Νέα

Ευρωψηφοδέλτιο ΛΑΟΣ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stamatis57
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 240
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Ο Μάνος επίσης θα μας μείνει αξέχαστος που επί υπουργίας του,  η βενζίνη σε μια νύχτα πήρε 50 δρχ αύξηση!
Είχα ένα RD350 τότε, και του είχα ρίξει πολύ βλαστήμια  :grin:

Αν δεν με απατά η μνήμη μου, επί υπουργίας Ανδριανόπουλου ήταν. Και τα λαμόγια οι ΠΑΣΟΚοι, έλεγαν πως μόλις έλθουν αυτοί στην εξουσία θα πάρουν πίσω την αύξηση του 50άρικου... Παπάρια μάντολες! Ολοι ίδιοι, όλοι για την τσέπη τους και τη βόλεψή τους!
 

NIGHTRIDER1981

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2008
Μηνύματα
598
Like
12
Πόντοι
6
Το να ασκήσεις κριτική στη Μαριέττα ως πολιτικό, είναι απόλυτα θεμιτό και καλά κάνεις- και εμένα μου την ψιλοέσπασε με το βιβλίο της ακατανόμαστης αν και δεν ήταν δικό της σφάλμα- άλλοι το είχαν εγκρίνει...

Τα να χαίρεσαι με την προσωπική τραγωδία όμως μιας γυναίκας, που θα μπορούσε να συμβεί κάλλιστα στη μάνα σου, στη θεια σου, σε σένα τον ίδιο και να αποκαλείς ένα άτομο που έχασε το πόδι του "κουτσό" και να χαίρεσαι μάλιστα με αυτό, δείχνει σοβαρά ψυχολογικά προβλήματα, υφέρπων κρετινισμό και διανοητική υστέρηση...
Τσέκαρέ το...
Δ Ε Ν τσεκάρω τι πο τα! Αν θες στον ψυχίατρο σου. Αν εμένα ή εσένα πάθει κάτι κάποιος δικός μας...κανένας από αυτούς δεν θα γυρίσει να σε κοιτάξει αν δεν βγεις στα κανάλια να τους παρακαλάς(τους αρέσει).Και τράβα βρες μετά λεφτά αν δεν έχεις για να βάλεις πρόσθετα μέλη! Ενώ αυτοί και ταχουν αλλά πολύ ακόμα χειρότερα τα διπλασιάσαν με την πολιτική τρώγοντας τα λεφτά μου,τα λεφτά σου και τα λεφτά του φορολογούμενου κοσμάκη! Είμαι αδιάλλακτος σε αυτό όπως κι εκείνη με την επιμονή της για το εκπαιδευτικό.Αυτή τα κανόνισε όλα,αυτή ρίχνει τις υπογραφές άσχετε,μην τους δικαιολογείς επειδή εγώ κάνω μα κα βρι α κριτική και πλάκα....ότι αξίζει κανείς παθαίνει και απτο θεούλη τα βρίσκει,εγώ απλώς το ανέφερα και εμπνεόμενος και από το ότι τον άντρα της τον έλεγαν κουτσικο.ΟΚ? Τωρα αν εσύ θες να τους λυπάσαι...ευχαρίστως να κάτσεις στο μαζοχισμό σου και άσε με εμένα...τρελλλός είμαι ό,τι θέλω λέω! Α και που είσαι...μην ξεχάσεις να ψηφίσεις μπλε ή πράσινο και συ γιατί θα χαλάσει η σούπα...ότι σου πουν η μαμα και ο μπαμπάς! Πάντα αναρωτιόμουν όλοι τους βρίζουν όταν δουν μικρόφωνο και κάμερα αλλά τελικά ποιος τους ψηφίζει??? Εσύ κι εγώ που δεν βάζουμε μυαλό....και για χάρη ενός γνωστού ή συγγενή ή πατριώτη που είναι στο μπλε ή στο πράσινο ψηφοδέλτιο πάμε και το ρίχνουμε στο κόμμα του με την ελπίδα ότι θα μας θυμηθεί αν βγει.....και μετά???!! Συνεχίστε έτσι! Αφού μας έχουν βρει κορόιδα και φιλεύσπλαχνους καλά μας κάνουν...μπράβο τους.Βρε την κακομοίρα την μαριέττα...τώρα που μου το λες...την αδικήσαμε μωρε που δεν την βγάλαμε βουλευτή την άλλη φορά...μήπως τώρα που είναι στους ΑΜΕΑ να την βοηθήσουμε με μια ψήφο?  :(
Τι έκανε για την εκπαίδευση των ΑΜΕΑ έχεις τίποτα να μου πεις???Εσύ που την λυπάσαι....γιατί εγώ μπορώ να σου πω ότι είναι απτην ιδιαίτερη πατρίδα μου ΑΛΛΑ ντρέπομαι για λογαριασμό της! Την αγανάκτηση μου βγάζω!!!  >:(
Τα παιδάκια και την ιστορία μας ποιος από όλους αυτούς τα σκέφτηκε???
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
Αν δεν με απατά η μνήμη μου, επί υπουργίας Ανδριανόπουλου ήταν. Και τα λαμόγια οι ΠΑΣΟΚοι, έλεγαν πως μόλις έλθουν αυτοί στην εξουσία θα πάρουν πίσω την αύξηση του 50άρικου... Παπάρια μάντολες! Ολοι ίδιοι, όλοι για την τσέπη τους και τη βόλεψή τους!

Ο Μάνος ήταν τότε υπουργός οικονομίας και η αύξηση της τιμής στα καύσιμα ήταν από φορολογία.
Θυμάμαι σου λέω που τον έβριζαν όλοι, αλλά εμείς που είχαμε δίχρονα και θέλαμε περισσότερη βενζίνη, του σούρναμε περισσότερα....


...και φυσικά κανείς δεν πήρε πίσω αυτή την αύξηση...
 

NIGHTRIDER1981

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2008
Μηνύματα
598
Like
12
Πόντοι
6
Επειδή συμφωνώ με το Bold αλλά διαφωνώ με την περιπτωσιολογία μια και είναι ότι χειρότερο, θα κάνω μερικά σχόλια.

Η Γιαννάκου προσπάθησε να βάλει τάξη σε ένα από τα πιο απείθαρχα κομμάτια της Ελληνικής κοινωνίας και φυσικά απέτυχε, όπως άλλωστε όλοι οι προκάτοχοί της.

Τα παραδείγματα περί Μάνου, Αβραμόπουλου, Σαμαρά αλλά και Αδριανόπουλου και πολλών άλλων, δείχνει περισσότερο την ιδιοσυγκρασία της Ελληναρίας (δηλ αρχηγιλίκι κλπ), παρά τις λανθασμένες πολιτικές επιλογές των συγκεριμένων προσώπων.

Το παράδειγμα με τον Τσοβόλα είναι τουλάχιστον ατυχές, μια και είναι προς τιμή του ότι διέλυσε ο ΔΗΚΚΙ και τώρα κάνει ξανά το δικηγόρο (σε αντίθεση με τις άλλες τις κουφάλες εκεί μέσα που θέλανε τα φράγκα του κόμματος από τον κρατικό προϋπολογισμό).

Η δημοκρατία που θεωρούμε όλοι το καλύτερο πολίτευμα, λειτουργεί κάπως έτσι. Τα παιδιά απ' τα τζάκια θα είναι οι επόμενοι σωτήρες του έθνους με την εκλογή τους εξασφαλισμένη μια και θα τους παίζουν από το πρωΐ μέχρι το βράδυ τα μέσα - τα οποία βέβαια μετά περιμένουν ανταλλάγματα.

Αν εσύ πιστεύεις ότι θα υπάρξει ποτέ άνθρωπος που θα αλλάξει την κοινωνία ανατρέποντας τα πάντα - δημόσιο, παιδεία, υγεία, επιχειρηματικότητα - να μας πεις και ποιος είναι. Για την ώρα πάντως μια και δεν έχουμε αριστοκρατία, προχωράμε όπου μας πάει το καράβι με τον κάθε Πάγκαλο. :rolleyes:
Φίλε μήπως πέφτεις στην παγίδα τους??? Εγώ δεν εξαιρώ κανέναν τους! Αναρωτήσου το γιατί προσπαθείς να εξαιρέσεις κάποιον για ναχουμε...αντίλογο? αφού μια δεν αξίζουν. Απο 300 άτομα βουλή αξίζουν 30-50 αλλά τους περιορίζει ή γαμημένη κομματική πειθαρχία και η φανερές ψηφοφορίες του δημοκρατικού πολιτεύματός μας. Ακουσες τι πολύ σωστά είπε ο Στεφανόπουλος??? Ο κομματισμός τα χαλάει όλα και δεν αφήνει περιθώρια προσωπικής άποψης και βούλησης στον κάθε βουλευτή!
Γενικά ως ελληναρία λειτουργούμε ομαδικίστικα/οπαδικά. Συμφωνώ άρα για την ιδιοσυγκρασία τους αλλά δεν παύει να είναι και ασταθής,θρασείς προσωπικότητες που ξεχνάνε πολύ εύκολα.Συμφωνείς σε αυτό???
Δεν έχω κάποιον να προτείνω...αλλά ας τους αλλάζουμε συνέχεια με την ψήφο μας...να μάθουνε! Να μην τρώνε όλο οι ίδιοι και μας έχουν σίγουρους.Αν πας να ψηφίσεις βάλε κάποιον που δεν τον ξέρεις καν...και να σου πω εγώ μετά!
Ο πάγκαλος...άστα να πάνε.Ούτε να μιλήσει δεν ξέρει το βόδι.Μόρφωση και 10 πτυχία κατα τα άλλα έχουν.
Οσο για το άλλο...είπαμε έχουμε κληρονομοκρατία! Μας αρέσουν τα "τζακια" κι ας μας "καίνε"....ΜΑΖΟΧΙΣΜΟ που έχουμε!
Σχετικά με την φίλη μας τη μαριέτα πάλι τώρα...κι εσύ την δικαιολογείς...όλοι έχουν αποτύχει...αλλά ξέρεις γιατί??
Γιατί δεν θέλουν να πετύχουν να εκ-"παιδεύσουν" την νεολαία απλά να τη μορφώσουν-φορτώσουν με 1002 γνώσεις που χωρίς "πεπαιδευμένους" νέους δεν θα τους αντιστέκεται κα νέ νας!!! Ολες οι πονηρές κυβερνήσεις αυτό κάνουν......γι' αυτό και δεν γουστάρουν να δώσουν πραγματικά λεφτά για σωστή παιδεία....γιατί θα σηκώσει κεφάλι ο λαός μετά με αυτά που κάνουν! Ενώ τώρα τους συμφέρει...
 

NIGHTRIDER1981

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2008
Μηνύματα
598
Like
12
Πόντοι
6
Αν δεν με απατά η μνήμη μου, επί υπουργίας Ανδριανόπουλου ήταν. Και τα λαμόγια οι ΠΑΣΟΚοι, έλεγαν πως μόλις έλθουν αυτοί στην εξουσία θα πάρουν πίσω την αύξηση του 50άρικου... Παπάρια μάντολες! Ολοι ίδιοι, όλοι για την τσέπη τους και τη βόλεψή τους!
αμ μπράβο...πάμε πάλι εκει που αρχίζουν όλα τα δεινά! στην παιδεία! Αφού το μεγαλύτερο ποσοστό των ελλήνων είναι μορφωμένοι...(μέσα από ένα σύστημα της βαθμοθηρίας και του φροντιστηριου/ιδιαίτερου που πας στον δάσκαλο/καθηγητή που πληρωνεις αδρά για να σου ανοίξει το κεφαλάκι και να σου βάλει μέσα άκριτα διάφορες γνώσεις) αλλά α-παίδευτοι(βλ. παιδεία) πως περιμένεις να μην είναι ευκολόπιστοι,μαζόχες που αντί να ψηφίσουν άλλα πρόσωπα από μπλε ή πράσινο...ή άλλο κόμμα μικρότερο ή θα πάνε να ρίξουν λευκό/άκυρο ή δεν θα ενδιαφερθούν καν να πάνε στην κάλπη...αποχή λες και κάτι τους κάνεις έτσι...χεστήκανε...το να μην έχεις γνώμη καλύτερα γι αυτούς! Ο μονόφθαλμος στους τυφλούς βασιλεύει...
Ξεχνάμε έυκολα και κάνουμε πάλι τα ίδια και τα ίδια...δεν είναι μαζοχισμός αυτό???  :s&m_1: :s&m_3:
 

NIGHTRIDER1981

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2008
Μηνύματα
598
Like
12
Πόντοι
6
Ο Μάνος ήταν τότε υπουργός οικονομίας και η αύξηση της τιμής στα καύσιμα ήταν από φορολογία.
Θυμάμαι σου λέω που τον έβριζαν όλοι, αλλά εμείς που είχαμε δίχρονα και θέλαμε περισσότερη βενζίνη, του σούρναμε περισσότερα....


...και φυσικά κανείς δεν πήρε πίσω αυτή την αύξηση...
πίσω? τι πίσω? για σε παρακαλώ...εμείς χορεύουμε μόνο παραδοσιακούς ελληνικούς χορούς...όοο,τι εδώ ανεβαίνει...κατεβαίνει μετα λίγο και μετα ανεβαίνει πιο πολύ και ούτω καθ' εξής.....4 βήματα μπροστά 2 πίσω

ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ! Τωρα να γίνουν αυτοματοι πωλητές βενζίνης δεν θέλουν οι βενζινάδες! Σε όλο τον κόσμο υπάρχει,εδώ δεν έχουμε....ταινία 2 10ετίες παλιά βλέπεις αμερική και είχαν.Εδώ ποιος ξέρει?? Μας κλέβουν και απ'την αντλία φαίνεται οπότε γιατι να βάλουν...να χουν και χασούρα???
ΥΓ: μιλάω για τις ώρες που είναι κλειστα...γιατί θα μας πούνε κιολας ότι το κάνουν και για το καλό των υπαλλήλων μην απολύσουν κόσμο και καλα. ό,τι αρπάξει ο κώλος μας είμαστε...δυστυχως
 

NIGHTRIDER1981

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2008
Μηνύματα
598
Like
12
Πόντοι
6
Το να ασκήσεις κριτική στη Μαριέττα ως πολιτικό, είναι απόλυτα θεμιτό και καλά κάνεις- και εμένα μου την ψιλοέσπασε με το βιβλίο της ακατανόμαστης αν και δεν ήταν δικό της σφάλμα- άλλοι το είχαν εγκρίνει...

Τα να χαίρεσαι με την προσωπική τραγωδία όμως μιας γυναίκας, που θα μπορούσε να συμβεί κάλλιστα στη μάνα σου, στη θεια σου, σε σένα τον ίδιο και να αποκαλείς ένα άτομο που έχασε το πόδι του "κουτσό" και να χαίρεσαι μάλιστα με αυτό, δείχνει σοβαρά ψυχολογικά προβλήματα, υφέρπων κρετινισμό και διανοητική υστέρηση...
Τσέκαρέ το...
που χάθηκες βρε νούμερο str81977?? Στέρεψες από επιχειρήματα ή είσαι πάντα τόσο λακωνικός όπως η πατριώτισσα μου επιτυχημένη υπουργός παιδείας...που μωρέ μην κρίνουμε τίποτα άλλο!! Να ταν σωστή και όχι επίμονη, να άκουγε τη νεολαία για μην την κρίναμε και για τα προσωπικά τους....αλλά έτσι τους χρειάζεται όταν δίνουν δικαίωμα και δεν είναι σωστοί να ασχολούμαστε με τα πάντα τους!!!Οταν κάνουν τα δικά τους για το χρήμα,τη δόξα και την εξουσία και δεν ακουνε ΟΥΤΕ ΕΣΕΝΑ,ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ είναι καλά?? Αλλά μάλλον κάτι νεοφιλελεύθερους,χαλαρούς,πολιτισμένους,ειρηνικούς σαν κι εσένα θέλουν να μην τους λένε τίποτα παραπάνω και τους προσβάλλουν για να μπορούν να συνεχίζουν ακάθεκτοι και ανενόχλητοι να κάνουν ό,τι τους συμφέρει και "καπνίσει"!!!
Δεν θαρθεις να με πας σε κανα τρελλλάδικο για τον υφέρπων κρετινισμό και τη διανοητική υστέρηση?? Μόνο που εμείς που πάσχουμε δεν θα γυρίσει κανείς απ' αυτούς και να μας κοιτάξει...και θα τρίβουν και τα χεράκια τους(όπως και τώρα άλλωστε) για την ανικανότητά μας να τους καθαιρέσουμε παρά τα όσα κλέβουν!!!
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Φίλε μήπως πέφτεις στην παγίδα τους??? Εγώ δεν εξαιρώ κανέναν τους! Αναρωτήσου το γιατί προσπαθείς να εξαιρέσεις κάποιον για ναχουμε...αντίλογο? αφού μια δεν αξίζουν.

Δεν έχω κάποιον να προτείνω...αλλά ας τους αλλάζουμε συνέχεια με την ψήφο μας...να μάθουνε!
Ούτε εγώ έχω να προτείνω κάποιον - και ο Gordon Brown χρέωνε το κράτος με γεύματα κλπ. Κάτι αδιανόητο για τη Βρετανική κοινωνία. Εκεί βέβαια υπάρχει αιδώς - άγνωστη λέξη για την Ελλάδα.

Αυτό που ξέρω να σου πω είναι ότι δεν πρέπει να περιμένει κανείς σωτήρες. Η κοινωνία θα αλλάξει σιγά σιγά μόνο αν οι σημερινοί γονείς μεγαλώνουν τα παιδιά τους με αξιοπρέπεια, σεβασμό στον οποιοδήποτε είναι δίπλα τους (είτε δηλ είναι λέκτορας στο Πανεπιστήμιο, είτε ο Πακιστανός που δουλεύει στο βενζινάδικο της γειτονιάς) και μέτρο που υποτίθεται ότι δίδαξαν οι αρχαίοι Έλληνες και δεν υπάρχει πουθενά.

Έχω ζήσει 4 χρόνια σε χώρα της Δυτικής Ευρώπης (τα επαγγελματικά ταξίδια δεν πιάνονται - έχω κάνει και 2 τέτοια) και αυτό υπάρχει εκεί σε αρκετά μεγάλο βαθμό. Πρέπει να αφουγκραστείς την αύρα του διπλανού σου και να δεις πως συμπεριφέρεται σε καθημερινές καταστάσεις - τότε αρχίζεις και αναρωτιέσαι τι πραγματικά είναι αυτό που συμβαίνει εδώ κάτω.

Η Ντόρα και η κάθε Ντόρα έχει δει για παράδειγμα πως είναι τα εκπαιδευτικά συστήματα στις προηγμένες χώρες και ξέρει πολύ καλά τι πρέπει να κάνει. Απ' την άλλη όμως διακινδυνεύει να πάθει έλκος ή να ανεβάσει ζάχαρο σε μια προσπάθεια με αμφίβολη κατάληξη που πιθανόν να μην αναγνωρισθεί από κανέναν. Αποτέλεσμα όλων αυτών είναι να μην αλλάζει ποτέ τίποτα (γιατί ουσιαστικά κανείς δε θέλει να αλλάξει τίποτα), με την αρωγή φυσικά των επαγγελματιών συνδικαλιστών που λυμαίνονται τους επαγγελματικούς χώρους σε όλα τα επίπεδα.

Η ελπίδα η δική μου όπως έχω ξαναπεί, είναι η κάθε επόμενη γενιά να είναι ποιοτικά καλύτερη (εσωτερικά ομορφότερη - πως να το πω) από την προηγούμενη. Δε μπορώ να πιστέψω σε ηγέτες-σωτήρες όπως πχ ο Αντρέας ο παπατζής το 81, sorry. Εδώ ήμασταν και είδαμε όλοι τι έγινε στη συνέχεια, έτσι δεν είναι? :rolleyes:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Δ Ε Ν τσεκάρω τι πο τα! Αν θες στον ψυχίατρο σου. Αν εμένα ή εσένα πάθει κάτι κάποιος δικός μας...κανένας από αυτούς δεν θα γυρίσει να σε κοιτάξει αν δεν βγεις στα κανάλια να τους παρακαλάς(τους αρέσει).Και τράβα βρες μετά λεφτά αν δεν έχεις για να βάλεις πρόσθετα μέλη! Ενώ αυτοί και ταχουν αλλά πολύ ακόμα χειρότερα τα διπλασιάσαν με την πολιτική τρώγοντας τα λεφτά μου,τα λεφτά σου και τα λεφτά του φορολογούμενου κοσμάκη! Είμαι αδιάλλακτος σε αυτό όπως κι εκείνη με την επιμονή της για το εκπαιδευτικό.Αυτή τα κανόνισε όλα,αυτή ρίχνει τις υπογραφές άσχετε,μην τους δικαιολογείς επειδή εγώ κάνω μα κα βρι α κριτική και πλάκα....ότι αξίζει κανείς παθαίνει και απτο θεούλη τα βρίσκει,εγώ απλώς το ανέφερα και εμπνεόμενος και από το ότι τον άντρα της τον έλεγαν κουτσικο.

Άντε, ακόμη ένας ψυχωσικός.

"Εμπνεύσθηκε" (σιγά ρε μεγάλε μην έγραψες και πραγματεία για τον Ηράκλειτο) από το επίθετο ενός ανθρώπου για να κάνει "πλάκα" για κάποιον άλλο άνθρωπο που έχασε το πόδι του.

Ιδιαίτερη περίπτωση ψυχασθένειας.
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
Άντε, ακόμη ένας ψυχωσικός.

"Εμπνεύσθηκε" (σιγά ρε μεγάλε μην έγραψες και πραγματεία για τον Ηράκλειτο) από το επίθετο ενός ανθρώπου για να κάνει "πλάκα" για κάποιον άλλο άνθρωπο που έχασε το πόδι του.

Ιδιαίτερη περίπτωση ψυχασθένειας.

...ού ού , Βολταιράκο 'Νεοταξίτη των Σαλονιών', ού ού, ΑΡΙΣΤΑ τα λέει ο ΣυνΈλληνας NightRider1981,
Τελειώνουν τα ψέμματα σιγά σιγά και θα σας πάρει ο λαός με τις πέτρες.

Άκου εκεί να υποστηρίζεις το Ανθελληνικό Νεοταξίτικο ΣΚΟΥΠΙΔΙ που ακούει στο όνομα μαργιέττα, ρε ΟΥΣΤ !!!

Και όταν δεν σας συμφέρουν αυτά που λέει ο κόσμος τους βγάζετε 'Τρελλούς', κι εγώ σου λέω καλύτερα 'Τρελλοί'
παρά ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΚΛΕΦΤΕΣ !!!
 

NIGHTRIDER1981

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2008
Μηνύματα
598
Like
12
Πόντοι
6
Άντε, ακόμη ένας ψυχωσικός.

"Εμπνεύσθηκε" (σιγά ρε μεγάλε μην έγραψες και πραγματεία για τον Ηράκλειτο) από το επίθετο ενός ανθρώπου για να κάνει "πλάκα" για κάποιον άλλο άνθρωπο που έχασε το πόδι του.

Ιδιαίτερη περίπτωση ψυχασθένειας.
Λυπήσου την κι εσύ και λέγε με ότι θες χωρίς να με ξέρεις..!
Εκείνοι όλοι όμως που πάμε και τους ξαναεκλέγουμε όταν φεύγουν οι κάμερες τρίβουν τα χεράκια τους που μας κοροιδεύουν!!!
Και αν ήσουν εσύ ή εγώ ξαναλέω και δεν θα δικαιολογούσε η ασφαλισή σου πρόσθετο πόδι(της προκοπής εννοούμε) και αν δεν είχες λεφτά και προσπαθούσες να ζητήσεις βοήθεια από κάποιον υπεύθυνο "μεγάλο" από αυτούς σταρχιδια τους και στις ωοθήκες τους θα σε έγραφαν αγοράκι έξυπνο..! Και θα πρεπε να τρέχεις με τη γραφειοκρατεία ή να βγεις στα κανάλια. Ενώ εκείνοι άμα δεν τους περισσεύουν λεφτά για οτιδήποτε ΞΕΡΟΥΜΕ πλέον τι κάνουν...ΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ!!! κατάλαβες κορόιδο...λυπήσου την...αυτή καλά περνάει!  :2funny: :2funny: και συ κατσε λέγε με τώρα ψυχασθενή κλπ εξυπνάδες που δεν τις στηρίζεις πουθενά. Να λυπηθώ κανέναν που έχει ανάγκη το κάνω κάθε μέρα δόξα τω Θεώ...ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΥ ΟΧΙ!!! Την καταψήφισαν το 2007 και μην την είδατε στη βουλή και τώρα θα την βάλουν στην ευρωβουλή από λύπηση...
ΕΣΕΝΑ,ΕΜΕΝΑ, Η' ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟ ΔΩ ΜΕΣΑ ΘΑ ΤΟΝ ΛΥΠΟΝΤΑΝ??
δεν έχω δει...όλο σε δεξιώσεις,εκδηλώσεις,άρτον,οίνο και θεάματα πάνε σχεδόν ΟΛΟΙ αυτοί ΚΟΡΟΟΟΪΔΟ και μενα και σενα στα @@ τους!!
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Άντε, ακόμη ένας ψυχωσικός.

"Εμπνεύσθηκε" (σιγά ρε μεγάλε μην έγραψες και πραγματεία για τον Ηράκλειτο) από το επίθετο ενός ανθρώπου για να κάνει "πλάκα" για κάποιον άλλο άνθρωπο που έχασε το πόδι του.

Ιδιαίτερη περίπτωση ψυχασθένειας.
kalo pedi ego tha sifiso pantos laos ,mirazoune ke fai
 

NIGHTRIDER1981

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2008
Μηνύματα
598
Like
12
Πόντοι
6
...ού ού , Βολταιράκο 'Νεοταξίτη των Σαλονιών', ού ού, ΑΡΙΣΤΑ τα λέει ο ΣυνΈλληνας NightRider1981,
Τελειώνουν τα ψέμματα σιγά σιγά και θα σας πάρει ο λαός με τις πέτρες.

Άκου εκεί να υποστηρίζεις το Ανθελληνικό Νεοταξίτικο ΣΚΟΥΠΙΔΙ που ακούει στο όνομα μαργιέττα, ρε ΟΥΣΤ !!!

Και όταν δεν σας συμφέρουν αυτά που λέει ο κόσμος τους βγάζετε 'Τρελλούς', κι εγώ σου λέω καλύτερα 'Τρελλοί'
παρά ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΚΛΕΦΤΕΣ !!!
Ευχαριστώ για την υποστήριξη γνήσιε Ελληνα συμπολίτη! Ισα ίσα που όπως ξανάπα εγώ θα έπρεπε να την υποστηρίζω που είναι και απτην ιδιαίτερη πατρίδα μου...δεν μαρέσει όμως το "άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει". Μαρέσει να λέω τα σύκα, σύκα και τη σκάφη, σκάφη. Ετσι μου μάθαν από μικρός! Εγώ παίρνω θέση και κρίνω και κρίνομαι! Κάτι που δεν κάνουν οι πολιτικοί οι σημερινοί.....περισσότερο διπλωμάτες είναι(βλ. ξύλινη γλώσσα,συγκάλυψη,κουκούλωμα,υπεκφυγές και ότι τους πει η κομματική πειθαρχία) γλοιώδεις και με θράσος είναι...άλλο τους ρωτάς άλλο σου απαντανε και γενικώς αποφεύγουν, ο καθένας λέει τα δικά του(κάθε κόμμα) και ας είναι και μισή αλήθεια...εξάλλου ο πολίτης και τους έχει σιχαθεί αλλά και δεν έχει την πολυτέλεια του χρόνου να διασταυρώσει τι είναι αλήθεια.
Το ότι έθεσα το προσωπικό ζήτημα της υγείας της τους πείραξε!!! Το ότι τα ΣΚΑΝΔΑΛΑ των ΜΠΛΕ,ΠΡΑΣΙΝΩΝ,ΚΟΚΚΙΝΩΝ παραγράφονται ((επειδή έκλεισε την βουλή νωρίτερα ο ξετσιπωτος)) ενώ ενός απλού πολίτη παραγράφεται σε 5 και 10 χρόνια...ανάλογα τι έχει κάνει...ΔΕΝ τους πείραξε!!!ΤΟΣΟ ΜΑΖΟΧΕΣ ΓΙΝΑΜΕ! αλλά είπαμε αυτοί είναι ημίθεοι.....οπότε και να χουν πρόβλημα υγείας τι έγινε?? Τοσα δικαιώματα που δίνουν γιατί να μην είμαι καυστικός έως και σε μακάβριο σημείο! Την αγανάκτηση,απελπισία του κοσμάκη τι σκέφτονται όλοι αυτοί???
Παίδες μικρά κόμματα, όχι αποχή,λευκό,άκυρο αλλά και ακόμα και να θέλετε να ψηφίσετε 1 απτα 3 μεγάλα βάλτε σταυρό σε καινούρια πρόσωπα τουλάχιστον....μπας και δούμε άσπρη μέρα!!! Πάρτε θέση...εκείνοι παίρνουν...στη ΒΟΥΛΗ και καλοπληρώνονται και καβατζωνονται!!!
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Ευχαριστώ για την υποστήριξη γνήσιε Ελληνα συμπολίτη! Ισα ίσα που όπως ξανάπα εγώ θα έπρεπε να την υποστηρίζω που είναι και απτην ιδιαίτερη πατρίδα μου...δεν μαρέσει όμως το "άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει". Μαρέσει να λέω τα σύκα, σύκα και τη σκάφη, σκάφη. Ετσι μου μάθαν από μικρός! Εγώ παίρνω θέση και κρίνω και κρίνομαι! Κάτι που δεν κάνουν οι πολιτικοί οι σημερινοί.....περισσότερο διπλωμάτες είναι(βλ. ξύλινη γλώσσα,συγκάλυψη,κουκούλωμα,υπεκφυγές και ότι τους πει η κομματική πειθαρχία) γλοιώδεις και με θράσος είναι...άλλο τους ρωτάς άλλο σου απαντανε και γενικώς αποφεύγουν, ο καθένας λέει τα δικά του(κάθε κόμμα) και ας είναι και μισή αλήθεια...εξάλλου ο πολίτης και τους έχει σιχαθεί αλλά και δεν έχει την πολυτέλεια του χρόνου να διασταυρώσει τι είναι αλήθεια.
Το ότι έθεσα το προσωπικό ζήτημα της υγείας της τους πείραξε!!! Το ότι τα ΣΚΑΝΔΑΛΑ των ΜΠΛΕ,ΠΡΑΣΙΝΩΝ,ΚΟΚΚΙΝΩΝ παραγράφονται ((επειδή έκλεισε την βουλή νωρίτερα ο ξετσιπωτος)) ενώ ενός απλού πολίτη παραγράφεται σε 5 και 10 χρόνια...ανάλογα τι έχει κάνει! αλλά είπαμε αυτοί είναι ημίθεοι.....οπότε και να χουν πρόβλημα υγείας τι έγινε?? Τοσα δικαιώματα που δίνουν γιατί να μην είμαι καυστικός έως και σε μακάβριο σημείο! Την αγανάκτηση,απελπισία του κοσμάκη τι σκέφτονται όλοι αυτοί???
Παίδες μικρά κόμματα, όχι αποχή,λευκό,άκυρο αλλά και ακόμα και να θέλετε να ψηφίσετε 1 απτα 3 μεγάλα βάλτε σταυρό σε καινούρια πρόσωπα τουλάχιστον....μπας και δούμε άσπρη μέρα!!! Πάρτε θέση...εκείνοι παίρνουν...στη ΒΟΥΛΗ και καλοπληρώνονται και καβατζωνονται!!!
καλε κιριε εγο φιφιζο λαοσ ,κανε μου μια μετα ομοσ να μαθο τι ψιφιζο

χαρισστο
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
...ού ού , Βολταιράκο 'Νεοταξίτη των Σαλονιών', ού ού, ΑΡΙΣΤΑ τα λέει ο ΣυνΈλληνας NightRider1981,
Τελειώνουν τα ψέμματα σιγά σιγά και θα σας πάρει ο λαός με τις πέτρες.

Άκου εκεί να υποστηρίζεις το Ανθελληνικό Νεοταξίτικο ΣΚΟΥΠΙΔΙ που ακούει στο όνομα μαργιέττα, ρε ΟΥΣΤ !!!

Και όταν δεν σας συμφέρουν αυτά που λέει ο κόσμος τους βγάζετε 'Τρελλούς', κι εγώ σου λέω καλύτερα 'Τρελλοί'
παρά ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΚΛΕΦΤΕΣ !!!

Πσσσσττττ, το λέω για τρίτη και τελευταία φορά γιατί θα καταντήσω να γίνω γραφικός:

Σκορπιούλη πες αλεύρι, η Τζαβέλα σε γυρεύει.

(Τελικά αυτή απόφοιτος του Harvard ή του Howard University είναι; Είδα ότι έπεσε διόρθωση παρόλο που στο site του Ιδρύματος Κόκκαλη δεν άλλαξε τίποτε )
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Πσσσσττττ, το λέω για τρίτη και τελευταία φορά γιατί θα καταντήσω να γίνω γραφικός:

Σκορπιούλη πες αλεύρι, η Τζαβέλα σε γυρεύει.

(Τελικά αυτή απόφοιτος του Harvard ή του Howard University είναι; Είδα ότι έπεσε διόρθωση παρόλο που στο site του Ιδρύματος Κόκκαλη δεν άλλαξε τίποτε )
εγο φκιριε πιανο κε αφτι με ταιζουνε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom