Νέα

Ευρωεκλογές 2009

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα leonoro
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 453
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
με ειδες να έω κατι τετοιο?η διαβαζε καλυτερα για να την πεις σε καποιον η μην την λες καθολου.αν δεις τις ψηφους που παιρνει η νδ γενικα κ σαν μεσο ορο θα δεις οτι η αποχη που ειχε στις εκλογες αυτες ηταν πολυ πιο μεγαλη απ οτι αυτη του πασοκ.δεν ειπα οτι ολη η αποχη ηταν της νδ,απλα μιλησα με αριθμους.κ αν θες να ξερεις δεν ειμαι νδ αλλα ακομα πιο δεξια.....
Με την "λογική" σου τότε 20 χρόνια έβγαινε το πασοκ επειδή πήγαιναν για μπάνιο οι νεοδημοκράτες.
Κι αντίστοιχα το 2007 ήταν η σειρά των πασόκων να πάνε για μπάνιο...
 

NIGHTRIDER1981

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2008
Μηνύματα
598
Like
12
Πόντοι
6
και σημερα υποχρεωτικη ειναι!!! Επισης εχουμε εγγεγραμμενους 9500000   :2funny: οταν ολος ο πλυθυσμος της Ελλαδας πρεπει να ειναι 9,5 εκ , κανα εκατομμυριο εγγεγραμμενων μαλλον ψηφιζει Αγ Πετρο εκτος να εισαγουμε ψηφοφορους !!!

Δεν στειλατε συτον στην Ευρωβουλη - βοδια
ΔΕΝ είναι υποχρεωτική πλέον η ψήφος! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΎΡΩΣΗ
 

dokimazo

Μέγας
Εγγρ.
26 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.884
Κριτικές
31
Like
721
Πόντοι
4.535
Αφού μπλέξαμε στον δικομματισμό... Η αποχή είναι περίπου στο 50%. Λιγότερο βέβαια αλλά κοντά. Αυτό σημαίνει δύο πράγματα. Είτε ότι οι Έλληνες σιχάθηκαν πια και δεν πάνε είτε ότι δεν θεωρούν σημαντικές τις Ευρωεκλογές. Στις Αμερικανικές Εκλογές αποφασίζει λιγότερο του 50% του πληθυσμού για όλο τον πληθυσμό...

Σκάνδαλα έκαναν και οι δύο. Ένας συνάδελφος λέει ότι βάφτισαν σκάνδαλα το ηλιέλαιο-δολοφόνο. Ναι και καλά το έκαναν. Που είναι οι ελεγκτικοί μηχανισμοί του κράτους; Βάφτισαν προδοσία την "σύλληψη" Οτσαλάν; Μα τον παραδώσανε μέσα από την Ελληνική πρεσβεία στην Κένυα (και του είχαμε υποσχεθεί πως δεν θα τον παραδώσουμε). Τη νύχτα των Ιμίων που ο περήφανος Έλληνας Πρωθυπουργός ευχαρίστησε τους Αμερικανούς για την βοήθειά τους. Είχε πέσει ήδη το ελικόπτερο με τους πιλότους νεκρούς... Σκάνδαλα υπήρχαν και θα υπάρχουν. Ακόμα και το μικρότερο λάθος μπορεί να θεωρηθεί σκάνδαλο γιατί υποτίθεται ότι το Κράτος "έπρεπε" να μας προσέχει...

Δεν είμαι ούτε δεξιός, ούτε αριστερός, ούτε κεντρώος. Πήγα να εξασκήσω το δημοκρατικό μου δικαίωμα, του εκλέγειν, και έριξα κενό φάκελο. Άρα Άκυρο. Γιατί; Επειδή είμαι εργαζόμενος και δεν έχει βελτιωθεί η οικονομική κατάστασή μου όλα αυτά τα τελευταία χρόνια.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Με την "λογική" σου τότε 20 χρόνια έβγαινε το πασοκ επειδή πήγαιναν για μπάνιο οι νεοδημοκράτες.
Κι αντίστοιχα το 2007 ήταν η σειρά των πασόκων να πάνε για μπάνιο...
Δεν γίνονται πάντα καλοκαίρι οι εκλογές!Τον χειμώνα οι "επαναστάτες" πάνε για σκι!  :grin:
Τον ψιλοήπιαν τα έξιτ πολ ή μου φαίνεται? :pipa1:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
ΥΓ. Οσο και να στεναχωρει καποιους, οι νικητες σαυτες τις εκλογες ητανε ο Καρατζαφερης και το ΚΚΕ!!!! ΟΙ οικολογοι οπως ηταν αναμενομενο ητανε μια μεγαλη φουσκα με σκατα που εσκασε και απλα καποια προλαβαν και κολλησαν στον τοιχο(ειμαι παραστατικος δεν μπορειτε α πειτε!!)
:rockon:
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Ρε συ imagina, απ' όλο το βιντεο σε πείραξε το ότι βάφτισε σκάνδαλα μερικά "απλά" γεγονότα κατά τη γνώμη σου;

Με πείραξε που γράφεται μόνο η μία πλευρά και όχι όλο το πρόβλημα.Για τον υιό Βούτση γιατί δε γράφουν;Για το θέμα με τα λεφτα΄του ΚΚΕ και τον Γερμανό και δε συμμαζεύεται γιατί δε γράφουν;Το πρόβλημα στον Πολιτικό βίο δεν είναι είναι πράσινο ή μπλε,αλλά πολύχρωμο.Τους πείραξε το θέμα Οτσαλάν,αλλά δεν τους πείραξε που ο Αλαβάνος έλεγε ότι έχουν δικαίωμα αυτοπροσδιορισμού για τους Σκοπιανούς...
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Ένας συνάδελφος λέει ότι βάφτισαν σκάνδαλα το ηλιέλαιο-δολοφόνο. Ναι και καλά το έκαναν. Που είναι οι ελεγκτικοί μηχανισμοί του κράτους; Βάφτισαν προδοσία την "σύλληψη" Οτσαλάν; Μα τον παραδώσανε μέσα από την Ελληνική πρεσβεία στην Κένυα (και του είχαμε υποσχεθεί πως δεν θα τον παραδώσουμε). Τη νύχτα των Ιμίων που ο περήφανος Έλληνας Πρωθυπουργός ευχαρίστησε τους Αμερικανούς για την βοήθειά τους. Είχε πέσει ήδη το ελικόπτερο με τους πιλότους νεκρούς... Σκάνδαλα υπήρχαν και θα υπάρχουν. Ακόμα και το μικρότερο λάθος μπορεί να θεωρηθεί σκάνδαλο γιατί υποτίθεται ότι το Κράτος "έπρεπε" να μας προσέχει...

Θέλεις να σου πω ένα σκάνδαλο που δεν το έχεις αντιληφθεί και είμαι σίγουρος ότι δε θα το θεωρησεις ως σκάνδαλο λόγω συμφερόντων σου;
Η απαξίωση του οικολογικού μέσου που λέγεται σιδηρόδρομος στην Ελλάδα.Ψάξε να δεις τι έχουν κάνει και θα δεις ένα μεγάλο σκάνδαλο.Αλλά καλύπτεται αφού έχουμε την Εγνατία και την Ολύμπια οδό κλπ και θα τρέχουμε με τις αμαξάρες μας.
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Θέλεις να σου πω ένα σκάνδαλο που δεν το έχεις αντιληφθεί και είμαι σίγουρος ότι δε θα το θεωρησεις ως σκάνδαλο λόγω συμφερόντων σου;
Η απαξίωση του οικολογικού μέσου που λέγεται σιδηρόδρομος στην Ελλάδα.Ψάξε να δεις τι έχουν κάνει και θα δεις ένα μεγάλο σκάνδαλο.Αλλά καλύπτεται αφού έχουμε την Εγνατία και την Ολύμπια οδό κλπ και θα τρέχουμε με τις αμαξάρες μας.

Η απαξιωση του σιδηροδρομου ε? Χμμμμμμ βαζουμε ενα στοιχημα οτι συντομα θα προκυψει θεμα ιδιοτικοποιησης του ΟΣΕ? Ρε την τσεπουλα τους κοιτανε ολοι!
 

dokimazo

Μέγας
Εγγρ.
26 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.884
Κριτικές
31
Like
721
Πόντοι
4.535
Θέλεις να σου πω ένα σκάνδαλο που δεν το έχεις αντιληφθεί και είμαι σίγουρος ότι δε θα το θεωρησεις ως σκάνδαλο λόγω συμφερόντων σου;
Η απαξίωση του οικολογικού μέσου που λέγεται σιδηρόδρομος στην Ελλάδα.Ψάξε να δεις τι έχουν κάνει και θα δεις ένα μεγάλο σκάνδαλο.Αλλά καλύπτεται αφού έχουμε την Εγνατία και την Ολύμπια οδό κλπ και θα τρέχουμε με τις αμαξάρες μας.

Χμμμ... για να δούμε. Λόγω συμφερόντων μου... ναι.... μπράβο καταρχάς που διαβάζεις όλο το Post μου και όχι μόνο ένα κομμάτι...

Δεύτερον. Τον ΟΣΕ θέλουν να τον πουλήσουν ως ασύμφορο, όπως λένε. Και να σε πληροφορήσω ότι πολύ πρόσφατα πήρα την αμαξάρα μου και ταλαιπωρήθηκα απίστευτα στην "Εθνική" οδό... Αν έχεις βέβαια παραπάνω πληροφορίες για τον καρβουνιάρη ευχαρίστως να τις διαβάσω.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Θέλεις να σου πω ένα σκάνδαλο που δεν το έχεις αντιληφθεί και είμαι σίγουρος ότι δε θα το θεωρησεις ως σκάνδαλο λόγω συμφερόντων σου;
Η απαξίωση του οικολογικού μέσου που λέγεται σιδηρόδρομος στην Ελλάδα.Ψάξε να δεις τι έχουν κάνει και θα δεις ένα μεγάλο σκάνδαλο.Αλλά καλύπτεται αφού έχουμε την Εγνατία και την Ολύμπια οδό κλπ και θα τρέχουμε με τις αμαξάρες μας.
θα τα λυσει αυτα ο τρελοπουλος που εχει μεγαλη οικολογικη αντζετα
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
θα τα λυσει αυτα ο τρελοπουλος που εχει μεγαλη οικολογικη αντζετα
Χαχαχα ο Τρεμοπουλους εχει να ασχοληθει με τους "πρασινους" λαθρομεταναστες, τις "πρασινες" δηθεν μειονοτητες και τους "πρασινους" μακεδονες-σκοπιανους
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Πέρα από την πλάκα ο αληθινά κερδισμένος απόψε είναι ο Καρατζαφέρης!
 
OP
OP
L

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Αναμφισβήτητα τρία ήταν τα γεγονότα των φετινών Ευρωεκλογών. Η μεγάλη αποχή, η άνοδος του Καρατζαφέρη και η άνοδος της αριστεράς με αιχμή την ύπαρξη των Πρασίνων.
Από τις πιο περίεργες θέσεις είναι η αρχή του αυτοπροσδιορισμού. Θεωρείται δηλαδή ορθό οι σλαυόφωνοι να αυτοπροσδιορίζονται ως Μακεδόνες οι μουσουλμάνοι της Θράκης ως Τούρκοι.
Ποια είναι τα όρια της όποιας ελευθερίας με τη συντεταγμένη Δημοκρατία; Πώς γίνεται αποδεκτή μια θέση και ένα κόμμα, όπου ρητά στρέφεται εναντίον του Συντάγματος, των Διεθνών συνθηκών και του έννομου συμφέροντος;

edit_antisthenis: το thread συγχωνεύτηκε.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Χαχαχα ο Τρεμοπουλους εχει να ασχοληθει με τους "πρασινους" λαθρομεταναστες, τις "πρασινες" δηθεν μειονοτητες και τους "πρασινους" μακεδονες-σκοπιανους
αληθεια η φωνη της μακεδονικης μειονοτητας στην ελλαδα,το ουρανιο τοξο,ποσους ψηφους πηρε??
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom