Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
ποναει η δυναμικη επιστροφη του γιωργου και πολλοι χασανε τον υπνο τους

τι να κανουμε υπομονη θα το ξεπερασετε
 

Roumanolagnos1313

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2013
Μηνύματα
6.346
Κριτικές
78
Like
128
Πόντοι
146
ποναει η δυναμικη επιστροφη του γιωργου και πολλοι χασανε τον υπνο τους

τι να κανουμε υπομονη θα το ξεπερασετε

παει το πασοκ ??? ΓΙΩΡΓΟΣ και ξερο ψωμι ?? ο αντρεας σε βολεψε ρε ??
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
κανεις δεν με βολεψε αν και ειχα την ευκαιρια αρκετες φορες γιαυτο εχω και το θαρρος και το δικαιωμα να μιλαω

τα λαμογια την κανανε για αλλου να συνεχισουν την λαμογια τους

οσο για το πασοκ παει απο το 12 που συγκηβερνησε με την νδ αν και τα ονοματα δεν εχουν σημασια αλλα οι ιδεες
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
κανεις δεν με βολεψε αν και ειχα την ευκαιρια αρκετες φορες γιαυτο εχω και το θαρρος και το δικαιωμα να μιλαω

τα λαμογια την κανανε για αλλου να συνεχισουν την λαμογια τους

οσο για το πασοκ παει απο το 12 που συγκηβερνησε με την νδ αν και τα ονοματα δεν εχουν σημασια αλλα οι ιδεες
Tι δουλεια κανεις δεν μας ειπες....
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Μπορεί κάποιος να αντικρούσει τα όσα λέει το παρακάτω άρθρο με σοβαρά επιχειρήματα και όχι άναρθρες κραυγές και ιστορίες για αγρίους που άκουσε από τον Καμμένο και τον Τράγκα;
Αναμένω (ειδικά από σοβαρά άτομα όπως ο ναύαρχος και ο γιατρός).

[URL unfurl="true"]http://nblo.gs/12tIl8[/url]
Πρωτος εγω που όπως καταλαβαίνεις δεν κρυβομαι..
Καταρχήν το να σχολιάσω ενα αρθρο με τιτλο "Γιατι θα ξαναψήφιζα Γ. Παπανδρέου" ειναι τουλάχιστον ασκοπο,ειδικά όταν ειναι μεροληπτικό υπέρ ενός..Δηλαδή κατα τα λεγόμενα του συντακτη,για όλα φταινε οι άλλοι και ο ΓΑΠ ειναι η ασπιλος παρθένος..Που εξαπατηθηκε,εξαναγκαστηκε σε πραξεις που δεν ηθελε να πραξει,ανατράπηκε και στο τελος λοιδωρήθηκε..
Αν θελεις κουβεντα πανω σε αυτα που λεει το αρθρο,θα πρεπει να παραδεχτείς τα λάθη του στο Α'εξάμηνο,όταν ΗΔΗ ΓΝΩΡΙΖΕ τι παρελαβε και ποιούσε τη νήσσα.(συναντησεις με Στρος Καν ΠΡΙΝ παραλάβει)
Θα παραδεχτείς την ευκολία της υπογραφής του Α΄Μνημονίου χωρίς ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗ των επαχθέστατων όρων,αλλα και τη διευκόλυνση των δανειστών μεσω μετρων που ΔΕ ΖΗΤΗΣΑΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ αλλά αυτός επέβαλε-13/14ος μισθός Δημοσίου-.
Θα παραδεχτείς την ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΣΤΗ ΣΤΕΛΕΧΩΣΗ της "Κυβερνησής" του, όταν ο Χρυσοχοίδης δηλωνε ότι "δε γνώριζε τι ψηφιζε" και ο Παπακωνσταντίνου δηλωνε ότι "δε θα βγούμε στις αγορες το 2012" και τα speads πηγαν στα ουρανια..
Θα παραδεχτείς την απίστευτη διωξη του Δημοσίου-πλην απολύσεων-,όταν στελεχη με εμπειρία και πτυχία,απο τα 3 χιλιάρικα κατεβηκαν στα 1100.Μαζί κι εγω απο τα 2000 στα 1200 με 28 χρονια υπηρεσίας..
Και αλλα που δεν καθομαι να ψαξω τωρα..
Δεν μπορεί να κανουμε διαλογο μονοπαντα,εγω σου απαντησα και για το Μπουχεσα και για τον Κινεζο,ακόμα και στον Ανδρεα και το γερο-Καραμανλή πηγα..
και μετα συνεχίζουμε την κουβεντα..
ΥΓ 1:Ο παπαγάλος ξεσκεπάστηκε τελικά??Από υποστηριξη σε Χοντρο, ξαναγυρίσαμε στις ριζες μας..Ελπίζεις πάλι σε συγκυβέρνηση αλλά δεν..20 μεινανε για να εξαφανιστείς..
ΥΓ 2: Τι δουλειά θελεις να κανει ρε συ APOC???σε καμια ΔΕΗ/ΕΥΔΑΠ/ΟΣΕ/ΕΡΤ ειναι κρυμμενος,δεν τον εχεις παρει πρεφα??50 χρονων,στην καταλληλη ηλικία κλαδικάριος...
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Όντως, αυτά που λες είναι σοβαρά επιχειρήματα και μπορούμε να συζητήσουμε γι'αυτά. Μακάρι να έκαναν το ίδιο οι περισσότεροι αντί να αναλώνονται σε άναρθρες κραυγές, βρισιές και θεωρίες συνομωσίας.

ποια ειναι τα σοβαρα επιχειρηματα;

οτι του εκοψαν τον παχυλο μισθο απο τα δανεικα που επαιρνε ο μπουχεσας και αυξησε τις δαπανες στο δημοσιο ;

 

agharal

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.810
Like
0
Πόντοι
16
Αυτος που εγραψε το αρθρο πρεπει να ειναι πολυ μεγαλος εγκεφαλος.Τι μας ειπε ο ανθρωπος?Οτι οταν ελεγε ο ΓΑΠ οτι λεφτα υπαρχουν,εννοουσε οτι υπαρχουν αν νοικοκυρευτει το κρατος,αν γινουν επενδυσεις.Πωπω αναλυση ρε γαμωτο.Δηλαδη και μενα αν θα με ρωτανε λεφτα εχεις?θα απανταω λεφτα εχω,αν κερδισω το λαχειο.Τι μπουρδες ειναι αυτες?Δηλαδη τον Γιωργακη θα περιμενα να μου πει οτι λεφτα υπαρχουν αν γινουν επενδυσεις και νοικοκυρευτει το κρατος?Μα για τοσο μαλακα με περναει αυτος ο δημοσιογραφισκος?Και εκει που μας αποτελειωνει ειναι οτι οποιος δεν το καταλαβε ειναι και ηλιθιος.
Υ.Γ.Γαματε κανα καλο μουνι?
   -Μουνια καλα για να γαμαμε υπαρχουν(εννοω αν ερθει καμμια γκομενα που ειμαι τωρα μονος στο σπιτι και με βαλει κατω και με γαμησει)
Περνατε καλα?
Περναμε καλα(εννοω αν τυχω το κρατικο λαχειο θα μπορω να κανω οτι θελω)
Δουλεια βρηκες?
Δουλειες υπαρχουν(εννοω αν ερθουν μεγαλες αυτοκινητοβιομηχανιες,βαριες βιομηχανιες και δημιουργησουν θεσεις εργασιας_
Ημαρτον.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Αυτος που εγραψε το αρθρο πρεπει να ειναι πολυ μεγαλος εγκεφαλος.Τι μας ειπε ο ανθρωπος?Οτι οταν ελεγε ο ΓΑΠ οτι λεφτα υπαρχουν,εννοουσε οτι υπαρχουν αν νοικοκυρευτει το κρατος,αν γινουν επενδυσεις.Πωπω αναλυση ρε γαμωτο.

τι αναλυση ρε μαστορα ;

προεκλογικη ομιλια  μισης ωρας ειναι

το θεμα δεν ειναι αυτο

το θεμα ειναι πηραν μια δηλωση 3 λεπτων απομονωσαν δυο λεξεις και αλλοιωσαν την εννοια

και φυσικα το κανανε ολοκληρη ιστορια τα παπαγαλια
 

agharal

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.810
Like
0
Πόντοι
16
τι αναλυση ρε μαστορα ;

προεκλογικη ομιλια  μισης ωρας ειναι

το θεμα δεν ειναι αυτο

το θεμα ειναι πηραν μια δηλωση 3 λεπτων απομονωσαν δυο λεξεις και αλλοιωσαν την εννοια

και φυσικα το κανανε ολοκληρη ιστορια τα παπαγαλια
Μαστορα στο αρθρο που αναφερεται πιο πανω αυτος που το εγραψε ειπε ο τι ο ΓΑΠ οταν ελεγε λεφτα υπαρχουν εννοουσε η αν θελεις το ανεφερε κιολας οτι λεφτα υπαρχουν αν αξιοποιηθουν οι παραγωγικες δυναμεις της χωρας,αν νοικοκυρευτει το δημοσιο,αν γινουν επενδυσεις.Και ρωταω εγω.Ας δεχτουμε οτι ειναι ετσι ακριβως.Τι μας ειπε ο Γιωργακης?Μια μπαρουφα και μιση.Πρεπει να μου το πει οτι λεφτα θα υπαρχουν αν γινουν ολα αυτα?Χαιρω πολυ.Και το ανεψακι μου που παει δημοτικο το ξερει.
Δηλαδη καποιοι κοψανε την δηλωση και κρατησανε αυτο που θελανε,ενω ο ιδιος ηθελε να πει μια μαλακια που ουτε καν σε πρωτοετεις οικονομικων σχολων δεν καταδεχονται να αναλυσουν.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
πεστο ντε οτι εχασες τον μεγαλο μισθο
Τόσο σου κόβει...Οταν λεω ότι δεν κανω κουβεντα μαζί σου και εισαι για πλάκα, μου το γυρίζεις στις φατσούλες και τις τελίτσες..
με το μυαλό αμοιβάδας που εχεις,αντιλαμβάνεσαι (εδω γελάνε, αλλά τελος παντων) ότι τα 2 χιλιαρικα στο Δημόσιο ειναι παχυλός μισθός...
Ειπαμε,20 και σημερα για να μας απαλλάξεις...
 

agharal

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.810
Like
0
Πόντοι
16
Και προσωπικα αν θες μαστορα εγω δεν του καταλογιζω ευθυνη για την δηλωση αυτη.Εχω τοσα αλλα να του προσαψω που αυτο ειναι πλημελλημα.Οταν ετρεχε στπ λιμανι του Πειραια χερι χερι μαζι με τους συνδικαλιστες για να μην ιδιωτικοποιηθει το λιμανι υπερ ποιων ιδιωτικοποιησεων ητανε?Ιδιες με αυτες που κυνηγαει τωρα ο Αλεξουκος?Εσυ μαστορα εισαι υπερ αυτης της ιδιωτικοποιηησης?Αν θελεις απαντας φυσικα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Τόσο σου κόβει...Οταν λεω ότι δεν κανω κουβεντα μαζί σου και εισαι για πλάκα, το γυρίζεις στις φατσούλες και τις τελίτσες..
με το μυαλό αμοιβάδας που εχεις,αντιλαμβάνεσαι (εδω γελάνε αλλά τελος παντων) ότι τα 2 χιλιαρικα στο Δημόσιο ειναι παχυλός μισθός...
Ειπαμε,20 και σημερα για να μας απαλλάξεις...
Δηλαδη είναι ο τζώνης για πλακα, και ο πιξης για σοβαρα.
Δεν μας τα λες πολύ καλα ρε ναυαρχε...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Όντως, αυτά που λες είναι σοβαρά επιχειρήματα και μπορούμε να συζητήσουμε γι'αυτά. Μακάρι να έκαναν το ίδιο οι περισσότεροι αντί να αναλώνονται σε άναρθρες κραυγές, βρισιές και θεωρίες συνομωσίας.
Η ουσία φιλε ειναι μία..Ολοι αυτοί οι οποίοι μας κυβερνησαν/εκπροσώπησαν υφαρπάζοντας την ψηφο μας με τα ψευτικα τα λόγια τα μεγαλα-αλλά ΟΛΟΙ-τωρα εχουν αποκαταστήσει και τα δισέγγονά τους..
Εσυ κι εγω καθόμαστε και τους βρίζουμε τωρα,προσπαθώντας να βρούμε τον ασπιλο..Αλλά δεν υπαρχει αδερφέ,ΛΑΜΟΓΙΑ όλοι τους και οι προηγούμενοι και αυτοί που θα ερθουν..
Το θεμα ειναι να βρεθεί κάποιος ο οποίος πραγματικά να πιστευει στην παλινόρθωση και να ειναι στον ελαχιστο βαθμό εξαρτώμενος..Αλλά ειναι σα να ψαχνουμε πουτανα στη Φυλής με πτυχίο Πυρηνικής Φυσικής..
Δηλαδη είναι ο τζώνης για πλακα, και ο πιξης για σοβαρα.
Δεν μας τα λες πολύ καλα ρε ναυαρχε...
Αρχηγέ,όπως μου μιλάνε μιλαω,δεν εχω τιποτα με κανέναν εκτος και αν ειναι επιπέδου του καθ'ού..
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Μαστορα στο αρθρο που αναφερεται πιο πανω αυτος που το εγραψε ειπε ο τι ο ΓΑΠ οταν ελεγε λεφτα υπαρχουν εννοουσε η αν θελεις το ανεφερε κιολας οτι λεφτα υπαρχουν αν αξιοποιηθουν οι παραγωγικες δυναμεις της χωρας,αν νοικοκυρευτει το δημοσιο,αν γινουν επενδυσεις.Και ρωταω εγω.Ας δεχτουμε οτι ειναι ετσι ακριβως.Τι μας ειπε ο Γιωργακης?Μια μπαρουφα και μιση.Πρεπει να μου το πει οτι λεφτα θα υπαρχουν αν γινουν ολα αυτα?Χαιρω πολυ.Και το ανεψακι μου που παει δημοτικο το ξερει.
Δηλαδη καποιοι κοψανε την δηλωση και κρατησανε αυτο που θελανε,ενω ο ιδιος ηθελε να πει μια μαλακια που ουτε καν σε πρωτοετεις οικονομικων σχολων δεν καταδεχονται να αναλυσουν.

γιατι τι περιμενεις  σε μια προεκλογικη συγκεντρωση;;

αναλυση οικονομικου πανεπιστημιου;

γιατι ηταν νοικοκυρεμο το κρατος;

υπηρχαν επενδυσεις;

η υπηρχε αξιοποιηση των παραγωγικων δυναμεων;

και ρωτω το προβλημα ηταν η δηλωση του παπανδρεου σε μια προεκλογικη ομιλια;

μηπως και για τα 4 χρονια επιτηρηση επι μπουχεσα φταιει ο παπανδρεου;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom