Νέα

Γάμος ομόφυλων ζευγαριών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 77K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Είστε υπέρ ή κατά του γάμου ομόφυλων ζευγαριών?

  • Υπέρ

  • Κατά

  • Στα @@ μου


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

raminator

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2011
Μηνύματα
590
Like
0
Πόντοι
6
[quote author=Tsambo link=κρίμα o p83.msg5791982#msg5791982 date=1413038831]
Τυπε δεν με ενδιαφερουν οι αποκρυφες φαντασιωσεις σου ή οι εμπειριες σου με τα αλλα αγορακια οταν πρωτοανακαλυψες οτι καβλωνει το πουλακι σου. Γι'αυτο λοιπον κωλοτριβεσαι ολη μερα εδω μεσα, ενω δηλωνεις οτι δεν ασχολεισαι με το θεμα του γαμου των γκευ? :think:
[/quote]

Είσαι Γελοίος με κεφαλαίο.
 

raminator

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2011
Μηνύματα
590
Like
0
Πόντοι
6
αυτο καταλαβες ? αυτο περιμενα παντα, εναν αμπελοφιλοσοφο να με διαφωτιζει...
γραψε κι αλλα μηνυματα παντως, αν φτασεις το εκατομμυριο ισως μας αποδειξεις οτι οποιος γραφει τις περισσοτερες μαλακιες στο τελος νικαει.

αφου γουσταρεις πλατωνα, σου τριβω λιγο στη μαπα.

Οι σοφοί μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν. Οι ανόητοι μιλούν επειδή πρέπει κάτι να πουν.
Τον βλάκα μπορείς να τον καταλάβεις από δυο ενδείξεις: μιλάει για πράματα που είναι γι’ αυτόν άχρηστα και εκφράζει γνώμη για κάτι που κανένας δεν τον ρωτάει.


περαστικα, πες στον γυναικολογο να σου αυξησει τη δοση, τα νευρα σου ειναι χαλια.
καλησπερα

Si señor.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
1000 φορες το εχουμε πει, αντε 1001. Μην κανεις το χαζο και το ριχνεις στη βρισια οταν δε σε παιρνει να μιλησεις ανθρωπινα, με επιχειρηματα. Δε σου παει.

Για να κλεισουμε. Στα παπαρια μας η προσωπικη σας αισθητικη και το τι αρλουμπες κατεβαζει η κεφαλα σας για την "φυσιολογικοτητα" των γκευ. Το θεμα ειναι οτι υπαρχει κενο δικαιωματων και ανισοτητα οπως ειναι τωρα τα πραγματα. Κατι που δε θα επρεπε να συμβαινει σε μια συγχρονη, δυτικη χωρα.
πούσες μπλε,
το πρόβλημα το δημιούργησαν οι ίδιοι γιατί πολύ απλά θέλουν να βαφτίσουν ως γάμο, μία τελετή "ένωσης" ανθρώπων του ίδιου φύλλου.
εάν ήθελαν να είναι κατοχυρωμένοι, και όχι απλά να κουβαλάνε το όνομα, θα πήγαιναν στην πολιτεία και θα τους δημιουργούσε κάτι αντίστοιχο του γάμου.
τώρα θέλουν να μπουν σαν σφινόπουτσες σε κάτι με το έτσι θέλω.

άμα βγει κάποιος και πει ότι το χέσιμο γέννα, θα πρέπει να παίρνει κάθε πρωί επιλόχεια άδεια;

γύρω από το γάμο υπάρχουν κάποια πράγματα που θεσπίστηκαν κυρίως για να προφυλάξουν τη μητέρα/γυναίκα και τα παιδιά. κάποιοι δε φαίνεται να σέβονται ούτε αυτά.

έβαλες νωρίτερα ένα άρθρο για το σύμφωνο συμβίωσης. Γιατί να καλύψει η ασφάλιση του ενός τον άλλον του ζεύγους; Ξέρεις γιατί έχει θεσμοθετηθεί αυτό; Γιατί η μητέρα που μεγαλώνει τα παιδιά δεν έχει τη δυνατότητα πάντα να εργασθεί. Στην περίπτωση τον ομοφυλόφιλων πως το απαιτείς αυτό, επειδή είναι γκέι ο άλλος δεν μπορεί να δουλέψει και να έχει δικιά του ασφάλιση;

θα έγραφα περίσσότερα, για τις μπαρούφες που διαβάζουμε χρόνια τώρα αλλά έχε χάρη που δεν έχω χρόνο τώρα.

ας δημιουργήσουνε, νομικά έναν όρο παρόμοιο του γάμου, ας καλύψουν τις ανάγκες των γκέι ζευγαριών χωρίς να καταπατώνται τα δικαιώματα των μητέρων/παιδιών/πολυτέκνων/κ.ο.κ., και ας προχωρήσουν μετά και στο διάλογο με την κάθε θρησκεία.
 

raminator

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2011
Μηνύματα
590
Like
0
Πόντοι
6
πούσες μπλε,
το πρόβλημα το δημιούργησαν οι ίδιοι γιατί πολύ απλά θέλουν να βαφτίσουν ως γάμο, μία τελετή "ένωσης" ανθρώπων του ίδιου φύλλου.
εάν ήθελαν να είναι κατοχυρωμένοι, και όχι απλά να κουβαλάνε το όνομα, θα πήγαιναν στην πολιτεία και θα τους δημιουργούσε κάτι αντίστοιχο του γάμου.
τώρα θέλουν να μπουν σαν σφινόπουτσες σε κάτι με το έτσι θέλω.

άμα βγει κάποιος και πει ότι το χέσιμο γέννα, θα πρέπει να παίρνει κάθε πρωί επιλόχεια άδεια;

γύρω από το γάμο υπάρχουν κάποια πράγματα που θεσπίστηκαν κυρίως για να προφυλάξουν τη μητέρα/γυναίκα και τα παιδιά. κάποιοι δε φαίνεται να σέβονται ούτε αυτά.

έβαλες νωρίτερα ένα άρθρο για το σύμφωνο συμβίωσης. Γιατί να καλύψει η ασφάλιση του ενός τον άλλον του ζεύγους; Ξέρεις γιατί έχει θεσμοθετηθεί αυτό; Γιατί η μητέρα που μεγαλώνει τα παιδιά δεν έχει τη δυνατότητα πάντα να εργασθεί. Στην περίπτωση τον ομοφυλόφιλων πως το απαιτείς αυτό, επειδή είναι γκέι ο άλλος δεν μπορεί να δουλέψει και να έχει δικιά του ασφάλιση;

θα έγραφα περίσσότερα, για τις μπαρούφες που διαβάζουμε χρόνια τώρα αλλά έχε χάρη που δεν έχω χρόνο τώρα.

ας δημιουργήσουνε, νομικά έναν όρο παρόμοιο του γάμου, ας καλύψουν τις ανάγκες των γκέι ζευγαριών χωρίς να καταπατώνται τα δικαιώματα των μητέρων/παιδιών/πολυτέκνων/κ.ο.κ., και ας προχωρήσουν μετά και στο διάλογο με την κάθε θρησκεία.
Καλά τα λες.
 

jstar

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
2.441
Like
14
Πόντοι
16
Aς παντρευονται.Στα αρχιδια μας.
Αυτο που δεν πρεπει να επιτραπει ΠΟΤΕ οσο και να προσπαθουν τα εβραιοδουλα ΜΜΕ ειναι:η υιοθεσια παιδιων απο ομοφυλοφιλα ζευγαρια.
Ειναι απιστευτη η προπαγανδα και το καθημερινο πιπιλισμα του παραδειγματος της Φωτουλας που ΕΚΛΕΨΕ ενα νεογεννητο παιδακι απο την αγκαλια της μανουλας του και μαλιστα τον παρουσιαζουν σαν πραγματικο πατερα με ειδησεις του τυπου "βαφτισε το παιδι του ο Φωτης"
ΡΕ ΓΑΜΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΑΣ,ΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ?
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΟΥΤΗΞΕ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΗΤΕΡΑ?
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
πούσες μπλε,
το πρόβλημα το δημιούργησαν οι ίδιοι γιατί πολύ απλά θέλουν να βαφτίσουν ως γάμο, μία τελετή "ένωσης" ανθρώπων του ίδιου φύλλου.
εάν ήθελαν να είναι κατοχυρωμένοι, και όχι απλά να κουβαλάνε το όνομα, θα πήγαιναν στην πολιτεία και θα τους δημιουργούσε κάτι αντίστοιχο του γάμου.
τώρα θέλουν να μπουν σαν σφινόπουτσες σε κάτι με το έτσι θέλω.

άμα βγει κάποιος και πει ότι το χέσιμο γέννα, θα πρέπει να παίρνει κάθε πρωί επιλόχεια άδεια;

γύρω από το γάμο υπάρχουν κάποια πράγματα που θεσπίστηκαν κυρίως για να προφυλάξουν τη μητέρα/γυναίκα και τα παιδιά. κάποιοι δε φαίνεται να σέβονται ούτε αυτά.

έβαλες νωρίτερα ένα άρθρο για το σύμφωνο συμβίωσης. Γιατί να καλύψει η ασφάλιση του ενός τον άλλον του ζεύγους; Ξέρεις γιατί έχει θεσμοθετηθεί αυτό; Γιατί η μητέρα που μεγαλώνει τα παιδιά δεν έχει τη δυνατότητα πάντα να εργασθεί. Στην περίπτωση τον ομοφυλόφιλων πως το απαιτείς αυτό, επειδή είναι γκέι ο άλλος δεν μπορεί να δουλέψει και να έχει δικιά του ασφάλιση;

θα έγραφα περίσσότερα, για τις μπαρούφες που διαβάζουμε χρόνια τώρα αλλά έχε χάρη που δεν έχω χρόνο τώρα.

ας δημιουργήσουνε, νομικά έναν όρο παρόμοιο του γάμου, ας καλύψουν τις ανάγκες των γκέι ζευγαριών χωρίς να καταπατώνται τα δικαιώματα των μητέρων/παιδιών/πολυτέκνων/κ.ο.κ., και ας προχωρήσουν μετά και στο διάλογο με την κάθε θρησκεία.
Α, μαλιστα. Δηλαδη αν το ετεροφυλο ζευγαρι δεν εχει παιδια, τοτε δεν εχει και δικαιωματα, ετσι? Ασφαλιστικα, φορολογικα, κληρονομικα κλπ κλπ. Οκ, συμφωνω. Μεσα.
 

paixnidinaginete

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.371
Like
1
Πόντοι
16
παλια ελεγες πουστης να μην μου βγει το παιδι γιατι φοβοσουν την κοινωνικη κριτικη

τωρα λες πουστης να μην μου βγει το παιδι γιατι φοβασε την γραφειοκρατεια....
 

jstar

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
2.441
Like
14
Πόντοι
16
Όσο και να σκούζουν οι φασίστες και οι θεούσες, ο γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων θα είναι σύντομα γεγονός. Ήδη η Ελλάδα έχει καταδικαστεί από το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων για την άρνηση της να θεσπίσει το σύμφωνο συμβίωσης (μην κακοκαρδίσουμε βλέπεις κρυφοπουστάρες τύπου Άνθιμου και Σεραφείμ), ενώ στις "συντηρητικές" ΗΠΑ τα δικαστήρια ακυρώνουν στη μια πολιτεία μετά την άλλη τους νόμους που θεσπίστηκαν επί Μπους για τη απαγόρευση των γκέι γάμων ως ωμή και απαράδεκτη προσπάθεια από πλευράς κράτους να δημιουργηθούν δυο κατηγορίες πολιτών.

Το θέμα δεν είναι ούτε ηθικό, ούτε θρησκευτικό, ούτε αισθητικό. Πρόκειται για θέμα βασικών πολιτικών δικαιωμάτων, ανάλογο με αυτό που υπήρχε σε χώρες όπου κάποτε απαγορευόταν ο γάμος στα διαφυλετικά ζευγάρια.

αδελφε μαζι σου.
Να παντρευονται και αυτοι.
Απο την αλλη δεν θεωρεις ΣΩΣΤΟΤΕΡΟ να σκουζουμε σαν κοινωνια για το οτι δεν εχουμε λεφτα,δεν εχουμε δουλειες,δεν εχουμε μισθους ΟΠΩΣ ΟΙ ΠΡΟΗΓΜΕΝΕΣ ΧΩΡΕΣ?
ή προηγμενοι να ειμαστε μονο στην ανωμαλια?
Γιατι καλο να θελουμε να υιοθετησουμε τις ανωμαλιες των ξενων αλλα τα καλα τους ποτε ?
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    140,6 KB · Εμφανίσεις: 58

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Μωρέ ας μην τον λέμε "γάμο", που συνειρμικά παραπέμπει σε εκκλησίες, παιδιά κλπ.
Αλλά το "σύμφωνο ελεύθερης διαβίωσης" κυρίως αυτούς αφορούσε (οι ετερόφυλοι έχουν λύσεις, τον θρησκευτικό ή πολιτικό γάμο) και δεν τους συμπεριέλαβε! Προφανές το δέος για την μήνη του παπαδαριού...
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
αδελφε μαζι σου.
Να παντρευονται και αυτοι.
Απο την αλλη δεν θεωρεις ΣΩΣΤΟΤΕΡΟ να σκουζουμε σαν κοινωνια για το οτι δεν εχουμε λεφτα,δεν εχουμε δουλειες,δεν εχουμε μισθους ΟΠΩΣ ΟΙ ΠΡΟΗΓΜΕΝΕΣ ΧΩΡΕΣ?
ή προηγμενοι να ειμαστε μονο στην ανωμαλια?
Γιατι καλο να θελουμε να υιοθετησουμε τις ανωμαλιες των ξενων αλλα τα καλα τους ποτε ?

ε ποσα λεφτα θελετε?δν σας εφτασε 20χρονια Πασοκ και 8.5 πασοκοποιημενη ΝΔ ?  :grin: :grin:
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.392
Κριτικές
1
Like
903
Πόντοι
96
Του χρόνου στην Κυβέρνηση θα βρίσκεται ο Συριζα .
Είτε το θέλει κανείς ,είτε όχι .
Είναι πολύ πιθανό να φέρει στη Βουλή το ζήτημα του
γάμου μεταξύ ομοφυλοφίλων .

Ποιά είναι η γνώμη σας ;

  ο ΣΥΡΙΖΑ δεν εχει καποιο στελεχος ο/η οποιος/α να ειναι ανοιχτα (ή ημιανοιχτα) γκεη .

  Ανοιχτα γκεη βουλευτη εχει το αρτηριοσκληρωτικό ΚΚΕ και ημικλειστα γκεη βουλευτη εχει η ΝΔ

  κατα τα αλλα εγω ειμαι κατα του γαμου των ετεροφιλοφυλων (παντρεμενος γαρ) , οι ομοφυλόφιλοι ας κανουν οτι θελουν.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
  ο ΣΥΡΙΖΑ δεν εχει καποιο στελεχος ο/η οποιος/α να ειναι ανοιχτα (ή ημιανοιχτα) γκεη .

  Ανοιχτα γκεη βουλευτη εχει το αρτηριοσκληρωτικό ΚΚΕ και ημικλειστα γκεη βουλευτη εχει η ΝΔ

  κατα τα αλλα εγω ειμαι κατα του γαμου των ετεροφιλοφυλων (παντρεμενος γαρ) , οι ομοφυλόφιλοι ας κανουν οτι θελουν.
ο συριζα ειχει το σακελαριδη τυπε,ημιανοιχτα
η νδ εχει το νικητα οπου ειναι οσο πια ανοιχτα γινεται γκευ
και αλλους που κρυβονται βεβαια
 

wilde rose

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2014
Μηνύματα
10.405
Like
0
Πόντοι
166
  ο ΣΥΡΙΖΑ δεν εχει καποιο στελεχος ο/η οποιος/α να ειναι ανοιχτα (ή ημιανοιχτα) γκεη .

  Ανοιχτα γκεη βουλευτη εχει το αρτηριοσκληρωτικό ΚΚΕ και ημικλειστα γκεη βουλευτη εχει η ΝΔ

  κατα τα αλλα εγω ειμαι κατα του γαμου των ετεροφιλοφυλων (παντρεμενος γαρ) , οι ομοφυλόφιλοι ας κανουν οτι θελουν.
:2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom