Νέα

Γιατί πρέπει να μένουμε κρυφοί;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lagon85
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 122
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ypsolon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Μετά τα 6 ποστς θεωρούμαι παλιά γιούσερ??

lagon
Για μένα , το να έχει ένας άντρας(νεας ηλικίας)μια σχέση και να τρἐχει ταυτόχρονα στα μπουρδέλα δεν το θεωρώ πολύ φυσιολογικό.
Υποτίθεται πως ζουμε σε μια εποχή που το φλερτ και το σεξ είναι ότι πιο εύκολο ,εαν  δεν είσαι μονογαμικος τύπος και η μια γυναίκα δεν σου αρκεί γιατί να κάνεις σχέση και να μην απολαύσεις τα νιάτα σου? Φυσικά αυτό το σκεφτομαι με το δικό μου γυναικείο μυαλό.

Τι λες και εσυ ρε, τοσος κοσμος ειναι αγαμητος, μην ανησυχεις και εσυ σε κανα 6-7 χρονια δεν θα εχεις τη περαση που εχεις τωρα. Το σεξ ειναι οτι πιο ευκολο λεει η χαζη. Διαβασε το θρεντ για τις ελλεηνιδες να καταλαβεις
 

NEOKLES

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2008
Μηνύματα
150
Like
0
Πόντοι
1
εχεμύθεια = κρυφή ζωή (συνώνυμο ψέμμα ζωής)
από το λεξικό του νεοελλέηνα,  που σαν μεσαιωνικός καλόγερος βαφτίζει το κρέας σε ψάρι και το τρώει εν μέσω νηστείας (βλέπε σχετικό κεφάλαιο στην Πάππισα Ιωάννα).

Η αρετή της επικοινωνίας και των συναλλαγών κατάντησε να σημαίνει την παράνομη και κρυφή ζωή του "καθώς πρέπει" οικογενειάρχη....
 

kotsoskotsos

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2010
Μηνύματα
113
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Για μένα η απάντηση είναι εύκολη.
Δεν λέω καλό το σεξ με τη Μαρία με συναίσθημα, αμοιβαία αισθήματα, αλλά κάποιες φορές δεν θέλεις ούτε αγάπες, ούτε αγκαλιές, ούτε κουβεντούλα, ούτε ανάλυση. Επίσης δεν έχεις όρεξη να ακούσεις δεν θέλω έτσι, δεν μου αρέσει αυτό, καλά παιδί μου πας καλά, χαχα εδώ γαργαλιέμαι και άλλα διάφορα.
Θες απλά να τη βγάλεις, να τη χώσεις, να ψεκάσεις, να τη σκουπίσεις και να πας στη ευχή του θεού :priest:
 

toniven

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2008
Μηνύματα
308
Like
0
Πόντοι
1
Εγώ με τον lagon πάντως είμαστε φιλαράκια και στο Facebook , και ούτε πουσταραδες είμαστε ούτε τίποτα και στο κάτω κάτω της γραφής δεν έγινε και τίποτα που είμαστε φιλαράκια . Ξέρω ποιος είναι και αυτός το ίδιο !!
 
OP
OP
L

lagon85

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2006
Μηνύματα
169
Like
0
Πόντοι
1
ΝΕΟΚΛΕΣ
Δεν μαρέσει να εμπίπτω σε στερεότυπα γιαυτό δεν μπορώ να ασπαστώ την άποψη σου.
Α και επίσης , το σεξ δεν είναι επιστήμη, ένστικτο είναι. ΄

Μόνο που για μένα πρέπει να είναι αμοιβαίο.
αν και δεν ταιριαζει με το θέμα... σοφή απάντηση
 
OP
OP
L

lagon85

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2006
Μηνύματα
169
Like
0
Πόντοι
1
εχεμύθεια = κρυφή ζωή (συνώνυμο ψέμμα ζωής)
από το λεξικό του νεοελλέηνα,  που σαν μεσαιωνικός καλόγερος βαφτίζει το κρέας σε ψάρι και το τρώει εν μέσω νηστείας (βλέπε σχετικό κεφάλαιο στην Πάππισα Ιωάννα).

Η αρετή της επικοινωνίας και των συναλλαγών κατάντησε να σημαίνει την παράνομη και κρυφή ζωή του "καθώς πρέπει" οικογενειάρχη....
οπότε κρυβόμαστε στην ανωνυμία γιατί ξέρουμε πως είναι κακό... σωστά;
 
OP
OP
L

lagon85

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2006
Μηνύματα
169
Like
0
Πόντοι
1
Για μένα η απάντηση είναι εύκολη.
Δεν λέω καλό το σεξ με τη Μαρία με συναίσθημα, αμοιβαία αισθήματα, αλλά κάποιες φορές δεν θέλεις ούτε αγάπες, ούτε αγκαλιές, ούτε κουβεντούλα, ούτε ανάλυση. Επίσης δεν έχεις όρεξη να ακούσεις δεν θέλω έτσι, δεν μου αρέσει αυτό, καλά παιδί μου πας καλά, χαχα εδώ γαργαλιέμαι και άλλα διάφορα.
Θες απλά να τη βγάλεις, να τη χώσεις, να ψεκάσεις, να τη σκουπίσεις και να πας στη ευχή του θεού :priest:
έχεις δοκιμάσει να της το πεις πως κάποια βράδια γουστάρω αυτό και τέλος;
 
OP
OP
L

lagon85

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2006
Μηνύματα
169
Like
0
Πόντοι
1
Εγώ με τον lagon πάντως είμαστε φιλαράκια και στο Facebook , και ούτε πουσταραδες είμαστε ούτε τίποτα και στο κάτω κάτω της γραφής δεν έγινε και τίποτα που είμαστε φιλαράκια . Ξέρω ποιος είναι και αυτός το ίδιο !!
ακριβώς! αυτό λέω δεν είναι ντροπή αυτό που μας αρέσει... το σεξ δηλαδή
 

violetta24

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2012
Μηνύματα
2.455
Like
1
Πόντοι
16
Ypsolon

Δεν αναφέρθηκα για άτομα που δεν κανουν καθόλου σεξ. Αλλά για αυτούς που έχουν σχέση.Υποτίθεται πως τα κριτήρια για να έχεις μια σχέση είνια και το καλό σεξ, διαφορετικά γιατί να είσαι με κάποιον που δεν σε ικανοποιεί πλήρως?? Δηλαδή θεωρείς φυσιολογικό να έχεις σχέση και ταυτόχρονα να πληρώνεις για να κάνεις σεξ?

Ο γάμος με παιδιά και να είσαι 20χρονια με τον άλλον είναι ένα άλλο θέμα. Δεν μπορώ να φέρω άποψη γιαυτό μιας και δεν ξέρω πως θα σκεφτομαι ή θα λειτουργώ τότε.

Δεν θέλω να θίξω κανέναν, ο καθένας είνια ελεύθερος των επιλογών του. Συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων κάνουμε.
 
Εγγρ.
1 Μαΐ 2012
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0
Μετά τα 6 ποστς θεωρούμαι παλιά γιούσερ??

lagon
Για μένα , το να έχει ένας άντρας(νεας ηλικίας)μια σχέση και να τρἐχει ταυτόχρονα στα μπουρδέλα δεν το θεωρώ πολύ φυσιολογικό.
Υποτίθεται πως ζουμε σε μια εποχή που το φλερτ και το σεξ είναι ότι πιο εύκολο ,εαν  δεν είσαι μονογαμικος τύπος και η μια γυναίκα δεν σου αρκεί γιατί να κάνεις σχέση και να μην απολαύσεις τα νιάτα σου? Φυσικά αυτό το σκεφτομαι με το δικό μου γυναικείο μυαλό.

οταν λες νεας ηληκίας θα μπορούσες να το διεκρινησεις?για ποιε ηληκιες μιλαμε εννοω
 
Εγγρ.
1 Μαΐ 2012
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0
Δεν τίθεται θέμα αποδοχής. Και βέβαια όλα γίνονται κάτω από ακρα μυστικότητα και διακριτικότητα. Για αυτό και η απόφαση είναι αγοραίος έρωτας στο κάθε τόσο παρά μία παράνομη σχέση με όλα τα ψυχολογικά και μη παρελκόμενα και κινδύνους. Spice up our life και όχι αντικατάσταση ψάχνουμε.
Low risk κατάσταση με low profile βέβαια ευχαρίστηση λόγω της συναλλαγής.
Στον φίλο που ρωτάει ... ναι το ίδιο ισχύει σε κάθε άνθρωπο αρκεί να τηρούνται οι παραπάνω κανόνες.
Βέβαια στις γυναίκες (νομίζω) ότι είναι λίγο πιό περίπλοκο και εγκεφαλικό από ότι σε εμάς που είμαστε πιο "οπτικοί" τύποι.
Τα παραπάνω ισχύουν αυστηρά και μόνο για μένα και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για τους λόγους που "ξεστρατίζουν" άλλοι.

Οποτε..δε θα ειχες προβλημα αν η κοπελα σου και ισως στη συνεχεια και η γυναικα σου πηγαινε με ζιγκολο και δε σε χωριζε απλα το εκανε για να κανει spice up her life. σωστα..?
 

veneto

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
517
Κριτικές
78
Like
1.337
Πόντοι
6.195
Οποτε..δε θα ειχες προβλημα αν η κοπελα σου και ισως στη συνεχεια και η γυναικα σου πηγαινε με ζιγκολο και δε σε χωριζε απλα το εκανε για να κανει spice up her life. σωστα..?

Κάνω αναφορά στην διακριτικότητα. Δεν έχω πρόβλημα με ότι δεν ξέρω. Αλλά και με ότι μάθω θα κοιτάξω πρώτα το γιατί και το πώς και μετά θα φερθώ σαν προδομένος νεοέλληνας. Αυτοί που συνήθως φωνάζουν "θα την σκοτώσω αν την πιάσω" έχουν το κέρατο περικοκλάδα πάνω από το κεφάλι τους.
 

griniarhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
897
Κριτικές
1
Like
1.696
Πόντοι
206
Ypsolon

Δεν αναφέρθηκα για άτομα που δεν κανουν καθόλου σεξ. Αλλά για αυτούς που έχουν σχέση.Υποτίθεται πως τα κριτήρια για να έχεις μια σχέση είνια και το καλό σεξ, διαφορετικά γιατί να είσαι με κάποιον που δεν σε ικανοποιεί πλήρως?? Δηλαδή θεωρείς φυσιολογικό να έχεις σχέση και ταυτόχρονα να πληρώνεις για να κάνεις σεξ?

Ο γάμος με παιδιά και να είσαι 20χρονια με τον άλλον είναι ένα άλλο θέμα. Δεν μπορώ να φέρω άποψη γιαυτό μιας και δεν ξέρω πως θα σκεφτομαι ή θα λειτουργώ τότε.

Δεν θέλω να θίξω κανέναν, ο καθένας είνια ελεύθερος των επιλογών του. Συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων κάνουμε.
Eνα αλλο θεμα προς συζητηση ειναι το γιατι σαν γκομενες οι γυναικες κανουν σεξ σαν πουτανες και σαν παντρεμενες κανουν σεξ του κωλου! (λαθος διατυπωση,σεξ του μη κωλου,του μη γενικως εννοω)!
Δηλαδη μετα τον γαμο γινωνται κυριες? Αυτο ειναι καραμπινατη παραπλανηση! Αλλο διαφημιζεις και αλλο πουλας!!!
Συγνωμη που ειμαι εκτος θεματος.
 
Εγγρ.
1 Μαΐ 2012
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0
Κάνω αναφορά στην διακριτικότητα. Δεν έχω πρόβλημα με ότι δεν ξέρω. Αλλά και με ότι μάθω θα κοιτάξω πρώτα το γιατί και το πώς και μετά θα φερθώ σαν προδομένος νεοέλληνας. Αυτοί που συνήθως φωνάζουν "θα την σκοτώσω αν την πιάσω" έχουν το κέρατο περικοκλάδα πάνω από το κεφάλι τους.

Μα σου ειπα το γιατι...To spice up her life.. :sunglasses: Αν αυτη σε αφηνει να κανεις ο,τι κανεις γιατι θελεις ποικιλια κι αυτη δε σε χωριζει γιατι ξερει τι κανεις η' και να μην το ηξερε το κανει για τον ιδιο λογο που το κανεις κι εσυ τοτε γνωμη μου... δε θα επεπε να εχεις προβλημα  :sunglasses:
 

violetta24

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2012
Μηνύματα
2.455
Like
1
Πόντοι
16
Eνα αλλο θεμα προς συζητηση ειναι το γιατι σαν γκομενες οι γυναικες κανουν σεξ σαν πουτανες και σαν παντρεμενες κανουν σεξ του κωλου! (λαθος διατυπωση,σεξ του μη κωλου,του μη γενικως εννοω)!
Δηλαδη μετα τον γαμο γινωνται κυριες? Αυτο ειναι καραμπινατη παραπλανηση! Αλλο διαφημιζεις και αλλο πουλας!!!
Συγνωμη που ειμαι εκτος θεματος.

Σε ένα γάμο, η κακή σεξουαλική ζωή είναι προφανώς αποτέλεσμα και των 2 συντρόφων.
Μπορεί μια γυναίκα να μην αισθάνεται τόσο σέξυ οσο στην αρχή αλλα αυτό συμβαίνει γιατί ο σύντροφος της δεν της δίνει ενα κίνητρο να ειναι σεξυ. Μπορεί μια γυναίκα να καταντάει ''βαρετή'' στο σεξ,όμως γίνεται γιατί αντίστοιχα αυτό παίρνει από αυτόν. Εγω ξέρω πως για κάθε αποτέλεσμα υπάρχει και μια αιτία.
Με τις υποχεώσεις ,τα παιδιά, τα οικονομικά προβλήματα, το άγχος κτλ κτλ το σεξ καταντάει για τον καθένα να είναι απλά ατομική ευχαρίστηση και απόλυτος σκοπός ο οργασμός. Τρανταχτό παράδειγμα , οι οικογενειάρχες που είναι χρόνια παντρεμένοι αντί να ανανεώσουν την σεξουαλική ζωή τους με την γυναίκα τους (υπάρχουν πολλοί τρόποι) στρέφονται στον αγοραίο έρωτα. Ε έτσι δεν θα λυθεί το πρόβλημα, ίσα ίσα που η γυναίκα χωρις (ικανοποιητικό)σεξ ή θα είναι καταπιεσμένη (άρα περισσότερα προβλήματα) ή θα στραφεί και αυτή στο κέρατο.
 
Εγγρ.
1 Μαΐ 2012
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0
Eνα αλλο θεμα προς συζητηση ειναι το γιατι σαν γκομενες οι γυναικες κανουν σεξ σαν πουτανες και σαν παντρεμενες κανουν σεξ του κωλου! (λαθος διατυπωση,σεξ του μη κωλου,του μη γενικως εννοω)!
Δηλαδη μετα τον γαμο γινωνται κυριες? Αυτο ειναι καραμπινατη παραπλανηση! Αλλο διαφημιζεις και αλλο πουλας!!!
Συγνωμη που ειμαι εκτος θεματος.

Ξερω και αντρες που ενω οι γυναικα τους γουσταρει να κανει σεξ μαζι τους αυτοι την εχουν βαρεθει και στρεφονται στο αγωραιο ερωτα και οχι μονο... αντρες οι οποιοι σκεφτονταν παντα ετσι και το μονο που τους ενοιαζε ηταν και ειναι να βρουν μια ηληθια γκομενα να την παντρευτουν και μετα αυτοι ανενοχλητοι να κανουν τα "παιχνιδακια" τους με αλλες πουτανιτσες επι πληρωμης και οχι μονο... Και οταν αυτοι τους κανει παραπονα οτι εχουν απομακρυνθει αυτοι πολυ ευστοχα τα ριχνουν σ'αυτη λεγοντας της ενα σωρο μπουρδες για να τη κανουν να πιστεψει οτι φταιει αυτη για τη χλιαροτητα η' αποχη τους απο το σεξ κι αυτη σαν ηληθια με τη σειρα της τους πιστευει..στη συνεχεια να προσπαθει για να "αναψει" το ενδιαφερον του "καλου" της ασκοπα φυσικα αφου δε θα εχει κανενα αποτελεσμα αφου ετσι κι αλλιως ο "καλος"της εχει βρει αλλου παρηγορια και χαρα οπως ειχε προσχεδιασει ενω αυτη νομιζε οτι θα ο ερωτας τους θα ειχε διαρκεια...κι αυτο παραπλανηση ειναι...
 
Εγγρ.
1 Μαΐ 2012
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0
Σε ένα γάμο, η κακή σεξουαλική ζωή είναι προφανώς αποτέλεσμα και των 2 συντρόφων.
Μπορεί μια γυναίκα να μην αισθάνεται τόσο σέξυ οσο στην αρχή αλλα αυτό συμβαίνει γιατί ο σύντροφος της δεν της δίνει ενα κίνητρο να ειναι σεξυ. Μπορεί μια γυναίκα να καταντάει ''βαρετή'' στο σεξ,όμως γίνεται γιατί αντίστοιχα αυτό παίρνει από αυτόν. Εγω ξέρω πως για κάθε αποτέλεσμα υπάρχει και μια αιτία.
Με τις υποχεώσεις ,τα παιδιά, τα οικονομικά προβλήματα, το άγχος κτλ κτλ το σεξ καταντάει για τον καθένα να είναι απλά ατομική ευχαρίστηση και απόλυτος σκοπός ο οργασμός. Τρανταχτό παράδειγμα , οι οικογενειάρχες που είναι χρόνια παντρεμένοι αντί να ανανεώσουν την σεξουαλική ζωή τους με την γυναίκα τους (υπάρχουν πολλοί τρόποι) στρέφονται στον αγοραίο έρωτα. Ε έτσι δεν θα λυθεί το πρόβλημα, ίσα ίσα που η γυναίκα χωρις (ικανοποιητικό)σεξ ή θα είναι καταπιεσμένη (άρα περισσότερα προβλήματα) ή θα στραφεί και αυτή στο κέρατο.


"Σε ένα γάμο, η κακή σεξουαλική ζωή είναι προφανώς αποτέλεσμα και των 2 συντρόφων.
Μπορεί μια γυναίκα να μην αισθάνεται τόσο σέξυ οσο στην αρχή αλλα αυτό συμβαίνει γιατί ο σύντροφος της δεν της δίνει ενα κίνητρο να ειναι σεξυ. Μπορεί μια γυναίκα να καταντάει ''βαρετή'' στο σεξ,όμως γίνεται γιατί αντίστοιχα αυτό παίρνει από αυτόν. Εγω ξέρω πως για κάθε αποτέλεσμα υπάρχει και μια αιτία."

Συμφωνω μαζι σου!!

"οι οικογενειάρχες που είναι χρόνια παντρεμένοι αντί να ανανεώσουν την σεξουαλική ζωή τους με την γυναίκα τους (υπάρχουν πολλοί τρόποι) στρέφονται στον αγοραίο έρωτα."

πιστεψε με δεν αρκει ο χρονος (η ρουτινα) για να βαρεθει ενας αντρας για να στραφει στον αγωραιο ερωτα..πολλοι αντρες απο τους πρωτους κιολας μηνες και πολυ λεω...οταν εχουν τα λεφτα (οχι γιατι ειναι λεφταδες αλλα γιατι εχουν εισοδημα..)στρεφονται εκει...καλο και το τσαμπα αλλα το πληρωμενο εχει αλλη χαρη ..αλλη γλυκα...η γκομενα που δε θα του καθοταν ποτε υπο αλλες συνθηκες του καθεται οποτε θελει με 100-200 ευρω η' και λιγοτερα...γιατι να χασει την ευκαιρια..στο κατω κατω αντρας ειναι...στ'αρχιδια του για τη γυναικα του η' την κοπελα του!!! σημασια εχει να περναει καλα και φυσικα...αρκει να μην του τα φοραει κι αυτη...  :s&m_3:

"Ε έτσι δεν θα λυθεί το πρόβλημα, ίσα ίσα που η γυναίκα χωρις (ικανοποιητικό)σεξ ή θα είναι καταπιεσμένη (άρα περισσότερα προβλήματα) ή θα στραφεί και αυτή στο κέρατο."

Και ναι τοτε ερχεται η στιγμη που ο τροχος γυριζει και παθαινεις οτι δεν ηθελες να παθεις αλλα τοσο απλωχερα και αυταρεσκα εκανες τοσο καιρο χωρις η γυναικα σου να το ξερει...(αυτο ειναι το καλο σεναριο  :))στο ασχημο το μαθαινει και ειτε σε κανει ταρανδο..ειτε σε καναει ταρανδο πρωτα και μετα σε χωριζει  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom