Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 743K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
μα καλα εσυ πρεπει να πας στη θεση του κουμουτσακου τα λες καλα!!!!! :2funny: :2funny:
μικρουλη αντε να παιξεις με τα κουβαδακια σου τωρα, εδω μιλαει ενας δοκτωρ και ενας παντογνωστης τωρα!
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Δηλαδη και το πασοκ καμμενη γη παρελαβε ω φωτεινε παντογνωστη βολταιρακο? αυτο μας λες? Φτου και απο την αρχη δηλαδη ε?

Αυτό κατάλαβες ρε εσύ;;;;

Το είπα, το επαναλαμβάνω, ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ κυβέρνηση αναλάμβανε θα έπρεπε να δανειστεί για να πληρώσει τα δάνεια που τρέχουν ή λήγουν.
 

Επισκέπτης
Προφανως εισαι της αποψης οτι ενας υπουργος πρεπει να οριζεται με βαση την ηλικια του? Η κυβερνηση δεν ειναι ποδοσφαιρικη ομαδα αγαπητε! Για πες μου εναν υπουργο της νεας κυβερνησης ο οποιος να εχει σχεση με το αντικειμενο του υπουργειου του! Εννοω να εχει σχετικες σπουδες ή εργασιακη εμπειρια!
να σου ξεκινησω απο τον υπουργο οικονομιας τον παπακωνσταντινου με σπουδες και μαστερ στα οικονομικα να σου συνεχισω με την μπιρπιλη που ξερει το αντικειμενο οσο λιγοι στην ελλαδα να παμε στο λοβερδο και τον κουμουτσακο που ειναι μετρ στα εργασιακα!!!θα μπορουσα να σου πω και αλλους αλλα εσυ οτι και να σου πω θα λες την παπαρια σου!!!με ανθρωπο που κρινει με μια εβδομαδα κυβερνηση μονο παιδακια 5 χρονων μπορουν να κουβεντιασουν!!!!!εσυ οτι και να σου λεμε λογο της αντικειμενικοτητας που σε διακρινει ακρη δεν θα βγαλουμε οποτε σε αφηνω στο παραληρημα σου!!!!! και περαστικα σου και παλι!!! :2funny:
 

Επισκέπτης
μικρουλη αντε να παιξεις με τα κουβαδακια σου τωρα, εδω μιλαει ενας δοκτωρ και ενας παντογνωστης τωρα!
μην εκνευριζεσαι γιατι θα κανεις να δεις το κομα σου στην κυβερνηση για πολλα χρονια!!!!!!! γεια σου ρε κουμουτσακο γιγαντα ουτε αυτος δεν τα λεει τοσο ωραια!!!!!!!!
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
2) Αυτά που υποσχέθηκε προεκλογικά το ΠΑΣΟΚ αφορούν τελείως άλλα πράγματα (όχι το χρέος για το οποίο δεν μπορεί να κάνει τίποτε) και τα ποσά θα προέρχονται από 3 πηγές: 2 δις από μείωση των δαπανών του Δημοσίου, 2 δις από είσπραξη χρεών προς το Δημόσιο και 2 δις από την μεγέθυνση της οικονομίας (φορολογία, ΦΠΑ κλπ).
Αν δεν τα κάνει αυτά τότε έλα και πες. Τώρα όμως απλά λες μπαρούφες και αυτό δεν αρμόζει σε έναν Δόκτορα.

 1)μείωση των δαπανών του Δημοσίου  και υποσχεται προσληψεις και επιδόματα!!!

 2)2 δις από είσπραξη χρεών προς το Δημόσιο !! Ουκ αν λαβεις πaρα του μη εχοντος

  3) 2 δις από την μεγέθυνση της οικονομίας !! Της ποιας ??? Πως θα "μεγενθυθει" αυτη η οικονομια οταν ΚΛΕΙΝΟΥΝ εταιρειες καιοι ξενοι αρχιζουν να την κανουν????
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Αυτό κατάλαβες ρε εσύ;;;;

Το είπα, το επαναλαμβάνω, ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ κυβέρνηση αναλάμβανε θα έπρεπε να δανειστεί για να πληρώσει τα δάνεια που τρέχουν ή λήγουν.
Το ιδιο μηπως ειχε συμβει και πριν 6 χρονια? Ή μηπως τοτε το ταμειο ξεχειλιζε απο λεφτα?
Δε διαφωνω στο οτι οποιος και να ερχοτανε θα ειχε προβλημα! Αλλα ο Γιωργακης δεν τα ελεγε ετσι ακριβως προεκλογικα!
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
Το ιδιο μηπως ειχε συμβει και πριν 6 χρονια? Ή μηπως τοτε το ταμειο ξεχειλιζε απο λεφτα?
Δε διαφωνω στο οτι οποιος και να ερχοτανε θα ειχε προβλημα! Αλλα ο Γιωργακης δεν τα ελεγε ετσι ακριβως προεκλογικα!

  και για να το ξεκαθαρισουμε τον ΓΑΠ τον κατηγορω οτι εδωσ ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ !! Αφου ο κουρασμενος ηταν να παει σπίτι δεν υπηρχε λογοα να υποσχεθει ο Γιωργος !! θα μπορουσε να ηταν πιο ρεαλιστικος και να μιλησει για εξοδο απο την στενωπό!!!
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
να σου ξεκινησω απο τον υπουργο οικονομιας τον παπακωνσταντινου με σπουδες και μαστερ στα οικονομικα να σου συνεχισω με την μπιρπιλη που ξερει το αντικειμενο οσο λιγοι στην ελλαδα να παμε στο λοβερδο και τον κουμουτσακο που ειναι μετρ στα εργασιακα!!!θα μπορουσα να σου πω και αλλους αλλα εσυ οτι και να σου πω θα λες την παπαρια σου!!!με ανθρωπο που κρινει με μια εβδομαδα κυβερνηση μονο παιδακια 5 χρονων μπορουν να κουβεντιασουν!!!!!εσυ οτι και να σου λεμε λογο της αντικειμενικοτητας που σε διακρινει ακρη δεν θα βγαλουμε οποτε σε αφηνω στο παραληρημα σου!!!!! και περαστικα σου και παλι!!! :2funny:

καλά και εγώ μπορώ να σου φέρω πενήντα δόκτορες των οικονομικών οι οποίοι ο καθένας από μόνος του μπορούν να καταστρέψουν από μία χώρα ... (αν ποτέ μπορέσεις να συνενοηθείς μαζί τους γιατί συνενούνται με γρυλισμούς)... τώρα από πότε ο Λοβέρδος είναι μαίτρ στα εργασιακά δεν το κατέχω (διότι σαν ειδικότητα είναι αναπληρωτής καθηγητής συνταγματικού δικαίου) και από πότε ο Κουμουτσάκος είναι υπουργος της κυβέρνησης αυτής αυτό μόνο εσύ μπορείς να το πείς...

ρε μεγάλε .. μπορείς να μου υποδείξεις ΕΝΑΝ υπουργό αυτής της κυβέρνησης (εκτός του ΓΕρουλάνου) και έναν της προηγούμενης (*εκτός των Φώλια και Παπαθανασίου) που να έχουν ποτέ πραγματικά εργαστει και ξέρουν τι σημαίνει τιμολόγιο και τι μεταχρονολογημένη επιταγή?
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Όταν το ΠΑΣΟΚ ήρθε στην εξουσία άνοιξε τα ταμεία και είδε ότι από τα 60 σχεδόν δις είχαν μείνει στο Γενικό Λογιστήριο του Κράτους τα 9 δις. Τα υπόλοιπα που έχουν πάει;;;; ΟΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
Αυτό δεν ήταν από τα πριν ακριβώς γνωστό για αυτό και λένε τώρα ότι καταγράφουμε το ύψος του ελλείμματος, τις ταμειακές ανάγκες κλπ. Ξέρεις, άμα δεν έχεις άμεση πρόσβαση σε λογαριασμούς και σε ταμείο δεν ξέρεις ακριβώς τι γίνεται.

Αρα λοιπον συμφωνεις μαζι μου πως προεκλογικα το ΠΑΣΟΚ εταζε διχως να εχει σαφη αποψη για την οικονομια! Δηλαδη ελεγε λογια του αερα, κοινως μπαρουφες!Γιατι αγαπητε μου αμα δε γνωριζεις ποσα ταλαρα εχει μεσα το πουγκι δεν ταζεις! Λες κατσε να δουμε, να τα μετρησουμε και οτι μπορω δινω! Αυτο δεν ειναι ακριβως το ιδιο με την εικονα του εμιρατου που μας παρουσιασε προεκλογικα ο Γιωργακης δε νομιζεις? Και βεβαια ολοι οι πρωθυπουργοι ΟΛΟΙ την εχουνε ετοιμη τη δικαιολογια οταν αποδεικνυεται η προεκλογικη τους φαμφαρολογια! "καμμενη γη παραλαβαμε", "δεν γνωριζαμε","να κανουμε απογραφη" και τα λοιπα....
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
καλά και εγώ μπορώ να σου φέρω πενήντα δόκτορες των οικονομικών οι οποίοι ο καθένας από μόνος του μπορούν να καταστρέψουν από μία χώρα ... (αν ποτέ μπορέσεις να συνενοηθείς μαζί τους γιατί συνενούνται με γρυλισμούς)... τώρα από πότε ο Λοβέρδος είναι μαίτρ στα εργασιακά δεν το κατέχω (διότι σαν ειδικότητα είναι αναπληρωτής καθηγητής συνταγματικού δικαίου) και από πότε ο Κουμουτσάκος είναι υπουργος της κυβέρνησης αυτής αυτό μόνο εσύ μπορείς να το πείς...

ρε μεγάλε .. μπορείς να μου υποδείξεις ΕΝΑΝ υπουργό αυτής της κυβέρνησης (εκτός του ΓΕρουλάνου) και έναν της προηγούμενης (*εκτός των Φώλια και Παπαθανασίου) που να έχουν ποτέ πραγματικά εργαστει και ξέρουν τι σημαίνει τιμολόγιο και τι μεταχρονολογημένη επιταγή?

Καλα και ο Παπαθανασιου που υποτιθεται ειχε σχεση με την αγορα και ηξερε τι θα πει επιταγη σκατα τα εκανε! Το μυαλουδακι ΟΛΩΝ των υπουργων οικονομιας ανεξαιρετως περιοριζεται στην εξισωση "χρημα στα ταμεια=αυξηση φορων", τιποτε αλλο δεν μπορουν να σκεφτουν!
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Βρε παιδια? απο τωρα?????Αφου το ΠΑΣΟΚ τα ειχε τα λεφτα στο σεντουκι! Ε ρε να δειτε τι αλλο εχει να γινει τις επομενες 93 ημερες!!!!
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
αψογος  ;)

μεχρι τον γεναρη προβλεπω να αντεξει πανω αυτη η κυβερνηση- παρωδια.
η πιο αστεια κυβερνηση στην ιστορια της συγχρονης ελλαδας
 

Επισκέπτης
καλά και εγώ μπορώ να σου φέρω πενήντα δόκτορες των οικονομικών οι οποίοι ο καθένας από μόνος του μπορούν να καταστρέψουν από μία χώρα ... (αν ποτέ μπορέσεις να συνενοηθείς μαζί τους γιατί συνενούνται με γρυλισμούς)... τώρα από πότε ο Λοβέρδος είναι μαίτρ στα εργασιακά δεν το κατέχω (διότι σαν ειδικότητα είναι αναπληρωτής καθηγητής συνταγματικού δικαίου) και από πότε ο Κουμουτσάκος είναι υπουργος της κυβέρνησης αυτής αυτό μόνο εσύ μπορείς να το πείς...

ρε μεγάλε .. μπορείς να μου υποδείξεις ΕΝΑΝ υπουργό αυτής της κυβέρνησης (εκτός του ΓΕρουλάνου) και έναν της προηγούμενης (*εκτός των Φώλια και Παπαθανασίου) που να έχουν ποτέ πραγματικά εργαστει και ξέρουν τι σημαίνει τιμολόγιο και τι μεταχρονολογημένη επιταγή?
το κουμουτσακος το εγραψα απο κεκτημενη ταχυτητα!!!! οσο για αλλους να σου πω ο παμπουκης ειναι απο τους μεγαλυτερους δικηγορους και καθηγητης νομικης στο πανεπιστημιο!!! αλλα απο εσενα δεν περιμενα και κατι αλλο!!! επισης η μπιρμπιλη εχει δουλεψει αλλα και πολλοι αλλοι αλλα αυτο δεν εχει σημασια αφου εσεις οι δεξιοι οτι και να σας πουν εχετε παντα κατι να πειτε!!!!!
 

Επισκέπτης
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
αψογος  ;)

μεχρι τον γεναρη προβλεπω να αντεξει πανω αυτη η κυβερνηση- παρωδια.
η πιο αστεια κυβερνηση στην ιστορια της συγχρονης ελλαδας
εσυ τις ιδιες μαλακιες μας ελεγες και ειχες εξαφανιστει καιρο!!περαστικα σου!!!!!
 

Analyst

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
320
Like
1
Πόντοι
1
Στις 02/10/09 έγραφα :
«Ο Γιωργάκης από την άλλη λέει ότι έχει όραμα. Λέει και ότι με μία σχετικά άνετη οικονομική διαχείριση χωρίς νέα δάνεια και φόρους, θα καταφέρει να ξεπεράσει τη κρίση σε εκατό ημέρες.

Όλοι, μα όλοι ξέρουμε ότι λέει λαλακίες. Όλοι ξέρουμε ότι αμέσως μετά τις εκλογές, θα βγει και θα πει πως τα πράγματα στην οικονομία δεν ήταν όπως τα παρουσίαζε ο Κωστάκης και δεν μπορεί παρά να αλλάξει πολιτική και να επιβάλει μέτρα όχι γιατί ο ίδιος το θέλει αλλά γιατί ο Κωστάκης τον κορόιδεψε.

Αυτό το post θα το επαναφέρω όταν κερδίσει ο Γιωργάκης και βγει και πει για την καμένη γη και τα άδεια ταμεία…
»

Αυτά έγραφα τότε και σήμερα διαβάζω σε άρθρα σε «έγκριτες» εφημερίδες για τα άδεια ταμεία και καμένη γη  :idiot:

Ή εγώ είμουν πανέξυπνος πολιτικός και διορατικός αναλυτής ή όλοι όσοι σήμερα κάνουν πως δεν ήξεραν για την άσχημη οικονομική κατάσταση είναι  :jerking:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
 1)μείωση των δαπανών του Δημοσίου  και υποσχεται προσληψεις και επιδόματα!!!

 2)2 δις από είσπραξη χρεών προς το Δημόσιο !! Ουκ αν λαβεις πaρα του μη εχοντος

  3) 2 δις από την μεγέθυνση της οικονομίας !! Της ποιας ??? Πως θα "μεγενθυθει" αυτη η οικονομια οταν ΚΛΕΙΝΟΥΝ εταιρειες καιοι ξενοι αρχιζουν να την κανουν????

Pepito, μας είχες μουρλάνει στην κλαψομουνίαση και στο παρελθόν. Τώρα όμως σολάρεις ακατάπαυστα.

Λες οι προσλήψεις αυτές να μην ήταν σχεδιασμένες από την ΝΔ;;;;;
Μόλις μπήκαν στα Υπουργεία λες να υπολόγισαν τις ανάγκες (εδώ τους σκληρούς δίσκους δεν μπορούσαν να βρουν).

Ή μήπως δεν διάβασες ότι η προκήρυξη ήταν έτοιμη από το ΑΣΕΠ;;;

Και περίμενε τελικά να δούμε πόσες από αυτές τις προσλήψεις θα γίνουν γιατί εγώ βλέπω ότι πρόκειται για δημοσιογραφικές πληροφορίες.

Όσα για τα υπόλοιπα περίμενε λίγο.
Ρε πούστη μου τόσο γρήγορος είσαι σε όλα;;;
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
το κουμουτσακος το εγραψα απο κεκτημενη ταχυτητα!!!! οσο για αλλους να σου πω ο παμπουκης ειναι απο τους μεγαλυτερους δικηγορους και καθηγητης νομικης στο πανεπιστημιο!!! αλλα απο εσενα δεν περιμενα και κατι αλλο!!! επισης η μπιρμπιλη εχει δουλεψει αλλα και πολλοι αλλοι αλλα αυτο δεν εχει σημασια αφου εσεις οι δεξιοι οτι και να σας πουν εχετε παντα κατι να πειτε!!!!!

ρε μιλάμε για άνθρωπο της πιάτσας ρεεεεεε... όχι για καθηγητάδες .. της πιάτσας είναι ο υφυπουργός του Λοβέρδου που είναι πρόεδρος των εγραζομένων στα ασφαλιστικά ταμεία και όντως ξέρει το αντικείμενο και μπορεί να προσφέρει.. όσο για την Μπιρμπίλη ναι έχει δουλέψει.. σύμβουλος του Αβραμόπουλου στον δήμο της αθήνας... δεν ξέρω που να αρχίσω να γελάω στο σύμβουλος, στον αβραμόπουλο ΄η στον δήμο της αθήνας)...

ασε με ρε με τους καθηγητάδες και τους παρατρεχάμενους.. σκατά στην πιάτσα έχουν φάει? έχει κανένας ποτέ κάτσει για διαπραγμάτευση σύμβασης μεταξύ δυο εταιρειών? έχει κανένας στην ζωή του ζοριστεί να πληρώσει μισθοδοσία στο τέλος του μήνα? ή να πληρώσει το ΙΚΑ των εργαζομένων που απασχολεί στις 5 του μηνός? έχει ποτέ κανένας από αυτούς κλαφτεί σε προμηθευτή να του αλλάξει την επιταγή γιατί δεν έχει να την πληρώσει? και το κυριώτερο .. πήγε κανένας από αυτούς στο σπίτι του χωρίς φράγκο γιατί είχαν προτεραιότητα οι υποχρεώσεις του μαγαζιού του.?
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
Pepito, μας είχες μουρλάνει στην κλαψομουνίαση και στο παρελθόν. Τώρα όμως σολάρεις ακατάπαυστα.

Λες οι προσλήψεις αυτές να μην ήταν σχεδιασμένες από την ΝΔ;;;;;
Μόλις μπήκαν στα Υπουργεία λες να υπολόγισαν τις ανάγκες (εδώ τους σκληρούς δίσκους δεν μπορούσαν να βρουν).

Ή μήπως δεν διάβασες ότι η προκήρυξη ήταν έτοιμη από το ΑΣΕΠ;;;

Και περίμενε τελικά να δούμε πόσες από αυτές τις προσλήψεις θα γίνουν γιατί εγώ βλέπω ότι πρόκειται για δημοσιογραφικές πληροφορίες.

Όσα για τα υπόλοιπα περίμενε λίγο.
Ρε πούστη μου τόσο γρήγορος είσαι σε όλα;;;

  πες μου οτι δεν δικαιωθηκα που κλαψομουνιαζομουν !!!!!!
  το ΔΝΤ προβλπει δηψηφια ανεργια και διψηφιο ελλειμα μεχρι το τελος του ετους απο τον Μαρτιο περσι και το ελλειμα ειναι ηδη πανω απο 10% και η ανεργια πιανει το 9%!!!

Οι προσληψεις ειναι αγγελιες στα ΝΕΑ δεν ειναι αρθρο!!!!!

  Και επιτελους οταν κλαιγεται καποιος για ασημαντα πραματα λεγεται κλαψομουνης οταν κλαιγεται επειδη δεν εχει τίποτα λέγεται κλαψιαρης και ταν κλαιει επειδη τον πατησε ενα αυτοκινητο και εσπασε χερια ποδια ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ!!

  Πειτε επιτελους οτι οσοι "εκλαιγαν" το 2006 το 2007 και το 2008 ΕΙΧΑΝ ΔΙΚΙΟ!!

  ΖΗΤΩ ΤΟ ΠΑΣΟΚ  (επαθα διασειση κιολας και λεω οτι μου κατεβει)

 

Επισκέπτης
ρε μιλάμε για άνθρωπο της πιάτσας ρεεεεεε... όχι για καθηγητάδες .. της πιάτσας είναι ο υφυπουργός του Λοβέρδου που είναι πρόεδρος των εγραζομένων στα ασφαλιστικά ταμεία και όντως ξέρει το αντικείμενο και μπορεί να προσφέρει.. όσο για την Μπιρμπίλη ναι έχει δουλέψει.. σύμβουλος του Αβραμόπουλου στον δήμο της αθήνας... δεν ξέρω που να αρχίσω να γελάω στο σύμβουλος, στον αβραμόπουλο ΄η στον δήμο της αθήνας)...

ασε με ρε με τους καθηγητάδες και τους παρατρεχάμενους.. σκατά στην πιάτσα έχουν φάει? έχει κανένας ποτέ κάτσει για διαπραγμάτευση σύμβασης μεταξύ δυο εταιρειών? έχει κανένας στην ζωή του ζοριστεί να πληρώσει μισθοδοσία στο τέλος του μήνα? ή να πληρώσει το ΙΚΑ των εργαζομένων που απασχολεί στις 5 του μηνός? έχει ποτέ κανένας από αυτούς κλαφτεί σε προμηθευτή να του αλλάξει την επιταγή γιατί δεν έχει να την πληρώσει? και το κυριώτερο .. πήγε κανένας από αυτούς στο σπίτι του χωρίς φράγκο γιατί είχαν προτεραιότητα οι υποχρεώσεις του μαγαζιού του.?
μαλιστα δηλαδη ο παπαθανασιου και φωλιας ηταν της πιατσας!!!! με αυτη τη λιγικη κανενας απο τους 300 δεν ειναι της πιατσας!!! αυτο ομως δεν μπορει να μηδενιζει κατι το οποιο παει να γινει τωρα δεν ξερω αν θα πετυχει η οχι αλλα τουλαχιστον ας το δουμε με καποιους ανθρωπους νεους και λεω εγω μα αλλα μυαλα απο τα παλαιωμενα και των δυο κομματων. ας τους δουμε και ας τους κρινουμε ειτε θετικα ειτε αρνητικα αλλα ρε πουστη μου εδω καποιοι εχουν βγαλει πορισματα σε μια εβδομαδα και πριν τις εκλογες προσπαθουσαν να μας πεισουν οτι αυτη η χωρα ειχε κυβερνηση 6 χρονια!!!ελεος!!
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
μαλιστα δηλαδη ο παπαθανασιου και φωλιας ηταν της πιατσας!!!! με αυτη τη λιγικη κανενας απο τους 300 δεν ειναι της πιατσας!!! αυτο ομως δεν μπορει να μηδενιζει κατι το οποιο παει να γινει τωρα δεν ξερω αν θα πετυχει η οχι αλλα τουλαχιστον ας το δουμε με καποιους ανθρωπους νεους και λεω εγω μα αλλα μυαλα απο τα παλαιωμενα και των δυο κομματων. ας τους δουμε και ας τους κρινουμε ειτε θετικα ειτε αρνητικα αλλα ρε πουστη μου εδω καποιοι εχουν βγαλει πορισματα σε μια εβδομαδα και πριν τις εκλογες προσπαθουσαν να μας πεισουν οτι αυτη η χωρα ειχε κυβερνηση 6 χρονια!!!ελεος!!
Oχι ρε φιλε, δεν ειναι λογικη το ασε να δουμε! Για τη χωρα μιλαμε! Γιατι δεν ψηφισες Παπαρηγα για να τη δουμε και αυτη? Και για να ξερεις, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ενας υπουργος να ειναι ντε και καλα κομματοσκυλο! Υπαρχουνε και τεχνοκρατες αξιολογοι οι οποιοι δεν ανηκουνε πουθενα και ειναι αριστοι στη δουλεια τους!
Για πες μου δηλαδη, αμα ενα νοσοκομειο παει στη φωφη 3 προσφορες για μαγνητικους τομογραφους αυτη πως θα επιλεξει? Σκαμπαζει γρι τι ειναι ο μαγνητικος, πως δουλευει και ποσο κανει στην ελευθερη αγορα?Και το κυριοτερο, γνωριζει αν χρειαζεται να αγοραστει? Αυτο ισχυει για την καθε φωφη!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom