Νέα

Γενική απεργία ΓΣΕΕ ΑΔΕΔΥ 23/2/2011

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 782
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
βασικά σε έχω περάσει για ένα νικ σε ένα σάιτ για πουτάνες που ποστάρει ως γνήσιος πιτσιρικάς που τρέχει όλη μέρα στα μπουρδέλα.
όταν πάμε για καφεδάκι και γνωριστούμε από κοντά θα έχεις και την κανονική και ουχί οντερνετική βίρτουαλ αντιμετώπιση.

το κατάλαβες ή νομίζεις ότι το νικ σου εδώ μέσα είναι λες και σε γνωρίζουν όλοι ως Γιώργος ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΑΣ;

Υ.Γ.
η φίλη μου είναι μεγάλη κοπέλα να τα βρείτε μόνοι σας. εγώ για καφεδάκι σας κάλεσα.

η φιλη σου θα πρεπει να χει φαει μεγαλες ηττες για να μιλαει ετσι
για ατομα που εγιναν μπατσοι να βγαλουν το ψωμι τους και τους βαζουν
οι πολιτικοι να κυνηγανε τον καθενα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Έχεις μάθει να έχει πραγματοποιηθεί ποτέ κανένα;
Γι αυτό υπάρχει η ανωνυμία του διαδυκτίου.

Και στην τελική, προσωπικά, σιγά να μην έχω όρεξη να γνωρίσω κάποιον τον οποίο έχω αντιπαθήσει πριν ακόμη τον γνωρίσω.
Άσε "κάποιους" που γνώρισα, επειδή με προσέγισαν με ευγενικό τρόπο, (ξέρουν αυτοί ποιους εννοώ!) και το σκυλομετάνοιωσα... 

γιατί ακόμα δεν κατάλαβες ολόκληρος μαντράχαλος ότι αυτοί που στο ριχνουν ευγενικά είναι οι μαλάκες της υπόθεσης.
 

Αλεκος2

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
3.058
Like
23
Πόντοι
16
αυτη η ισιδωρα δε μου φαινεται για γυναικα. εκφραζετε σα νταλικιερης. μαλλον κλωνος του φεθρυ-πορδοπαπου ειναι ή καποιο αλλο καμουφλαρισμενο κομμουνι
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
γιατί ακόμα δεν κατάλαβες ολόκληρος μαντράχαλος ότι αυτοί που στο ριχνουν ευγενικά είναι οι μαλάκες της υπόθεσης.

;)

ρώτα τον φυτράκη.

ελα κανε επεξηγηση δε καθομαι να ψαχνω. πρωτη φορα την ακουω τη λεξη, παροτι εχω μια καποια ευχερεια στα ιταλικα  :grin:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
σήμερα γουστάρεις το ξεφτίλισμα .
το κοπέλα βγαίνει από την ιταλική λέξη copella.
λέξεις που έχουν εξελληνιστεί από ξένες γράφονται στην πιο απλή τους μορφή .

ερώτηση μπόνους. στις άδειες οικιδομής που ασχολείσαι φαντάζομαι για να δείξεις ότι είσαι γραμματιζούμενος την πιλοτή τη γράφεις πυλωτή.

αααααααααααααααααααχχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

οικοδομή είναι μαλάκα και όχι οικιδομή...

από που και ως που το κοπέλλα προήλθε από το "ιταλικό" copella (που δεν υπάρχει) μόνο  ο περσόνας το ξέρει...

ααα ναι copella είναι ένα γένος ψαριού..  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

φαίνεται ο περσόνας έρχεται σε επαφή με κοπέλλες που μυρίζουν ψαρίλα..  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
η φιλη σου θα πρεπει να χει φαει μεγαλες ηττες για να μιλαει ετσι
για ατομα που εγιναν μπατσοι να βγαλουν το ψωμι τους και τους βαζουν
οι πολιτικοι να κυνηγανε τον καθενα.

αμα η κοπέλα λχ είναι από οικογένεια μπάτσων ας πούμε που δεν δέχεται να κάνει το σκυλάκι σε πολιτικούς πώς θα αντιμετώπιζες το θέμα;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
οικοδομή είναι μαλάκα και όχι οικιδομή...

από που και ως που το κοπέλλα προήλθε από το "ιταλικό" copella (που δεν υπάρχει) μόνο  ο περσόνας το ξέρει...

ααα ναι copella είναι ένα γένος ψαριού..  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

φαίνεται ο περσόνας έρχεται σε επαφή με κοπέλλες που μυρίζουν ψαρίλα..  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


ελα θα σου περάσει.........
κι άλλη κωλοτούμπα σήμερα......
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
γιατί ακόμα δεν κατάλαβες ολόκληρος μαντράχαλος ότι αυτοί που στο ριχνουν ευγενικά είναι οι μαλάκες της υπόθεσης.

τα μόνα ραντεβού που αξίζουν αποδωμεσα είναι για ξύλο, τέλος  :rockon:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
αμα η κοπέλα λχ είναι από οικογένεια μπάτσων ας πούμε που δεν δέχεται να κάνει το σκυλάκι σε πολιτικούς πώς θα αντιμετώπιζες το θέμα;

επιτρεπεται να βριζουν καποιον που κοντεψε να καει ζωντανος χθες?
αμα ηταν κανας αδερφος σου ρε φιλε?  :-
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Όντως είναι χωρίς "από" η έκφραση. Ή από πάντα ή ανέκαθεν σκέτο...

Ψιλά γράμματα τώρα...


Θεωρητικά πρόκειται πράγματι για σολοικισμό, αφού η έννοια της προέλευσης, το ‘από’, βρίσκεται ενσωματωμένη στην κατάληξη -θεν. Στην πράξη όμως; Εδώ ο Όμηρος, γράφοντας πριν από τρεις χιλιάδες χρόνια, όταν το -θεν ήταν ζωντανό και διαφανές, κι όχι απολίθωμα όπως σήμερα, γράφει «απ’ ουρανόθεν» (Θ365, Φ199, λ18, μ381) και «εξ ουρανόθεν» (Θ19, Θ21, Ρ548) επειδή έτσι τον βολεύει στο μέτρο, ενώ επίσης γράφει «από Τροίηθεν» (Ω492, ι38). Προφανώς οι αρχαίοι δεν το θεωρούσαν σολοικισμό· ο Ευστάθιος Θεσσαλονίκης στα σχόλιά του τον 12ο αιώνα περιορίζεται να διαπιστώσει ότι η πρόθεση είναι περιττή αλλά χρησιμοποιείται συχνά, δεν βγάζει αγράμματο τον Όμηρο όπως κάνετε εσείς, φίλοι λαθοθήρες, τον 21ο αιώνα. Αλλά και ο Ησίοδος γράφει «εκ Διόθεν», τύπος που απαντά επίσης στα Αργοναυτικά και στον Διογένη Λαέρτιο, ενώ σε έναν Νεμεόνικο ο Πίνδαρος έχει «Επιδαυρόθεν τ’ άπο». Στη μετάφραση των Εβδομήκοντα αφθονούν τύποι όπως «από πρωΐθεν, από μακρόθεν, από έμπροσθεν».
Αλλά και στα λαϊκά ελληνικά του Ευαγγελίου βρίσκουμε δώδεκα φορές τον τύπο «από μακρόθεν»· επίσης έχουμε το γνωστό απόσπασμα όπου το καταπέτασμα του ναού «εσχίσθη απ’ άνωθεν έως κάτω» αλλά και τύπο «εκ παιδιόθεν» (Μάρκ. 9.21). Τον ίδιο περίπου τύπο (εκ παιδόθεν) χρησιμοποιεί και ο Μέγας Βασίλειος σε επιστολή του αλλά και ο Ρωμανός ο Μελωδός, ενώ ο Επιφάνιος γράφει πάνω από δέκα φορές «εκ πανταχόθεν».
Για να μην κουράσω άλλο με παράθεση χωρίων, αρκεί να πω ότι παρόμοιες περιπτώσεις υπάρχουν δεκάδες στην αρχαία και μεταγενέστερη ελληνική γραμματεία. Αλλά και στην εποχή μας, ο Ελύτης χρησιμοποιεί τον ξορκισμένο τύπο («Πάλι βγήκα εκεί που το κολύμπι μ’ έβγαζε απ’ ανέκαθεν», στα Ελεγεία της Οξώπετρας) όπως άλλωστε και ο Ν. Γ. Πεντζίκης (Όπου από ανέκαθεν βρίσκονται οι πηγές του μύθου, μοναδικής εξόδου από τα θλιβερά και το άγχος, συνέντευξη στο περιοδικό Ελεύθερη Γενιά). Μάλιστα, το Νέο Ελληνικό Λεξικό Κριαρά έχει το θάρρος να λημματογραφεί χωριστά τον λαϊκό τύπο «αποανέκαθεν, απανέκαθεν». Οπότε, τουλάχιστον, πριν πείτε αγράμματο όποιον λέει «απ’ ανέκαθεν» σκεφτείτε ότι θα έχει καλή παρέα...



                                       [move]  :birdman:[/move]
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Για να το λες κάτι θα ξέρεις!! ;) ;)
εγώ έχω τον τίτλο του μπινελικωτή όχι του ευγενούς Σερ των μπουρδέλων.
σαφώς και ξέρω.
με όσους μπινελικωθήματε και γνωριστήκαμε γίναμε φιλάρια.
με τους άλλους γίναμε κώλος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom