Νέα

γιδο-Πολάκης - Impossible is nothing No. 004

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Eraser..
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 46K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

antony777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2012
Μηνύματα
663
Κριτικές
1
Like
1.278
Πόντοι
206

Κάτι από τη δεκαετία του '80 που ήμουν πολύ μικρό παιδί και μου φαινόντουσαν όλα αυτά αστεία. Συνεντεύξεις για διορισμό στο δημόσιο επί Ανδρέα Παπανδρέου.
 

Akatanomasto$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2024
Μηνύματα
756
Like
1.253
Πόντοι
206

Κάτι από τη δεκαετία του '80 που ήμουν πολύ μικρό παιδί και μου φαινόντουσαν όλα αυτά αστεία. Συνεντεύξεις για διορισμούς στο δημόσιο.
Ο 4ος με τα παιδιά του Ζεβεδαίου στάνταρ είναι ο @daima703 ...:coffee:
 

antony777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2012
Μηνύματα
663
Κριτικές
1
Like
1.278
Πόντοι
206
Ο 4ος με τα παιδιά του Ζεβεδαίου στάνταρ είναι ο @daima703 ...:coffee:
Δεν ξέρω μήπως είσαι νέος άνθρωπος και δεν έχεις ζήσει τότε που τα οικονομικά δεδομένα ήταν τελείως διαφορετικά. Την δεκαετία του '80 και του '90 το να γίνεις δημόσιος υπάλληλος, ακόμα και τότε που ο Παπανδρέου είχε διορίσει ίσαμε 1500000 δημόσιους, ήταν αποτυχία το δημοσιο-υπαλληλίκι για ψιλο-αραχτούς. Τότε οι προκομμένοι πήγαιναν στον ιδιωτικό τομέα για να βγάλουν πιο πολλά λεφτά. Έτσι ήταν εκείνοι οι καιροί.
 

Akatanomasto$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2024
Μηνύματα
756
Like
1.253
Πόντοι
206
Δεν ξέρω μήπως είσαι νέος άνθρωπος και δεν έχεις ζήσει τότε που τα οικονομικά δεδομένα ήταν τελείως διαφορετικά. Την δεκαετία του '80 και του '90 το να γίνεις δημόσιος υπάλληλος, ακόμα και τότε που ο Παπανδρέου είχε διορίσει ίσαμε 1500000 δημόσιους, ήταν αποτυχία το δημοσιο-υπαλληλίκι για ψιλο-αραχτούς. Τότε οι προκομμένοι πήγαιναν στον ιδιωτικό τομέα για να βγάλουν πιο πολλά λεφτά. Έτσι ήταν εκείνοι οι καιροί.

Νομίζω ότι το παρακάτω ποστ λύνει όλες τις απορίες για τι είδους τεμπέλης-κηφήνας ήταν ο daima...:coffee:
Κλασικός δημόσιος υπάλληλος...

Το έχω ξαναγράψει εδώ αλλά εσύ δεν το χεις διαβάσει προφανώς
Η πρώτη μου δουλειά στον ιδιωτικό τομέα ήταν μία χαρά
Μόνο που μας είχαν πει ότι θα κάναμε βάργες τρεις μήνες το χρόνο
Και μετά λόγω αυξημένης δουλειάς μας βάλανε να κάνουμε όλο το χρόνο

Τότε δουλεύαμε οκτάωρο
Και οι βάρδιες ήταν
6 πρωί με δύο το μεσημέρι
Δύο το μεσημέρι με 10:00 το βράδυ
10:00 το βράδυ με 6:00 το πρωί
Και ρεπό μια μέρα τη βδομάδα στην αρχή και μετά δύο
Και όχι σάββατο και κυριακή
Παρα σπάνια

Οποιαδήποτε περίπτωση και λόγω χρόνου είτε λόγω κούρασης λόγω του έπρεπε να ξυπνήσω νωρίς
Ήταν δύσκολο να έχω γκόμενες και να βγαίνω μαζί τους
Και έχανα πολλές
Και για αυτό άλλαξα δουλειά και πήγα στο δεύτερο ιδιωτικό τομέα

Χωρίς βάρδιες

Τον τρίτο χρόνο λοιπόν
Το καλοκαίρι είδα τι έκανε ο διευθυντης εργοστασίου

Πριν το καλοκαίρι

Ερχόταν κάθε μέρα περίπου 9.30 με 19.00

Μπορεί το σάββατο να ερχόταν αν υπήρχαν δουλειές
Και το βράδυ μερικές φορές έβγαζε ξένους έξω
Το καλοκαίρι πήρε μία εβδομάδα άδεια
Εκ των οποίων τις τέσσερις μέρες ήταν σε τηλέφωνο που μας είχε δωσει δεν υπήρχαν τότε κινητά

Και τις άλλες τρεις μας είπε να πάτε στο διάολο να τα καταφέρετε μόνοι σας
Δεν σας δίνω τηλέφωνο

Με παροχές απίστευτες

Σκέφτηκα λοιπόν
Αξίζει τον κόπο αν επιλεγώ εγώ μετά από κάποια χρόνια σε αυτή τη θέση
Να έχω αυτήν την αντιμετώπιση με τα θετικά της και τα αρνητικά της

Και αποφάσισα πως όχι

Και στο δημόσιο με κάποια πρόσθετη απασχόληση
Έβγαζα αρκετά χρήματα

Σημειωτέον ότι στην πρώτη δουλειά επειδή φύγαμε αρκετοί λόγω των βαρδιών όλο το χρόνο
Οσοι μείναν τους βάλαν να κάνουνε δουλειά μόνο πρωί
Αν είχα μεινεi και είχα δουλειά μόνο πρωί και εκ των υστέρων 40ωρο

Δεν θα είχα φύγει ποτέ από εκεί
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.492
Like
6.128
Πόντοι
2.356
Νομίζω ότι το παρακάτω ποστ λύνει όλες τις απορίες για τι είδους τεμπέλης-κηφήνας ήταν ο daima...:coffee:
Κλασικός δημόσιος υπάλληλος...
Για να μη το κουράζετε, ο Ντολμας είναι ο κλασσικός φυγόπονος, τεμπέλης δημόσιος υπάλληλος.
Είπε ότι ήταν Διευθυντής σε δημόσιο σχολείο.
Αν λέει αλήθεια, μπήκε με την επετηρίδα των καθηγητών σε 12ετους εκπαίδευσης σχολείο. Άλλος τρόπος να μπήκε χωρίς μέσον δεν υπάρχει. Γιατί σε όλα τα υπόλοιπα σχολεία, ΟΑΕΔ, ΙΕΚ, ειδικά σχολεία, προσχολικής και λοιπα, έμπαινες με μεσον. Συνέντευξη, ειδικά προσόντα, κλπ.
Αραλικι έψαχνε, καθόσον τεμπελχανας, του ήρθε κουτί ο διορισμός. Ο Ιδιωτικός τομέας είχε τρέξιμο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.559
Πόντοι
3.656
Είπαμε πάνω από 600 στα τέμπη και πολύ λιγότερα από 100 στο μάτι
Αυτό τα δείχνει όλα ποιος κάνει προπαγάνδα και ποιος όχι
Για λεφτά αφού δεν έχω αποδείξεις δεν μπορώ να μιλήσω ότι παίρνει κάποιος

Εσείς είσαστε συνηθισμένοι έχετε ή δεν έχετε αποδείξεις ότι σας κατεβαίνει να λέτε
Επειδή βλέπω ότι σου έχουν απαντήσει όπως πρέπει οι υπόλοιποι περί των γνώσεων και της κατάρτισης σου


Θα σου πω ότι καταλαβαίνω την θέση σου γιατί στα γεράματα αναγκάστηκες να κάνεις το γαλάζιο τρόλλ για να επιβιώσεις...ενώ σου είχαν τάξει ότι θα βολευτείς...θα αράζεις μια ζωή και μετά θα σε βολέψουν με την συνταξάρα την καλή την πασοκική....τελικά δεν έγινε έτσι και για να αποφύγεις τον κάδο αναγκάζεσαι να γράφεις για το μάτι κάθε τρεις και λίγο....

δεν απελπιζόμαστε όμως επειδή σιγά σιγά με τα χρόνια με καιρούς...νομοτελειακά...θα σταματήσουμε να πληρώνουμε με τις φόρους μας τις συντάξεις σας......:coffee::coffee::coffee::coffee:
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
2.339
Πόντοι
456
Δεν ξέρω μήπως είσαι νέος άνθρωπος και δεν έχεις ζήσει τότε που τα οικονομικά δεδομένα ήταν τελείως διαφορετικά. Την δεκαετία του '80 και του '90 το να γίνεις δημόσιος υπάλληλος, ακόμα και τότε που ο Παπανδρέου είχε διορίσει ίσαμε 1500000 δημόσιους, ήταν αποτυχία το δημοσιο-υπαλληλίκι για ψιλο-αραχτούς. Τότε οι προκομμένοι πήγαιναν στον ιδιωτικό τομέα για να βγάλουν πιο πολλά λεφτά. Έτσι ήταν εκείνοι οι καιροί.
εχεις απολυτο δικαιο .Το 1988 σε ηληκια 22 χρονων οταν ο πατερας μου σαν ο πρωτος διερμηνεας του Γενικου διευθυντη του ΟΛΠ, βγηκε στη συνταξη ,μονο συμπληρωνοντας μια αιτηση θα εμπαινα στο δημοσιο .Και φυσικα αρνηθιηκα ,αφου ειχα βρει την ευτιχια μεσω της προπονητικης στο τυενις το οποιο ηταν ερωτας μς τη πρωτη μπαλια.ασε που το πρωι σαν κοπτης σε γυναικεια παπουτσια εβγα 42-43.000 χιλιδες την εβδομαδα ,170 .000 το μηνα συν αλλα 30-40 το βραδυ σαν προπονητης στο συλλογο .Σε ηληκια μολις 23 χρονων το 1989 εγορασα μια γκαρσονιερα 30 τμ μολις 19 ετων κτισμενη η πολυκατοικια τοτε στη πολυ χμηλη τιμη των 1,5 εκατομμυρια δραχμες.Γιατι τοτε το χρημα εχει αξια ,τωρα ο βασικος μισθος των 705 ευρω ειναι σε συγκριση με τοτε που μπηκαμε στο κοινο νομισμα σε αξια και κατω απο 250 ευρω .
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.686
Like
1.492
Πόντοι
266
Επειδή βλέπω ότι σου έχουν απαντήσει όπως πρέπει οι υπόλοιποι περί των γνώσεων και της κατάρτισης σου


Θα σου πω ότι καταλαβαίνω την θέση σου γιατί στα γεράματα αναγκάστηκες να κάνεις το γαλάζιο τρόλλ για να επιβιώσεις...ενώ σου είχαν τάξει ότι θα βολευτείς...θα αράζεις μια ζωή και μετά θα σε βολέψουν με την συνταξάρα την καλή την πασοκική....τελικά δεν έγινε έτσι και για να αποφύγεις τον κάδο αναγκάζεσαι να γράφεις για το μάτι κάθε τρεις και λίγο....

δεν απελπιζόμαστε όμως επειδή σιγά σιγά με τα χρόνια με καιρούς...νομοτελειακά...θα σταματήσουμε να πληρώνουμε με τις φόρους μας τις συντάξεις σας......:coffee::coffee::coffee::coffee:
Φαίνεται ποιος κάνει τον αντικειμενικό και δήθεν κραταει αποστάσεις και από τα δύο μεγάλα κόμματα
Και βάζει τους υπαλλήλους του να μην ψηφίσουν νέα δημοκρατία

Τα είπαμε αυτά για το μάτι
25 σελίδες για το μάτι πάνω από 650 για τα τέμπη

Άραγε ποιος παίρνει λεφτά και γράφει πού;
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.686
Like
1.492
Πόντοι
266
Για να μη το κουράζετε, ο Ντολμας είναι ο κλασσικός φυγόπονος, τεμπέλης δημόσιος υπάλληλος.
Είπε ότι ήταν Διευθυντής σε δημόσιο σχολείο.
Αν λέει αλήθεια, μπήκε με την επετηρίδα των καθηγητών σε 12ετους εκπαίδευσης σχολείο. Άλλος τρόπος να μπήκε χωρίς μέσον δεν υπάρχει. Γιατί σε όλα τα υπόλοιπα σχολεία, ΟΑΕΔ, ΙΕΚ, ειδικά σχολεία, προσχολικής και λοιπα, έμπαινες με μεσον. Συνέντευξη, ειδικά προσόντα, κλπ.
Αραλικι έψαχνε, καθόσον τεμπελχανας, του ήρθε κουτί ο διορισμός. Ο Ιδιωτικός τομέας είχε τρέξιμο.
Επιτέλους ξέρει κάποιος και για την επετηρίδα
Διευκρινίζω για το 12 έτους
Εκπαίδευση
Μπορούσες να διοριστείς στην πρωτοβάθμια ανάλογα με τη σχολή που είχε βγάλει
Δηλαδή δημοτικό
Η στηνδευτεροβάθμια γυμνάσιο και λύκειο

Δεν είναι όλο το δημόσιο κακό και όλος ο ιωτικός τομέας καλός
Αντιπαρέρχομαι τα άλλα για μένα προσωπικά γιατί δεν έχει νόημα να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας
 
Τελευταία τροποποίηση:

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.686
Like
1.492
Πόντοι
266
Δεν υπαρχει τρόπος να αποδείξεις ότι το 1987 δεν διορίστηκες με ρουσφέτι...γελάει ο κόσμος...:coffee:
Άσχετε επειδή στοίχημα δεν πας σε κόβω μόνος μου για ένα μήνα
Οι μόνες λέξεις που θα παίρνεις αν απευθύνεσαι σε μένα θα είναι άσχετε επετηρίδα για ένα μήνα

Ευτυχώς και που ένας άνθρωπος ο ρεσπ ξέρει για την επετηρίδα άσχετε

Που προφανώς δεν την έχεις ακούσει ποτέ
Άσχετε ημιμαθή
Και στα πολιτικά το ίδιο κάνεις
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.686
Like
1.492
Πόντοι
266
Μήπως δεν το διατύπωσα καλά και γελάς;
Τι τους είχες πει ότι αν δεν βγει η νεα δημοκρατία θα πάρουν μπόνους αν θυμάμαι ή κάτι τέτοιο;
Διόρθωσέ με σε παρακαλώ αν κάνω λάθος

Και μετά από αυτό το μηνυ
μάσου νομίζεις ότι μπορείς να ζητάς και τα ρέστα και να λες για τους άλλους ότι παίρνουν λεφτά για να υποστηρίζουν κόμμα;

Αντί να κρυφτείς στο λαγού μι σου για αυτό το θέμα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.559
Πόντοι
3.656
Μήπως δεν το διατύπωσα καλά και γελάς;
Τι τους είχες πει ότι αν δεν βγει η νεα δημοκρατία θα πάρουν μπόνους αν θυμάμαι ή κάτι τέτοιο;
Διόρθωσέ με σε παρακαλώ αν κάνω λάθος
Τώρα τι να σου πω το να σε κοροιδεύει κανένας είναι σα να κλέβει εκκλησία...ή να φερμάρει στην ψύχρα τίποτα παιδάκια που βγήκαν πρώτη φορά από το σπίτι τους.

Και μετά από αυτό το μηνυ
μάσου νομίζεις ότι μπορείς να ζητάς και τα ρέστα και να λες για τους άλλους ότι παίρνουν λεφτά για να υποστηρίζουν κόμμα;

Αντί να κρυφτείς στο λαγού μι σου για αυτό το θέμα
Αλλά επειδή είσαι βλάκας...το ξέρεις αλλά κάνεις τον εξυπνάκια και πας να κάνεις το μάγκα με λαγούμια και τέτοια....να σου θυμίσω ότι δεν έχεις κατακτήσει τυχαία την θέση του Νο1 γυμνοσάλιαγκα του σάη....

εσύ μένεις στο λαγούμι σου...μέχρι να μπλεχτεί η γαλάζια μαφία σε κάνα σκάνδαλο η καταστροφή και να βγεις να πετάξεις τα υποστηρικτικά σου σάλια....όπως τώρα με την φωτιά που θυμήθηκες πάλι το μάτι....τυχαία....

το καλοκαίρι δε πρέπει αν είναι και η καλύτερη σου περίοδος καθώς πρέπει να προσέχεις παντού ψεκάζουν με μπαιγκόν :coffee::coffee::coffee::coffee:
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.686
Like
1.492
Πόντοι
266
Τώρα τι να σου πω το να σε κοροιδεύει κανένας είναι σα να κλέβει εκκλησία...ή να φερμάρει στην ψύχρα τίποτα παιδάκια που βγήκαν πρώτη φορά από το σπίτι τους.


Αλλά επειδή είσαι βλάκας...το ξέρεις αλλά κάνεις τον εξυπνάκια και πας να κάνεις το μάγκα με λαγούμια και τέτοια....να σου θυμίσω ότι δεν έχεις κατακτήσει τυχαία την θέση του Νο1 γυμνοσάλιαγκα του σάη....

εσύ μένεις στο λαγούμι σου...μέχρι να μπλεχτεί η γαλάζια μαφία σε κάνα σκάνδαλο η καταστροφή και να βγεις να πετάξεις τα υποστηρικτικά σου σάλια....όπως τώρα με την φωτιά που θυμήθηκες πάλι το μάτι....τυχαία....

το καλοκαίρι δε πρέπει αν είναι και η καλύτερη σου περίοδος καθώς πρέπει να προσέχεις παντού ψεκάζουν με μπαιγκόν :coffee::coffee::coffee::coffee:
Υποτίμηση και ξερό ψωμί
Πάνω από 650 σελίδες τα τέμπη
Που γράφουν όλοι βέβαια χωρίς να παίρνουν λεφτά

Και λιγότερο από 25 το μάτι
Που βέβαια εκεί παίρνουν λεφτά

Φαίνεται που υπάρχει προπαγάνδα και πού όχι

Και ποιοι κάνουν βέβαια οι συριζαίοι οι πασοκοι
Και πολλοι απ αυτούς που το παίζουν ανεξάρτητοι
Και μερικοί το δείχνουν στους υπαλλήλους τους

Είμαι και κατά του συριζα και κατά της νέας δημοκρατίας
Λένε κάποιοι
Αλλά σε εκλογές ψηφίστε εναντίον της νέας δημοκρατίας
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.559
Πόντοι
3.656
Υποτίμηση και ξερό ψωμί
Πάνω από 650 σελίδες τα τέμπη
Που γράφουν όλοι βέβαια χωρίς να παίρνουν λεφτά

Και λιγότερο από 25 το μάτι
Που βέβαια εκεί παίρνουν λεφτά

Φαίνεται που υπάρχει προπαγάνδα και πού όχι

Και ποιοι κάνουν βέβαια οι συριζαίοι οι πασοκοι
Και πολλοι απ αυτούς που το παίζουν ανεξάρτητοι
Και μερικοί το δείχνουν στους υπαλλήλους τους
Κάθε βδομάδα τυπώνω την προπαγάνδα που κάνω στο μπου.κομ κατά του μητσοτάκη και το κολλάω στον πίνακα ανακοινώσεων δίπλα από τον πίνακα προσωπικού


Οπότε τώρα κράτα το στιγμιότυπο με χαμόγελο γιατί θα το δουν πάνω από 20 άτομα ::piss::piss::piss::piss::piss::piss::piss::piss::piss::piss::piss:
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.686
Like
1.492
Πόντοι
266
Κάθε βδομάδα τυπώνω την προπαγάνδα που κάνω στο μπου.κομ κατά του μητσοτάκη και το κολλάω στον πίνακα ανακοινώσεων δίπλα από τον πίνακα προσωπικού


Οπότε τώρα κράτα το στιγμιότυπο με χαμόγελο γιατί θα το δουν πάνω από 20 άτομα ::piss::piss::piss::piss::piss::piss::piss::piss::piss::piss::piss:
Στο θέμα δεν έχεις απαντήσει
Έδωσες ή όχι μπόνους στο προσωπικό που η νέα δημοκρατία έπεσε περίπου 13 μονάδες;
Και αυτό σε κάνει να λες σε άλλους ότι παίρνουν λεφτά;

Που σε υπαλλήλου σου που εξαρτώνται από σένα φέρεσαι έτσι
Εσύ κατα δήλωση σου δίνεις λεφτά στο προσωπικό σου για πολιτικούς λόγους
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.559
Πόντοι
3.656
Στο θέμα δεν έχεις απαντήσει
Έδωσες ή όχι μπόνους στο προσωπικό που η νέα δημοκρατία έπεσε περίπου 13 μονάδες;
Και αυτό σε κάνει να λες σε άλλους ότι παίρνουν λεφτά;

Που σε υπαλλήλου σου που εξαρτώνται από σένα φέρεσαι έτσι
Εσύ κατα δήλωση σου δίνεις λεφτά στο προσωπικό σου για πολιτικούς λόγους
Τα κόμματα δίνουν λεφτά στο προσωπικό τους για πολιτικούς λόγους....όταν σε ταίζουν είναι καλά λακέ?????

Δεν έδωσα απλά μπόνους από τη χαρά μου ξεμπλόκαρα τις τριετίες 2 χρόνια πριν τον Άδωνη....τώρα να δεις πόσο με δοξάζουν....

Σου απαντάω όπως σου πρέπει και αφού δε κατάλαβες πριν θα στο ξανά γράψω πιο καθαρά : :shit::shit::shit::shit::shit::shit::shit::shit::shit::shit::shit::shit:
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.686
Like
1.492
Πόντοι
266
Τα κόμματα δίνουν λεφτά στο προσωπικό τους για πολιτικούς λόγους....όταν σε ταίζουν είναι καλά λακέ?????

Δεν έδωσα απλά μπόνους από τη χαρά μου ξεμπλόκαρα τις τριετίες 2 χρόνια πριν τον Άδωνη....τώρα να δεις πόσο με δοξάζουν....

Σου απαντάω όπως σου πρέπει και αφού δε κατάλαβες πριν θα στο ξανά γράψω πιο καθαρά : :shit::shit::shit::shit::shit::shit::shit::shit::shit::shit::shit::shit:
Δεν απάντησες στα επιδικοα θέματα
Ανεξάρτητε με ισες αποστάσεις δίκαιε;;;;;

Έδωσες ή όχι μπόνους στο προσωπικό σου επειδή έπεσε η νέα δημοκρατία;
Όπως είχες υποσχεθεί κατά δήλωσή σου;;

Πώς είναι δυνατόν να γράφουν δεκάδες εδώ εναντίον της κυβέρνησης
Και ελάχιστοι υπέρ
Που οι ελάχιστοι παίρνουν λεφτά βέβαια;;;;;;
Ενώ οι δεκάδες τίποτα;;;;;

Πώς είναι δυνατόν το μάτι να έχει κάτω από 25 σελίδες
Ενώ εμείς πληρωνόμαστε;;;;

Ενώ εσείς που δεν πληρώνεστε πάνω από 650 σελίδες στα τέμπη;;

Που μερικοί από μας συμμετείχαμε και σε αυτή τη συζήτηση

Πώς είναι δυνατόν να υπάρχουν συνομιλητές που ποτέ δεν έχουν πει τίποτα υπέρ της κυβέρνησης
Η κατά του συριζα
Και στο τελευταίο δεν ενοω εσένα
Ενώ πολλοι από μας έχουμε γράψει και κατά της κυβέρνησης και υπέρ του συριζα

Θυμήσου ενδεικτικά για μένα
Έχω γράψει κατά της κυβέρνησης και σε πυρκαγιές
Και κατά του καραμανλή
Και αρκετά άλλα

Και υπέρ του τσίπρα καί για τη βίλα στο σούνιο
Καί για τις σπουδές του στη βουλγαρία
Και υπέρ του κασελάκη όταν ήρθε ότι προσπαθεί να κάνει το σύριζα σοσιαλ δημοκρατικό κόμμα που εγώ θα το ήθελα

Και αρκετά άλλα

Και βέβαια υπάρχουν δεκάδες τώρα να πεις κατά του κασελάκη στα οποία εγώ δεν λέω κουβέντα

Φαίνεται δεν με πληρώνουν καλά;;;;;;;;;;;;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.559
Πόντοι
3.656
Δεν απάντησες στα επιδικοα θέματα
Ανεξάρτητε με ισες αποστάσεις δίκαιε;;;;;

Έδωσες ή όχι μπόνους στο προσωπικό σου επειδή έπεσε η νέα δημοκρατία;
Όπως είχες υποσχεθεί κατά δήλωσή σου;;

Πώς είναι δυνατόν να γράφουν δεκάδες εδώ εναντίον της κυβέρνησης
Και ελάχιστοι υπέρ
Που οι ελάχιστοι παίρνουν λεφτά βέβαια;;;;;;
Ενώ οι δεκάδες τίποτα;;;;;

Πώς είναι δυνατόν το μάτι να έχει κάτω από 25 σελίδες
Ενώ εμείς πληρωνόμαστε;;;;

Ενώ εσείς που δεν πληρώνεστε πάνω από 650 σελίδες στα τέμπη;;

Που μερικοί από μας συμμετείχαμε και σε αυτή τη συζήτηση

Πώς είναι δυνατόν να υπάρχουν συνομιλητές που ποτέ δεν έχουν πει τίποτα υπέρ της κυβέρνησης
Η κατά του συριζα
Και στο τελευταίο δεν ενοω εσένα
Ενώ πολλοι από μας έχουμε γράψει και κατά της κυβέρνησης και υπέρ του συριζα

Θυμήσου ενδεικτικά για μένα
Έχω γράψει κατά της κυβέρνησης και σε πυρκαγιές
Και κατά του καραμανλή
Και αρκετά άλλα

Και υπέρ του τσίπρα καί για τη βίλα στο σούνιο
Καί για τις σπουδές του στη βουλγαρία
Και υπέρ του κασελάκη όταν ήρθε ότι προσπαθεί να κάνει το σύριζα σοσιαλ δημοκρατικό κόμμα που εγώ θα το ήθελα

Και αρκετά άλλα

Και βέβαια υπάρχουν δεκάδες τώρα να πεις κατά του κασελάκη στα οποία εγώ δεν λέω κουβέντα

Φαίνεται δεν με πληρώνουν καλά;;;;;;;;;;;;
κάτσε για να δούμε....υπάρχει χώρος να γράψω εκεί που πρέπει άλλη μια φορά που ρώτησες αν έδωσα μπόνους? (είσαι πράγματι τόσο μπούφος??? :2funny:)


Για όλα τα άλλα....χτύπα τον κώλο σου στα πατώματα των gloryhole όσο θες....πλέον δεν πείθεις κανέναν ότι δεν είσαι γαλάζιο τρολ

σίγουρα δε σε πληρώνουν καλά γιατί όταν σε πλήρωναν έγραφες πιο συχνά τώρα σε έχουν μόνο για τις ''κρίσεις'' καμιά φωτιά ας πούμε να μπεις να ρωτήσεις για το μάτι την ώρα που καιγόταν το σύμπαν

πρόσεχε που πατάς έχουν κάνει απεντόμωση :confused::confused::confused::confused:
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.767
Like
7.735
Πόντοι
2.306

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom