Νέα

Ημερήσια ενημέρωση για φωτιές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα px75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 342K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ο Τζήμερος μέσα θα έκανε μια διαφορά, δεν μπορώ να φανταστώ βέβαια κατά πόσο δεν θα απορροφηθεί από την καθεαυτή δεξιά :think:

Νομίζω δεν τον προτιμούν οι πολίτες ακριβώς για το νεωτεριστικό του και σου λένε πάμε πεπατημένη δεξιά
Τύπε ο Τζημερος ειναι ψυχακιας, ελεος δηλαδη
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Ο Τζήμερος μέσα θα έκανε μια διαφορά, δεν μπορώ να φανταστώ βέβαια κατά πόσο δεν θα απορροφηθεί από την καθεαυτή δεξιά :think:

Νομίζω δεν τον προτιμούν οι πολίτες ακριβώς για το νεωτεριστικό του και σου λένε πάμε πεπατημένη δεξιά
Δεν έχει πολύ χώρο.

Τον κομμουνισμό θέλει να τον βγάλει εκτός νόμου (εγώ είμαι υπέρ). Ας γίνουν οικολόγοι-πράσινοι, ΚΚΕ κτλπ απαγορεύεται να υπάρχουν.
Και στα λέει κάποιος που μεγάλωσε σε αριστερό περιβάλλον με μεγάλη ιστορία.
Οι ΔΥ επίσης δεν τον θέλουν γιατί θέλει άξιολόγηση.

Άρα πάει κ μεγάλο μέρος του κέντρου.

Μένει η Δεξιά μόνο. Ε πόσοι από αυτούς δεν είναι βλάκες; Έλεγε πως δεν θέλει λαθρομετανάστες αλλά δεν έχει πρόβλημα με τους νόμιμους κ τον έβριζαν πως είναι μούφα πατριώτης..

Ε οι υπόλοιποι είναι στην ΝΔ. Ή δεν πάνε να ψηφίσουν.

Έχει ρεύμα τα τελευταία 2 χρόνια, θα δείξει.

Πάντως η ΝΔ παρά τα στραβά της στους τομείς που ανέφερα πάνω, παράγει πολύ έργο και όπως είπε ο Άλεξ, εκτός του ότι εκπέμπει σταθερότητα, το χαντάκωμα της αριστεράς/σοσιαλισμού, το οποίο το γνωρίζουν οι έξω, κάνουν την Ελλάδα πολύ ελκυστική σε επενδυτές.

Σταθερότητα.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Τύπε ο Τζημερος ειναι ψυχακιας, ελεος δηλαδη
Δεν συμφωνώ. Από πού προκύπτει;

Δηλαδή ο Κουτσούμπας που μιλάει ακόμα για ιμπεριαλισμό και εργατική τάξη (υπάρχει ακόμα;) είναι λογικός;

Το τσογλάνι ο Χάχας είναι λογικός;

Ο Βελόπουλος που πουλάει Επιστολές του Ιησού εναλλάξ με κηραλοιφές είναι;

Ή ο Γιάνης; lol
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.947
Like
11.880
Πόντοι
3.556
Τύπε ο Τζημερος ειναι ψυχακιας, ελεος δηλαδη
Τον συγκρίνεις με άλλους βουλευτές ή και κόμματα που είναι ήδη μέσα και τον βρίσκεις περισσότερο ψυχάκι ? Ποιος είναι καλά εκεί μέσα ?
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.947
Like
11.880
Πόντοι
3.556
Δεν έχει πολύ χώρο.

Τον κομμουνισμό θέλει να τον βγάλει εκτός νόμου (εγώ είμαι υπέρ). Ας γίνουν οικολόγοι-πράσινοι, ΚΚΕ κτλπ απαγορεύεται να υπάρχουν.
Και στα λέει κάποιος που μεγάλωσε σε αριστερό περιβάλλον με μεγάλη ιστορία.
Οι ΔΥ επίσης δεν τον θέλουν γιατί θέλει άξιολόγηση.

Άρα πάει κ μεγάλο μέρος του κέντρου.

Μένει η Δεξιά μόνο. Ε πόσοι από αυτούς δεν είναι βλάκες; Έλεγε πως δεν θέλει λαθρομετανάστες αλλά δεν έχει πρόβλημα με τους νόμιμους κ τον έβριζαν πως είναι μούφα πατριώτης..

Ε οι υπόλοιποι είναι στην ΝΔ. Ή δεν πάνε να ψηφίσουν.

Έχει ρεύμα τα τελευταία 2 χρόνια, θα δείξει.

Πάντως η ΝΔ παρά τα στραβά της στους τομείς που ανέφερα πάνω, παράγει πολύ έργο και όπως είπε ο Άλεξ, εκτός του ότι εκπέμπει σταθερότητα, το χαντάκωμα της αριστεράς/σοσιαλισμού, το οποίο το γνωρίζουν οι έξω, κάνουν την Ελλάδα πολύ ελκυστική σε επενδυτές.

Σταθερότητα.
Σταθερότητα και επενδύσεις θα έχουμε αν κρατήσει το φορολογικό και δεν αρχίσει αλχημείες. Κάποια πράγματα όντως κάνει ναι, στο μεταναστευτικό χωλαίνει ακόμα όπως ανέφερες
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Τον συγκρίνεις με άλλους βουλευτές ή και κόμματα που είναι ήδη μέσα και τον βρίσκεις περισσότερο ψυχάκι ? Ποιος είναι καλά εκεί μέσα ?
Κοίτα, κατανοω απολυτα την αναγκη καποιων δεξιων για μια "μη φοβικη" και "σταθερα αντικομμουνιστική" δεξια. Πλην όμως αυτη η δεξια ειναι σαφως μειοψηφικη και δεν εξυπηρετει κατι εν ετει 2021. Θεωρω οτι ο Τζημερος εχει κατα βαση εμφυλιοπολεμικο λογο και βρισκω οτι "πολακίζει".
Δεν τον θεωρω χρησιμο.
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.947
Like
11.880
Πόντοι
3.556
Κοίτα, κατανοω απολυτα την αναγκη καποιων δεξιων για μια "μη φοβικη" και "σταθερα αντικομμουνιστική" δεξια. Πλην όμως αυτη η δεξια ειναι σαφως μειοψηφικη και δεν εξυπηρετει κατι εν ετει 2021. Θεωρω οτι ο Τζημερος εχει κατα βαση εμφυλιοπολεμικο λογο και βρισκω οτι "πολακίζει".
Δεν τον θεωρω χρησιμο.
Αν ήταν στη ΝΔ θα λειτουργούσε σαν εσωτερική αντιπολίτευση. Αυτό βοηθάει πολύ στη βελτίωση κόμματος. Σαν συγκυβέρνηση με ΝΔ μου φαίνεται απείρως πιο σταθερό και λιγότερο γελοίο από το έκτρωμα συριζανελ (αηδιάζω και μόνο που το γράφω)
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Ο Τζήμερος ό,τι λέει το αιτιάζει. Τώρα αν φαίνεται ακραίος δεν ξέρω.

Μη ρεαλιστικός φαίνεται, κάτι το οποίο καταλαβαίνω πως ο Αλεξ δεν εγκρίνει αφού ότι λέει, πάντα το εξετάζει από το κατά πόσο ρεαλιστικό είναι κ τί εφαρμογή μπορεί να έχει.

Το θέμα είναι πως η ρεαλιστικότητα δεν είναι μία σταθερά, μεταβάλεται από τις συνθήκες.

Πριν 3 χρόνια μας έλεγαν πως δεν μπορεί να μπει φράχτης στον Έβρο. Μετά πως δεν μπορούμε να κάνουμε pushbacks. Τα έκανε η ΝΔ.

Τώρα λένε δεν μπορούμε να τους γυρίσουμε πίσω ή να σταματήσουμε απολύτως τις ροές.
Η Δανία νομοθέτησε (δεν ξέρω να έχει εφαρμοστεί ακόμα) και δεν θα δέχεται κανέναν. Συμφώνησε με χώρες της Αφρικής κ Β. Αφρικής και όλοι θα πηγαίνουν σε ειδικά camps εκεί. Αν παίρνουν άσυλο θα κάθονται εκεί πέρα και θα λαμβάνουν κάποια προνόμια. Στην Αφρική.
Όσοι απορρίπτονται, τον πούλο και πίσω στην χώρα από όπου μπήκαν.

Κάποια πράγματα μπορεί να φαίνονται ανεδαφικά και μη ρεαλιστικά τώρα αλλά δεν είναι έτσι. Και η ΝΔ δεν γίνεται να παίζει μόνη της μπάλα στην Δεξιά, που πλέον δεν είναι κ τόσο, έχει μετακινηθεί αρκετά προς στο κέντρο.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.966
Κριτικές
67
Like
29.243
Πόντοι
10.336
Ο τζημερος πρεπει να μπει σε ενα ψυχιατρειο πρωτα, και αν περασει τα ψυχομετρικα τεστ για να θεωρειται ανθρωπος, θα δουμε για την εισοδο του στη βουλη.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Ο τζημερος πρεπει να μπει σε ενα ψυχιατρειο πρωτα, και αν περασει τα ψυχομετρικα τεστ για να θεωρειται ανθρωπος, θα δουμε για την εισοδο του στη βουλη.
ΣΥΡΙΖΑ Προοδευτική Συμμαχία;

Ρητορικό το ερώτημα.

Το αστείο είναι πως και φάπες θα τρώς σε 2 χρόνια από Τζήμερο στην Βουλή και τον Κούλη να κυβερνά και να παράγει έργο.

Εσείς καθίστε στην άκρη και να παρακολουθείτε. Παρέα με Αλβανούς και Κουφοντίνες.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.966
Κριτικές
67
Like
29.243
Πόντοι
10.336
ΣΥΡΙΖΑ Προοδευτική Συμμαχία;
Τι σκαλωμα εχετε εσεις οι δεξιοι να βαφτιζετε οποιον διαφωνει συριζαιο; Ρε μαλακα για το τζημερο μιλας, πρεπει να υποστηριζω συριζα για να γελαω με τον ψυχασθενη που εσυ θεωρεις "λογικο" ; Ελεος
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Τι σκαλωμα εχετε εσεις οι δεξιοι να βαφτιζετε οποιον διαφωνει συριζαιο; Ρε μαλακα για το τζημερο μιλας, πρεπει να υποστηριζω συριζα για να γελαω με τον ψυχασθενη που εσυ θεωρεις "λογικο" ; Ελεος
ΣΥΡΙΖΑ 100%
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
μπηκε το κομμα σου στη φυλακη και τωρα ψαχνεις στεγη για το ναυαγισμενο σου μυαλο
Τί λες βρε χαζούλη.. ΥΓ μεταφέρθηκα στο νήμα ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ - ΝΔ.

Ας μείνει αυτό για τις φωτιές.
 

ditis13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.228
Like
3.746
Πόντοι
456
Τζήμερο λέει ο άλλος ?? Το ανθρώπινο σκουπίδι που για λίγες ώρες δημοσιότητας 2 3 φορές το χρόνο, πάει και βρίζει νεκρούς, από Αλέξη μέχρι Φύσσα και όχι μόνο. Μόνο φάπες σε αυτήν την κουράδα όπου σταθεί και όπου βρεθεί χωρίς πολλά πολλά. Ψόφοοο.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.832
Κριτικές
62
Like
45.672
Πόντοι
9.297
θελει διαλλειμα φιλε πολλη μαυριλα ευτυχως δεν παρακολουθω και μην μαυριζομαι.
Το ιδιο και εγω...με εξαιρεση ενα δεκαλεπτο που γυρισα στα ιδιωτικα.Ευτυχως πετυχα το μωρο μου με κομψοτατο συνολακι, σαν διευθυντης τραπεζας ηταν...οχι ιδιαιτερα θηλυκη εμφανιση αλλα και ετσι με φτιαχνει.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.832
Κριτικές
62
Like
45.672
Πόντοι
9.297
διαδόθηκε ότι είχε μια πιτσιρίκα γκόμενα...στο διαδίκτιο το διάβασα...τη διόρισε κάτι τέτοια λέγανε...
Στην ηλεκτρ.εκδοση του Documento βγηκε αυτο;Τιγκα στην εγκυροτητα...πολλοι κραζουν την Ευγενια αλλα και ταυτοχρονα την φαντασιωνονται.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom