Νέα

Η Αμάλ Αλαμουντίν στην Αθήνα. Άλλο ένα ρεσιτάλ βλακείας από τον Σαμαρά.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα karnezis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 285
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kavlarxos78

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2014
Μηνύματα
319
Like
0
Πόντοι
1
newsit=Ευαγγελατος=Εγγυηση.

Δεν αμφιβάλω οτι ετσι θα γίνει στο τέλος. Αλλωστε τι ειναι το σύνταγμα? Ενα κουρελόχαρτο που το ερμηνεύει όπως θέλει ο καθένας. Αυτο μας δείχνουν. Τα 2 παρων και καποιοι που αρχιζουν και αλλαζουν γνώμη ισως να φτάνουν τους 175. Υπαρχει ομως και η άλλοι πλευρά. Οσοι ειναι φυλακή απο την Χ.Α εαν παραιτηθούν θα ερθουν οι άλλοι αρα παλι θα θέλει 180. Εκτος εαν εχουν λογο που κρατανε την θεση τους. Τα  λεφτα τους τα έκοψαν εαν δεν κανω λάθος.
 

kavlarxos78

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2014
Μηνύματα
319
Like
0
Πόντοι
1
Ειπα κι εγω, δεν θα ερθει καποια στιγμη στο φως η ερμηνεια αυτή?
Την εχω ακουσει κι από αλλού.
Είναι μια ερμηνεια εντελως λαθος και στον αερα.
Αποκλειω ο Βενιζέλος με το διαμετρημα του να προτεινει κατι τοσο εσφαλμενο.
Το Συνταγμα είναι σαφες για 180, κανενα περιθωριο ερμηνείας.
Καποιοι θελουν κλικαρισματα στα σαιτ τους.
Εαν οντως γίνει ετσι φιλε μου τι θα λες μετα?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
newsit=Ευαγγελατος=Εγγυηση.

Δεν αμφιβάλω οτι ετσι θα γίνει στο τέλος. Αλλωστε τι ειναι το σύνταγμα? Ενα κουρελόχαρτο που το ερμηνεύει όπως θέλει ο καθένας. Αυτο μας δείχνουν. Τα 2 παρων και καποιοι που αρχιζουν και αλλαζουν γνώμη ισως να φτάνουν τους 175. Υπαρχει ομως και η άλλοι πλευρά. Οσοι ειναι φυλακή απο την Χ.Α εαν παραιτηθούν θα ερθουν οι άλλοι αρα παλι θα θέλει 180. Εκτος εαν εχουν λογο που κρατανε την θεση τους. Τα  λεφτα τους τα έκοψαν εαν δεν κανω λάθος.
Παλι τα ιδια? Τι σου εχω πει τοσες φορες? Παλι πιστευεις σαχλαμάρες?
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.777
Κριτικές
90
Like
36.697
Πόντοι
25.467
Ειπα κι εγω, δεν θα ερθει καποια στιγμη στο φως η ερμηνεια αυτή?
Την εχω ακουσει κι από αλλού.
Είναι μια ερμηνεια εντελως λαθος και στον αερα.
Αποκλειω ο Βενιζέλος με το διαμετρημα του να προτεινει κατι τοσο εσφαλμενο.
Το Συνταγμα είναι σαφες για 180, κανενα περιθωριο ερμηνείας.
Καποιοι θελουν κλικαρισματα στα σαιτ τους.

Κι εγώ το ίδιο πιστεύω, αλλά ο (κ.) Βενιζέλος έχει παρελθόν στο να μαγειρεύει εσφαλμένες ερμηνείες του συντάγματος. Μην λησμονείτε άλλωστε με πια, τραβηγμένη από τα μαλλιά, ερμηνεία δικλείδας, περάσαμε στην κυβέρνηση Παπαδήμου. Μένει για να το δούμε λοιπόν.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Κι εγώ το ίδιο πιστεύω, αλλά ο (κ.) Βενιζέλος έχει παρελθόν στο να μαγειρεύει εσφαλμένες ερμηνείες του συντάγματος. Μην λησμονείτε άλλωστε με πια, τραβηγμένη από τα μαλλιά, ερμηνεία δικλείδας, περάσαμε στην κυβέρνηση Παπαδήμου. Μένει για να το δούμε λοιπόν.
Συμφωνούμε για Παπαδημο, αλλά αυτό εδώ απλα δεν γινεται.
 

kavlarxos78

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2014
Μηνύματα
319
Like
0
Πόντοι
1
Αν δεν γινει, θα μου πεις μπραβο?
Εκει φτασαμε? Να σου πω μπραβο επειδη σεβαστήκατε το σύνταγμα ενω το εχετε καταπατήσει?  Θα σου ζητήσω συγνωμη που αμφέβαλα για το συγκεκριμένο. Εαν γινει ομως εσυ να δω τι θα πεις.( Οχι πως εχει σημασία αλλα κουβέντα να γίνεται)  :)
 

kavlarxos78

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2014
Μηνύματα
319
Like
0
Πόντοι
1
Περίεργα. Ο αλλος ειχε με σενα αντιπαράθεση και σβήστηκε το ποστ του (Εαν δεν το έκανε ο ίδιος) Εμένα τωρα ξαφνικά δεν με αφήνει να κάνω login που επίσης είχαμε αντιπαράθεση Κάτι δεν μας λες.
 

drclaw

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.109
Like
19
Πόντοι
16
Τι άλλη μαλακία θα δούμε από τη χρεοκοπημένη αυτή κυβέρνηση και τους σφουγγοκωλάριους δημοσιογράφους της ; Ήρθε μια μαλακισμένη στην Ελλάδα και επειδή είναι η γυναίκα του Κλούνεϊ το κάναμε πρώτο θέμα  :headbang: :headbang:

Πότε μπήκε στο πούλμαν, πότε πήγε στο μουσείο, πότε την τάισε ο Σαμαράς.  :jerking: :jerking:

ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ. Στα αρχίδια μας και για την Αμφίπολη και για τα Μάρμαρα και για κάθε μαλακία που προσπαθούν να μας πασάρουν για να ξεχάσουμε την κατάσταση μας.

Έλεος για πόσο μαλάκες μας περνάνε ; Πουλάνε καθρεφτάκια σε ιθαγενείς και ο μαλάκας ελληνικός λαός κάθεται και τα βλέπει. Χίλιες φορές προτιμούσα τις γιορτές ελληνισμού που έκανε η Χούντα - εκεί τουλάχιστον είχε και πλάκα. Τώρα είναι απλώς θλιβεροί.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Τι άλλη μαλακία θα δούμε από τη χρεοκοπημένη αυτή κυβέρνηση και τους σφουγγοκωλάριους δημοσιογράφους της ; Ήρθε μια μαλακισμένη στην Ελλάδα και επειδή είναι η γυναίκα του Κλούνεϊ το κάναμε πρώτο θέμα  :headbang: :headbang:

Πότε μπήκε στο πούλμαν, πότε πήγε στο μουσείο, πότε την τάισε ο Σαμαράς.  :jerking: :jerking:

ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ. Στα αρχίδια μας και για την Αμφίπολη και για τα Μάρμαρα και για κάθε μαλακία που προσπαθούν να μας πασάρουν για να ξεχάσουμε την κατάσταση μας.

Έλεος για πόσο μαλάκες μας περνάνε ; Πουλάνε καθρεφτάκια σε ιθαγενείς και ο μαλάκας ελληνικός λαός κάθεται και τα βλέπει. Χίλιες φορές προτιμούσα τις γιορτές ελληνισμού που έκανε η Χούντα - εκεί τουλάχιστον είχε και πλάκα. Τώρα είναι απλώς θλιβεροί.
Σωστα. Τι να σε νοιαζει αν βρεθηκε ένα ψηφιδωτο παγκόσμιας σημασιας και αξιας, εσυ κόπτεσαι αν θα παρεις κανενα ευρουλακι παραπανω. Αυτοι ειστε.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Περίεργα. Ο αλλος ειχε με σενα αντιπαράθεση και σβήστηκε το ποστ του (Εαν δεν το έκανε ο ίδιος) Εμένα τωρα ξαφνικά δεν με αφήνει να κάνω login που επίσης είχαμε αντιπαράθεση Κάτι δεν μας λες.
Δεν ξερω ειλικρινα για ποιο πραγμα μιλας τύπε.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.905
Κριτικές
16
Like
14.790
Πόντοι
6.515
Έλεος για πόσο μαλάκες μας περνάνε ; Πουλάνε καθρεφτάκια σε ιθαγενείς και ο μαλάκας ελληνικός λαός κάθεται και τα βλέπει. Χίλιες φορές προτιμούσα τις γιορτές ελληνισμού που έκανε η Χούντα - εκεί τουλάχιστον είχε και πλάκα. Τώρα είναι απλώς θλιβεροί.

:rockon:

εφαγε κριθαρωτο γαριδας τυπε  :grin:
 

drclaw

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.109
Like
19
Πόντοι
16
Σωστα. Τι να σε νοιαζει αν βρεθηκε ένα ψηφιδωτο παγκόσμιας σημασιας και αξιας, εσυ κόπτεσαι αν θα παρεις κανενα ευρουλακι παραπανω. Αυτοι ειστε.

Πρώτα ικανοποιείς τις βασικές σου ανάγκες (τροφή, στέγη) και μετά πας στα υπόλοιπα. Οπότε ναι, στα αρχίδια μας και για τα ψηφιδωτά και για όλα.

Άλλωστε, αυτό που δεν έχεις καταλάβει είναι ότι ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΨΗΦΙΔΩΤΑ. Απλώς βρήκαν έναν ακόμα τρόπο για να μας πουλήσουν τα καθρεπτάκια.

Και ο έλληνας τα χάφτει τα καθρεπτάκια με ανοιχτό το στόμα. Αυτό -πραγματικά- είμαστε.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Πρώτα ικανοποιείς τις βασικές σου ανάγκες (τροφή, στέγη) και μετά πας στα υπόλοιπα. Οπότε ναι, στα αρχίδια μας και για τα ψηφιδωτά και για όλα.

Άλλωστε, αυτό που δεν έχεις καταλάβει είναι ότι ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΨΗΦΙΔΩΤΑ. Απλώς βρήκαν έναν ακόμα τρόπο για να μας πουλήσουν τα καθρεπτάκια.

Και ο έλληνας τα χάφτει τα καθρεπτάκια με ανοιχτό το στόμα. Αυτό -πραγματικά- είμαστε.
Πούλα και την Ακροπολη τοτε για να παρεις κανενα επιδομα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom