Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ο Γιώργος ξαναχτύπησε!!
Θα βάλει λέει το Ραγκούση με τους νομικούς τους συμβούλους να εγκαλέσουν το Χριστοφοράκο να αποδείξει τους "ισχυρισμούς" του, για τις μίζες στο ΠΑΣΟΚ μέσω Γείτωνα δηλαδή.
Κατ' αρχήν βρε Γιώργο, χρυσό μου παιδί, ο άνθρωπος δεν κάνει καταγγελία, απολογία κάνει με την οποία και ενοχοποιεί πρωτίστως τον εαυτό του για το αδίκημα της ενεργητικής δωροδοκίας, τόσο μαζόχας θα ήταν να πεί ψέματα και να πάει φυλακή, άμα δεν τα είχε δώσει;
Μετά, τι ακριβώς αποδείξεις ζητάς, τίποτα με τις σφραγίδες του ΠΑΣΟΚ και την υπογραφή του Γείτονα, έτσι δίνονται οι μίζες; [Ο Γιώργος τώρα, ειδικά, μπορεί και να νομίζει πως έτσι γίνεται πράγματι!!]. Προφανώς ο Χριστοφοράκος θα "δώσει" το λογαριασμό ή τους λογαριασμούς που του είχαν πει να κάνει τις καταθέσεις. Άμα αυτοί συσχετιστούν με το ΠΑΣΟΚ πάει να πει πως ο Γείτονας έκανε δουλειά της πλάκας, άμα δεν συσχετιστούν μπράβο του ήτανε γατόνι! Οι "απέναντι" πάντως εδώ σταθήκανε κάπως τυχεροί, ο δικός τους έχει πεθάνει, που να ξέρουμε εμείς τι έκανε ο μακαρίτης θα πουν, άντε βρέστε τον να τον ρωτήσετε!
Σοβαρά όμως υπάρχει ένας έμφρων και μη φανατικός Έλληνας που να μην πιστεύει πως και οι δύο τα είχανε πιάσει; Λοιπόν φοβάμαι πως ο Γιωργάκης είναι μέσα σε αυτούς που δεν το πιστεύουν, και δεν τον έχω για φανατικό!

ο χριστοφοράκος μίλησε και για άλλους...
εσύ ασχολείσαι μόνο με τον Γιωργάκη....
Λογικόν.... Ερχεται η νύχτα του Αγίου ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟΥ για ΟΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ....
καταλάβατε λαμόγια;
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
ο χριστοφοράκος μίλησε και για άλλους...
εσύ ασχολείσαι μόνο με τον Γιωργάκη....
Λογικόν.... Ερχεται η νύχτα του Αγίου ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟΥ για ΟΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ....
καταλάβατε λαμόγια;
την γλιτωσε η νδ ,ο νεκρος δεδικαιωται.... :2funny: :2funny: ο γειτονας τον πουλο μονο....
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
μεγαλη ευκαιρια να "τελειωσει" ο πανηλιθιος , για το καλο αμφοτερων των παραταξεων  ;)
να δουμε τωρα πως ,οι πασοκοαβανταδοροι, οι Λαμπρακο-Μπομπολεοι , θα τον ξελασπωσουνε...εχω μεγαλη περιεργεια
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
μεγαλη ευκαιρια να "τελειωσει" ο πανηλιθιος , για το καλο αμφοτερων των παραταξεων  ;)
να δουμε τωρα πως ,οι πασοκοαβανταδοροι, οι Λαμπρακο-Μπομπολεοι , θα τον ξελασπωσουνε...εχω μεγαλη περιεργεια

αυτό το λες ως πολιτικό βαμπίρ, ή προσδοκάς ανάσταση νεκρών;
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Οι "απέναντι" πάντως εδώ σταθήκανε κάπως τυχεροί, ο δικός τους έχει πεθάνει, που να ξέρουμε εμείς τι έκανε ο μακαρίτης θα πουν, άντε βρέστε τον να τον ρωτήσετε!
Σοβαρά όμως υπάρχει ένας έμφρων και μη φανατικός Έλληνας που να μην πιστεύει πως και οι δύο τα είχανε πιάσει;

Μήπως μίλησα και εγώ και για τους "άλλους" ή δεν ξέρεις να διαβάζεις;
Και το θέμα μου δεν είναι ποιος είναι πιο κλέφτης, το ίδιο είναι όλοι, ποιος είναι πιο βλάκας είναι.
Και ξέρεις και κάτι άλλο. Στις επόμενες εκλογές, όπως και στις Ευρωεκλογές, δεν πρόκειται να ψηφίσω, άρα εμμέσως θα βοηθήσω το Γιωργάκη που φαίνεται να προηγείται να γίνει Πρωθυπουργός. Συνειδητά το κάνω γιατί γουστάρω το γέλιο που έχει να πέσει!!!

ΥΓ Το "λαμόγια" δεν με αφορά, δεν υπήρξα ποτέ ούτε κυβερνητικό ή κομματικό στέλεχος ούτε βολεψίας μιζαδόρος δημόσιος υπάλληλος. Εσύ;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Μήπως μίλησα και εγώ και για τους "άλλους" ή δεν ξέρεις να διαβάζεις;
Και το θέμα μου δεν είναι ποιος είναι πιο κλέφτης, το ίδιο είναι όλοι, ποιος είναι πιο βλάκας είναι.
Και ξέρεις και κάτι άλλο. Στις επόμενες εκλογές, όπως και στις Ευρωεκλογές, δεν πρόκειται να ψηφίσω, άρα εμμέσως θα βοηθήσω το Γιωργάκη που φαίνεται να προηγείται να γίνει Πρωθυπουργός. Συνειδητά το κάνω γιατί γουστάρω το γέλιο που έχει να πέσει!!!

ΥΓ Το "λαμόγια" δεν με αφορά, δεν υπήρξα ποτέ ούτε κυβερνητικό ή κομματικό στέλεχος ούτε βολεψίας μιζαδόρος δημόσιος υπάλληλος. Εσύ;

εγώ φιλαράκι δεν έχω να απολογηθώ σε κανέναν
Και τους φόρους μου κανονικά πλέρωνα και στο δημόσιο δεν με απασχόλησε ουδεπόποτε να μπω.
Δεν ξέρω ούτε με απασχολεί ποιός από τους δύο είναι θλιβερός.
Εμένα μόνο με θλίβει να βλέπω άτομα που στο μεγαλύτερο σε βάθος χρόνουν πολιτικό μιζαδόρικο νταραβερι ακόμα κομματικοποιούν τη σήψη.
Τέτοιο εγκεφαλικό κάψιμο έχει τελεστεί στο μέσο ελληνικό εγκέφαλο.
Η κατάσταση είναι μη αναστρέψιμη.
Προσδοκώ χαριστική βολή και χούντα.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Προσδοκώ χαριστική βολή και χούντα.

Την έζησες για να έχεις άποψη, γιατί εγώ είμαι μεγάλος και την έζησα και δε λέει.
Γι αυτό σου λέω σοβαρά! Ο Γιώργος Πρωθυπουργός να γελάμε!
Ίσως να φαίνομαι επιτηδευμένα κυνικός, αλλά με τη χούντα κλαίγαμε.
 
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
αυτό το λες ως πολιτικό βαμπίρ, ή προσδοκάς ανάσταση νεκρών;

απλα ακαδημαϊκα εφορμουμενος , θελω να δω πως θα καθαρισει η μιντιακη προπαγανδα που αβανταρει ευθαρσως και μονιμως και μονοπωλιακως ,τον πανηλιθιο...
 

Επισκέπτης
Προσδοκώ χαριστική βολή και χούντα.

:rockon: :rockon: :rockon:
Ελπιζω οχι με μια μαιμου χουντα οπως του 74...
Μια πραγματικη ελληνικη χουντα να μπει επιτελους μια ταξη σε αυτο το κωλοχανειο...Και οσοι γουσταρουν τουρκικο πουτσο να σταλθουν με εξοδα του κρατους στην κωλοτουρκια :2on1: :2on1: :2on1:
Μπορουν εκει μετα να μιλανε για "αυτοσυγκρατηση","υποχωρητικοτητα στην εξωτερικη πολιτικη" και κυριως για ανθρωπινα δικαιωματα :headbang: :headbang: :headbang:
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Κράτα και μικρό καλάθι, περσόνα μου...

Κράτα μικρό!

Θα βρουν τρόπο να τα κουκουλώσουν!

έχω υπομονή.
θεωρώ ότι κάποια στιγμή θα τους πάρει ο διάολος και θα τους σηκώσει.
Εγώ πάντως πήρα το καλαθάκι μου και πήγα σε άλλη παραλία.  :grin:
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Η κατάσταση είναι μη αναστρέψιμη.
Προσδοκώ χαριστική βολή και χούντα.
Τι μαλακίες λες μωρέ νυχτιάτικα? :headbang:

Τη θυμάσαι την περίοδο Κοσκωτά?

Θα με συφιλιάσεις νυχτάτικα κι είμαι και αλοιφή. :uglystupid:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Τι μαλακίες λες μωρέ νυχτιάτικα? :headbang:

Τη θυμάσαι την περίοδο Κοσκωτά?

Θα με συφιλιάσεις νυχτάτικα κι είμαι και αλοιφή. :uglystupid:

η απάντησις σε άλλο θρεντ...
αλλά και για σένα πριν τον ύπνο ένα παραμυθάκι γοα όνειρα γλυκά......

ΤΟΜΗ

Το 1909, έτος της εκδήλωσης του Κινήματος στο Γουδί, είναι έτσι κι αλλιώς μια τομή στην ελληνική Ιστορία σηματοδοτώντας την αρχή μιας δεκάχρονης περιόδου (1910-20) προόδου και συγκρότησης της Ελλάδας ως σύγχρονου κράτους. Ταυτίζεται με την άνοδο των μεσαίων αστικών στρωμάτων, τα οποία, ενισχυμένα από τις οικονομικές εξελίξεις των τελευταίων ετών του 19ου αιώνα, διεκδικούν έναντι της παλιάς, πολιτικής, αστικής ολιγαρχίας την πολιτική τους εκπροσώπηση και τη δημιουργία των θεσμικών εκείνων προϋποθέσεων που θα διευκόλυναν την οικονομική τους δραστηριότητα.

Τους επόμενους μήνες, ως το τέλος του 1909, δεν επιδίωξε να παραβιάσει τη συνταγματική τάξη, ασκούσε μόνο πιέσεις στην κυβέρνηση και στα κόμματα να προβούν σε μεταρρυθμίσεις. Τελικά, αναγνωρίζοντας αδυναμία, επέλεξε το γνωστό στην Ελλάδα κρητικό πολιτικό, τον Ελευθέριο Βενιζέλο, ως το κατάλληλο πρόσωπο να του εμπιστευτεί το ρόλο του πολιτικού του συμβούλου. Η επιλογή του Βενιζέλου υπαγορευόταν από την εξαιρετική φήμη του για τη δράση του στην Κρήτη όλα αυτά τα χρόνια του αυτόνομου καθεστώτος του νησιού, την αίγλη που είχε αποκτήσει από τη δυναμική αντίθεσή του με τον πρίγκηπα Γεώργιο και το γεγονός ότι αποτελούσε ένα εντελώς νέο πρόσωπο, "αμόλυντο" από κάθε εμπλοκή με τις ελληνικές πολιτικές φατρίες.

Tο Κίνημα στο Γουδί θεωρήθηκε αντίδραση του στρατού ως αυτόνομου πολιτικού παράγοντα -πράγμα όχι παράδοξο για τις κοινωνικές δομές της Ελλάδας της εποχής- σε μια "ανάξια" ηγεσία με αίτημα να αντικατασταθεί από μια "αξιότερη", χωρίς όμως στόχους θεσμικών ανατροπών.

Σε κάθε περίπτωση, η Επανάσταση στο Γουδί άνοιξε το δρόμο για τον εκσυγχρονισμό της οικονομίας και την εδραίωση του αστικού καθεστώτος. Πράγματι, η επανάσταση στο Γουδί σφραγίζει μια εποχή και εγκαινιάζει μια νέα για την Ελλάδα.
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
2 το πρωΐ κάνεις copy & paste, όπως στις 12 το άλλο μεσημέρι. Τώρα τι να σου πω?'

Καλό ξημέρωμα επίσης.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
2 το πρωΐ κάνεις copy & paste, όπως στις 12 το άλλο μεσημέρι. Τώρα τι να σου πω?'

Καλό ξημέρωμα επίσης.

στα πιο απίθανα σημεία, τις πιο απίθανες ώρες βρίσκεις τα πιο σημαντικά πράγματα.
ψάξτο...... και άσε τα θρεντ με τις ελλεινίδες....
πολλή χολή και χωρίς ενδιαφέρον.....
Καλόν σας ξημέρωμα.......
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
Την έζησες για να έχεις άποψη, γιατί εγώ είμαι μεγάλος και την έζησα και δε λέει.
Γι αυτό σου λέω σοβαρά! Ο Γιώργος Πρωθυπουργός να γελάμε!
Ίσως να φαίνομαι επιτηδευμένα κυνικός, αλλά με τη χούντα κλαίγαμε.
  
Καλως ή κακως, κανενας πραγματικα νοημων εχων ελευθερη σκεψη δε θελει να εχει αφεντικο, με την εννοια καποιου να τον καθοδηγει και διατασει.
Σημασια δεν εχει το πολιτευμα τοσο , οσο ο τροπος που χρειαζεται ωστε να επιβληθει αυτο.
Προσωπικα ειμαι καλυμενος απο την τοποθετηση μου, το ιδιο επιθυμω και δια εσας.
 

antipasokos

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2009
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
Μια του κλέφτη με το ποδήλατο που έπεσε, δύο το κλέφτη με το κανό που πήγε να πνιγεί στην Εύβοια ,ε αν συνεχίσει τα σπορ ο Γιωργάκης θα έχουν πρόβλημα.
Ένας ψαράς τον έσωσε όταν έκανε κανό και χάθηκε απομονωμένος περιμένοντας το λιμενικό να τον διασώσει. Και τελικά ένα κανό δεν μπορεί να πάει ο Παπανδρέου θα κυβερνήσει μια ολόκληρη χώρα; Σαν πολύ δεν πάει;

warnmute.gif
 
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Μια του κλέφτη με το ποδήλατο που έπεσε, δύο το κλέφτη με το κανό που πήγε να πνιγεί στην Εύβοια ,ε αν συνεχίσει τα σπορ ο Γιωργάκης θα έχουν πρόβλημα.
Ένας ψαράς τον έσωσε όταν έκανε κανό και χάθηκε απομονωμένος περιμένοντας το λιμενικό να τον διασώσει. Και τελικά ένα κανό δεν μπορεί να πάει ο Παπανδρέου θα κυβερνήσει μια ολόκληρη χώρα; Σαν πολύ δεν πάει;

warnmute.gif
 

Ο Γιωργακης εχει κανει καμια 20ρια χρονια υπουργος. Ο Καραμανλης πριν κυβερνησει τι εκανε?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom