Νέα

ΦΟΙΤΗΤΕΣ οι συλληφθέντες τρομοκράτες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bixlas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 40K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
τα πανεπιστημια καλα κανουν και υπαρχουν.αν και για μενα πρεπει να τα χωρισουν σε τμηματα και να τα μοιρασουν σε ολη την ελλαδα,ωστε να ξεβρωμισει η αθηνα,και ειδικα εκεινο το μπουρδελο το πολυτεχνειο να εξαφανιστη απο εκει που ειναι.η μαλακια που λεγετε ασυλο να καταργηθει,οπως και ολες οι κομματικες παραταξεις που υπαρχουν στα πανεπιστημια.τωρα για κατι μπασταρδα,οπως αυτα τα πρεζονια που επιασαν,γαμησι και κατσαρολα στο κωλο τους απευθειας.μεχρι και ενας μπασταρδος αλβανος την ειδε τρομοκρατης,αυτα ειναι τα χαλια μας.να τα γαμησουν μεσα στις φυλακες αυτα τσογλανακια,να την παρουν χαμπαρι.
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
κατι παιδακια που τρεχουν και κολλουν αφισες στους δρομους το κανουν γιατι τους το ειπαν χωρις να ξερουν το γιατι.
Ναι ακριβως... Σε αντιθεση με τα παιδακια της ΠΑΣΠ και της ΔΑΠ που ξερουν γιατι τρεχουν και κολλανε αφισσες... Μπας και καπαρωσουν καμια θεση στο κομμα ή ακομα καλυτερα σε κανα σωματειο ως κομματοσκυλα οταν μεγαλωσουν...
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.252
Κριτικές
3
Like
1.427
Πόντοι
566
Δίωξη για συμμετοχή σε τρομοκρατική οργάνωση εναντίον των «4» συλληφθέντων

Ποινικές διώξεις, σε βαθμό κακουργήματος, βάσει του αντιτρομοκρατικού νόμου, ασκήθηκαν εναντίον των τεσσάρων συλληφθέντων από τις γιάφκες του Χαλανδρίου και του Γαλατσίου. Επιπλέον, η Εισαγγελία έκρινε θετικά το αίτημα για εντάλματα σύλληψης ακόμη έξι υπόπτων.

Η εισαγγελέας Ελένη Ράικου εξέδωσε διάταξη για την δημοσιοποίηση των ονομάτων των κατηγορουμένων καθώς και των προσώπων τους. Πρόκειται για τους: Χαράλαμπο Χατζιμιχελάκη, Εμμανουήλ Γιόσπα, Μυρτώ Παντέλογλου και Παναγιώτη Μασούρα, όλοι ηλικίας 20 έως 21 ετών.

Η δίωξη που ασκήθηκε από την εισαγγελέα Ελένη Ράικου εναντίον των «4» αφορά τα αδικήματα της:

Συμμετοχής σε εγκληματική οργάνωση, προμήθειας και κατοχής εκρηκτικών υλών, έκρηξης από κοινού από την οποία προκλήθηκε κίνδυνος για ανθρώπινες ζωές, διακεκριμένων φθορών, πραβάσεων του νόμου περί εκρηκτικών, περί κροτίδων και φωτοβολίδων και προμήθειας και κατοχής ναρκωτικών ουσιών για ιδία χρήση.

Η κατηγορία της έκρηξης αφορά τις επιθέσεις στις οικίες του πρώην υφυπουργού Εσωτερικών Παναγιώτη Χηνοφώτη και της υποψήφιας βουλευτή του ΠΑΣΟΚ Λούκας Κατσέλη.

Η δικογραφία θα ανατεθεί σε ανακριτή ενώπιον του οποίου θα παραπεμφθούν να απολογηθούν οι κατηγορούμενοι την Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου. Έως τότε κρατούνται.

Παράλληλα, ο ανακριτής αναμένεται να εκδόσει εντάλματα σύλληψης για ακόμη έξι άτομα, πέντε Έλληνες και έναν Αλβανό υπήκοο. Ήδη η κ. Ράικου έχει εκφράσει σύμφωνο γνώμη για την έκδοση ενταλμάτων ώστε οι έξι να καταστούν καταζητούμενοι.

Μόλις ο ανακριτής εκδόσει τα έξι εντάλματα, η Αντιτρομοκρατική αναμένεται να προχωρήσει στις συλλήψεις των προσώπων αυτών, που κατά τις πληροφορίες έχουν επισκεφθεί τη γιάφκα του Χαλανδρίου.

Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.281
Κριτικές
94
Like
11.005
Πόντοι
17.885
Ναι ακριβως... Σε αντιθεση με τα παιδακια της ΠΑΣΠ και της ΔΑΠ που ξερουν γιατι τρεχουν και κολλανε αφισσες... Μπας και καπαρωσουν καμια θεση στο κομμα ή ακομα καλυτερα σε κανα σωματειο ως κομματοσκυλα οταν μεγαλωσουν...

το να χέρι νίβει τ άλλο...

Δεν το χεις ακουστά????
 

avatar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.528
Like
9
Πόντοι
16
Ναι ακριβως... Σε αντιθεση με τα παιδακια της ΠΑΣΠ και της ΔΑΠ που ξερουν γιατι τρεχουν και κολλανε αφισσες... Μπας και καπαρωσουν καμια θεση στο κομμα ή ακομα καλυτερα σε κανα σωματειο ως κομματοσκυλα οταν μεγαλωσουν...

Τουλαχιστον εχουν ενα στοχο να βολευτουν.

Αν ειναι να ειναι καποιος κομματοσκυλο τουλαχιστον να ειναι κομματοσκυλο με αιτια.
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Ολό και καλύτερος γίνεσαι!! :2funny: :2funny: :2funny:
Πες μου και άλλα!!! :dancing:

εαν θελει ο οποιος παπαζολ να περασει φαλαγγα να υπαρχει ενα νουμερο σαν το 11880 να παιρναει ο αστυνομικος της γειτονιας να τον πηδαει για παραδειγματισμο.
 

Επισκέπτης
Συμμετοχής σε εγκληματική οργάνωση, προμήθειας και κατοχής εκρηκτικών υλών, έκρηξης από κοινού από την οποία προκλήθηκε κίνδυνος για ανθρώπινες ζωές, διακεκριμένων φθορών, πραβάσεων του νόμου περί εκρηκτικών, περί κροτίδων και φωτοβολίδων και προμήθειας και κατοχής ναρκωτικών ουσιών για ιδία χρήση.
ααααααααααα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα..
χουλιγκανοπρεζακηδες δηλαδη..
παλι την Baader Meinhof επιασαν τα γουρουνια..
ααααααααααααααααααααα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα..
 

Επισκέπτης
εαν θελει ο οποιος παπαζολ να περασει φαλαγγα να υπαρχει ενα νουμερο σαν το 11880 να παιρναει ο αστυνομικος της γειτονιας να τον πηδαει για παραδειγματισμο.
βαλε μας ενα ευκολο μωρη αμοιβαδα..
21467 ας πουμε..
 

Επισκέπτης
εαν θελει ο οποιος παπαζολ να περασει φαλαγγα να υπαρχει ενα νουμερο σαν το 11880 να παιρναει ο αστυνομικος της γειτονιας να τον πηδαει για παραδειγματισμο.
Εεελά αστέρι μου πες μου τίποτα ακόμα,μόνο τόσο μπορείς;!  :grin:
Ρε πότε θα καταλάβεις οτί είσαι μειοψηφία(300.000)!!! :cheesy:
Πάντως έχω να πω άξιος ο μισθός σου από τον Καρατζαφύρερ(ερασιτεχνική δουλειά αλλά απόλυ δουλεία)!!! :2funny: :2funny: :2funny:
Μπράβο,μπράβο!!! :dancing:
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Τουλαχιστον εχουν ενα στοχο να βολευτουν.

Αν ειναι να ειναι καποιος κομματοσκυλο τουλαχιστον να ειναι κομματοσκυλο με αιτια.
Οποτε οι μεν ειναι απλα ηλιθιοι αλλα οι δε πονηροι και ηλιθιοι? Ναι, θα συμφωνησω...

ΥΓ: Κομματοσκυλο ειναι καποιος μονο οταν εχει περισσοτερα κερδη απο ζημιες στις συναλλαγες του με το καθε κομμα. Οχι αυτος που απλα υποστηριζει ενα κομμα χωρις να ξερει γιατι. Αυτος ειναι απλα ηλιθιος οπως προανεφερα...
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Εεελά αστέρι μου πες μου τίποτα ακόμα,μόνο τόσο μπορείς;!  :grin:
Ρε πότε θα καταλάβεις οτί είσαι μειοψηφία(300.000)!!! :cheesy:
Πάντως έχω να πω άξιος ο μισθός σου από τον Καρατζαφύρερ(ερασιτεχνική δουλειά αλλά απόλυ δουλεία)!!! :2funny: :2funny: :2funny:
Μπράβο,μπράβο!!! :dancing:

δηλαδη εσυ ο αναρχο-αυτονομος εισαι πλειοψηφια?
 

avatar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.528
Like
9
Πόντοι
16
Οποτε οι μεν ειναι απλα ηλιθιοι αλλα οι δε πονηροι και ηλιθιοι? Ναι, θα συμφωνησω...

ΥΓ: Κομματοσκυλο ειναι καποιος μονο οταν εχει περισσοτερα κερδη απο ζημιες στις συναλλαγες του με το καθε κομμα. Οχι αυτος που απλα υποστηριζει ενα κομμα χωρις να ξερει γιατι. Αυτος ειναι απλα ηλιθιος οπως προανεφερα...

Για μενα οι πρωτοι ειναι ηλιθιοι οι δευτεροι απλα συμφεροντολογοι.

 

Επισκέπτης
δηλαδη εσυ ο αναρχο-αυτονομος εισαι πλειοψηφια?
Μα δεν είμαι κάτι τέτοιο,αυτό μου καταλαγίζεις επειδή δεν συμφωνώ με την μεταμοντέρνα χούντα(Λάος σε απλά ελληνικά)!!! :grin:
7% το Λάος(οι εκμοντερνισμένοι φασίστες),93% όλοι οι άλλοι,ποιός είναι η μειοψηφία;! :cheesy: :think:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Για μενα οι πρωτοι ειναι ηλιθιοι οι δευτεροι απλα συμφεροντολογοι.
Μηπως εισαι κι εσυ "συμφεροντολογος"? Τοσο που τους υποστηριζεις...

Ξεχασες οτι οι δευτεροι αυτο που κανουν δεν ειναι καν νομιμο ε. Και δεν εννοω να κολλαν αφισσες... Να παιρνουν, για παραδειγμα, επιδοτηση 1000 και οχι 500 ευρω οι πρωτοετεις μονο και μονο επειδη εχουν μεγαλυτερους γνωστους χωμενους βαθια στη ΔΑΠ. Κι αυτο το 500ακι το εβγαλε το 18χρονο κομματοσκυλο.

Νομιζω πρεπει να εισαι και ο ιδιος κομματοσκυλο για να μην σε προσβαλλουν τα μεγαλο-κομματοσκυλα που παιρνουν "επιδοτησεις" δεκαδες ή εκατονταδες χιλιαδες ευρω... Αλλα στην Ελλαδα του Ελληναρα το να βγαζεις λεφτα με τον πιο ανηθικο τροπο, αν ειναι και ο πιο ξεκουραστος, ειναι μαγκια...

ΥΓ: Στου κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.252
Κριτικές
3
Like
1.427
Πόντοι
566
Ωχχχχχχχχχ....
Περιμένω με πιο πολύ αγωνία και από το εκλογικό αποτέλεσμα αντίδραση Υπερποντικού...
Από εκεί και πέρα, ας περιμένουμε λίγο να δούμε τί στοιχεία θα προκύψουν, τι ευρήματα υπάρχουν και πως θα πάει η υπόθεση στο ακροατήριο προτού καταδικάσουμε ή αθωώσουμε εκ προοιμία τους κατηγορούμενους...


Έχοντας τελειώσει δημόσιο νηπιαγωγείο, δημοτικό, γυμνάσιο, λύκειο, πανεπιστήμιο και μεταπτυχιακό και έχοντας μια φυσική απέχθεια προς ντιντήδες, ντηρήδες και αποφοίτους σχολείων πέριξ του ψυχικού (με πολλές εξαιρέσεις εννοείται, κυρίως όσους πέρασαν σε ελληνικά καλά ΑΕΙ) σου λέω ότι ΔΕΝ φταίνε τα κολέγια για το χάλι της δημόσιας παιδείας...
Πρώτοι και βασικοί υπεύθυνοι είναι οι ίδιοι οι μαθητές/ σπουδαστές/ φοιτητές και οι καθηγητές τους που δεν διαφύλαξαν τα σχολειά τους...
Και όταν λέμε διαφύλαξη δεν εννοούμε κατάληψη ή βανδαλισμό αλλά πρωτίστως την ομαλή και εύρυθμη λειτουργία τους...
Όταν η σχολή σου μένει κλειστή 6 μήνες, κάποιος θα βρεθεί να καλύψει το κενό...
Τόσο απλό που μόνο όσοι σκίζονται για πίπες τύπου πανεπιστημιακού ασύλου και του πανεπιστημίου ως χώρου έκφρασης του κάθε καμμένου δεν μπορούν να αντιληφθούν...

Όλα τα στοιχεία δείχνουν πως πρόκειται για τρομοκρατική οργάνωση, υπάρχουν επιβαρυντικά στοιχεία, πιστεύω ότι θα υπάρξουν εξελίξεις...
Ο Ψευτοποντικός δεν αντιδρά πιθανόν από τη μεγάλη στενοχώρια του που μια "επανάσταση κατά του καπιταλισμού" έληξε άδοξα....

Έχοντας τελειώσει και εγώ δημόσιο νηπιαγωγείο, δημοτικό, γυμνάσιο, λύκειο, πανεπιστήμιο και μεταπτυχιακό ευθύνη υπάρχει (εκτός των μαθητών, σπουδαστών, φοιτητών και καθηγητών)στην εκπαιδευτική πολιτική που συνειδητά απαξιώνει τη δημόσια εκπαίδευση.
Παραδείγματα πολλά, ιδρύθηκαν δεκάδες ΑΕΙ ΤΕΙ πολλά από αυτά χωρίς αντικείμενο και επαγγελματικά δικαιώματα με κύριο στόχο να εισέρχονται σχεδόν όλοι οι απόφοιτοι του Λυκείου, ακόμα και τα τούβλα. Μάλιστα για να εισέρχονται όλοι δεν υπήρχε ούτε η βάση του 10, με μ.ο 2 και 3 υπήρχαν εισαχθέντες.
Μπαίνοντας λοιπόν στις σχολές πληθώρα χαμηλού μορφωτικού επιπέδου φοιτητές, φυσικό ήταν να μειωθεί το επίπεδό σπουδών στις περισσότερες σχολές.          

Πάντως, φοιτητές που καταδικάζονται για τρομοκρατία θα έπρεπε να διαγράφονται από τις σχολές τους....  
 

avatar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.528
Like
9
Πόντοι
16
Μηπως εισαι κι εσυ "συμφεροντολογος"? Τοσο που τους υποστηριζεις...

Ξεχασες οτι οι δευτεροι αυτο που κανουν δεν ειναι καν νομιμο ε. Και δεν εννοω να κολλαν αφισσες... Να παιρνουν, για παραδειγμα, επιδοτηση 1000 και οχι 500 ευρω οι πρωτοετεις μονο και μονο επειδη εχουν μεγαλυτερους γνωστους χωμενους βαθια στη ΔΑΠ. Κι αυτο το 500ακι το εβγαλε το 18χρονο κομματοσκυλο.

Νομιζω πρεπει να εισαι και ο ιδιος κομματοσκυλο για να μην σε προσβαλλουν τα μεγαλο-κομματοσκυλα που παιρνουν "επιδοτησεις" δεκαδες ή εκατονταδες χιλιαδες ευρω... Αλλα στην Ελλαδα του Ελληναρα το να βγαζεις λεφτα με τον πιο ανηθικο τροπο, αν ειναι και ο πιο ξεκουραστος, ειναι μαγκια...

Θα σου πω οτι ειμαι συμφεροντολογος αλλα οχι για τους λογους που αναφερεις παρακατω.

Και στο φιναλε εσενα τι σε νοιαζει τι ειμαι εγω? :idiot:

τον δικο σου κωλο να κοιτας.
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Πάντως, φοιτητές που καταδικάζονται για τρομοκρατία θα έπρεπε να διαγράφονται από τις σχολές τους.... 
Μ'αρεσει που στην ανεπτυγμενη Ελλαδα του 2009 προτιμουμε τον σωφρονισμο των (υποτιθεμενων) εγκληματιων και οχι την εκδικητικοτητα...
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Θα σου πω οτι ειμαι συμφεροντολογος αλλα οχι για τους λογους που αναφερεις παρακατω.

Και στο φιναλε εσενα τι σε νοιαζει τι ειμαι εγω? :idiot:

τον δικο σου κωλο να κοιτας.
Με νοιαζει οταν με τις "επιδοτησεις" που παιρνεις ουσιαστικα ΚΛΕΒΕΙΣ λεφτα απο μενα ή με τα βυσματα που εχεις μου ΚΛΕΒΕΙΣ τη δουλεια...

Αν ησουν "συμφεροντολογος" και ψηφιζες ΝΔ (για παραδειγμα) επειδη σου καθεται η Ντορα, και οχι για τους παραπανω λογους, τοτε ναι, χεστηκα...
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Μα δεν είμαι κάτι τέτοιο,αυτό μου καταλαγίζεις επειδή δεν συμφωνώ με την μεταμοντέρνα χούντα(Λάος σε απλά ελληνικά)!!! :grin:
7% το Λάος(οι εκμοντερνισμένοι φασίστες),93% όλοι οι άλλοι,ποιός είναι η μειοψηφία;! :cheesy: :think:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

δηλαδη το 93% ειναι ομοιογενες? εαν ηταν θα κατηγορουσε ολες τις θρησκειες...εκτος βεβαια εαν εισαι μεταναστης..και σε λενε οχι "παπαζολ" αλλα "παπαζωφ"...εδω παπας εκει παπας..που ειναι ο παπαζωφ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom