Νέα

Η Αμάλ Αλαμουντίν στην Αθήνα. Άλλο ένα ρεσιτάλ βλακείας από τον Σαμαρά.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα karnezis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 285
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.573
Κριτικές
2
Like
5.996
Πόντοι
2.356
όπως το λεει το θρεν, ρεσιτάλ βλακείας! Πολύ σωστό
 

maverick77

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2013
Μηνύματα
534
Like
1
Πόντοι
6
μπορεις να θεμελιώσεις το "νομικό", ειδικά λαμβάνοντας υπ' όψιν οτι ο τωρινος κάτοχος τα πηρε απο τους κλέφτες; Δηλαδή, μπορεις να εξηγήσεις το "νομικό' που επικαλεισαι, περι νόμιμης κατοχής κλέμμενων;

η ανθρωπότητα να ερθει να τα δει στην Αθηνα.
απο το οθωμανικο κρατος τα πηρε τοτε τυπε
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.905
Κριτικές
16
Like
14.790
Πόντοι
6.515
  Άποψή μου είναι ότι η FYROM μπορεί να ονομάζετε όπως θέλει ακόμα και Μακεδονία

συμφωνω εδώ αν και σε άλλες περιπτώσεις εχω χαρακτηριστεί εθνικιστης.
Οι κατοικοι αυτου του κρατους γεννηθηκαν και μεγαλωσαν καλως ή κακως με αυτό το ονομα. Δεν μπορει να τους το αλλαξει μια απαξιωμενη πολιτικα και οικονομικα χωρα  :S

Οσο για την ξεφτιλα της δικηγορου, το ερωτημα ειναι γιατι δεν της ανεθεταν την υποθεση ΠΡΙΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΤΟΝ ΚΛΟΥΝΕΙ ?  :think:
που ειναι οι φεμινιστικες οργανωσεις?  :headbang:
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.777
Κριτικές
90
Like
36.697
Πόντοι
25.467
Καθόλου άσχετα. Το Μακεδονικό είναι μια χαμένη υπόθεση για την Ελλάδα εξαιτίας της βλακείας του Ανδρέα Παπανδρέου και του Καραμανλή που δεν άφησαν τον Μητσοτάκη να δώσει μια τελική λύση στο θέμα. Ο Σαμαράς έπαιξε καταλυτικό ρόλο στην πτώση της κυβέρνησης Μητσοτάκη. Προσωπικά τον Μητσοτάκη δεν τον συμπαθώ ούτε τον θεωρώ αξιόλογο πολιτικό. Όμως οι χειρισμοί του σε αυτό το θέμα ήταν σωστοί.
Άποψή μου είναι ότι η FYROM μπορεί να ονομάζετε όπως θέλει ακόμα και Μακεδονία εξάλλου εμείς οι Έλληνες είμαστε οι τελευταίοι που μπορούμε να μιλάμε για καπήλευση της ιστορίας. Ότι έχουν κάνει οι Σκοπιανοί με την Μακεδονία έχουμε κάνει εμείς οι Έλληνες με την ιστορία του Βυζαντίου. Την έχουμε καπηλευτεί.
Στο θέμα μας τώρα τα μάρμαρα του Παρθενώνα νομικά ανήκουν στο βρετανικό μουσείο.Ηθικά και πολιτιστικά ανήκουν στην ανθρωπότητα και πρέπει να εκτίθενται ως ΕΝΙΑΙΟ έργο στην Ελλάδα στο μουσείο της Ακρόπολης. Θα ήταν κρίμα όχι μόνο για την Ελλάδα αλλά για την ανθρωπότητα να χαθεί αυτή η προοπτική εξαιτίας ενός ατόμου μειωμένης αντίληψης και εξουσιοφρενή που έχουμε την ατυχία να είναι πρωθυπουργός μας.

Κύριε Πούπη εσείς;  :grin:
 
OP
OP
karnezis

karnezis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2012
Μηνύματα
361
Κριτικές
11
Like
637
Πόντοι
531
Κύριε Πούπη εσείς;  :grin:

Κύριε The Saint! αποφασίστε ποιος είμαι . Εγώ νόμιζα πως για εσάς είμαι ένας νταβατζής. Αλλάξατε γνώμη;

Ορθώς πράξετε όμως δεν είμαι ο κ.Πούπης ούτε βέβαια ο Γιωργομάριος.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.777
Κριτικές
90
Like
36.697
Πόντοι
25.467
Κύριε The Saint! αποφασίστε ποιος είμαι . Εγώ νόμιζα πως για εσάς είμαι ένας νταβατζής. Αλλάξατε γνώμη;

Ορθώς πράξετε όμως δεν είμαι ο κ.Πούπης.

Ποτέ δεν σας αποκάλεσα νταβαντζή. Καλλιτεχνικό πράκτορα... ίσως.  :)

Αλλά ας τα αφήσουμε αυτά γιατί ανηκουν σε άλλο νήμα.


Γράψατε για καπήλευση της ιστορίας του Βυζαντίου. Ξέρετε ποιοί το ονόμασαν έτσι και γιατί;

 

bardaris1983

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2010
Μηνύματα
459
Κριτικές
36
Like
953
Πόντοι
991
ρε παιδια ρε παιδια..εγω γουσταρω βρεταννια  στα αρχιδια της εμεις φωναζουμε φερνουμε ξεκωλα να φωναξουν και αυτα...και η βρεττανια χεστηκε....α να θυμισω οτι ως λαος και ως εθνος..μας εχουν εθισει σε εξωτρικη πολιτικη τυπου star βλεπε οτι το 50 τοις εκατο βλεπει και βριζει ποσο μας βαζουν οι σκοπιανοι στην eurovition...τωρα...η πιπα(αν του κανει πιπες..και οχι κατι αλλο για τι και αυτον τον βλεπω χαριτωμενο) του clounei μας..πειραξε??......ρε για να μας λογαριαζουν θελουν να μιλανε με κρατη..μην μιλησω για ερτογαν τωρα....τεσπα...γεισε ο τοπος πουστηδες και πουτανες που ελεγε...και ενας χωροφυλακας...
 

observer(1)

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.296
Κριτικές
18
Like
2.001
Πόντοι
5.975
Ο συμπαθής  bbw αδελφύς με την φράντζα- περουκινι  (την λέει  στον άλλον  κατσαρομάλλη  αδελφύ), αφού αρχικά μας τον συστήνουν ως  "είναι ο, τι μπορείτε να φανταστειτε"
Καλά  τα λέει / Απλά ...---  Το βιντεο  αυτο παιζει   στα social  media  εδώ και πολυ καιρό ως το trademark  της εθνικης μας ταυτότητος και   υπερηφάνιας  ...  
Μεγάλες στιγμές.. :o
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Ε ναι την πήρε ο πόνος, κι αυτήν κ το γραφείο της κ κάτι άλλα ελβετικά γραφεία νου μυριστηκαν το ψοφιμι κ παζαρεύουν αμοιβές,κι όσο υπάρχουν βόδια που δεν έχουν φουσκωμένα τα σακιά που χουν για κεφάλια με αέρα κοπανιστό Εθνικής περηφάνιας θα ανεμίζουν οι βάρβαροι του Καβάφη σημαίες κ θα πλάθουν γιορτές να ξεχνιέται το αλαλαζον πλήθος των κρεττινων..γεια σου μουντιν Μερκούρη με τα ωραία σου που είσαι υπεράνω χρημάτων,
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
Ε ναι την πήρε ο πόνος, κι αυτήν κ το γραφείο της κ κάτι άλλα ελβετικά γραφεία νου μυριστηκαν το ψοφιμι κ παζαρεύουν αμοιβές,κι όσο υπάρχουν βόδια που δεν έχουν φουσκωμένα τα σακιά που χουν για κεφάλια με αέρα κοπανιστό Εθνικής περηφάνιας θα ανεμίζουν οι βάρβαροι του Καβάφη σημαίες κ θα πλάθουν γιορτές να ξεχνιέται το αλαλαζον πλήθος των κρεττινων..γεια σου μουντιν Μερκούρη με τα ωραία σου που είσαι υπεράνω χρημάτων,

προς τι τόση μιζέρια;

τι ειναι το μερκουρι;
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.777
Κριτικές
90
Like
36.697
Πόντοι
25.467
προς τι τόση μιζέρια;

τι ειναι το μερκουρι;

Εξωλέμβιος κινητήρας.


URL]]
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Φαντασου λεει .....ναρχοτανε για το κακο μαs
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.035
Πόντοι
17.085
Ε ναι την πήρε ο πόνος, κι αυτήν κ το γραφείο της κ κάτι άλλα ελβετικά γραφεία νου μυριστηκαν το ψοφιμι κ παζαρεύουν αμοιβές,κι όσο υπάρχουν βόδια που δεν έχουν φουσκωμένα τα σακιά που χουν για κεφάλια με αέρα κοπανιστό Εθνικής περηφάνιας θα ανεμίζουν οι βάρβαροι του Καβάφη σημαίες κ θα πλάθουν γιορτές να ξεχνιέται το αλαλαζον πλήθος των κρεττινων..γεια σου μουντιν Μερκούρη με τα ωραία σου που είσαι υπεράνω χρημάτων,
Ραχήλ τελικά θα πας στο ΣΥΡΙΖΑ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom