Νέα

Γιάννης Αντετοκούμπο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Apollo64
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 109K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
και αφού κάποιοι έβγαλαν μίσος και χολή και ξέρασαν ρατσισμό θα πάνε μετά στην εκκλησία (μόνο στην ανάσταση, βεβαίως βεβαίως) και θα λένε για την αγάπη που κύρητε ο Χριστός προς όλους τους συνανθρώπους (όπου τις άλλες μέρες θα τη ξεχνάνε). Είναι οι ίδιοι που αν γεννιόταν από έλληνες γονείς στην Αμερική και δεν είχαν πάει ποτέ στην Ελλάδα ούτε κατα διάνοια δεν θα περνούσε από το μυαλό τους να βγάλουν ελληνικό διαβατήριο γιατί "Η ελλάδα είναι η πατρίδα των γονιών μου, εγώ μεγάλωσα εδώ, στην "πολιτισμένη" χώρα".

ΠΟΣΟ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ!
:vomit:

:jerking:

Έπαιξες κι έχασες.

Είμαι άθεος.


Υποκρισία είναι να χέζεις εκεί που τρως.

Να θέλεις να κάνεις χαβούζα την χώρα σου.


Νομίζεις ότι όλοι αυτοί οι μουσουλμάνοι θα γίνουν αριστεροί Ε;

Μα πόση χαζομάρα πια;


Πόση...;


Εκτός κι αν στα πλαίσια του πολυ-πολιτισμού,

θέλουμε και ένα μουσουλμανικό κόμμα στην Ελλάδα...


Εκεί το πάμε;





Κοντολογίς, ο άνθρωπος είναι ταλέντο, αλλά όχι Έλληνας.

Αυτά.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.232
Κριτικές
35
Like
5.964
Πόντοι
6.796
Ενας γείτονας χρυσαυγίτης μολις πόσταρε.. Giannis Antetokounmpo #NBAVOTE


:idiot:
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Στηρίζουμε τους αθλητές όλου του κόσμου.

Κι ας μην είναι Έλληνες.



:uglystupid:


Με το ζόρι να γίνει Έλληνας ρε πούστη μου;

 :(


Είπαμε: ο Σχορτσιανίτης, ναι, είναι Έλληνας.

Το παιδί αυτό δεν είναι... Ήμαρτον επιτέλους.
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Ο Γιαννάκης ειναι έλληνας τύπε,τα χει με τη Στικουδη αλλα το κρυβουν και τον δειχνουν με μια αραπινα ασχημη


Αν κάνουν με το καλό παιδάκια, τα παιδιά τους θα είναι Έλληνες.

Αυτό που με προβληματίζει είναι το επίπεδο επεξεργασίας των πληροφοριών.


Όταν δεν κατανοούμε κάτι, επιστρέφουμε σε στερεότυπες αντιδράσεις κατηγοριοποιώντας τον συνομιλητή.

Είσαι αυτό. Είσαι το άλλο.

Γιατί;

Επειδή, προσπαθούμε ως νεοέλληνες να απαξιώνουμε ο,τιδήποτε ξεφεύγει από τις παρωπίδες που μας έδωσαν όλα αυτά τα χρόνια.
 

mihalis77

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2016
Μηνύματα
126
Like
39
Πόντοι
1
ρε παιδιά. σοβαρευτείτε. Ο άλλος με λέει και αριστερό κτλ. λες και όλοι όσοι σέβονται τα δικαιώματα ενός ανθρώπου πρεπει να είναι αριστεροι! ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.
Τα τελευταία χρόνια δεν ψηφίζω και όταν ψήφιζα μάλλον προς τα δεξιά έγερνα :)

Εγω στεκομαι πως όπως ένας έλληνας πάει πχ στην Γαλλία και κάνει παιδιά εκει και εκεινα μεγαλώνουν σε γαλλικά σχολεία με τα δικά του ήθη και έθιμα χωρίς να έχουν έρθει ΠΟΤΕ στην Ελλάδα με αποτέλεσμα να νιώθουν Γάλλοι έτσι συμβαίνει και με τον Γ. Αντετοκούνμπο.
Σίγουρα υπάρχουν και άλλα παιδιά που γεννήθηκαν εδώ και δεν πήγαν ποτέ στη χώρα των γονιών τους που μπορεί να νιώθουν περισσότερο μέσα τους καμερουνέζοι, αλβανοί, Σουηδοι κτλ.
Εγώ μιλάω για τη συγκεκριμένη περίπτωση.
Δεν είναι όλα ασπρο-μάυρο

ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.374
Κριτικές
49
Like
22.785
Πόντοι
24.596
Ο Γιαννάκης ειναι έλληνας τύπε,τα χει με τη Στικουδη αλλα το κρυβουν και τον δειχνουν με μια αραπινα ασχημη
τυπε η Στικουδη δεν παει με niggers,μονο με σαουδαραβες :S :S :S
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
39
Πόντοι
16
Στηρίζουμε τους αθλητές όλου του κόσμου.

Κι ας μην είναι Έλληνες.



:uglystupid:


Με το ζόρι να γίνει Έλληνας ρε πούστη μου;

 :(


Είπαμε: ο Σχορτσιανίτης, ναι, είναι Έλληνας.

Το παιδί αυτό δεν είναι... Ήμαρτον επιτέλους.

Ίδια περίπτωση είναι και ο Σοφοκλής Σχορτσανίτης ρε συ.. Δεν έχουμε δει ποτέ τον Έλληνα πατέρα! Ούτε στον γάμο του ήταν ο πατέρας του!  :2funny:

ps. Ρε Γιάνναρε τι έκανες πάλι! Τέζα και ο Γουεστμπρουκ!
 

SuperMario

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.162
Like
0
Πόντοι
16
Ναι ρε καθίστε στην Ελλάδα να σας γαμαει ο τσιπρας με φορολογία και κοροϊδία μπροστά στα μούτρα σας.Να έχετε τελειώσει ιατρική,να έχετε φάει όλα τα παιδικά,εφηβικά χρόνια μπροστά στα θρανία,να παιρνετε τις ζωές ανθρώπων στα χέρια σας,να κάνετε εφημερίες κάθε μερα αγγίζοντας την 15ωρη εργασία την ημερησίως και να σου λένε στο τέλος παρε 1100€ τον μήνα και μην περιμένεις έξτρα για τις εφημερίες σου.Οσα περνει ένας καλός σερβιτόρος δλδ περίπου.
Μην πας όμως στην Ελβετία,Γερμανία να παρεις 6-8 χιλιάρικα τον μήνα και να δουλέψεις σαν άνθρωπος με ανθρώπους,να κάτσεις εδω να πλένεις πιάτα διότι ίδιες θυσίες έκανε ένας για να γινει γιατρός με έναν άλλον που δεν έγινε τπτ.
Η μαλακια του αποτυχημένου νεοέλληνα δεν εχει όρια  :jerking:
Ανοίγετε τον σάκο και τα τσουβαλιάζετε όλα σκατολαικιστες.

Ενα παραδειγμα εφερα ενος φιλου μου γιατρου.Σιγουρα δεν εργαζονται για την ψυχη της μανας τους παντως.Αλλα το παραδειγμα ισχυει σε ολα τα επαγγελματα της χωρας αυτης.

Με βασικό μισθό 400 και 500 που παίρνει σχεδόν όλη η νεολαία ξέρω παρα πολλούς που θέλουν να πάνε εξωτερικό αλλα δεν μπορούν διότι δεν έχουν α) χρήματα β) κανέναν γνωστό και γ) πέρα από τα αγγλικά καμια άλλη γλώσσα.
Το να πας Ελβετία από όσο ξέρω είναι ακόμα πιο δύσκολο, εκτος ότι πρέπει να έχεις δυνατό κομπόδεμα και να ξέρεις σίγουρα αγγλικά, γερμανικά, γαλλικά πρέπει να σε θέλει και η χωρα (ειδικότητα δουλειάς). Αν ήταν έτσι εύκολα τα πράγματα όλοι Ελβετία θα ζούσαμε.
 

SuperMario

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.162
Like
0
Πόντοι
16
Αντετοκούνμπο: «Όχι δεν υπογράφω επάνω στη σημαία μας» (video)

Για άλλη μια φορά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αποδεικνύει πόσο αγαπά τη χώρα και σέβεται το εθνικό μας σύμβολο.

Το παιχνίδι των Μπακς στη Νέα Υόρκη έχει τελειώσει και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο φεύγει από το γήπεδο. Στον χώρο του πάρκινγκ όμως πριν μπει στο πούλμαν της ομάδας με προορισμό το αεροδρόμιο αρκετοί Έλληνες που ζουν στην μεγαλούπολη των ΗΠΑ τον περιμένουν.

Μόλις τον βλέπουν τον αποθεώνουν και του ζητούν υπόγραφα. Ο Γιάννης θα αρνηθεί μόνο σε έναν ο οποίος κρατώντας μια ελληνική σημαία του ζητά να υπογράψει επάνω της. «Όχι δεν υπογράφω πάνω στη σημαία», απάντησε ευγενικά ο Έλληνας άσος, αποδεικνύοντας για άλλη μια φορά πόσο σέβεται τη χώρα και το εθνικό σύμβολο.


 

chicharito

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2014
Μηνύματα
2.791
Κριτικές
24
Like
3.831
Πόντοι
2.846
Άντε να γίνει αρχηγός της Εθνικής να λυσσάξουν τα χρυσαύγουλα.  :rockon:
 Ειναι  σε  τρελη  ρεντα ο  Γιανναρος  :headbang2: :headbang2:  :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: εχει ξεκινησει και κατουραει κοσμακη εκει  στο  Αμερικα ,ειναι παιχτουρα  και εχει  και  χαρακτηρα ο  τυπος  εγω  τον  θελω με  χιλια  αρχηγο στην  Εθνικη  :rockon: :rockon: :rockon:
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.107
Πόντοι
1.496
Σωστος ο Γιαννης που εδειξε σεβασμο στη σημαια και τον τιμα.Η ολη συμπεριφορά του δειχνει και τον καλο χαρακτηρα του.Αλλοι γραφουν πανω στη σημαια ΛΑΜΙΑ,μαμα στειλε λεφτα,και ότι βλακεια σκεφτουν σαν να μη μπορουν να το γραψουν αλλου.Η σημαια ειναι σημαια.Και μπραβο του που το σκεφτηκε ετσι παρα το νεαρο της ηλικιας του.Αν και παντα πιστευα ότι ο ανθρωπος δειχνει από μικρος αν θα είναι κωλοχαρακτηρας μεχρι να πεθανει η θα είναι σωστος.
 

chicharito

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2014
Μηνύματα
2.791
Κριτικές
24
Like
3.831
Πόντοι
2.846
  Οταν λεω εγω οτι ο Γιαννακος  εκτος απο το  τοπι  ξερει και  γραμματα  και εχει και character ο τυπος , ολοι  τον κραζουν  και τον  θεωρουν αρουγκανο ,  anyway o Γιαννακος εχει πολλα να  δειξει  ακομα εντος και εκτος  των  γηπεδων , Keep Up the Good Work Γιανναρε  και Stay in Tune αλανια μου  :cool2: :cool2: :cool2:
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.880
Κριτικές
28
Like
2.809
Πόντοι
6.265
Τα συριζοπουστρακια λυσανε που βλεπουνε εναν παιχτη συνεχεια με την Ελληνικη σημαια και να την σεβεται
(την ιδια σημαια που τα συριζοπουστρακια καινε)
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.885
Κριτικές
16
Like
14.707
Πόντοι
6.515
αραγε τα πολύ μακρυα χερια του είναι ενδειξη και για το μεγεθος αλλων οργανων του σωματος του?  :think:
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Πριν μία ωρα, στην πρώτη καταμέτρηση που ανακοίνωσε το NBA o Αντετοκούμπο ηταν 2ος στην Ανατολή με μόλις 20.000 ψήφους πίσω από τον Λεμπρόν Τζέιμς.


Ένας μπασκετμπολίστας με ελληνικό όνομα από την Νιγηρία, και να μην βοηθούσαμε;

Το πήραμε πατριωτικά πάνω μας:
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    254,5 KB · Εμφανίσεις: 62
  • image.jpg
    image.jpg
    330,6 KB · Εμφανίσεις: 23

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.645
Like
5.909
Πόντοι
1.406
Πριν μία ωρα, στην πρώτη καταμέτρηση που ανακοίνωσε το NBA o Αντετοκούμπο ηταν 2ος στην Ανατολή με μόλις 20.000 ψήφους πίσω από τον Λεμπρόν Τζέιμς.
Παντως απο οτι διαβασα στο λινκ που παρεθεσες για πρωτη φορα φετος η ψηφοφορια του κοινου θα δινει το 50% της τελικης επιλογης το αλλο 50 θα ειναι απο παιχτες και δημοσιογραφους


For the first time ever, NBA players and basketball media will join fans in selecting the starters for the NBA All-Star Game.  Fans will account for 50 percent of the vote, while all current players and a media panel will account for 25 percent each.  Player and media voting will begin next week, with each participant completing one full ballot featuring two guards and three frontcourt players from both conferences.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom