Νέα

Η γρίπη των χοίρων... - Ιός της "νέας" γρίπης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 439
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Θα το κάνετε το εμβόλιο για τον ιο Η1Ν1;

  • Ναι

    Ψήφοι: 2 40,0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 3 60,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    5

Swimmer

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
288
Like
0
Πόντοι
1
Θ'αρχίσει πάλι ο Λιακόπουλος να λέει τα δικά του ("εγώ ρε παιδιά;.... οι προφητείες τα λένε" "δικαιώθηκε ο Λιακόπουλος")! Θα βγάλει και τίποτα καινούργια βιβλία και ποιος τον πιάνει.
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057

blackbird

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
368
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
γαματε μαγκες γιατι χανομαστε..θα μας φανε οι χοιροι...και οι χειρες με τα πεντε ορφανα.... :2funny: :2funny: :jerking:
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
650
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Να γιατί εφηύραν τον ιό.. για να καθαρίσουν τον Ομπάμα !

Το πιο κουφό που διάβασα μέχρι τώρα και μάλιστα από το TVXS :

Δημοσιεύματα για ενδεχόμενο έκθεσης του Ομπάμα στη γρίπη των χοίρων

Σύμφωνα με τη βρετανική εφημερίδα Independent, o Αμερικανός πρόεδρος, Μπαράκ Ομπάμα, ενδέχεται να έχει εκτεθεί στη γρίπη των χοίρων, σε επίσκεψή του αυτόν το μήνα στο Μεξικό, μία μέρα πριν το θάνατο Μεξικανού αξιωματούχου.
Ο αρχαιολόγος Φελίπε Σολίς, που συνάντησε τον Ομπάμα σε επίσημο δείπνο, ξενάγησε τον Αμερικανό πρόεδρο στο ανθρωπολογικό μουσείο του Μεξικού, 11 μέρες πριν, κατά τη διάρκεια της επίσκεψης του Ομπάμα στη χώρα. Ο Σολίς πέθανε την επόμενη μέρα από συμπτώματα της γρίπης των χοίρων, σύμφωνα με δημοσιεύματα του Τύπου. Παρόλα αυτά, η επίσημη θέση του Μεξικού είναι ότι ο Σολίς πέθανε από πνευμονία.


:idiot:
 

badi

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
185
Like
0
Πόντοι
1
οσοι πανε ωρες αιχμης στη δουλεια με τα λεωφορεια και το τρενο....
Λέω τώρα εγω...


edit_Duracell: Διόρθωση παράθεσης
Συμφωνώ, αλλά βάλε με το νου σου με πόσους μπορει να ήρθε η πουτάνα σε επαφή (safe sex) πριν από εσένα. Ακόμα κι αν έκανε σεξ χωρίς καν να γδυθεί, με τόσους (*) που έρχεται σε τόσο στενή επαφή δεν είναι απίθανο να κολήσει οτιδήποτε.

* πρακτικά με οποιονδήποτε


 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.710
Κριτικές
3
Like
4.852
Πόντοι
606
δηλαδη θα κοψουμε τα σουφλακια?? :huh: :huh:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.775
Κριτικές
16
Like
10.277
Πόντοι
8.645
Δημητρακη,δε πιστευω εκει στο χωριο εκτος απ΄ την κατσικα να γαμησες και κανα γουρουνι και να κολλησες τιποτα;
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Φίλε Dura, σαν να νομίζω πως εχεις ψιλοτρομοκρατηθεί? Τι συμβαίνει? Εσύ που δεν μασάς απο αερόβιους και εναερόβιους με τα ιάκια θα μασήσεις τώρα?  ;)  :2funny:

χαχαχα καμιά σχέση αγαπητέ Συναγωνιστή, αλλά το συγκεκριμένο θέμα φαίνεται να είναι όντως σοβαρό κ γι' αυτό νομίζω ότι χρήσιμο είναι για όλους να είμαστε όσο το δυνατόν ποιό ενημερωμένοι...
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.626
Like
28
Πόντοι
66
δηλαδη θα κοψουμε τα σουφλακια?? :huh: :huh:

Απ' ότι ξέρω, ο ιός δε μεταδίδεται με την κατανάλωση χοιρινού κρέατος οπότε ΟΚ.
Εξ' άλλου, έρχεται Σ/Κ με Final 4. :dancing:
(εκτός αν εννοείς κάτι άλλο με το "σουφλακια" αλλά δεν το έπιασα  :think:)
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Απ' ότι ξέρω, ο ιός δε μεταδίδεται με την κατανάλωση χοιρινού κρέατος οπότε ΟΚ.

Εγώ πάντως γρίπη-ξε-γρίπη, μασαμπούκιασα πριν λίγο στην "Λειβαδιά" 10 καλοψημένα καλαμάκια (μαζί με 3 παγωμένα μπυρόνια), μετά από ένα καυλό ραντεβουδάκι... ;)
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Τον πρώτο θάνατο από τη γρίπη των χοίρων στις ΗΠΑ ανακοίνωσε κυβερνητικός αξιωματούχος, διευκρινίζοντας ότι πρόκειται για ένα νήπιο 23 μηνών που πέθανε στο Τέξας.

Είναι ο πρώτος θάνατος από τη γρίπη των χοίρων που αναφέρεται εκτός του Μεξικού, τη χώρα που έχει πληγεί περισσότερο από τη νόσο. Ο αξιωματούχος δεν έκανε γνωστές άλλες λεπτομέρειες για την υπόθεση. Στις ΗΠΕ έχουν επιβεβαιωθεί 65 κρούσματα γρίπης των χοίρων, τα περισσότερα από τα οποία είναι ήπιας μορφής.

Την ίδια ώρα η Γαλλία γνωστοποίησε ότι θα ζητήσει από την Ε.Ε. να ανασταλούν όλες οι πτήσεις προς το Μεξικό. Όπως είπε η υπουργός Υγείας Ροζλίν Μπασλό, το αίτημα θα υποβληθεί κατά την αυριανή έκτακτη Σύνοδο των υπουργών Υγείας των χωρών-μελών της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Στη Βρετανία ο πρωθυπουργός Γκόρντον Μπράουν ανακοίνωσε ότι επιβεβαιώθηκαν άλλα τρία κρούσματα γρίπης των πτηνών σε ανθρώπους, εκ των οποίων το ένα στο Λονδίνο.

 

Συνημμένα

  • g-nn2.jpg
    g-nn2.jpg
    175,4 KB · Εμφανίσεις: 30

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Στο 5 ανέβηκε το επίπεδο συναγερμού...ένα επίπεδο κάτω από την εκδήλωση πανδημίας!  :rolleyes:
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.016
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
νομίζω το 5 είναι πανδημία, το 6 είναι το ανώτατο όριο
 

povel

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.200
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Γνωριζει κανεις κατι πανω σε αυτο?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom