια ενημέρωση για φωτιές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα px75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 341K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
Συνέχεια ακούω για κατοικίες που απειλούνται, για ένα εξοχικό που κάηκε, για το ότι η φωτιά αυτή τη στιγμή δεν απειλεί κατοικημένες περιοχές κτλ.

Τα κακομοίρα τα ζωάκια τα σκέφτεται κανείς? Οι χελώνες που καίγονται ζωντανές, τα φίδια, οι αλεπούδες, τα πουλιά, τα γεράκια σταρχιδια μας όλα αυτά???

μονο για τα πουλια στεναχωριεμαι εγω
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Τα κακομοίρα τα ζωάκια τα σκέφτεται κανείς? Οι χελώνες που καίγονται ζωντανές, τα φίδια, οι αλεπούδες, τα πουλιά, τα γεράκια σταρχιδια μας όλα αυτά???

δεν κοιματε ο τσιπρας αυτα σκεφτετε συνεχεια
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
πραγματικες φωτιες μονο η λαιδη βαζει  :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig:

 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
198
Πόντοι
66
Πιάσανε λέει 63χρονο εμπρηστη στην Πάρνηθα. Είχε μαζί του αναπτήρες, κεριά, καύσιμη ύλη και πιάστηκε να προσπαθεί να βάλει φωτιά.

Ποια θα είναι και ποια  πιστεύετε ότι θα έπρεπε να είναι η ποινή του?

Εγώ πιστεύω θα φάει φυλακή με αναστολή (παπάρια δηλ.) και θα έπρεπε να φάει κατά τη γνώμη μου 5 χρόνια κάθειρξη.
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.373
Like
489
Πόντοι
36
:s&m_3:αυτα συμβαινουν καθε κ;λοκ;ιρι εδω στο γιουνανισταν

ειναι στις συνηθειες των ιθαγενων
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
Πιάσανε λέει 63χρονο εμπρηστη στην Πάρνηθα. Είχε μαζί του αναπτήρες, κεριά, καύσιμη ύλη και πιάστηκε να προσπαθεί να βάλει φωτιά.

Ποια θα είναι και ποια  πιστεύετε ότι θα έπρεπε να είναι η ποινή του?

Εγώ πιστεύω θα φάει φυλακή με αναστολή (παπάρια δηλ.) και θα έπρεπε να φάει κατά τη γνώμη μου 5 χρόνια κάθειρξη.

κανας the saint απο το μπουρδελα θα ητανε λογικα

η ποινη του πιστευω πως πρεπει να ειναι να γαμησει την μαρινα60

αλλα η πραγματικη ποινη που θα του εδινα εγω προσωπικα ειναι 2 εβδομαδες φυλακη και ενα προστιμο 1.000 ευρω
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Πιάσανε λέει 63χρονο εμπρηστη στην Πάρνηθα. Είχε μαζί του αναπτήρες, κεριά, καύσιμη ύλη και πιάστηκε να προσπαθεί να βάλει φωτιά.

Ποια θα είναι και ποια  πιστεύετε ότι θα έπρεπε να είναι η ποινή του?

Εγώ πιστεύω θα φάει φυλακή με αναστολή (παπάρια δηλ.) και θα έπρεπε να φάει κατά τη γνώμη μου 5 χρόνια κάθειρξη.

:uzi: :uzi: :uzi: :uzi:

:ak: :ak: :ak: :ak:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.910
Κριτικές
16
Like
14.747
Πόντοι
6.515
Πιάσανε λέει 63χρονο εμπρηστη στην Πάρνηθα. Είχε μαζί του αναπτήρες, κεριά, καύσιμη ύλη και πιάστηκε να προσπαθεί να βάλει φωτιά.

Ποια θα είναι και ποια  πιστεύετε ότι θα έπρεπε να είναι η ποινή του?

Εγώ πιστεύω θα φάει φυλακή με αναστολή (παπάρια δηλ.) και θα έπρεπε να φάει κατά τη γνώμη μου 5 χρόνια κάθειρξη.

Εδω δεν δικασανε αυτους που εκαψαν ανθρωπους στη μαρφιν τυπε  :S
 

Eraser..

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
28.025
Like
10.182
Πόντοι
2.606
Απάντηση του Ευρωπαίου επιτρόπου
Μοσκοβισί σε Καϊλή: Η κυβέρνηση αποφάσισε τις περικοπές στην πυροσβεστική

Αποκαλυπτική των ευθυνών της Αθήνας, για την κατάσταση στην οποία βρίσκεται η χώρα με τις φωτιές, είναι η απάντηση του Πιέρ Μοσκοβισί στην Εύα Καϊλή

Ήταν λίγο πριν τα μέσα του περασμένου Ιουλίου όταν η ευρωβουλευτής της Ελιάς απευθύνθηκε στον επίτροπο Οικονομικών Υποθέσεων της ΕΕ για την απόφαση της κυβέρνησης να μειώσει κατά 100 άτομα τη δύναμη του Πυροσβεστικού Σώματος Κεντρικής Μακεδονίας.

O κ. Μοσκοβισί, ξεκαθάρισε πως «η Επιτροπή δεν έχει καμία ανάμειξη στις πολιτικές στελέχωσης της κυβέρνησης για την παροχή δημόσιων αγαθών».

«Τα κράτη μέλη έχουν την πρωταρχική ευθύνη στο έδαφός τους για την προστασία από καταστροφές των πολιτών, του περιβάλλοντος και της ιδιοκτησίας, συμπεριλαμβανομένης της πολιτιστικής κληρονομιάς. Αποτελεί επίσης αρμοδιότητα του εν λόγω κράτους μέλους η ανάπτυξη και η εφαρμογή κατάλληλων εθνικών πολιτικών στον τομέα της πολιτικής προστασίας» απάντησε στην κυρία Καϊλή ο Ευρωπαίος επίτροπος.

«Η κυβέρνηση Τσίπρα που διορίζει συγγενείς και φίλους από το παράθυρο στο δημόσιο, εκθέτει τη χώρα διεθνώς και τους πολίτες σε κίνδυνο, με τη συνειδητή μείωση των διαθέσιμων πόρων και μέσων πυροπροστασίας του Πυροσβεστικού Σώματος ενώ ήδη εκδηλώθηκαν οι πρώτες καταστροφικές πυρκαγιές στη χώρα» είχε δηλώσει τότε η ευρωβουλευτής της Ελιάς, σχολιάζοντας την απάντηση που είχε στα χέρια της.

Και σήμερα την επανέφερε στη δημοσιότητα μέσα από τους προσωπικούς της λογαριασμούς στα social media.

http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/files/1/2017/08/15/20861280_10207964144101627_1039968185_o.jpg[/img[/URL]]

[URL unfurl="true"]http://www.protothema.gr/politics/article/705406/moskovisi-se-kaili-i-kuvernisi-apofasise-tis-perikopes-stin-purosvestiki/[/URL]

[/quote]

πολύ σωστά έκαναν. έπρεπε να γίνουν περικοπές για να χώσουν τους φίλους, αλλιώς πως?
και όσο για τα κωλόδεντρα, δε βαριέσαι...
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Στοιχεία από το καταπληκτικό ρεπορτάζ της Κατερίνας Κατή και του Βασίλη Ανδριανόπουλου στη χθεσινή Documento:


- 920 από τους 1.341 εμπρηστές που καταδικάστηκαν τα τελευταία 10 χρόνια, είδαν την ποινή τους να αναστέλλεται (ποσοστό 72,6%) ενώ μόνο 6 (0,5%) κατέληξαν στη φυλακή.
- 40% των επρηστών που καταδικάστηκαν από το 1986 και μετά αποδείχτηκε ότι είχαν βάλει περισσότερες από μία φωτιές.
- 151 επιβεβαιωμένοι υπότροποι εμπρηστές, που είχαν επαναλάβει το κακούργημα του εμπρησμού μέχρι και πέντε φορές, κυκλοφορούν ελεύθεροι!

Για να καταλαβαίνουμε όλοι ότι μια σοβαρή αιτία για το μαύρο μας το χάλι ως χώρα είναι η ατιμωρισία.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Πιάσανε λέει 63χρονο εμπρηστη στην Πάρνηθα. Είχε μαζί του αναπτήρες, κεριά, καύσιμη ύλη και πιάστηκε να προσπαθεί να βάλει φωτιά.

Ποια θα είναι και ποια  πιστεύετε ότι θα έπρεπε να είναι η ποινή του?

Εγώ πιστεύω θα φάει φυλακή με αναστολή (παπάρια δηλ.) και θα έπρεπε να φάει κατά τη γνώμη μου 5 χρόνια κάθειρξη.
Δεν εχει σημασια τι πιστευουμε εσυ κι εγω, σημασια εχει τι λεει ο νομος. Και ο νομος λεει για εμπρησμο απο προθεση σε δάσος οτι επιβαλλεται καθειρξη απο 5-10 χρονια και εαν η έκταση ειναι μεγαλη, εως 20 χρονια.
Σημειωτέον ότι η ποινη αυτή ΡΗΤΑ απο το νομο προβλεπεται οτι ΔΕΝ μετατρεπεται και ΔΕΝ αναστελλεται. Πας μέσα κατ' ευθειαν ακομη κι αν κανεις εφεση.
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Τι περιμενετε απο μια χωρα που ο καθε καθηγητης 2βαθμιας εκπαιδευσης εχει χτισει αυθαιρετο;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.092
Like
22.822
Πόντοι
5.506
καποτε μου χαν πει μεταξυ σοβαρου κ αστειου

οτι το κρατος δεν θελει να υπαρχουν δαση

ενω οταν καιγεται κ κατοικιτε να φοροι  δημοτικα τελη
ενω το δασος εσοδα μηδεν


Ψιλομαλακίες σου είπανε, μεταξύ μας.
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Τι λεει πάλι αυτή η φαρσοκωμωδία σου ρε καμένο ανθρωποειδές;Οτι ο Πούτιν βάζει τις φωτιές;
Όσο γράφουν ελεύθερα πλάσματα σαν κι εσένα θα καίει φωτιά σε αυτή τη χώρα μέχρι να μην μείνει ούτε ένα δέντρο...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom