Νέα

Γκόμενα ή Πουτάνα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jules_Jordan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 60K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Μονο πουτανες vs Κανονικη γκομενα και πουτανες?

  • εχω σχεση και γαμαω πουτανες

    Ψήφοι: 107 34,4%
  • εχω σχεση και δεν γαμαω πουτανες οταν δεν ειχα γαμουσα

    Ψήφοι: 27 8,7%
  • δεν εχω σχεση αλλα αμα ειχα θα γαμουσα και πουτανες

    Ψήφοι: 55 17,7%
  • δεν εχω σχεση αλλα αμα ειχα θα τις εκοβα

    Ψήφοι: 44 14,1%
  • δεν εχω σχεση και ουτε θελω γιατι οι πουτανες με ικανοποιουν απολυτα σε ολους τους τομεις

    Ψήφοι: 43 13,8%
  • δεν εχω κανει σχεση οποτε δεν ξερω

    Ψήφοι: 35 11,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    311

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
191
Πόντοι
6.055
Είχα πρόσφατα μια σχετική κουβέντα με έναν συναγωνιστή. Η ερώτηση απευθύνεται στους δεσμευμένους-αρρανωνιασμένους-λογοδοσμένους-παντρεμένους.

Τι προτιμάτε για εναλλακτική σεξουαλική πρόταση εκτός απο την σύντροφο σας? Μια μόνιμη γκόμενα, μια πουτάνα, ή και τα δύο και γιατί?

Εγώ προσωπικά προτιμώ πουτάνα. Εχω κάνει ψιλοφάση με γκόμενα, αλλά μπαίνεις σε μια διαδικασία αισθηματική, χρονοβόρα και αντι-οικονομική. Ενω με την τανα ψέκασες έφυγες, και δεν έχεις και παρατράγουδα....

Ασε που με την τάνα έχεις και το προνόμιο των αλλαγών, κάθε φορά και άλλη......... :rockon: :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • gwrg.jpg
    gwrg.jpg
    79 KB · Εμφανίσεις: 258

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
43
Πόντοι
16
Πουτάνα... χωρίς δεύτερη σκέψη  :boobies:
 

foyfoy

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
42
Like
0
Πόντοι
0
Την πουταναααααααααααααα
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
μα.... θελει και ερωτημα ????

ποια ειναι πιο φτηνη παρεπιπτοντως ??????  :think: :think: :grin:
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.436
Κριτικές
5
Like
66.933
Πόντοι
12.056
Μηπως γκομενα-πουτανα ειναι το ιδιο και το αυτο?? :think: :think:
 
OP
OP
Jules_Jordan

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
191
Πόντοι
6.055
Μηπως γκομενα-πουτανα ειναι το ιδιο και το αυτο?? :think: :think:

Χμμμμ δεν νομίζω.......η γκόμενα είναι κυρία, ενώ η πουτάνα λέει πως είναι κυρία ενώ δεν είναι, αλλά δείχνει να είναι. Οπότε μια κυρία δεν μπορεί να είναι πουτάνα.....Μάλλον δηλαδή...  :idiot: :idiot: :idiot: :think: :think: :think: :think:
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.436
Κριτικές
5
Like
66.933
Πόντοι
12.056
Τις πουτανας δηλαδη...αντε βγαλε ακρη  :think: :think:
 

kosfra

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2006
Μηνύματα
652
Κριτικές
1
Like
20
Πόντοι
6
Ψαγμενος και εγω αλλα και προβληματισμενος πανω στο συγκεκριμενο θεμα, εχω να δηλωσω τα εξης:

1.Αρχικα πουτανα.....δεν υπαρχουν δεσμευσεις κανεις αυτο που θελεις και χαιρετας.
Εαν μαλιστα πεσεις(μετα απο πολυ ψαξιμο)και σε καμια ημιεπαγγελματια....και εξηγω...πουτανα που κανει και αλλη δουλεια απλα που και που κανει και καμια βιζιτα για να συμπληρωσει το εισοδημα(βλεπε,μποτες,φορεμα,καινουργιο αμαξι κ.α)τοτε εχεις μια καλη ευκαιρια να περιμενεις ενα gfe σερβις.

2. Γκομενα....αφου πρωτα εξηγησεις οτι εισαι δεσμευμενος και οτι απλα ψαχνεις να περασεις καλα καποιες στιγμες και αυτη το αποδεχτει τοτε γιατι οχι και γκομενα........Θα μου πειτε τωρα,ποια θα το δεχτει?
Και ομως εγω εχω συναντησει περιπτωσεις που και οι κοπελες ηταν δεσμευμενες οποτε βγαιναμε εξω παιρναγαμε καλα και αυτο ηταν ολο.

Οπως ειπα και στην αρχη θελει ψαξιμο και διακριτικοτητα για να μην γινει καμια στραβη....
 

Xartinos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
456
Like
1
Πόντοι
1
Πουτάνα πάνω απ΄'ολα!
Η γκόμενα εξυπηρετεί το image.
Η πουτάνα όλα τ'άλλα.
 

Επισκέπτης
Εγω θα παρω γκομενα πουτανα στην οποια εχεις εξηγηση την  κατασταση σου .
Και σαν καλη κυρια γαμεις σπιτι της οποτε κανεις κεφι και δεν εχεις οθτε υποχρεωσεις ουτε πολλα σουρτα φερτα. :rockon:
 

Επισκέπτης
σωστος ο baby  :rockon: :rockon:!!περναμε καλα με την πουτανα γκομενα και αφηνουμε ρομαντισμους και ερωτες !!
 

australos

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2007
Μηνύματα
272
Like
16
Πόντοι
1
Δεν υπάρχει γυναίκα η οποία να δέχεται για μεγάλο χρονικό διάστημα να λειτουργεί χαλαρά χωρίς να επιθυμεί δεσμεύσεις. Η έξυπνη γκόμενα δεν έχει κανένα λόγο να εκδηλώνει εξ αρχής τις προθέσεις της. Αντιθέτως εδώ ελοχεύει ο κίνδυνος να την πατήσει κάποιος εξ ημών πολύ άσχημα. Αυτό γίνεται καθώς η cool γκόμενα η οποία γαμιέται just for fun είναι ότι γουστάρει πραγματικά ο καθένας από εμάς πραγματικά. Το γεγονός αυτό έχει ως αποτέλεσμα στις περισσότερες των περιπτώσεων να ερωτευόμαστε αυτή την γκόμενα χωρίς καν να το καταλάβουμε. 
 

australos

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2007
Μηνύματα
272
Like
16
Πόντοι
1
Όσο για τις πουτάνες συμφωνώ πως δεν υπάρχει καλύτερη περίπτωση από μια μουνάρα που γαμιέται part time ή απλά για να μαζέψει κάποια χρήματα και μετά να την κάνει.
 

zourpenko

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2006
Μηνύματα
171
Like
1
Πόντοι
1
Σαν παντρεμένος που είμαι και έχοντας δοκιμάσει κ τις 2 επιλογές, κατέληξα στο συμπέρασμα οτι προτιμώ γκόμενα.

Συμφέρει απο τις εξής πλευρές : 1) οικονομικά, το μόνο που πληρώνεις είναι κανα ξενοδοχείο δηλ οχι πάνω απο 20-30 ευρώ ή καμια τούρτα παγωτό αν η φάση γίνεται σπίτι της.. Αντίθετα οι τιμές για τάνα της προκοπής ξεκινάνε απο 40-50 ευρώ για το πολύ 20 λεπτά δράση ή πάνω απο 100 αν καλέσεις cg για (υποτίθεται) μια ώρα.
2) Δεν χάνεις ποτέ χρόνο περιμένωντας το cg που κάλεσες.. Η γκόμενα είναι πάντα στην ώρα της (οταν είναι να γαμηθούν δεν αργούν ποτέ!!)
3) Δεν υπάρχουν δυσάρεστες εκπλήξεις πχ. μπάζο που το παίζει cg πολυτελείας και χρεώνει τα μαλιοκέφαλα της ή βαριεστημένη πουτάνα που σε ξενερώνει..
4)Η γκόμενα είναι πάντα καθαρή και καυλομένη για σένα
5)Δεν βιάζεσαι ούτε σε αγχώνει με το χρόνο.

Για να ισχύσουν όλα τα παραπάνω πρέπει να η γκόμενα να ξέρει οτι είσαι παντρεμενος  ή δεσμευμένος κ να συμφωνεί οτι η σχέση σας θα είναι καθαρά σεξουαλική.

 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Και σαν αδέσμευτος, την πουτάνα προτιμάω

:rockon: :rockon: :rockon:
 

australos

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2007
Μηνύματα
272
Like
16
Πόντοι
1
Μα εκεί στηρίζεται η ένστασή μου. Πως θα αποφύγεις να την δεί διαφορετικά η γκόμενα? Και ιδιαίτερα επικίνδυνες είναι οι δήθεν απελευθερωμένες. Εκτός και αν είναι παντρεμένη με παιδιά και δεν την παίρνει να κινηθεί διαφορετικά.
 

gkomenios.

Τιμημένος
Εγγρ.
29 Μαρ 2006
Μηνύματα
464
Κριτικές
4
Like
6
Πόντοι
1
Το πιασες το νοημα.........και τωρα βουρ στο ψαξιμο!!!!
Ακριβώς!Γκόμενα που να είναι παντρεμένη..Αυτό ακριβώς κάνουν κι όλες οι γυναίκες.Χαζές είναι νομίζετε?Ξέρουν το μυστικό: ΕΧΕΜΥΘΙΑ...
:sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Μα εκεί στηρίζεται η ένστασή μου. Πως θα αποφύγεις να την δεί διαφορετικά η γκόμενα? Και ιδιαίτερα επικίνδυνες είναι οι δήθεν απελευθερωμένες.


Αυτες ειναι οι πιο επικιωδυνες
Αργα η γρηγορα θα προσπαθησει να σε τραβηξει απο την μονιμη απο εγωισμο γιατι δεν θα γουσταρει να ειναι δευτερη. Αν σε χωρισει και ικανοποιηθει μετα θα φυγει και αυτη γιατι " δεν ειναι φτιαγμενη για σχεσεις ". Ετσι θα σου πει.
:jerking:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom