Νέα

HELP! Μου χάκαραν το λογαριασμό στο Facebook

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα κωλο-γερος
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 125
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 2 άτομα (1 μέλη και 1 επισκέπτες)

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.495
Κριτικές
171
Like
91.274
Πόντοι
46.423
Χθες τα ξημερωματα μου χακαραν τον λογαριασμο μου στο facebook με αποτελεσμα τωρα να εχουν ολες τις επαφες μου στο μεσσεντζερ και να μπορουν να δουν και τις συνομιλιες μου.
Προσπαθω να το μπλοκαρω αλλα ο χακερ, του οποιου εχω το μειλ, εχει αλλαξει το μειλ και τον κωδικο και δεν μπορω να μπω στον λογαριασμο. Στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι δεν μπορουν να επεμβουν τεχνικα, μονο ποινικα αν κανω καταγγελια σε αστυνομικο τμημα. Επειδη ο λογαριασμος αφορουσε και την δουλεια μου, φοβαμαι μηπως ο μαγκας κανει τιποτα απατες μεσω του λογαριασμου μου, δηλ. να ερθει σε επαφη με πελατες μου που ειναι στο μεσσεντζερ.


Το θεμα ειναι σοβαρο, ας προσπαθησουμε να μην το μπαχαλεψουμε απο την πρωτη σελιδα:confused:

Καλησπέρα.

Recover Your Account if You Think Your Facebook Account Was Hacked or if Someone Is Using It Without Your Permission.


Υπάρχει help desk.
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.818
Like
15.563
Πόντοι
3.656
ενταξει τυποι το ξεραμε οτι το fb ειναι για τον μπουτζον σε θεματα ασφαλειας,αλλα οχι τοσο πολυ πια :confused::confused::confused:
 
OP
OP
κωλο-γερος

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.408
Κριτικές
36
Like
37.917
Πόντοι
18.565
Καλησπέρα.

Recover Your Account if You Think Your Facebook Account Was Hacked or if Someone Is Using It Without Your Permission.



Υπάρχει help desk.
Απο χθες αυτο κανω αλλα παντα μου στελνει τον κωδικο στο μειλ που εχει δωσει ο χακερ. Εστειλα μειλ τελικα και περιμενω να δω τι θα μου απαντησουν.
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.818
Like
15.563
Πόντοι
3.656

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.818
Like
15.563
Πόντοι
3.656
τυποι η καριερα του χυστη χακερα θα τερματιστει αποτομα μολις δει στο desktop του αυτο που θα του στειλουμε για εκδικηση :confused::confused::confused:



xc.gif
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.495
Κριτικές
171
Like
91.274
Πόντοι
46.423
Απο χθες αυτο κανω αλλα παντα μου στελνει τον κωδικο στο μειλ που εχει δωσει ο χακερ. Εστειλα μειλ τελικα και περιμενω να δω τι θα μου απαντησουν.

Κυκλοφορούν video πως να κάνεις recover a hacked Facebook account μόνο με το όνομά σου και χωρίς την χρήση email.

 
Τελευταία τροποποίηση:

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.291
Κριτικές
62
Like
44.940
Πόντοι
9.297
  • Χαχα
Αντιδράσεις: enduro
OP
OP
κωλο-γερος

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.408
Κριτικές
36
Like
37.917
Πόντοι
18.565

DickWinters

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2022
Μηνύματα
389
Like
968
Πόντοι
81
Το κανω απο χθες το πρωι αυτο, δεν το δεχεται, οι κωδικοι πανε στο μειλ του χακερ.
Μπορείς να μας πεις τη σειρά με την οποία έκανε τις αλλαγές ο χάκερ? Δηλαδή τη σειρά με την οποία σου ήρθαν τα email από το facebook που σε ενημέρωναν για τις αλλαγές?
Όχι ότι θα αλλάξει κάτι, αλλά για να καταλάβουμε την τρύπα που βρήκε ο μάγκας και κατάφερε να κάνει τον σύνδεσμο "Αν δεν ήσασταν εσείς..." να είναι ουσιαστικά άχρηστος και να ζητάει σαν επιβεβαίωση τα δικά του νέα στοιχεία και όχι τα παλιά δικά σου. Υποθέτω πως το κλειδί βρίσκεται στη σειρά των κινήσεων.

Τέλος φαντάζομαι ότι δοκίμασες όλα τα "Αν δεν ήσασταν εσείς..." λινκς και κυρίως αυτό του πρώτου μειλ που έλαβες?
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.615
Κριτικές
1
Like
5.541
Πόντοι
2.356
Χθες τα ξημερωματα μου χακαραν τον λογαριασμο μου στο facebook με αποτελεσμα τωρα να εχουν ολες τις επαφες μου στο μεσσεντζερ και να μπορουν να δουν και τις συνομιλιες μου.
Προσπαθω να το μπλοκαρω αλλα ο χακερ, του οποιου εχω το μειλ, εχει αλλαξει το μειλ και τον κωδικο και δεν μπορω να μπω στον λογαριασμο. Στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι δεν μπορουν να επεμβουν τεχνικα, μονο ποινικα αν κανω καταγγελια σε αστυνομικο τμημα. Επειδη ο λογαριασμος αφορουσε και την δουλεια μου, φοβαμαι μηπως ο μαγκας κανει τιποτα απατες μεσω του λογαριασμου μου, δηλ. να ερθει σε επαφη με πελατες μου που ειναι στο μεσσεντζερ.


Το θεμα ειναι σοβαρο, ας προσπαθησουμε να μην το μπαχαλεψουμε απο την πρωτη σελιδα:confused:
θα το μπλοκαρεις με ταυτοποιηση...
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.890
Κριτικές
16
Like
14.713
Πόντοι
6.515
τυποι η καριερα του χυστη χακερα θα τερματιστει αποτομα μολις δει στο desktop του αυτο που θα του στειλουμε για εκδικηση :confused::confused::confused:



xc.gif
Σωστός τυπε, σου είπε να μην το μπαχαλεψουμε από την πρωτη σελιδα
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
710
Πόντοι
96
Τυπε στειλε μου γρηγορα email και κωδικο να μπω να το φτιαξω!
 
OP
OP
κωλο-γερος

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.408
Κριτικές
36
Like
37.917
Πόντοι
18.565
Μπορείς να μας πεις τη σειρά με την οποία έκανε τις αλλαγές ο χάκερ? Δηλαδή τη σειρά με την οποία σου ήρθαν τα email από το facebook που σε ενημέρωναν για τις αλλαγές?
Όχι ότι θα αλλάξει κάτι, αλλά για να καταλάβουμε την τρύπα που βρήκε ο μάγκας και κατάφερε να κάνει τον σύνδεσμο "Αν δεν ήσασταν εσείς..." να είναι ουσιαστικά άχρηστος και να ζητάει σαν επιβεβαίωση τα δικά του νέα στοιχεία και όχι τα παλιά δικά σου. Υποθέτω πως το κλειδί βρίσκεται στη σειρά των κινήσεων.

Τέλος φαντάζομαι ότι δοκίμασες όλα τα "Αν δεν ήσασταν εσείς..." λινκς και κυρίως αυτό του πρώτου μειλ που έλαβες?
3 παρά 10 τα ξημερώματα ήταν το πρώτο μέιλ από φεισμπουκ "μόλις προσθέσατε μια νέα διεύθυνση.
Αμέσως μετά ,"αλλάξατε τον κωδικό σας"
6.47 τα ξημερώματα "αφαιρέστε την διεύθυνση ε-μειλ.
6,48 "αφαιρεσατε την διεύθυνση ε-μειλ.
Φυσικά το "δεν είστε εσείς " δεν δούλεψε σε κανένα μέιλ.
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.162
Κριτικές
1
Like
2.625
Πόντοι
456
Στη facebook μπες και κανε report

Edit: Γιατι μου βγαλε το λινκ στα κινεζικα;
 

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
684
Like
1.540
Πόντοι
206
να υποθεσω οτι εχεις ηδη κάνει ενα καινουργιο προφιλ με τα ίδια στοιχεία να ειδοποιήσεις τις επαφές σου τις προσωπικές και επαγγελματικές.
το οτι μπορείς να αλλάξεις e-mail στο προφιλ να πω την μαυρη μου αλήθεια δεν το ηξερα. αυτό από μονο του είναι τεραστιο κενο ασφαλείας.
 

akinho

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
688
Κριτικές
1
Like
1.772
Πόντοι
206
Την πάτησα και εγώ έτσι πριν 1.5 χρόνο..είχα κατεβάσει ένα key generator το οποίο όμως είχε ιο μέσα..το ζώον απενεργοποίησα το antivirus για να ανοίξει το zip και μου τα έσκισε όλα. Μου κρυπτογράφησε όλα τα αρχεία στον υπολογιστή και μπαίνοντας στο φβ, μου έσπασαν τους κωδικούς.
Δυστυχώς, δεν κατάφερα ποτέ μα ανακτήσω το λογαριασμό μου γιατί η meta δεν εγκρίνει την ταυτότητα μου. Προφανώς γιατί έχω 2 ονόματα τα οποία δε φαίνονται στο προφίλ μου και αφετέρου γιατί είχα κόψει το επίθετο.
Πρόσεξε φίλε μου μην πας και βρεις κανένα από αυτούς που λένε ότι μπορούν να σου ανακτήσουν το λογαριασμό γιατί είτε μπορεί να σου χακαρουν περισσότερα είτε γιατί μπορεί πχ να σου πουν 100 ευρώ, να τους τα στείλεις και να σου ζητάνε κι άλλα στη συνέχεια για να σου δώσουν τους νέους κωδικούς . Μόνο αν έχεις δικό σου άτομο που να γνωρίζει από hacking / cyber security να το κάνεις
 

andre26

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2018
Μηνύματα
390
Like
272
Πόντοι
21
δηλαδη ειναι τοσο ευκολα να σου χακαρουν τον λογαριασμο στο facebook και να εχουν προσβαση στις συνομιλιες σου στο messenger και να σου παρουν φωτογραφιες και βιντεο που εχες στειελει?
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.495
Κριτικές
171
Like
91.274
Πόντοι
46.423
Η γνώμη μου είναι να ανοίξεις άμεσα δεύτερο λογαριασμό και σιγά σιγά να ενημερώσεις όλες τις επαφές σου για το χακάρισμα όπου είναι αυτό δυνατόν.

Σίγουρα θα έχεις και κάποια email από τις σοβαρές επαφές σου για να τους ενημερώσεις και μέσω email.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom