Νέα

Ημερήσια ενημέρωση για φωτιές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα px75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 342K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.106
Κριτικές
123
Like
51.083
Πόντοι
27.261
φυλάγονται.. μπάτσοι αλλά προχω...
θυμάσαι με τον covid που χαλάρωσαν
όταν αισθάνθηκαν την λαική καταγραυγή ?
ελάχιστοι έλεγχοι, ούτε πρόστιμο έκοβαν στην πορεία..
εντολες εκτελουν φιλε... απλα.
στα παπαρια τους οι μπατσοι για το λαο-εμενα-εσενα, οτι θελουν κανουν.
μεσα σε ολες τις βρωμιες ειναι, γι'αυτο υπαρχουν αλλωστε.
ας ειχαμε και εμεις γκλομπς και θα σου ελεγα τι συμπεριφορα θα ειχανε.
παναγιες θα ηταν και με το σεις και με το σας θα μιλαγανε.
αλλα μετα θα ειμασταν φαρ ουεστ.
ετσι οπως εχει εξελιχθει η φαση ομως, καλυτερα φαρ ουεστ με καποιο μετρο, γιατι ολοι θα σεβονταν τον αλλον.
τωρα παπαρια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Εδώ δεν είχαμε εκλογές με 103 νεκρούς από φωτιά, θα έχουμε τώρα;
Για ποιούς τα ψέκια που δεν κάνουν το εμβόλιο; Η πλειονότητα του κόσμου εμβολιάζεται.
Μήπως φταίει αυτός για την πανδημία;

Εγώ αν κάποια πράγματα του καταλογίζω είναι η ανεκτικότητα σε αριστερά χρέπια που έκαναν 700 διαδηλώσεις για τον δολοφόνο και δεν τους ξυλοφόρτωσε.
Δυστυχώς η κοινωνία σοκάρεται από κάτι τέτοια κ θέλει να το παίξει ενωτικός.

Και βέβαια το δούλεμα που πέφτει με τους λαθρομετανάστες από Μηταράκη.

Από την στιγμή που κάνουν ότι μπορούν για πανδημίες, λιμούς, φωτιές κ καταποντισμούς, δεν μπορεί κανείς να τον κατηγορήσει.
Μακάρι να συνεχίσει δυναμικά, ώστε πέρα από την κατάργηση του ασύλου (παγκόσμια πρωτοτυπία εν τω μεταξύ), να έρθει κ η αξιολόγηση και φυσικά η άρση μονιμότητας στο Δημόσιο.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Την απαγορευει το Συνταγμα και ειναι και λαθος
Καθόλου λάθος. Κρατάει την χώρα πίσω. Έχουμε τα κωθώνια των ΑΕΙ να μην γνωρίζουν την τρύφλα τους και να διδάσκουν παρωχυμένη ύλη δεκαετιών γιατί δεν έχουν κανένα λόγο να μάθουν τίποτα καινούργιο.

Εξωτερικό, όταν ξέρουν πως σε 2 χρόνια μπορεί να είναι πάλι προς αναζήτηση εργασίας, ακολουθούν και τις εξελίξεις.

Καθίστε με ΔΑΠ-ΝΔΦΚ και ΚΝΕ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Καθόλου λάθος. Κρατάει την χώρα πίσω. Έχουμε τα κωθώνια των ΑΕΙ να μην γνωρίζουν την τρύφλα τους και να διδάσκουν παρωχυμένη ύλη δεκαετιών γιατί δεν έχουν κανένα λόγο να μάθουν τίποτα καινούργιο.

Εξωτερικό, όταν ξέρουν πως σε 2 χρόνια μπορεί να είναι πάλι προς αναζήτηση εργασίας, ακολουθούν και τις εξελίξεις.

Καθίστε με ΔΑΠ-ΝΔΦΚ και ΚΝΕ.
Για την αξιολογηση συμφωνουμε

Η αρση μονιμοτητας ειναι κατι αλλο, και ειναι εντελως λαθος
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Τότε λες δεν θα πέσει ?
Σιγά σιγά θα πάει. Η αξιολόγηση ήδη προχωράει. Μάγκες ο "Κούλης" ήρθε για να μείνει, δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει.

Ούτε εγώ τρελαίνομαι αλλά αν δεν μπορείτε να διαβάσετε τα σημάδια, ειδικά αυτά που έρχονται από έξω, τί να πω.

Σιγά σιγά και ενωτικά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Για την αξιολογηση συμφωνουμε

Η αρση μονιμοτητας ειναι κατι αλλο, και ειναι εντελως λαθος
Αξιολόγηση χωρίς άρση μονιμότητας δεν έχει καμμία ουσία. Δηλαδή τί θα τους δίνουν κακό βαθμό και θα τους λένε αύριο με τον κηδεμόνα τους;

Μπορεί να πάρει περισσότερο χρόνο αλλά κάποια στιγμή όσοι προσλαμβάνονται θα είναι υπό άλλες συνθήκες.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Σιγά σιγά θα πάει. Η αξιολόγηση ήδη προχωράει. Μάγκες ο "Κούλης" ήρθε για να μείνει, δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει.

Ούτε εγώ τρελαίνομαι αλλά αν δεν μπορείτε να διαβάσετε τα σημάδια, ειδικά αυτά που έρχονται από έξω, τί να πω.

Σιγά σιγά και ενωτικά.
Πιο μεθοδικο ανθρωπο δεν εχω ξαναδει στη ζωη μου.
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.947
Like
11.880
Πόντοι
3.556
Σιγά σιγά θα πάει. Η αξιολόγηση ήδη προχωράει. Μάγκες ο "Κούλης" ήρθε για να μείνει, δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει.

Ούτε εγώ τρελαίνομαι αλλά αν δεν μπορείτε να διαβάσετε τα σημάδια, ειδικά αυτά που έρχονται από έξω, τί να πω.

Σιγά σιγά και ενωτικά.
Το μόνο που τον σώζει και τον κάνει αλαζονικό είναι ότι δεν διαφαίνεται κάτι νέο ή έστω αναδιοργανωμένο να τον κοντράρει. Όχι ότι κάνει κάτι το ιδιαίτερο
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Πιο μεθοδικο ανθρωπο δεν εχω ξαναδει στη ζωη μου.
Είναι ο ίδιος; Εϊναι ο περίγυρος; Ποτέ και για κανέναν δεν το ξέρουμε. Αλλά προσπαθεί με νύχια κ με δόντια να μην διχάζει την κοινωνία.

Μερικοί σίγουρα θα έχουν πρόβλημα αλλά βρίσκονται ήδη στο περιθώριο της κοινωνίας και δεν το γνωρίζουν.

Πέφτει πολλή δουλειά, με ταχύτατους ρυθμούς. Και πολλές επενδύσεις από έξω. Αν κάποια πράγματα πρέπει να πιέσει ο κόσμος είναι το
λαθρομεταναστευτικό και τα εθνικά (καλά εκεί έχει μπει άλλος στην μέση αλλά λέμε τώρα).
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.947
Like
11.880
Πόντοι
3.556
Ούτε εντος του κομματος του, ούτε απο την αντιπολιτευση
Με δυο φατριές και ένα κάρο δορυφόρους μέσα στο κόμμα τι νέο ?

Αναδιοργανωμένο στην αντιπολίτευση όχι, θα αργήσει πολύ !
 

ditis13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.228
Like
3.746
Πόντοι
456
Nα πέσει ενώ έχει την στήριξη του συνόλου των ολιγαρχών και των μπουκωμένων τους ΜΜΕ? Καλό το twitter, αλλά κυβερνήσεις στην Ελλαδίτσα βγάζουν οι Αλαφούζοι και οι Πορδοσάλτε αυτού του τόπου. Άλλωστε ο Αλεξέι το έχει παρατήσει ήδη.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Είναι ο ίδιος; Εϊναι ο περίγυρος; Ποτέ και για κανέναν δεν το ξέρουμε. Αλλά προσπαθεί με νύχια κ με δόντια να μην διχάζει την κοινωνία.

Μερικοί σίγουρα θα έχουν πρόβλημα αλλά βρίσκονται ήδη στο περιθώριο της κοινωνίας και δεν το γνωρίζουν.

Πέφτει πολλή δουλειά, με ταχύτατους ρυθμούς. Και πολλές επενδύσεις από έξω. Αν κάποια πράγματα πρέπει να πιέσει ο κόσμος είναι το
λαθρομεταναστευτικό και τα εθνικά (καλά εκεί έχει μπει άλλος στην μέση αλλά λέμε τώρα).
Να σου δωσω ενα παραδειγμα.
Οταν επρεπε να φτιαξει το επιτελειο του, εγραψε στα παπαρια του τους βαρωνους και τους κομματικους της ΝΔ και πηρε Γεραπετριτη, Πιερρακακη και με λιγα λογια το μισο ΠΑΣΟΚ του ΓΑΠ αφου εκρινε ότι και κοσμο θα του φερουν απο το κεντρο, αλλά και ικανοτατοι ειναι. Οι ανοητοι προεβλεπαν οτι "θα επαναστατησουν οι καραμανλικοι", "θα γκρινιαξουν οι σαμαρικοι"¨και κατι τετοιες πίπες. Και φυσικα δεν ειχε προβλημα να βαλει και πασόκους υπουργούς (Χρυσοχοιδης, Μενδώνη).
Επισης εμμονικά κοιταει τις δημοσκοπησεις.
Δεν κάνει καμια κινηση αν δεν διαπιστωσει οτι την θελει η πλειοψηφια. Τα λοκνταουν τα σταματησε οταν εγινε πλειοψηφικη η αρνητικη αποψη γι αυτα.

Προκειται για ενα κλασικο nerd, με εμμονές, αυστηροτατη πειθαρχια (φαινεται εξαλλου και απο το σωμα που διατηρει στα 53, συγκρινε με τον Κωστακη τον Καραμανλη ας πουμε) και υψηλοτατη μορφωση. Αφοσιωμενος, στοχευμενος, μεθοδικος, σταθερα ΚΕΝΤΡΩΟΣ και μακρια απο ακροδεξιές πρακτικές και κορώνες. Επισης εντελώς μακρια απο λαικισμους. Ολοι προεβλεπαν "σαρωτικους ανασχηματισμους" (γιατι αραγε?) και ζητημα να εχει αλλαξει 1-2 υπουργους επι μια διετια.

Και φυσικα το κλιμα απο το εξωτερικο βελτιωνεται, οι οικονομικές αξιολογησεις ειναι αψογες, το κοστος δανεισμού μειωνεται. Παρα την πανδημία. Γιατι? Γιατι οι ξενοι ΞΕΡΟΥΝ. Και βλεπουν εναν εντελως σοβαρο ανθρωπο και εχουν ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Άλλωστε ο Αλεξέι το έχει παρατήσει ήδη.
Γι αυτο το εμφανές γεγονός, εχεις καποια εξηγηση?
31,5% πήρε τον ιουλιο του 2019.
Δηλαδη τι ποσοστό επρεπε να παρει για να ΜΗΝ τα εχει παρατησει?
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Το μόνο που τον σώζει και τον κάνει αλαζονικό είναι ότι δεν διαφαίνεται κάτι νέο ή έστω αναδιοργανωμένο να τον κοντράρει. Όχι ότι κάνει κάτι το ιδιαίτερο
Αριστερά στην Ελλάδα δεν υπάρχει. Άρα αυτομάτως κάτι σοβιέτ και μπάχαλα του στυλ ΣΡΖ, ΚΚΕ, Μέρα25 πάνε με την μία έξω.
Η Αριστερά έσβησε..

Μετά δεξιότερα ΧΑ (Έλληνες ΓΤΠ), Βελόπουλοι, είναι αστεία.
Ο δεύτερος γραμμή με Ρώσους (ό,τι χειρότερο για την χώρα και ο λόγος που υποφέραμε από εμφύλιους μέχρι Κύπρο) και οι πρώτοι ναζίδια/γίδια, ό,τι χειρότερο για τον πατριωτικό χώρο.

ΠΑΣΟΚ να πάει να ΓΑ... Σοσιαλιστικό συνοθύλευμα, ακόμα ονειρεύονται γιγάντωση δημοσίου τομέα και λεφτόδεντρα.
Με Λοβέρδο ίσως έκανε κάτι, Καϊλή θα ήταν πολύ καλή επιλογή αλλά αποδεικνύεται πολύ έξυπνη και θα παραμείνει εξωτερικό.

Η ΝΔ χρειάζεται ΔΕΞΙΑ αντιπολίτευση, όχι αριστερή. Με αριστερή είναι το καλύτερό τους, έυκολος αντίπαλος.

Το μόνο κόμμα που θεωρώ πως έχει να προσφέρει κάτι είναι η Δημιουργία Ξανά. Που για εμένα πρέπει να μπει στην Βουλή.
Δεξιό, νεωτεριστικό και καπιταλιστικό. Στοιχεία από τα οποία αποτελούνται όλα τα Δυτικά κράτη.

Όσο έχει αριστεριστές στην Βουλή και ψεκ, η ΝΔ θα είναι βολεμένη. Και καλά θα κάνει γιατί δεν συγκρίνονται οι υπόλοιποι.
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.947
Like
11.880
Πόντοι
3.556
Αριστερά στην Ελλάδα δεν υπάρχει. Άρα αυτομάτως κάτι σοβιέτ και μπάχαλα του στυλ ΣΡΖ, ΚΚΕ, Μέρα25 πάνε με την μία έξω.
Η Αριστερά έσβησε..

Μετά δεξιότερα ΧΑ (Έλληνες ΓΤΠ), Βελόπουλοι, είναι αστεία.
Ο δεύτερος γραμμή με Ρώσους (ό,τι χειρότερο για την χώρα και ο λόγος που υποφέραμε από εμφύλιους μέχρι Κύπρο) και οι πρώτοι ναζίδια/γίδια, ό,τι χειρότερο για τον πατριωτικό χώρο.

ΠΑΣΟΚ να πάει να ΓΑ... Σοσιαλιστικό συνοθύλευμα, ακόμα ονειρεύονται γιγάντωση δημοσίου τομέα και λεφτόδεντρα.
Με Λοβέρδο ίσως έκανε κάτι, Καϊλή θα ήταν πολύ καλή επιλογή αλλά αποδεικνύεται πολύ έξυπνη και θα παραμείνει εξωτερικό.

Η ΝΔ χρειάζεται ΔΕΞΙΑ αντιπολίτευση, όχι αριστερή. Με αριστερή είναι το καλύτερό τους, έυκολος αντίπαλος.

Το μόνο κόμμα που θεωρώ πως έχει να προσφέρει κάτι είναι η Δημιουργία Ξανά. Που για εμένα πρέπει να μπει στην Βουλή.
Δεξιό, νεωτεριστικό και καπιταλιστικό. Στοιχεία από τα οποία αποτελούνται όλα τα Δυτικά κράτη.

Όσο έχει αριστεριστές στην Βουλή και ψεκ, η ΝΔ θα είναι βολεμένη. Και καλά θα κάνει γιατί δεν συγκρίνονται οι υπόλοιποι.
Ο Τζήμερος μέσα θα έκανε μια διαφορά, δεν μπορώ να φανταστώ βέβαια κατά πόσο δεν θα απορροφηθεί από την καθεαυτή δεξιά :think:

Νομίζω δεν τον προτιμούν οι πολίτες ακριβώς για το νεωτεριστικό του και σου λένε πάμε πεπατημένη δεξιά
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom