Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 743K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
Ρε καταλαβε το, δεν λεω οτι οι πρασινοι ειναι κακοι και οι μπλε καλοι! Λεω οτι οι πρασινοι ειναι χειροτεροι απο τους κακους μπλε!
Οσο για το αν υπηρχαν η οχι λαμογια, για πες μου το καθεστως των σταμουλοκολαδων, των πρασινοφρουρων, των μιζων και των κομματικων προσληψεων απο ποτε αρχισε να εφαρμοζεται σε αυτη τη χωρα? Μηπως επι Ανδρεα?
Το ΕΣΥ με τον τροπο που σχεδιαστηκε ειναι αδυνατο να λειτουργησει! Δεν υπαρχουνε τοσοι πολλοι γιατροι και το κυριοτερο δεν αντεχει ο προϋπολογισμος μερικες εκατονταδες χιλιαδες ακομα δημοσιους υπαλληλους!!!! Καταλαβε το!
εαν ηξερες ιστορια οπως λες θα ηξερες οτι το ρουσφετι ειναι καρκινωμα του Ελληνικου κρατους απο την ιδρυση του.
για το οτι υπαρχουν λιγοι γιατροι στην Ελλαδα μαλλον ειρωνικα το λες :huh:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
και το κακό είναι ότι δεν κάνουν τίποτε να το βελτιώσουν.. να φέρω ένα παράδειγμα... πρό δύο ετών η γυναίκα μου χειρουργήθηκε στο Αρεταίειο Νοσσοκομείο... (χωρίς φακελάκι με επίσημη αμοιβή γιατρού σαν πανεπιστημιακός)... το πρώτο βράδυ μετά το χειρουργίο είχα κανονίσει αποκλειστική νοσοκόμα η οποία θα ερχόταν στις 23.00.. κατά τις 8.30 ήρθε ο φύλακας και άρχισε να λέει να φεύγουμε.. του απάντησα ότι δεν θα φύγω γιατί θα κάτσω με την γυναίκα μου.. και τί μου είπε "ο κος καθηγητής δεν επιτρέπει να κάθονται άνδρες μετα τις 9 το βράδυ".. άρχισα το γαμωσταυρίδι για τον κο καθηγητή ο οποίος έτυχε εκείνη την ώρα να είναι στο γραφείο του...και με άκουσε.. η ερώτηση που μου έκανε ήταν "Τι θέλετε να κάνω δεν υπάρχει προσωπικό" και η απάντηση που του έδωσα ήταν η εξής... "αντί οι γιατροι να παίρνετε δωράκια πα΄οτις εταιρείες υπό μορφή ταξιδιών δήθεν για συνέδρια ή καταψ΄ύκτες ή παρόμοια να πείτε στις εταιρείες ότι δεν τα δέχεστε και αντ αυτού να σπονσοράρουν 10 θέσεις νοσηλευτριών, να τι μπορείτε να κάνετε"

απαπα ρε τιτανοτεράστιε με τόσους βουλευτάδες που τρέχουν στα πόδια σου και επέτρεψες να εγχειριστεί στο Αρεταίειο η γυναίκα και χωρίς φακελλάκι;

Ντροπή.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
εσυ φωτεινε παντογνωστη μου οφειλεις μια απαντηση παραπισω σχετικα με την προεκλογικη απατη του Τσαντ, για ψαξε λιγο πιο πισω...

Μεμάρα, παίδαρε μου.

Πες ποιά ήταν ακριβώς η προεκλογική υπόσχεση του Γιωργάκη. Ακριβώς όμως όπως τα είπε και όχι με δικά σου λόγια. Δώσε και το link που θα φαίνεται τι είπε.
Και μετά συζητάμε.

(Διότι εδώ ο analyst λέει ότι είπε ότι σε 100 ημέρες θα βγούμε από την κρίση και εγώ θυμάμαι ότι έλεγε για το πρόγραμμα των 100 ημερών.
Από εκεί και πέρα εγώ έγραψα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ για το τι είπε η Κατσέλη στην βιντεο-αντιπαράθεση που είχε με τον Παπαθανασίου στο Capital.tv. )

Διότι το πρόβλημα εδώ μέσα είναι ότι ο καθένας λέει ότι κατεβάσει η κούτρα του.

ποιο ειναι το μοντελο ρε χαχα? να φιαξει κεντρα υγειας σε καθε κορφοβουνι που κοστισαν δισσεκατομμυρια και που δεν υπηρχε το απαραιτητο προσωπικο να τα στελεχωσει? Εχεις υποψιν σου οτι τα κεντρα υγειας ρημαζουν και λειτουργουν αποκλειστικα ως συνταγογραφεια? Η μηπως η επομενη εμπνευση του αειμνηστου θα ητανε να προσλαβει καμια 500.000 γιατρους νοσοκομους και διοικητικο προσωπικο για να τα στελεχωσει? Εχεις διανοηθει ποσα δισσεκατομμυρια ειναι πεταμενα σε ολη την Ελλαδα χωρις λογο? Το ΕΣΥ δεν ειναι μονο τα νοσοκομεια του κεντρου που κιαυτα μπουρδελλα ειναι!
Εσύ για παράδειγμα λες ότι τα έφτιαξε κέντρα υγείας σε κάθε κορφοβούνι.
Τι λες ρε μεγάλε πας καλά;;; Μήπως μπερδεύεις τα Κέντρα Υγείας με τα Περιφερειακά Ιατρεία;;

Υπάρχουν Κέντρα Υγείας και Περιφερειακά Ιατρεία. Τα Περιφερειακά ιατρεία είναι μία αίθουσα με τα πολύ στοιχειώδη όπου πηγαίνει ο γιατρός του ΚΥ μία φορά την εβδομάδα για να δει τους παπούδες και να τους πάρει την πίεση.

Τα Κέντρα Υγείας έχουν μόνιμους γιατρούς και κάποιον εξοπλισμό αλλά εκεί δεν γίνεται τίποτε παραπάνω από μικροεπεμβάσεις.

Αλλά ρε μεγάλε απέδειξε μας:
α) Ότι τα Κέντρα Υγείας κόστισαν δισεκατομμύρια
β) Ότι χρειάζονται 500.000 προσωπικό
γ) Ότι υπάρχει ένα Κέντρο Υγείας που ρημάζει.

Τέλος πες μας για ένα Κέντρο Υγείας που κατά την γνώμη σου είναι περιττό. Δεν χρειάζονται Κέντρα Υγείας τα νησιά;;

Εδώ είναι τo link με τα ΚΥ και τα Περιφερειακά Ιατρεία.

Για μπες και πες μου ΕΝΑ που κατά την γνώμη σου δεν χρειάζεται.
ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ πράγματα και όχι παπαριές τώρα, εεεεεε;;;;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ενώ ο ΓΑΠ που θα αξιοποιήσει ατομα σαν του λόγου σου στις επόμενες εκλογές θα πάρει 70%

έτσι όπως το κόβω με το κλαψομούνιασμα που πέφτει και τα γλέντια μεχρι το συνέδριο το κόβω να μην υπάρχει νου δου σε κάνα χρόνο.... Μόνος μπάλλα θα παίξει..... Ολυμπιακος - Ολυμπιακος ένα πράμα..... :pipa1: :pipa1: :pipa1: :pipa1:

εγώ απλά θα κάααααααααααααααααααααααααααααααααθομααααααααααααααιιιιιι
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
personas για εκπρόσωπος τύπου λέμε  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

εκτός του ότι θα ακουστεί πρώτη φορά σε συνέντευξη τύπου το "δε γαμάω πουστράκια ρε, μη μου κωλοτρίβεσαι", θα είναι και ένα μεγάλο πλήγμα για τα πανίσχυρα μμε όταν η κυβέρνηση επισήμως θα λέει "δεν απαντάω σε πίπες, άμα έχετε κάνα σοβαρό ερώτημα call me"  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:  
τρέμετε πούστηδες λαμογια δημοσιογραφοιιιι  :sunglasses:
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
απαπα ρε τιτανοτεράστιε με τόσους βουλευτάδες που τρέχουν στα πόδια σου και επέτρεψες να εγχειριστεί στο Αρεταίειο η γυναίκα και χωρίς φακελλάκι;

Ντροπή.

ναι ρε μαλάκα.. επειδή ακριβώς πληρώνω φόρους μέχρι δραχμής απαιτώ να παίρνω πίσω τους φόρους μου σε υπηρεσίες .. και απλεύω γιαυτό.. από μέσα όχι από το εξωτερικό.. σαν την αντίσταση που έκανε ο Αντρέας και το ΠΑΚ...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
personas για εκπρόσωπος τύπου λέμε  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

εκτός του ότι θα ακουστεί πρώτη φορά σε συνέντευξη τύπου το "δε γαμάω πουστράκια ρε, μη μου κωλοτρίβεσαι", θα είναι και ένα μεγάλο πλήγμα για τα πανίσχυρα μμε όταν η κυβέρνηση επισήμως θα λέει "δεν απαντάω σε πίπες, άμα έχετε κάνα σοβαρό ερώτημα call me"  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:  
τρέμετε πούστηδες λαμογια δημοσιογραφοιιιι  :sunglasses:

στους δεξιούς δημοσιογράφους τις πρώτες 100 μέρες η απάντηση είναι η εξής....
Πρώτα να ξεπρηστούν τα ματάκια σας απ το κλάμα και μετά τα λέμε.......
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
έτσι όπως το κόβω με το κλαψομούνιασμα που πέφτει και τα γλέντια μεχρι το συνέδριο το κόβω να μην υπάρχει νου δου σε κάνα χρόνο.... Μόνος μπάλλα θα παίξει..... Ολυμπιακος - Ολυμπιακος ένα πράμα..... :pipa1: :pipa1: :pipa1: :pipa1:

εγώ απλά θα κάααααααααααααααααααααααααααααααααθομααααααααααααααιιιιιι

εεεεε ο Αντρέας απλώς προηδρευε, ο Σημίτης απλά επιστατούσε, ο χοντρός απλά έπαιζε playstation, ο γιωργάκης βάφει πράσινα και εσύ δικαιούσαι να κάθεσαι...
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
στους δεξιούς δημοσιογράφους τις πρώτες 100 μέρες η απάντηση είναι η εξής....
Πρώτα να ξεπρηστούν τα ματάκια σας απ το κλάμα και μετά τα λέμε.......

κάτι από Κουτσόγιωργα μου φέρνεις... πρόσεξε μην έχεις το ίδιο τέλος.. η αντιδραστικότητα ανεβάζει την πίεση
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
μια εβδομαδα εχει ο χαζουλης στην εξουσια
το να τον κριτικαρετε απο τωρα δειχνει εμπαθεια
να περασουν 6 μηνες και ειναι το ιδιο αχρηστος με τον χοντρο τοτε ναι οχι μονο να τον κατακρινουμε αλλα και να τον μαυρισουμε στις εκλογες
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ναι ρε μαλάκα.. επειδή ακριβώς πληρώνω φόρους μέχρι δραχμής απαιτώ να παίρνω πίσω τους φόρους μου σε υπηρεσίες .. και απλεύω γιαυτό.. από μέσα όχι από το εξωτερικό.. σαν την αντίσταση που έκανε ο Αντρέας και το ΠΑΚ...

οκ.....
ερώτηξις....
στις πουτάνες που ξέρουμε όλοι ότι πηγαίνεις και στα σι τζι που γαμάς ο ΦΠΑ πηγαίνει στο κράτος;
απαιτείς απόδειξη απ τις τσατσάδες ή εκει το ΑΕΠ αυξάνεται όπως το δήλωσε ο ΑΛογοσκούφης και τον έκανε ξεφτίλα όλος ο ξένος τύπος;
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
μια εβδομαδα εχει ο χαζουλης στην εξουσια
το να τον κριτικαρετε απο τωρα δειχνει εμπαθεια
να περασουν 6 μηνες και ειναι το ιδιο αχρηστος με τον χοντρο τοτε ναι οχι μονο να τον κατακρινουμε αλλα και να τον μαυρισουμε στις εκλογες

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
εεεεε ο Αντρέας απλώς προηδρευε, ο Σημίτης απλά επιστατούσε, ο χοντρός απλά έπαιζε playstation, ο γιωργάκης βάφει πράσινα και εσύ δικαιούσαι να κάθεσαι...

ετσσσσσσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι .....
ολιγαρχίαααααααααααααααααααααααααααα


χούνταααααααααααααααααααααααααααααααα
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
οκ.....
ερώτηξις....
στις πουτάνες που ξέρουμε όλοι ότι πηγαίνεις και στα σι τζι που γαμάς ο ΦΠΑ πηγαίνει στο κράτος;
απαιτείς απόδειξη απ τις τσατσάδες ή εκει το ΑΕΠ αυξάνεται όπως το δήλωσε ο ΑΛογοσκούφης και τον έκανε ξεφτίλα όλος ο ξένος τύπος;

αυτό πάει στο άλλο θρεντ, για τα λαμογια τους υδραυλικους  :rockon: :rockon: :2funny:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
μια εβδομαδα εχει ο χαζουλης στην εξουσια
το να τον κριτικαρετε απο τωρα δειχνει εμπαθεια
να περασουν 6 μηνες και ειναι το ιδιο αχρηστος με τον χοντρο τοτε ναι οχι μονο να τον κατακρινουμε αλλα και να τον μαυρισουμε στις εκλογες

Έλα ρε, το κόμπλεξ εδώ μέσα είναι ατελείωτο.

Κανένας δεν ξέρει καλλίτερα από αυτούς, όλοι είναι άχρηστοι, τίποτε δεν έγινε ή δεν γίνεται σε αυτή την χώρα.

Στην κριτική όλοι πρώτοι είναι.

ΠΡΟΤΑΣΗ έχεις δει να κάνει κανένας από αυτούς;;;;

Έστω και ΜΙΑ λύση;;
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
μια εβδομαδα εχει ο χαζουλης στην εξουσια
το να τον κριτικαρετε απο τωρα δειχνει εμπαθεια
να περασουν 6 μηνες και ειναι το ιδιο αχρηστος με τον χοντρο τοτε ναι οχι μονο να τον κατακρινουμε αλλα και να τον μαυρισουμε στις εκλογες

δεν κριτικάρουμε ρε το σύνολο.. ορισμένα πράγματα που χτυπάνε από την αρχή άσχημα λέμε.. μπας και τα διορθώσει...
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
εγώ να βαρέσω μια γρήγορη;
από την άλλη από την προηγούμενη Κυριακή έχει λιωσει η πούτσα μου στο χύσιμο.......

Κράτα δυνάμεις γιατί θα μείνει πάντα κοντάρι για να ανεμίζει η πράσινη σημαία

Ο ΛΑΟΣ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΕΞΙΑ  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
εγώ να βαρέσω μια γρήγορη;
από την άλλη από την προηγούμενη Κυριακή έχει λιωσει η πούτσα μου στο χύσιμο.......
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: κουφαλα πες μου τετοιο χυσιμο ειχες να κανεις απο το 2000!!!! αλλα πες μου ποιο ηταν καλυτερο το τωρινο η αυτο που πανυγυριζαν στο συνταγμα μεχρι της 9 και μετα τρεχαν σαν τα ποντικια :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom