Νέα

Η οικονομική κρίση επηρεάζει και τις ιερόδουλες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα DmtrsxXx
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 110
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

sarouman

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.623
Κριτικές
69
Like
535
Πόντοι
7.125
Πάντως είναι θλιβερο το γεγονος...μια γυναίκα (και δε μιλάω για ιερόδουλη) ...αλλα περισσότερο για φοιτητρια....να συνδυαζει επιβίωση...(ή μαλλον την αγορα κανενος ακριβου παπουτσιου) με μια πιπα ή ένα γαμησι...
Εχει αυξηθει το ποσοστο.
Τα κοριτσακια είναι πολυ ψαγμενα πλεον

Και αυτη καθεαυτη επιλογη ερωτικου συντροφου γίνεται με βάση οικονομικα κριτηρια πλεον και όχι τα στοιχεία της προσωπικότητας του άλλου (δηλ. δουλεύει? πόσα βγάζει? έχει καλο αυτοκίνητο? έχει σπίτι?... ζει άνετα? ..κυκλοφορει?....και μετα...τι τύπος είναι, αν είναι ομορφος κλπ κλπ)

Φυσικά....η λίπα πάει πάνω στο παστό...λένε στο χωριο μου...
Ομορφια, λεφτά, γκόμενες....όλα αυτα πανε μαζι...

Οι υπολοιποι κινουμαστε μεταξυ μετριοτητας και χαμέρπειας....
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Η οικονομική κρίση χτυπάει και τον χώρο της πορνείας από ό,τι φαίνεται καθώς οι ιερόδουλες είτε δεν βρίσκουν εύκολα πελάτες είτε αναγκάζονται να μειώσουν τις τιμές για τις υπηρεσίες τους.

Στο απυρόβλητο είναι αυτές? :rolleyes:
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
Η οικονομική κρίση χτυπάει και τον χώρο της πορνείας από ό,τι φαίνεται καθώς οι ιερόδουλες είτε δεν βρίσκουν εύκολα πελάτες είτε αναγκάζονται να μειώσουν τις τιμές για τις υπηρεσίες τους......

......ειτε αναγκαζονται να πουλησουν ερωτα και καβλαντα ωστε να τσιμπησει το θυμα!
Η πιο αποτελεσματικη μεθοδος τωρα στην κριση!

;)
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16


  Τα κορόιδα δεν τελείωσαν... Τα λεφτά έχουν τελειώσει....

Κι όταν δεν υπάρχουν λεφτά... λιγοστεύουν και τα κορόιδα. Αναγκαστικά.


  :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Οταν το στομαχι γουργουριζει ειναι κακοs συμβουλοs.....
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.520
Κριτικές
11
Like
3.367
Πόντοι
4.615
Φίλτατοι, το δημοσίευμα αναφέρεται στην Ιταλία, μη μας διαφεύγει αυτό. Γύρω σας έχετε αντιληφθεί μία τέτοια κατάσταση στην Ελλάδα όπως αυτή περιγράφεται στο δημοσίευμα, με μείωση τιμών και με χιλιάδες νοικοκυρές στην πορνεία; δε νομίζω πως ούτε ουσιώδης μείωση τιμών υπάρχει, ούτε οι νοικοκυρές βγήκαν στο κλαρί.Πορνεία στις ''νοικοκυρές'' και καθώς πρέπει ελληνίδες υπήρχε εδώ και χρόνια, απλά δεν έβγαιναν στο πεζοδρόμιο αλλά έψαχναν ένα χρηματοδότη τους, τον οποίο και ''αγαπούσαν'' και ήταν η ''σχέση'' τους ή ό,τι άλλο ''μόνιμο''.... Όσο στερεύουν τα φράγκα, αυτή η τάση θα επεκταθεί. Και μια και λέμε για μείωση τιμών και καθωσπρέπει κυρίες, πιστέψτε με πολλές δεν έχουν πάρει ακόμη χαμπάρι τι γίνεται....... Παρακάτω είναι ένα e-mail το οποίο έλαβα από μία ''ανεξάρτητητη'' σήμερα η οποία είχε αγγελία:
Ειμαι 25 ομορφο προσωπο και λεπτο κορμακι. Για 1 ωρα και 1 εκτονωση με την ησυχια μας ειναι 150. Προσφερω ελευθερο στοματικο, φιλια, μου αρεσει να με γλυφουν σεξ οπως θες και τελειωνεις αν σου αρεσει στο σωμα μου. Δεν κανω πρωκτικο και τελειωμα στο στομα.
Τα σχόλια περιττεύουν νομίζω σε σχέση με την παραπάνω απάντηση.......
 

kostas8000

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.222
Like
181
Πόντοι
16
το θεμα ειναι πως δυστηχως η κριση εχει οξυνει μια ασχημη ηθικη κατασταση η οποια υφηρπε εδω και αρκετα χρονια(οχι μονο στην ελλαδα)αλλα γενικοτερα στις χωρες που εχουν υιοθετησει το american dream

δεν λεω πως δεν υπηρχαν ιεροδουλες παλιοτερα πως δεν υπηρχαν εκδιδομενες η κοριτσακια που τους αρεσε η <ευκολη ζωη>
τωρα ομως το θεμα εχει αλλαξει και πλεον αρκετες γυναικες που <περναει> η μπογια τους ως υστατη λυση σκεφτονται και αυτο...

 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
710
Πόντοι
96
Η οικονομική κρίση χτυπάει και τον χώρο της πορνείας από ό,τι φαίνεται καθώς οι ιερόδουλες είτε δεν βρίσκουν εύκολα πελάτες είτε αναγκάζονται να μειώσουν τις τιμές για τις υπηρεσίες τους.

Όπως αναφέρει η εφημερίδα Corriere della Sera όμως, οι ιερόδουλες πλήττονται κυρίως από το αυξανόμενο ποσοστό φοιτητριών που για να πληρώσουν τα δίδακτρα όπως ισχυρίζονται αναγκάζονται να γίνουν πόρνες.

Το φαινόμενο κατήγγειλε η Κάρλα Κόρσο, πρόεδρος της επιτροπής για τα δικαιώματα των ιερόδουλων, η οποία δήλωσε ότι πλέον οι επαγγελματίες του έρωτα αναγκάζονται να μειώσουν τη τιμή σε πενήντα ευρώ για κάθε ερωτική επαφή, αν και υπάρχουν γυναίκες που δέχονται να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους ακόμα και για πέντε ευρώ.

Σύμφωνα λοιπόν με την επιτροπή, ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος καθώς δεκάδες είναι οι νέες νοικοκυρές κι οι φοιτήτριες που εκμεταλλευόμενες τις ιστοσελίδες για online σεξ κερδίζουν ολοένα περισσότερους πελάτες οι οποίοι προτιμούν είτε να πληρώνουν για να ικανοποιούνται μέσω διαδικτύου είτε να επισκέπτονται τις γυναίκες στα διαμερίσματά τους αποφεύγοντας με αυτό τον τρόπο να πηγαίνουν στους οίκους ανοχής.

Το δημοσίευμα αναφέρει πάντως πως στην Ιταλία το σεξ επί πληρωμή έχει συνολικά οκτώ εκατομμύρια πελάτες, απασχολεί 80.000 ανθρώπους και αποδίδει τουλάχιστον 5 δισ. ευρώ το χρόνο, παρά την κρίση και τις φοιτήτριες που ζηλεύουν τη καριέρα των επαγγελματιών.





          ()

Απο οσο ξερω η πορνεια στην Ιταλια ειναι παρανομη.. ε?  :think:
Πως γινεται να εχουν προεδρο με ολα αυτα τα στοιχεια κλπ?
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Και μια και λέμε για μείωση τιμών και καθωσπρέπει κυρίες, πιστέψτε με πολλές δεν έχουν πάρει ακόμη χαμπάρι τι γίνεται....... Παρακάτω είναι ένα e-mail το οποίο έλαβα από μία ''ανεξάρτητητη'' σήμερα η οποία είχε αγγελία:
Ειμαι 25 ομορφο προσωπο και λεπτο κορμακι. Για 1 ωρα και 1 εκτονωση με την ησυχια μας ειναι 150. Προσφερω ελευθερο στοματικο, φιλια, μου αρεσει να με γλυφουν σεξ οπως θες και τελειωνεις αν σου αρεσει στο σωμα μου. Δεν κανω πρωκτικο και τελειωμα στο στομα.
Τα σχόλια περιττεύουν νομίζω σε σχέση με την παραπάνω απάντηση.......

Είμαι πεπεισμένος πως η απάντησή σου ήταν αυτή που έπρεπε!
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Και το καπνισμα στα καφε ειναι παρανομο αλλα.......
Ολη μαs η ζωη ειναι μεσα στην παρανομια αν το σκεφτει κανειs......
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.520
Κριτικές
11
Like
3.367
Πόντοι
4.615
Είμαι πεπεισμένος πως η απάντησή σου ήταν αυτή που έπρεπε!
Το θέμα δεν ήταν η δική μου απάντηση μόνο, το ζήτημα είναι να μην της δώσει κανένεας ούτε ευρώ τσακιστό μπας και βάλει μυαλό η ονειροπαρμένη, που νομίζω ότι θα τον παίρνει δύο λεπτά και θα βγάζει 150 ευρώ για πλάκα......
 

kostas8000

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.222
Like
181
Πόντοι
16
Φίλτατοι, το δημοσίευμα αναφέρεται στην Ιταλία, μη μας διαφεύγει αυτό. Γύρω σας έχετε αντιληφθεί μία τέτοια κατάσταση στην Ελλάδα όπως αυτή περιγράφεται στο δημοσίευμα, με μείωση τιμών και με χιλιάδες νοικοκυρές στην πορνεία; δε νομίζω πως ούτε ουσιώδης μείωση τιμών υπάρχει, ούτε οι νοικοκυρές βγήκαν στο κλαρί.Πορνεία στις ''νοικοκυρές'' και καθώς πρέπει ελληνίδες υπήρχε εδώ και χρόνια, απλά δεν έβγαιναν στο πεζοδρόμιο αλλά έψαχναν ένα χρηματοδότη τους, τον οποίο και ''αγαπούσαν'' και ήταν η ''σχέση'' τους ή ό,τι άλλο ''μόνιμο''.... Όσο στερεύουν τα φράγκα, αυτή η τάση θα επεκταθεί. Και μια και λέμε για μείωση τιμών και καθωσπρέπει κυρίες, πιστέψτε με πολλές δεν έχουν πάρει ακόμη χαμπάρι τι γίνεται....... Παρακάτω είναι ένα e-mail το οποίο έλαβα από μία ''ανεξάρτητητη'' σήμερα η οποία είχε αγγελία:
Ειμαι 25 ομορφο προσωπο και λεπτο κορμακι. Για 1 ωρα και 1 εκτονωση με την ησυχια μας ειναι 150. Προσφερω ελευθερο στοματικο, φιλια, μου αρεσει να με γλυφουν σεξ οπως θες και τελειωνεις αν σου αρεσει στο σωμα μου. Δεν κανω πρωκτικο και τελειωμα στο στομα.
Τα σχόλια περιττεύουν νομίζω σε σχέση με την παραπάνω απάντηση.......

οι γκομενες-κυριες που το κανανε αυτο υπηρχε παντοτε....μια ομορφη η καλοβελμενη γυναικα εαν φυσικα δεν εχει και την καταλληλη παιδεια απο το σπιτι ή οι γονεις και κυριως η μανα ηταν λιγο πιο ελαστικη ή χαζοχαρουμενη δεν ηταν δυσκολο να παρει τον <στραβο> δρομο ή τουλαχιστον να εχει κανει σχεση απλα και μονο για τα φραγκα ή μια πιο ανετη ζωη

εδω μιλαμε για ατομα τα οποια ο ηθικος τους κωδικας δεν ηταν μεχρι προτεινος ενταγμενος σε ενα τετοιυ ειδους τροπου ζωη και αντιμετωπισης των οικονομικων προβληματων τους
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.520
Κριτικές
11
Like
3.367
Πόντοι
4.615
οι γκομενες-κυριες που το κανανε αυτο υπηρχε παντοτε....μια ομορφη η καλοβελμενη γυναικα εαν φυσικα δεν εχει και την καταλληλη παιδεια απο το σπιτι ή οι γονεις και κυριως η μανα ηταν λιγο πιο ελαστικη ή χαζοχαρουμενη δεν ηταν δυσκολο να παρει τον <στραβο> δρομο ή τουλαχιστον να εχει κανει σχεση απλα και μονο για τα φραγκα ή μια πιο ανετη ζωη

εδω μιλαμε για ατομα τα οποια ο ηθικος τους κωδικας δεν ηταν μεχρι προτεινος ενταγμενος σε ενα τετοιυ ειδους τροπου ζωη και αντιμετωπισης των οικονομικων προβληματων τους
Δεν θίγω φίλτατε κατά βάση τον ''ηθικό ξεπεσμό'' κάποιων γυναικών. Αυτό που θίγω είναι το γεγονός ότι και ξεπέφτουν ηθικά, και δεν ξέρουν τι ζητάνε.... Λες και οι άλλοι γεννάνε λεφτά.....
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Το θέμα δεν ήταν η δική μου απάντηση μόνο, το ζήτημα είναι να μην της δώσει κανένεας ούτε ευρώ τσακιστό μπας και βάλει μυαλό η ονειροπαρμένη, που νομίζω ότι θα τον παίρνει δύο λεπτά και θα βγάζει 150 ευρώ για πλάκα......

Εάν 8 στις 10 απαντήσεις είναι ίδια με τη δική σου, και δυσκολευτεί να βρει πεινασμένους που στη σημερινή κατάσταση θα είναι ευχαριστημένοι με το να δαπανήσουν 150 ευρώ για μία εκτόνωση, να είσαι σίγουρος ότι η νεαρά θα επανέλθει πολύ σύντομα με εξαιρετικά κουρεμένες τιμές.
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16

 Πω πω χάσμα τιμής....


Χτες έδινα για τις ίδιες "υπηρεσίες" 70 ευρώ....  Αυτή ζητάει 150...

 Όταν φτάσει στα 70 ας μου στείλει π.μ.


Κερνάω και καφέ στο ΡΙΤΣ στη Γλυφάδα.   :-* :-* :-* :-*
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.520
Κριτικές
11
Like
3.367
Πόντοι
4.615
 Πω πω χάσμα τιμής....


Χτες έδινα για τις ίδιες "υπηρεσίες" 70 ευρώ....  Αυτή ζητάει 150...

 Όταν φτάσει στα 70 ας μου στείλει π.μ.


Κερνάω και καφέ στο ΡΙΤΣ στη Γλυφάδα.   :-* :-* :-* :-*
Και 70 φίλτατε για μία εκτόνωση είναι πάρα πολλά πλέον κατά την ταπεινή άποψή μου......
 

kostas8000

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.222
Like
181
Πόντοι
16
Δεν θίγω φίλτατε κατά βάση τον ''ηθικό ξεπεσμό'' κάποιων γυναικών. Αυτό που θίγω είναι το γεγονός ότι και ξεπέφτουν ηθικά, και δεν ξέρουν τι ζητάνε.... Λες και οι άλλοι γεννάνε λεφτά.....

θα μπορουσε να σου πει καποιος οτι τοσα τις λοιπουν τοσα ζηταει,ομως οταν πλεον ξεπεφτεις δεν σε νοιαζει πια η τιμη ή καλυτερα αν ειναι να το <κανεις> τουλαχιστον μαζεψε οσα περισσοτερα μπορεις,ετσι σκεφτονται και κατ'εμα καλα κανουν

προσωπικα δεν θα πηγαινα στην κοπελιτσα του e-mail οχι γιατι τα 150 ειναι πολλα (που μπορει να ειναι και πολλα μπορει και λιγα) αλλα γιατι αυτο θα ηταν 2 φορες ατιμια 1η γιατι η κοπελιτσα θα μαθαινε στον <ευκολο> πλουτισμο και 2η γιατι αυτη ανωνυμα θα κραταγε το προσωπο της καθαρο εν αντιθεση με τις κοπελες που εχουν επιλεξη να κανουν αυτην την δουλεια και δεν κρυβονται πισω απο e-mail αλλα βγαζουν το προσωπο τους φορα-παρτιδα  
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom